Jump to content

Auto eļļas.


maiss
 Share

Recommended Posts

Auto eļļas tiek sertificētas un atbilstība sertifikācijas prasībām stingri pārbaudīta. Ja vien ražotājs nešamucas ar sertifikāciju, tad var liet jebkuru, kuru ir pieļāvis auto ražotājs. Un nebūs būtiskas starpības starp 5w40 pa 5 ls litrā un 10ls litrā. Galvenais ir eļļu regulāri mainīt. Motoram noteikt būs labāk ja lietosi eļlu pa 5 ls litrā un mainīsi ik pa 7500 km nekā ja liesi pa 10ls litrā un mainīsi ik pa 15kkm.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau nobrauktajiem km ar eļļas derīgumu lietošanai nav lineāras sakarības (stāvot korķos vai pārvietojoties pa šeseju tomēr ir dažādas slodzes), ne velti dažiem autiņiem ir devēji, kas mēra eļļas viskozitāti un iespējams vēl kaut ko, un vadoties no šiem mērījumiem uz paneļa iedega eļļas maiņas indikators.

Link to comment
Share on other sites

Braucu ar dažādiem autiņiem trīsdesmit gadus un nekad neesmu iesprindzis eļļas dēļ. Pērku izlejamās eļlas pie zināma tirgotaja, a kas to rašojis, man pilnīgi pofig, ka tik tehniskie parametri atbilst manām vajadzībam un protams cena draudzīga. Ja brauc ar pilnīgi jaunu autiņu, tad tāpat tas nebūs mūža autiņš un pēc dažiem gadiem tiks mainīts. Ja brauc ar desmit un vairāk gadīgu autiņu, tad vispār pofig, jo tāpat nevar zināt, kas tai dzelzī liets pirmstam. Vārdu sakot, neredzu jēgu baigi iesoringt eļļas dēļ. Mainīt eļļu gan vajag savkaicīgi, jo arī pati brendīgākā eļļa nav mūžīga. Ja šausmīgi gribās labu eļļu, tad jāpērk autosportam domātās. Tās gan benzīntankā netirgo un cena arī "kosmoss", bet krutka nebūs točna. Vai jēga to liet astoņus gadus vecā autiņā, es gan stipri apšaubu.

Link to comment
Share on other sites

   Var jau pirkt pudelēs to "īsto", kas rūpnīcas manuālī rakstīta un maksāt astronomiskas summas, bet tik un tā tos 30 tūkstošus, ko saka ražotājs, nevarēs braukt. Lieta tāda, ka šeit LV nav tās degvielas, kas tur dziļi eiropā.

Līdz ar to tā zemās kvalitātes degviela (atliekas) tomēr notek un sačakarē to eļļu. Un rezultatā eļļa atkal nevelk tos 30 taukšķus, bet tikai ap 10. Tādēļ ieteicams ņemt normālu pussintētiku un pēc 10 taukšķiem mainīt .

 

  P.S.   Pat tad , kad mašīna kopā likta krievijā, jau manuālī stāv rakstīts, maiņas periods 10 tūkstoši.

Link to comment
Share on other sites

Maiņas periods ir 10 tūkstoši vai 6 mēneši, kas pienāk pirmais. Tā arī nereti raksta manuālī.

Link to comment
Share on other sites

Leju Elf izlejamo sintētiku un nesatraucos par kaut kādā varbūtējām "krutkām" ko tirgo maximās blaus veļas pulveriem :) Tur nu tiešām nevajag motoreļļu pirkt.

Aizbrauc uz servisu un lai maina. Servisam arī varēsi prasīt atbildību.

Eļļas maiņas intervālus nosaka auto ražotājs, nevis eļļas pārdevējs / ražotājs, neatkarīgi vai tā tā ir sintētika jeb pussintētika vai "šujmašinu" eļļa.

