Jump to content

Auto eļļas.


maiss
 Share

Recommended Posts

Labdien.

 

ZInu jau zinu šis ir IT forums, bet tomēr cik zinu šeit apgrozās cilvēki kas zin arī kautko autojomā. Un tākā šis ir vienīgais forums kur esmu reģistrējies un zinu ka, ir šeit gudri cilvēki.

 

Tātad īsumā Kur pirkt orģinālas brendu eļļas auto?

 

Garāk: Tātad salasijos internetā un saklausijos arī, ka Latvijā 70%-90% brendu eļļas ir Poļu krutkas.(Nezinu vai saistīts ar to, bet vairumam virsū raktīts made in EU ).Saprotu ka tad labākais variants ir ieiet piemēram castrol.com un atrast dīleri Latvijā. Tā arī izdariju. Aizbraucu uz to adresi un tur ir garāžas :) Atradu vel vienu firmu kas sevi arī dēvē par oficiālajiem dīleriem (castrol.com par viņiem info nav) prasu viņiem, Kā tas nākās ka tur garāžās. Viņi saka ka tās esot tikai noliktavas kur glabā preci, no kurienes izsūta tālāk uz visādiem gross,ad baltic, kemi u.t.t. Kautgan es reāli šaubos ka gross, ad baltic, kemi ņem no oficiālā dīlera, jo cik ir bijusi saistība viņiem aumaļām nāk iekšā fūres no Polijas. Tie nav tie labākie autoveikali.

 

Tātad kuru autoeļļu jūs atdzīstat par labu esam un kur pirkt tās orģinālu. Un kā patiešām pārliecināties par tās orģinālu.

 

Zinu ka MOTUL tirgo APEmotors 99% ka orģinālu. Bet kā ir ar pārējiem brendiem?

Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

Kas Tev par tādu superauto, ka tādi jautājumi rodas?

Paskaties, ko lej auto dīleri jauniem auto! ;)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Kādā ziņā paskaties ko lej dīleri jauniem auto? :D Zinu ka dīleri Latvijā šmaucās. Pats personīgi vedu sajūga disku no AD BAlTIC uz VW centru krastenē. Kurš bija ražots polijā. Tā kā tur jautājumi par orģinalitāti ir lieki. Dileris tik grib izdzīvot.

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Jā tā ir ražotāja sertificēta rūpnīca Polijā, tad kāpēc tā uzreiz ir krutka? 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ja tu par sajūgu prasi tad tas bija Valeo firmas cik atceros. Ja kāds zin kuram bija tie dzeltenie iepakojumi var palabot.

 

Bet ja atgriežamie pie eļļām, tad kā uzzināt vai ražotājs viņu ir sertificējis un vai tā pudelīte ir tiešām no turienes?

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

 

 

salasijos internetā un saklausijos arī, ka Latvijā 70%-90% brendu eļļas ir Poļu krutkas

 

tev eļļas dēļ ir bijušas reālas tehniskas problēmas vai tikai psiholoģiskas problēmas?

Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

Kāds auto? Vismaz gadu nosauc.

Vispār - ka Tavā izpratnē izpaužas "krutka" auto eļļai? Zemākas kvalitātes?

Link to comment
Share on other sites

Iesaku paārstēt savu paranoju par eļļām.

Ja kas, varu ieteikt liet statoil eļļu - tas ir ļoti liels eļļu ražotājs un gan jau, k apa tiešo no savas rūpnīcas ;)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Pricepā pagaidām ir tikai psiholoģiskas :D

Bet es tiešām gribu labu eļļu liet savā auto. Patīk to uzturēt kārtībā.

 

2005 golfs dīzelis. Auto šeit nav svarīgs. Ja arī es pirktu eļļu maseratti tad kur to pirkt?

Krutka izpaužas tā ka Poļi salej iekšā hvz kādas izcelsmes eļļu burciņās un salīmē virsū Castrol uzlīmes.

 

Gestapo ko tas nozīmē? :D Ķipa ka es losis?

 

Nešaubos ka statoil ir liels eļļu ražotājs. Bet es interesējos par kvalitāti.

 

Džeki tā nav paranoja. Auto forumi ir pilni ar atsauksmēm par krutkām. Bet nekur tā arī neviens nevar 100% ka orģināls.

Poļi pat ir tiktāl aizgājuši ka savu eļļu ved uz hollandi un beļģiju un tad tur pilda burciņās un tad viņi ķipa drīkt likt virsū made in ..

