Jump to content

Windows 8 x64 OS


it.kroplis
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Ir tātad Win8 Pro x64. Piemetu klāt vēl 4GB un OS stāsta ka redz 8GB bet lieto tik 3.95GB

Ir kāds saskāries ar šādu marazmu. Nekad iepriekš tādu bagu uz x64 OS nebiju ievērojis, ka neļauj izmantot visu RAM.

PC ir no Capital NEO

Link to comment
Share on other sites

Nekad iepriekš tādu bagu uz x64 OS nebiju ievērojis, ka neļauj izmantot visu RAM.

Kā tu zini, ka neļauj? Tur kaut kur ir ailīte, kurā ierakstīts - nekādā gadījumā neatļaut lietot 4.05 GB? Es atvēru uzdevumu pārvaldnieku. Veiktspēja. Atmiņa. Tur redzams kopīgais atmiņas lielums. Tāpat redzams, cik tiek lietots. Neliela daļa tik tiek lietota. Nezinu, kas man jādarbina, lai lietotos visa atmiņa. Droši vien, ir kādi smagi uzdevumi, kas pieslēdz lielu atmiņas lietojumu. Cik es saprotu, OS W8 ļoti gudri un veiksmīgi tiek galā ar atmiņas lietojumu, nav jēgas tur taisīt uztraukumu.

Ja es vien pareizi sapratu tavu teikto, nekāds bags tur nav.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Ctrl+Alt+Del -> Uzdevumu pārvaldznieks (Task manager)-> Veikspēja (Performance). Un tad skaties cik ir atmiņa un cik izmanto.

Link to comment
Share on other sites

Jūs par pirmajā vai otrajā bildē redzamo runājat?

 

p.s

bilde Nr.1 ir no loga "System"

post-64762-0-74714400-1379950887_thumb.png

post-64762-0-58640400-1379950896_thumb.png

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

I spy with my little eye an "Intel Core i5-3210M" ... izteikšu minējumu, ka tas ir laptops kuram ir integrētā on-board videokarte kura attiecīgi izmanto daļu RAM.

Link to comment
Share on other sites

Nav tēmas autors pateicis, kura vērtība viņu satrauc. Ir man nezinātājam arī mulsinoši redzēt sistēmas informācijā vienu vērtību pie instalētā fiziskā atmiņa (RAM), bet pāris ailītes zemāk pie pieejamā fiziskā atmiņa par 2 GB mazāku vērtību. Kā W8 tiek dalīti šie lielumi, ir sarežģīti, un tur nav vērts iedziļināties, OS pati izdarīsies ar atmiņu kā labāk. Tēmas autors teica, OS redz visus 8 GB, nu miers ar to. A ja tas ir, ko pirmāk sapratu - lietotā atmiņa, ko var redzēt uzdevumu pārvaldniekā, lietotā atmiņa, kad skaties, ir maza, krietni mazāka par visiem 8 GB. Ja sagruzī datoram smagus uzdevumus, vairākus, lietotā atmiņa pieaug. Ja lietotā atmiņa ir tikai tik, cik ir, par to nav jābēdā.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

 

 

I spy with my little eye an "Intel Core i5-3210M" ... izteikšu minējumu, ka tas ir laptops kuram ir integrētā on-board videokarte kura attiecīgi izmanto daļu RAM.
 

 

Tu par manu postu? Man viss kārtībā. Es uzdevu jautājumu autoram, kurā logā viņš redz problēmu. Man gan W7. Varbūt W8 tās atmiņas lietas prezentē savādāk.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt W8 tās atmiņas lietas prezentē savādāk.

Prezentē, laikam, druscīt savādāk gan.

Bet, šķiet, tēmas autors ir pārlieku satraucies par lietām, par kurām nav jāsatraucas nemaz.

Link to comment
Share on other sites

Autors visticamāk runā par 1b6fd7grr9thi6hibio_thumb.jpg, kur kaut kas līdzīgs ir apspriests jau arī šeit.

 

Bet jūs tik to nabaga taskmgr.exe neliekat mierā...