Ja ar auto maz brauc, reizi gada tā tāpat ir jāmaina, pat ja nav sasneks eļās maiņa sintervāls pē km skaita vai indikatora panelī. Pēdējais rēķina daudzus raksturlielumus kopā, pamatā pēc patērētās degvielas daudzuma. tur gan vēl nāk klāt motora un ārā gaisa temperatūraun citi sīkumi.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Nu un ko tad es leju? Runā ka Neste un Statoil ņemot no Somijas. Bet esot sausa.

intresanti, vai pats saproti, ko uzrakstīji?

dīzelis ir ziemas un vasaras, un tas, ka daži gudriņi ziemas dīzeli sauc NEPAREIZI par sauso degvielu pierāda tikai viņu nezināšanu,

 

par eļļām, visas motoreļlas ražo no naftas, un tev īpaši nebūtu pārāk jāuztraucas, ko lej savā Golfiņā, izņemot, ja brauc autorallijā

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Man jau nu balstoties uz savu pieredzi liekas ka daudz svarīgaks par eļļas brendu ir savlaicīga maiņa, patstāvīgi pietiekošs eļļas līmenis karterī, sekošana tam lai motors nekad netiktu pārkarsēts kaut vai laicīgi neuzlieta antifrīza dēļ, kā arī nopērkot autiņu nepažēlot naudiņu lai mehāniski iztītu visus iespējamos eļļas padeves kanālus. Nevaru to zinātniski pierādīt un kur nu vēl attiecināt uz visiem dzineju veidiem, taču cik nu man ir bijušas problemas ar motoriem, tad visas tās ir notikušas dēļ eļļas uzdegumiem kas ir nosprostojuši mehāniski tās pietiekamu padevi. Iemesls vienmēr viens  - piedegusi eļļa, cēloņi dažādi - ekspluatācijai neatbilstoša, laicīgi nenomainīta eļļa, ilgstoša darbība pie lielas slodzes, taču galvenais - visi iespējamie "kasjaki" dzesēšanas sistēmā. Pat ja uz iegādes brīdi autiņam dzesēšanas sistēma ir pilnīgā kārtībā, izslēgt to ka motors kādreiz ir bijis parkarsēts nevar. Eļļas uzdegumi var būt visās iespējamās vietās un pamazām vien tas to dzinēju nobeidz, var paiet gads un vairāki līdz pavisam negaidot kaut kas noklemmē. Ja autiņam regulari maina eļļas un tās ir pietiekami labas, tad ir daudz lielāka iespējamība ka motorīts līdz miršanai nonaks jau nākošā īpašnieka rokās

Link to comment
Share on other sites

Pasaulē (tīrās) eļļas ražotāji ir uz rokas pirkstiem saskaitāmi. Pārējie ir tikai piedevu izgudrotāji un pievienotāji. Līdzība ar vodkas ražotājiem. Šo informāciju var atrast internetā. Kas labāks, kas sliktāks, kas viņu zin?

Pavasarī arī uzdevu šo jautājumu par eļļas nomaiņu. 12 gadus vecam Mitsubishi ar 220 000 km nobraukumu izvēlējos lētāko un ticamāko variantu-Lukoil 10w-40 pussintētiku.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Visi grib ieteikt biežu maiņu. Kur teikts ka tas netiek darīts?

 

Viens nobļāvās ka kastrol sūds (bez faktiem).

Pārējiem vienkārši neinteresē automašīnas un saka lai lej tik iekšā un seko līmenim.

A pareizi viens vel pa specifikācijām sāka mācīt.

 

Visas eļļas sliktas :) Bet autosportam tomēr varot atrast labu :) Tici man ja ir iespējāms izgudrot labu eļļu, tad ir kāds tirgotājs kas tādu ražo arī kā plaša patēriņa preci.