 

Es beigās peņēmu http://balticoil.eu/lv/kontakti/ tajā Baltic parts. Širas vismaz izskatās kaut cik uzticami :)

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Kas Tev par tādu superauto, ka tādi jautājumi rodas?

Paskaties, ko lej auto dīleri jauniem auto!

Nu gan modernie uzskati - sanāk, ka kvalitāti vajag tikai tiem, kam ir superauto un tātad tās ir superprasības. Attopieties - normāla kvalitāte nav superprasība, bet gan norma. Superprasības ir pavisam citā līmenī...

 

 

 

Ja kas, varu ieteikt liet statoil eļļu - tas ir ļoti liels eļļu ražotājs un gan jau, k apa tiešo no savas rūpnīcas

Normāla eļļa, bet price/performance galīgi nav izdevīgs.

 

Kvalitatīvu eļļu un citus tehniskos šķidrumus var iegādāties no Liqui-Moly. Ir laikam arī sertificētās, bet nevajag ākstīties pakaļ visādiem sertifikātiem. Galvenais, lai ir pēc parametriem īstā un normālas kvalitātes. 

Link to comment
Share on other sites

Ko nozīmē kvalitatīva eļļa? Apskaties kādu tieši eļļu tev autioņam vajag (pēc manuāļa) un attiecīgi arī lej iekšā kādu ražotāju (cik dārgu) vēlies. Vēl izdomā vai gribi minerāleni, "pussintētiku" vai sintētiku

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Motul iekš Ape motors var ņemt visai droši.

Vēl saka, ka lielākā daļas skaistajās dārgajās dzelzs kanniņās pērkamās ir oriģinālas, parasti izdalītas atsevišķā plauktā.

 

 

Vienīgā aizdomīgā 5w40, ko esmu redzējis ir tā iekš DEPO - 5L 16LS. biju pametis salonā, kad ārā -20 un eļļa bija tik stīva palikusi, ka no kannas ārā negribēja tecēt.

Link to comment
Share on other sites

Ja liqued moly arī bija variants. Itkā laba vācu kvalitāte tikai netaradu kur atrast ticamu orģinālu.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Kvalitatīva eļļa pirmkār ir laikus nomainīta eļļa. vēlams lai būtu arī pareizā veida/tipa

Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Var izmantot TEBOIL tā CASTROL vietā, ražo Somijā. Viņi ražo brendu "castrol" uz eksportu un savām vajadzībām "teboil", kas ir tas pats "castrol"...

Link to comment
Share on other sites

Labi labi par veidiem un par specifikācijām tā jau ir personīgā izvēlē.(Par šo jautājumu var ilgi diskutēt). Jautājums bija kur dabūt orģinālus!

Ja par Api arī zināju, jau augstāk rakstiju. Motul tomēr samērā ir jauna eļļa. Šoreiz paņēmu Castrol no Baltic Auto Parts. Ķipa oficiālais dīleris BP.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Gestapo ko tas nozīmē? :D Ķipa ka es losis?

Ja Tu zinātu, ko lej sev bākā mūsu benzīntankos, tad par eļļu vairs neuztrauktos :D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Auto forumi ir pilni ar atsauksmēm par krutkām.

 

palasi tepat topikus, kurei veido visādi čaki un citi lameri. daudz gurdāks paliksi.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu bet auto nozarē zinu 100% ka nāk krutkas no polijas. Detaļu ziņā. Tad kapēc lai eļļas arī viņi nepūstu iekšā. Tas tač arī apgūstams tirgus.

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Ko nozīmē kvalitatīva eļļa? Apskaties kādu tieši eļļu tev autioņam vajag (pēc manuāļa) un attiecīgi arī lej iekšā kādu ražotāju (cik dārgu) vēlies.

Neesi naivs un attopies modernajā pasaulē - tagad arī par lielu naudu tirgo totālus mēslus, bet bieži vien labi produkti par daudz zemākām summām paliek nepamanīti, nepopulāri un neieteikti, jo brendu redzi nezin katrs servisa līkrocis.

 

 

 

Vēl izdomā vai gribi minerāleni, "pussintētiku" vai sintētiku

Izdomā??? Lūk šis gan ir pilnīgas auzas! Dzinēja materiāli un detaļu virsmas apstrāde ir paredzēti noteikta tipa eļļai nevis "izdomā ko gribi". Vecā tipa dzinēji, kas paredzēti minerālajai, ar sintētiku vienkārši neeļļosies, jo tā ir par šķidru to lielajām spraugām un rupjajām virsmām, savukārt jaunā tipa dzinēji ar savām līdzenajām virsmām un mazajām spraugām minerāleni samals viens-divi un sanāk, ka atkal neeļļosies...