Link to comment
Share on other sites

Autors skaidri un gaiši pateica -

 

Ir tātad Win8 Pro x64

A te tik liek W7 ekrānšāviņus. Nezinu, kā ir vispār, man uz W8 Pro rāda savādāk nekā uz W7, ir viens pats skaitlis par instalēto atmiņu, nav iekavas, kurās ierakstīta lietojamā. Tāpēc arī secinājumi, ka autors lietoto atmiņu izlasīja taskmenedžerī.

Link to comment
Share on other sites

Windows 8 Task manager paskats, tiesa gan nav idle, bet zem slodzes...

 

pduqlvf1jop62l7k0xwt_thumb.jpg

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Palasījos googlē par šo problēmu, sastopama šur un tur, dažam labam. Ja autoram ir tas pats, tad ņemu savus vārdus atpakaļ par taskmanager lietoto atmiņu. Ļaudis iesaka pārbaudīt atmiņas statusu biosā, citi saka, ka windows problēma. Ja datoram garantija vēl darbojas, nest uz capital (tur, cik var noprast, pirkts), lai pārbauda.



Jā, biedrs Rubenis labu bildi ielika. Tas, kas šajā bildē, bija pirmais, kas ienāca prātā, kad izlasīju tēmas autora komentāru. Lai gan, nav tā precīzi pateikts, ko autors tieši domājis.

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Jap biivers ir taisnība. Man likās ka biosā varētu būt problēma. Tur tāds gudrisks bios ar krāsainu rakstu kā puzlim ;)  Nez kurš gudriņš veido to jaunmodīgo biosu dizainu. Neērts nepārskatāms bioss. Skatoties uz to nelaba dūša paliek.

 

Kas nesaprata, varu atsevišķi pateikt. Ir pieejami 4GB no 8GB pieejamajiem un tas nozīmē ka vairāk iegūt par 4GB priekš appiem nevar. Un nevajag te liet par x32 appiem kuri nemācēs izmantot visu RAM vai par taskmanageri.

 

Simptomātiski izskatās ļoti līdzīgi kā uz x32 OS kad OS reportē, ka redz 8GB RAM. Bet izmantot varēs tik 4GB.

Link to comment
Share on other sites

tumsasgars
Simptomātiski izskatās ļoti līdzīgi kā uz x32 OS kad OS reportē, ka redz 8GB RAM. Bet izmantot varēs tik 4GB.

 

Un ja kāds būtu lasījis manu tēmu,nevis apcilājuši par fona bildēm varbūt jau aplūkotu botu un saliktu visu kā vajag. Man vien čalis nodeva pc - baigi bremzējot,novilku ar ramtest viss ok (bet testē 2gb no 6gb) hm... tad es padomāju un atcerējos ka ir msconfig (meklē startā vai win8 gadijumā,jaatrodas opcijās pie vadības vai sākumā 

 

) iegāju boot un jā use max cores 8,useram 2048mb no 6GB. Pārējie 4gb piešķirit HW uzturēšanai.

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Jap biju šo provējis, tas bija pirmais ko man iedeva googles tante . Efekta nebija.

Link to comment
Share on other sites

tumsasgars
Jap biju šo provējis, tas bija pirmais ko man iedeva googles tante . Efekta nebija.

un ko tev rāda windows resource monitor? tiešām nav kā manā gadijumā kad viss aizgāja uz HW  Ko tev rādija boot opcijā? tu ķeksi pie atmiņas noņēmi? un apply + restarts? 

 

Tad pamēģini http://www.memtest86.com/ un pačeko ko skenē(cik daudz ram) un vai uzrāda kļūdas.

 

 

 

Windows 8 Task manager paskats, tiesa gan nav idle, bet zem slodzes...

Bilde jau feina un rosina uz domām. Tur tak 1 no 4 slotiem tik lietots vaita tas normāli? IT ieliec skrīnu,vbt tev rams beigts. Man vienam paziņam šita slots aizgāja čupā. rāda ram 2 no 4gb,kuri bija pieejami. 1 no 2 slotiem.