 

 

Bet vispār gribēju sagaidīt kādu vēl ieteikumu. Nevis tikai atrunāšanu par maiņas biežumu un specifikācijām. :)

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Lielajā auto un motosportā izmanto pavisam citas eļļas un pa citām naudām. Nav pilnīgi nekādu problēmu tās iegādāties kaut internetā, vai tepat Latvijā pie vīriem, kas braukā ar sacīkšu autiņiem.Tie krutku nelej motorā. Cita lieta, vai ir vērts tādu eļļu liet vecā ielas aitiņā? Ja nu tiešām sadomā, tad iedošu telefonu un būs Tev kruta eļļa. Man gan aizdomas, ka Tavas mašīnas motors šrotā maksā lētāk, kā 5l tādas eļļas. Iznāks kā krievu teicienā игра не стоит свеч

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Paklau vecīt (mais). Pēc Taviem tekstiem, Tu tak visu pats labi zini un saproti. Ko Tu te meklē? Komunikāciju? Tu domā, ka šeit tusē eļļu maisītāji, kuri Tavā priekšā izklāsies? Es savai Skodai PD leju 505 01, kā viņas maunuālī stāv rakstīts. Nesen patīkami pārsteidza cenas iekš "jaunā" Skodas autorzētā servisa Gross, riktīgi zem 30Ls/5L. Līdz šim, pēc garantijas, es pirku iekš tā Havoline uz Krustpils ielas. Tur nav lēti. Bet vai poļi tur nav pieskārušies, HVZ.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ja dzinējs "prasīgs", nav jēgas to nokaut ietaupot 10-15 latus uz eļļu

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Neticu ka izmanto citas eļļas. Pats esmu redzējis kā servisparkā lej iekšā castrol un motul. protams ne 5w40, bet tomēr ir pat šeit internetā speciālas sērijas autosportam.Protams par F-1 nezinu...

 

Ja būtu palasijis augstāk tad saprastu manu jautājumu. Kā nopirkt orģināu? Tur kur tu pēc par orģināla esamību 50/50.

 

Kāda starpība mašīna dārga vei lēta. ES GRIBU NOPIRKT ORĢINĀLU.

 

Vienu variantu es izdomāju pats kā meiģināt tikt pie orģināla. Ieiet pašā lielajā mājaslapā un atrast dīleri Latvijā. Tād jautājums kādi vel varianti?

 

Neraksta tie kas ir naivi un domā ka krutkas nav. Kas domā ka poh uz eļļām nekāda starpība nav un neraksta arī tie kas neuzraksta par to kur ņemt orģinālu un sāk teikt par specifikācijām. Jūs tak te nevar savaldīt. Te 75% postu nav nekāda sakara ar jautājumu :D

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

A kas ir oriģināls? Te jau teica, piemēram, vai vienas kompānijas dažādās ģeogrāfiskās vietās izvietotas rūpnīcas visas ražos oriģinālu vai nē? Ja nav ticības vienai rūpnīcai, jāmeklē iegādes iespējas tajā reģionā, ko vēlāmā rūpnīca apkalpo. kas te ko sarežgīt? Cilvēki brauc reizi gadā uz Vāciju veļas pulveri sapirkt, ko tad nevar kaut kur aizbraukt un iepirkt vēlamo eļlu ilgākam posmam?

Link to comment
Share on other sites

par to ka teica zinu. ja būtu cītīgāk lasijis redzētu ka es atbildēju. Nekādu problēmu ja tā ir kompānijs rūpnica kautvai polijā. Bet krutkas jau nenāk no ražotāju rūpnīcām...

 

Skaidrs. Tad tu iesaki vest eļļu no Vācijas.

Link to comment
Share on other sites

Vienmēr es ar šefu esam pirkuši lētā gala eļļas, katru reizi pārbaudot vai ir celka, ja ir tad ņemam. Nekādu problēmu nekad nav bijis. Viena Grand Vitara tāda paša gada kā tev, autor. Otrs biku vecāks CRV. Lietojam jau 7 gadus, ja kāds remonts, tad hadenē un arī nekas nopietns, bet tas jau cits stāsts. Motori dūc kā bitītes bez aizķeršanās ziemu un vasaru.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka Vācijā nopirkt krutku risks ir ievērojami mazāks, nekā šeit.



Es saprotu ar alkohola gadījumā vienam saturam uzlīmēt citas firmas etiķeti iznāk labs bizness. Vai tad ar eļļām ar tas atmaksājas? Gluži pagrīdē ar to eļlu nesaražosi.

