Jump to content

SEO - dīvainības ar google rezultātu rādīšanu


marispro
 Share

Recommended Posts

Novēroju visai interesantu lietu. ievadot atslegas vārdu, izmantojot savu mājas datoru, mana vietne foto.maris.lv gugles meklējumu rezultātos ir trešajā lapā, bet Origo interneta automātā, ierakstot to pašu atslēgas vādu, esmu otrās lapas augšā. Un caur Honkongas proxi mani parāda desmitajā meklējumu rezultātu lapā. Vai kādam ir pieredze ar Gugles rāpuļprogrammām, kādēļ Gugle meklējumu rezultātus rāda atkarībā no IP: vieniem rāda vienus rezultātus, otriem citus ar vienu un to pašu atslēgas vārdu. Vai ir kāda sistēma, shēma?

 

Link to comment
Share on other sites

a) lapas valoda 

b) lapas atrašanās vieta (ip geo)

c) provaideris

d) domēņa nosaukums

e) pārlūka pamatvaloda

f) vai esi autorizējies googlē 

g) lapas backlinki

h) filtrācijas

i) seo urļi 

j) citi smagi noteikumi uz keywordiem un t.t. - paskatījos tavu lapu, nebrīnītos, ka jau atslēgvārdu kaudze tiek ignorēta 

 

 

ir neskaitāmi parametri pēc kā tiek veikta rezultātu parādīšana, sīkākai informācijai - google

Labots - HTC
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

HTC ļoti pareizi uzrakstīja - visi nosauktie un vēl daudz un dažādu Googles iekšējo algoritmu piedalās lapas pozīcijas izvēlē. Viena svarīga lieta ko HTC neuzrakstīja vēl ir Googles pielāgotie meklēšanas rezultāti - t.i. - google mācās no visiem taviem iepriekšējiem meklēšanas rezultātiem, un jau iepriekš atsijā un pārkārto rezultātus. Tā ka rezultāti atšķirsies.

 

Un viss tas SEO optimizācijas bullšits ir smieklīgs - gūgle tak jau sen teica - taisiet normālas, pārskatāmas mājaslapas, un viss būs kedā. Bet nē - ik pa laikam atrodas kādi gudrīši, kuri nu redz tūlīt dabūs faikos reitingus...

Link to comment
Share on other sites

Arnold, uzrakstīju gan - f) vai esi autorizējies googlē   :D , attiecīgi visi meklētie atslēgvārdi uzglabājas tavā accountā, kuru attīrot var atkal visu pa jaunam meklēt, šī fīča man ļoti patīk (ka uzkrāj datus), atliek vien ielogoties - un zinu, ka mani biežāk meklētie rezultāti (kuros esmu gājis) būs pirmajā lapā nevis kādā trešajā. 

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

marispro

HTC, labprāt uzzinātu, kadi keywordi tiek ignorēti. Arnold, pakonsultē lūdzu, kas manā lapā ir nepārskatāms. Būtu pateicīgs par padomiem, jo daudz ko nezinu.

 

Labi, tas, ka meklējot no Honkongas, parāda citus rezultātus, varētu būt skaidrs. Bet joprojām ir mīklaini, ka no dažādām latvijas IP adresēm ir dažādi rezultāti. Labi, mājās es esmu ierakstījies gugles kontaa, bet kādēļ man manu lapu meklēšanas rezultātos parāda sliktākā gaismā, nekā centrālas stacijas staigātājiem, kas pieslēdzas caur Origo bezmaksas wi-fi vai izmanto maksas stendu (Origo interneta maksas automātā un manā laptopā caur bezmaksas wi-fi stacijas teritorijā  rezultāti ir vienādi - vakar abus variantus speciāli notestēju)?

 

Nepieminēju, ka meklētājā visur rakstu vienu un to pašu "kazu foto" bez garumzīmes. Varbūt kāds var pamēģināt no sava kompja?



piemēram šobrīd foto.maris.lv ar atslēgas vārdu "kazu foto" ir piektajā lapā (gan ar Firexox, ar kuru esmu ielogojies google+, gan IE 6, ar kuru neesmu ielogojies guglee).