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bilde jau feina un rosina uz domām. Tur tak 1 no 4 slotiem tik lietots vaita tas normāli? IT ieliec skrīnu,vbt tev rams beigts.

Biedra Rubenis bilde drīzāk rosina uz domām, ka viņa datoram ir aizņemts tikai viens slots ar vienu 8 GB RAM moduli, pārējie trīs sloti vienkārši stāv tukši. Varbūt es maldos, tad gan jāieklausās biedra tumsasgars brīdinājumos.

Link to comment
Share on other sites

tumsasgars
Varbūt es maldos, tad gan jāieklausās biedra tumsasgars brīdinājumos.

 Man tāda situācija tiešām bija ar draugu,kuram savu veco DELL laptopu ar coreduo notirgoju,nostrādāja gadus 5 ideāli,un pārdevu. Draugs izdomāja bišķin uzlabot. nopirka lielo cieto ar ātrākiem apgriezieniem un ramus 2x2. Dators nokalpoja aptuveni mēnesi un tad sākās brīnumi ar ram. Parbaudot slotus arī atradās vaina "viens" slots kaput,nezinu kā pareizi teikt "izdega" nē,tā nebūs pareizi vai "atslēdzās". Bet fakts kā tāds. Un pie ramiem rādija 1 no 2 slotiem,un lietojumā tikai 2GB. nevis 4 no 2. Principā es neuzbāžos,vienkārši pamanīju un piedāvāju nočekot vai ar ramiem viss kārtībā,jo tāda dzīves pieredze. Un komju diagnostika,labošana un tīrīšana man vienkārši hobijs,es ar to nenodarbojos profesionāli - man nav "grāda",vai "papīra",bet cilvēki,kuri ar manis ir konsultējušies aiziet projām apmierināti un arī servisos iztiek bez muļķīgiem "tā ir jūsu nevis ražotāja vaina". No tiem kam esmu palīdzējis 99% viss ir sakritis,1% - nu nav man papīra un arī es nevaru visu zināt,lasot un rokoties pa it forumiem.

Labots - tumsasgars
Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

CPU-Z detektē Slots 2 un 4 pa 4GB RAM.

Siingle Ch.

 

tumsasgars, tā ir,HWreserved aiziet 4148 MB

BOOT advanced Options.

Lai ko liktu Pie Maximum memory pēc reboota ir 0

Link to comment
Share on other sites

it.kroplis

Ok atkodu kombināciju pie kuras izmanto visus 8GB RAM. Cik nojaušu tā notiek, ja RAM konfigurācijas tests neiziet veiksmīgi. Ja ir nedaudz savādāki RAMi un tiek ieslēgti dual modē, tad rezultāts var sanākt šāds. Pamatplates var būt daudz dažādiem ražotājiem ar šo bagu. Ja BIOSS ļauj piekļūt parametram "Memory Remaping" tad var cerēt ka izdosies salabot.

Vēl liekas tas var būt saistīts ar GPU izmantošanas īpatnībām jo GPU ir gan iebūvētie gan papildus. Iebūvētie ir AMD papildus ir NVIDIA un man neticās ka divu galveno konkurentu GPU ir spējīgi sadarboties.

Mans risinājums bija pārsprausties single modē, un pēc diviem restartiem Win8 paņēma pretī visu RAM.

Link to comment
Share on other sites

Biedra Rubenis bilde drīzāk rosina uz domām, ka viņa datoram ir aizņemts tikai viens slots ar vienu 8 GB RAM moduli, pārējie trīs sloti vienkārši stāv tukši. Varbūt es maldos, tad gan jāieklausās biedra tumsasgars brīdinājumos.

Bilde jau feina un rosina uz domām. Tur tak 1 no 4 slotiem tik lietots vaita tas normāli? IT ieliec skrīnu,vbt tev rams beigts. Man vienam paziņam šita slots aizgāja čupā. rāda ram 2 no 4gb,kuri bija pieejami. 1 no 2 slotiem.

 

 

Par manu RAM uztraukumam nav pamata, man tiešām ir aizņemts tikai viens no 4 RAM slotiem ar 8Gb plāksni.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...