Link to comment
Share on other sites

jarajara

tev puis paranoja.

piemetīšu vēl pagali - tev ir garantija , ka tas oficiālais izplatītajs netirgo krutku? man nav. viņiem pat mājas lapas tādas dīvainas. ar LV valodu tā švaki. gan moly, gan mobil. velns viņu zin ar tiem krievu kantoriem? moš krutka?

 p.s. šogad vienreiz lēju Eurol - ražots holandē, otreiz mobil - ražots eu. gan jau krutkas. sevišķi eurols. gan jau haholi krutku taisa http://xado.lv/ru/masla/synthetic-motornie-masla/xado-atomic-oil-5w-40-sm-cf

Link to comment
Share on other sites

Zini, autor, ja jau tik slikti būtu ar tām eļļām, tad pilni grāvji stāvētu ar nobirušiem motoriem, bet tā nav. Tu gribi ko super labu, tas jau nav slikti, tikai atceries piemēru. Vai pīpēsi krutas cigaretes, vai lētas, tas tik un tā tavam motoram uzlabojumu nenesīs.

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

Mani nepamet sajuta, ka driz uzradisies jauns biedrs kursh iedos padomu, kur tad iisti iegaadaaties Nekrutkas oilu.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Oficiālais izplatītājs valstī parasti ir tikai viens. Visvieglāk viņu atrast ir ieejot http://www.castrol.com/castrol/contacts.do?categoryId=9000070&contentId=7061641

Paša uzņēmuma lielajā mājaslapā un atrast pārstāvniecību. Nu ja oficiālie izplatītāji sāk tirgot krutku, tad Latvijā uz vietas nav fiziski iespējams orģinālu dabūt. Tikai vedot no citām vastīm.

 

Zuxter. nobirušu motoru ir d***ja. Nopietni. Kapitalkas arī tač ir savs bizness :)

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Es vispār negribu stāstīt pasakas. Kāds jautājums tāda atbilde.

Topikā par Kur nopirkt orģinālu eļļu. Viens raksta ka mašinu nav grāvjos :(

Link to comment
Share on other sites

Acīmredzot reti kurš tā ir iedziļinājies vai eļla ir īsta manta, vai pagrīdes pakaļdarinājums. Droši vien puse vispār nezinās, kāda tieši eļla servisā ir ielieta, pietiek, ka intervālam ir pasekots līdzi. Tu tagad būsi iedziļinājies, atradīsi īsto vietu, pēc tam padalies info ar citiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja jautajums ir par to, kur nopirkt, tad atbilde ir - veikalaa. Perkot ar pratu viss bus ok.

 

Vai, vel labak, kaa jau te mineeja, brauc uz savu servisu, kur taisi apkopes un lai vinji maina.

Labots - x_rays
Link to comment
Share on other sites

 

 

Visi grib ieteikt biežu maiņu.

 

Neviens neiesaka biežāku maiņu nekā paredzējis ražotājs. Tas nav vajadzīgs.

Nepērc eļļu mksimās un rimčikos un iternetā. Maini eļū servisā. Nevis garāžā pie kaimiņu vasjas. Ar to pietiks lai nebūtu jāuzraucās par kvalitāti.

Un motosporta eļļas nu nederēs tev, kā jau teica tur izmanto pavisam citas eļļas. Tās nav paredzētas ielas auto un ilgstošai lietošanai.

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Mais...

Šajā forumā tā ir normāla parādība, ka biedri sākumā izrāda nelielu agresiju, bet atbildes te var dabūt, jābūt tikai pacietīgam.

 

Lai vai kā, mēģināšu "maisa" jautājumu pārfrāzēt ar savu analoģiju.

 

Pirku elektroinstrumentus.

Itkā visi vienādi, profesionālie bosch (tumši zilie instrumenti).

Bet kaut kā citi instrumenti labāk kalpo, citi sliktāk.

Piemēram, urbmašīnas. Ir 2, pēc specenes vienādas urbmašīnas, viena baigi silsts pie slodzēm un bieži var novērot tādas degušas plastmasas smaržas. Pēc kāda laika tikai pamanīju, ka ražota PRC, bet otra, ar kuru problēmu vispār nav, Šveicē.