 

 

Ja liqued moly arī bija variants. Itkā laba vācu kvalitāte tikai netaradu kur atrast ticamu orģinālu.

Tak lapā ir kontakti. Tur pie viņiem uz vietas var arī nopirkt. Jebkurš! 

Link to comment
Share on other sites

Nākamreiz laikam būs japaņem tas liqued moly no viņiem. Jo ir tiešā saite no pašam moly majaslapas kā oficiālie dīleri.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ja jau 05. gada dīzelis, tad uz dzinēja vai manuālī ir iekšā, ka jālej 505.01 vai kāda nu tur tā eļļa bija un miers. To standartu ražo ļoti daudzi ražotāji un internetā var atrast visus VW sertificētos ražotājus ar precīziem eļļu nosaukumiem. Bet baidīties ka visas eļļas samaisītas pie draudzīgajiem kaimiņiem poļiem vai lietuviešiem piepilsētas notekgrāvī gan nav pamata.



PD dzinējam 505.01, CR dzinējam 507.00.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

zinu par 505.01

Par to ka nav pamata šaubīties es domāju tu kļūdies. Zinu ka detaļas tur grāvī štnacē kreisās 100%. Ir dzirdēts pat eļļām arī. Tātad nav nekāda pamata ticēt ka visi ir orģināli. Vienkārš piemēŗs ir ka pie oficiālā dīlēra ir dārgāk nekā pie gross vai ad baltic.

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

2 Inspektors_Caps:

 

Es jau ari biju domajis to, ka galvenais ir specifikacijas atbilstiba. Cenu (brendu) katrs var izveleties pats.

 

Ar so:

"Izdomā??? Lūk šis gan ir pilnīgas auzas! Dzinēja materiāli un detaļu virsmas apstrāde ir paredzēti noteikta tipa eļļai nevis "izdomā ko gribi". Vecā tipa dzinēji, kas paredzēti minerālajai, ar sintētiku vienkārši neeļļosies, jo tā ir par šķidru to lielajām spraugām un rupjajām virsmām, savukārt jaunā tipa dzinēji ar savām līdzenajām virsmām un mazajām spraugām minerāleni samals viens-divi un sanāk, ka atkal neeļļosies...

"

Pats iebrauci auzas! Pa lielam, jaunajiem dzinejiem mineraleni toch neiesaka, bet liet sintetiku vai pus- (daleji) sintetiku vairak nosaka ekspluatacijas un citi apstakli, ne razotajs. Nekur manualos nav noradits vai jalieto pussintetika via sintetika ;) Tur ir pilnigi cits stasts ;)

 

"Skidribu" (viskozitati) nosaka indeksi, piemeram 10w40, nevis ellas baze ka tada. vienadas viskozitates ella bus vienadi "skidra" gan mineralene, gan sintetika. Citas ipasibas gan atskirsies...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man vienīgajam liekas, ka šī tēma ir cilvēka, kuram pašvaki ar humora izjūtu, izspēlēts joks?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

laikam ka vienigajam. Tapēc jājautā tev,kas notiek ar tavu humora izjūtu ja jau tu šeit saskati humoru?

 

Kas tur neticams. Poļi ražo VISU. Noteikti ka ražo eļļas zem brendu uzlīmēm. Tāpēc tāds topiks. Kur dabūt orģinālu?

Mans domu gājiens ir ieiet ražotāja officiālajā mājaslapā un meklēt distribūtoru(izplatītāju Latvijā), tādā veidā iegūt vismaz kādu saikni ar PAŠU LIELO uzņēmu un saņēmt vismaz kādu uzticības kredītu, ka esi nopricis Castrol eļļu , Castrol kannā.

 

Tu vel man tagat varētu sākt piesieties par reklāmu :D Ka īstenībā es pats esmu izplatītājs un kautko te reklāmēju!.

 

 

Ja baigi vajag pierādijumus ka autoindustrijā taisa krutkas. Tad nesen youtube skatijos viena mehaniķa blogu. Viņs rādija kā reāli atšķiras liquid moly saļņiki.(Istie no krutkas).

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mans domu gājiens ir ieiet ražotāja officiālajā mājaslapā un meklēt distribūtoru

Pēc pirmā posta tā neliekas. Aizgāji uz oficiālajā mājas lapā norādītā izplatītāja adresi, bet tur redz garāžas nepatika. Ka tik olīveļļu neismērē.

 

Paranoja!