Link to comment
Share on other sites

No UK, datora (esmu ielogojies google kontā), "kāzu foto", parādās 2. lapā pa vidu. Domāju, ka nav slikts rezultāts.

Link to comment
Share on other sites

marispro

nee, nee bez garumzīmes vajag, jo es kops vakardienas petnieciibai izmantoju tisi so kombinaaciju. Ar garumziimi jau ir cits keywords ar citu rezultaatu.



Patiesibas labad varam pameginat kadu citu atslegas vardu un citu lapu, kaa no dazadiem Latvijas rajoniem vienu un to pasu meklesanas pieprasijumu izpilda. Rakstiet priekslikumu



arii no UK, protams,  tik pat noderiigi

Link to comment
Share on other sites

Bez garumzīmēm tieši tas pats. Meklētjot pēc autora vārda un uzvārda, ir pašā augšā. Un pat CVK vēlēšanu lapa, tikai zem.

Link to comment
Share on other sites

Arnold, pakonsultē lūdzu, kas manā lapā ir nepārskatāms. Būtu pateicīgs par padomiem, jo daudz ko nezinu

H1 un title elementi ļoti gari un pārbāzti ar keywordiem, vienā un tajā pašā dokumentā miksēts saturs dažādās valodās, dokuments satur daudz (vairāk kā viens) h1 elementus, utt

Pārāk neinteresējos par SEO, bet es teiktu ka galvenajā lapā tiek mēģināts iegrūst ļoti daudz atslēgas vārdus, kā rezultātā dokuments zaudē savu reitingu nozīmīgāko atslēgas vārdu kontekstā.

Labots - gatisl
Link to comment
Share on other sites

IE6 ?!?!? Par šito ir jāierauj un par pašu topiku steidzami jāaizmirst

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

marispro

gatisl, diezgan nejauki skan (baigais darbs tadā gadijumā man draud), bet laikam tomer nāksies apsvērt lapas pārbūvēšanu. Vai ir kādi online tūļi webmāsteriem, kas analizē saturu (nevis tikai html tagus), piem automātiski iziet cauri lapai un uzskaita problēmas, kaa h1 elementi par daudz, bardaks ar keywordiem un citas nejēdzības, par kurām es vēl nenojaušu



HTC -  ja tu taisi lapas, tad tās japarbauda uz dažādiem browseriem un to versijām, nevis tikai uz jaunākajām versijām. es domaju, ka neesmu vienīgais uz pasaules, kas lieto winxp un so dalu varbut nav jaizsledz no klientu loka. Piem., man nesen nācās atteikties no flash slaidšoviem, jo redzēju, ka ne visiem viedtālruņiem uzinstalēts adobe flash plejers, tātad daudzi manā lapā redz tukšu laukumu

Link to comment
Share on other sites

marispro:

a) jā ir online tūļi,kas veic lapas validāciju

b) ja klients man pasaka, ka vēlas IE6 atbalstu, es ciparu divkāršoju

Link to comment
Share on other sites

Eh, tev neiet, man pirmajās 12 lapās neparādījās nekas saistībā ar maris un foto. Portreti bija, edijs, zavdskis, pat spoki.lv. Google defaultā, meklē bez reģionālā ierobežojuma, vēsturi nekrāj.

Link to comment
Share on other sites

baigais darbs tadā gadijumā man draud

Paņem jebkuru gatavu bloga platformu (piem. wordpress), uzinstalē, pieslēdz kādu simpātisku tēmu un ievadi saturu no esošās lapas. Darbs 1-3 vakariem, dzerot alu. Gatavos risinājumos, kā likums, ir padomāts, lai publiskās daļas HTML struktūra būtu SEO vadlīnijām atbilstoša un ar pieslēdzamiem pluginiem vari iegūt papildus kontroli pār SEO nianšu pielāgošanu.

Labots - gatisl
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kreiček

tu vispar zini ar kadiem atslegas vaardiem cilveki mekle (tavu nozari)? esi to pastudejis?

cik daudz no tiem esi ielicis savaa teksta? izceelis ar bold ?