 

Ripzāģis, bija rokas ripzāģis, kalpoja, forši zāģēja, bet tika nozagts.

Vietā tika iegādāts cits, un atkal atšķirības. Tur tāda seškantu atslēdziņa neturas savā vietā. Leņķa regulēšanas mehānisms nedaudz staigā.

 

Rezumē - Viena firma ražo savus produktus dažādās vietās, itkā visi ir ar sertifikātiem un visiem jābūt labā kārtībā, bet es labāk izvēlos pirkt, piemērām, Šveicā, Vācijā ražotos.

 

Pieļauju, ka tāda pati analoģija attiecināma arī uz eļļām.

Link to comment
Share on other sites

Ar Vācijā ražotām eļļām ir tāda nianse ka pēc Vācijas likumiem tur ražotām eļļām 30% bāzes sastāda lietota eļļa(otrobotka kā saka pie mums), viņa protams tiek attīrīta un teorijā lietotu eļļu var attīrīt un lietot ottreiz, cik tas labi vai slikti domājiet paši.

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka autors grib atklāt savu eļļas biznesu un zondē situāciju.

Ja būtu eļļas pircējs, sen būtu nopircis oriģinālo eļlu ar 99,9% garantiju katrā , daudzmaz normālā autodaļu veikalā 0,5 litru pudelēs, ko piegādā izgatavotājs. Poļi neķēpāsies ar pudelēm, bet 200l mucām. Jautājums tikai, vai ir pircējs un kas kabatā?

 

Es arī normālu piparu šnabi pērku mazajās stikla pudelītēs, jo zinu, krutkas pildītājiem tas nav izdevīgi.

Link to comment
Share on other sites

Ka jau augstak teicu ellu jau panjemu. 5l kannina pa 36 ls. Pie oficiala BP tirgotaja. Tiesa es panemu castrol.

 

Jautajums bija vairak nakotnei.

 

Bizness man te nekads nesanaks :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

30 tūkstošus, ko saka ražotājs, nevarēs braukt.

Ir tādas Long life sērijas eļļas(ar vw vai castrol bļambu virsū), kuras ir paredzētas lietot līdz 30 000. Atkarībā no braukšanas paradumiem(atvelc/neatvelc/korķi/šoseja), paneļa indikators var prasīties jau pēc 20 000 uz maiņu.

Man pārsvarā arī tos 30 000 izvelk ar vienu maiņu. Un ar 1.6tdi nav pat jāuzlej pie padsmit tk kā tas ir 1.9tdi gadijumā.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Es šim paranojas mocītajam pilsonim varu ieteikt tikai vienu - tēs uz ātrāko uz Vāciju pa tiešo uz VW rūpnīcu un prasi lai viņi tev bišķiņ nolej no saviem krājumiem. Tad tev būs garantija, ka ir ORIĢINĀLA (Golfu) eļļa!!! Citādi VISI, pilnīgi VISI ir najobšiki krutkas smērētāji!!!

 

Atceries, Trust no one!

 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Laba eļļa ir svarīga, taču vēļ svarīgāka ir laicīga tās nomaiņa. Pie mūsu klimata apstākļiem, relatīvi niecīgajiem nobraukumiem gadā un austrumu degvielas par visām Longlife eļļām var kā par sugu aizmirst. Pie mums braukt tos 30 000 - 50 000 Longlife km bez eļļas maiņas ir vistīrākais noziegums pret tehniku. Nu kam te kādam longlife, ja valstiņa ir tik maza ka nav īsti kur noskriet tos 30 000 - 50 000 km 6 mēnešu laikā (tās longlife izmanto tādas vien pašās ūdenīšķīstošas piedevas kā pārējās eļļas, un tāpēc kondensāta dēļ kas tās izskalo no eļļas ārā, eļļa dzinējā ir regulāri jāmaina pat ja vispār nebrauc) Tas ir uz DE autobāņiem kur ir normāli 300-500 km no rīta braukt uz darbu un vakarā tikpat atpakaļ, Longlife ir OK, tad 2x gadā nomaini un esi brīvs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...