Link to comment
Share on other sites

Ne ne nejau garāžās bija problēma :D Tur vienkārši nebija veikala kur nopirkt. Sānaca tā ka pats dīleris ar mazumtirdzniecību nenodarbojas. Un kā uzzināt kuri mazumtirgotāji ņēm no viņiem nevis citur.

Link to comment
Share on other sites

Es, nē. Es glupos topikos parasti beztēmā laižu.

 

Nebūtu itin nekādu pretenziju par topiku, kurā lūdz konsultāciju par eļļu izvēli. (es pats labprāt arī palasītu, jo neko daudz par to nezinu)

 

Bet tava paranoja par veikalos tirgojamo eļļu oriģinalitāti tik tiešām velk uz "Bez Tabu". Kas zin, varbūt šis vēl būs pēctecis zirgu gaļas skandālam!

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Autoram varu pacukstet, ka Castrol taisa baigo shitu.. Tas ta.. Vismaz moto ellu pasaule neka laba no Castrol nav...

Link to comment
Share on other sites

Un ko tad ja tam pasham Kastrolim ir rupnica Polijaa, kas razho prieksh Austrumeiropas? Delj logistikas kautvai. Nenjemsi vai? Ko aaksties, lej jebkuru normalu ellju kautvai to pashu Motuli un aizmirsti par to.

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām vienīgā glupība ir tavs ieraksts par humoru ;) Izcelties vari iet uz kārtējo austiņu topiku.

Man arī nebūtu nekādu pretenziju ja tiktu izveidots topiks kur apspriez eļļu kvalitāti un pasaka tas ir labs tas ir slikts.

 

Paranoja? Atļaušos pateikt, ka visi pelna kā māk. Un kurš nemāk legāli, bet grib dzīvot labi tas pelna nelegāli. Autoindustrija Ir milzīga.  Riepām arī starpcitu ir krutkas kur uz brendu kordiem uzlīmē navarkas. Un opīšiem un pārējiem (iespējams tādiem kā tu) kas nezin par navarkām aiziet kā jauns orģināls. Eļļa ir jāmaina biežāk kā riepas. (vismaz 1x gadā). Tad tu gribi teikt ka eļļai krutkas netaisa? Tur tak psc var nopelnīt. Pasaulē tādas nepgūtas nišas nemēdz būt viegplrātīgais. hmm ha.

 

Castrols shits? Faktus lūdzu :) Saprotu ka eļļas maksā autoražotājiem lai iesaka tieši viņu eļļu. Bet ja būtu baigais sūds tad jau diezvai par lielu naudu ieteiktu. Ka visiem būtu kapitalkas jātaisa pēc 50k km. Pastāsti tiešāk kas ar to castroli?

 

Lai ir Rūpnīca Polijā. Ja tas nāk no oficiālā dīlera kapēc gan ne? Kautvai tepat Latvijā taisīts. Ja jau mātes uzņēmuma uzraudzībā.

Link to comment
Share on other sites

KillerBiz

Cienījamais autors var nodefinēt kā krutka atšķiras no oriģināla, un kāpēc vispār ir pārliecība, ka tirgū tik liels procents ir krutka. Varbūt pie mums vienkārši pārdot citas kvalitātes un dārdzības motoreļļas, jo modernās mūsu tirgū vienkārši neviens nevar atļauties?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bļēē. Lai arī elektroniķis saprastu ar ko atšķiras krutka no nekrutkas tūlīt būs tev piemērs.   http://www.boot.lv/tehnika/mobilie-telefoni/kopa-ar-jauniem-budzeta-iphone-atteliem-paradas-ta-kiniesu-kopija#

Izskats ta vienāds ,bet kas lācītim vēdērā :)

 

Labi lai ir cita kvalitāte, bet lai ir orģināls.  Ar ko labāk staigāt ar 5 iphona krutka vai tomēr ar 2 iphone bet orģinālu?

 

Tu ķipa sāc atkal veco tēmu ka Vācijā pirktais Tide pulveris labāk smaržo ka rimčikā pirktais :)

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ar ko labāk staigāt ar 5 iphona krutka vai tomēr ar 2 iphone bet orģinālu

 

vispār jau ar 5. iphona kopiju, ja labi uztaisīta un pa gabalu nevar atšķirt. zombiju aprindās būs daudz lielāks pačots, kā pret kaut kādu lūzeri ar vecu 2. versiju.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

pa gabalu nevar atšķirt :D es nejau pačotam meklēju īsto eļļu.

Tev kā lietotājam.

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...