Link to comment
Share on other sites

marispro

HTC, pievienoju bildi no Google Analytics, kur redzams, ka 8 cilveki ir lietojusi IE10 un tik pat daudz izmantojusi IE6. A tev savukaart ir dubultpelna pateicoties sadai situacijai, ja kads biznesa projekts grib, lai neviens klients neaizietu garaam, bet es ieekonomeju naudu, turot vecu browseri:)

 

deriksx, no kuras Latvijas vietas veici mekleejumu?

 

kurmiic, ir atskiriiba tomeer, pievienoju sodienas Honkongas lapas bildi, un pameginiet, kadi rezulti caur Latvijas IP sim pasam "kazu foto". Un zinams, ka gugle lapas satura jeegu nespeej saprast, neko nemainitu pat tas, ja es sim keywordam sava lapa ieliktu strukturetos datus saskanaa ar schema.or

 

gatisl, wordpress ir mans slepenais sapnis, prieks eksperimentiem mekleju kadu bezmaksas variantu, varbut kads var ieteikt, lidziigi, kaa gugles blogs, ar kuru jau tikko kaa saaku darboties, vissimpatiskaakais, ka gugles blogam varu uzbaazt savu domeenu



rimčix, tagad es to nezinu, jo gugle vairs nesniedz datus par atslegas vardiem. Piem 2010. gadaa es vareju iegut sadus datus: atslegas vards "portrait photography" meklejumos tika izmantots 144000000 reizes, "foto portfolio" - 46900000 reizes, "reklāmas foto" 21700000 reizes, "fotogrāfija" - 14800000  un saraksta apaksaa "bērnu fotostudija" - 13300 reizes. 2013 gadaa man nav ne jausmas, ar kadiem atslegas vardiem visvairak meklee manu nozari.

post-85623-0-16885800-1380910798_thumb.jpg

post-85623-0-03619800-1380912017_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

deriksx, no kuras Latvijas vietas veici mekleejumu?

Nu ja tu ar to domāji pilsētu , novadu, tad no Bauskas puses.

Pārlūks, Firefox.

Link to comment
Share on other sites

marispro

tagad infu par atslegas vardiem var iegut tikai ar "sentevu" metodem, sodien man zvanija kada daama, un godigi aprunajoties, uzzinaju, kadu atslegas vardu vina lietoja guglee



deriksx, paldies, to ari domaju

Link to comment
Share on other sites

kur redzams, ka 8 cilveki ir lietojusi IE10 un tik pat daudz izmantojusi IE6., vecīt, esi pārliecināts, ka neesi vienīgais ieskaitīts vairākas reizes ar IE6? :D

 

Eku statistika par šodienu no viena maza klienta saita, un ja paskatos citu klietnu statistikas, tad IE6 figurē tikpat bieži cik mana mājas kaķene tiek pie runča...

 

 

 

 

 

p.s. man jau gribētos, lai kāds no apollo/delfi/tvnet iemet statistiku par pārlūkiem, lai gan boot arī der, sen nav redzēts...

 

p.s.2. autor, tev pašam neliekas, ka klients, kas lieto IE6 neveiks pasūtījumu? Padomā logiski... neizdomāji? - padomā vēlreiz ...

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

marispro

labi, jau labi. nokropoju neriktiigi, tagad ir labaaka bilde

es gan biju sadomaajies, ka gugle neskaita katru manu klikski no manas ip, drosi vien, ka rugti maldos

post-85623-0-37897600-1380919644_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

maris, es nevaru saprast - to esi trollis vai kā??!.. un vispār nelauzi galvu, taisi bildes- pārdod klientiem vai liec fotobankās, a visu kas saaistīts ar seo/lapām un t.t. uztici paziņām/draugiem/uzņēmumiem kas ar to nodarbojas .. 

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

marispro

HTC, bet vajag cilveekam ari kadu hobiju briivaa laikaa, cits kraaj pastmarkas, es piem izdomaju exotisku nodarbi pa savam - briivaja laikaa seerfot ar IE6 un ar notepad majas lapas kimereet, katram ir savas ipatnibas, bet galvenais, lai sabiedriibai kaiteejums netiek nodariits:)

Link to comment
Share on other sites

marispro

Tev piem, ir cita veida iipatniibas -  klapatoties ar taadiem trolliem pa forumu. neviens nav pilniigs:)



pedejais komentaars bija veltiits HTC

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...