Jump to content

4GB (2GB usable)


kaija
 Share

Recommended Posts

:( Diemžēl šis variants negāja cauri, man tur nebija ķeksis ielikts. Paldies par to pašu, varbūt ir vēl kādi risinājumi?

Link to comment
Share on other sites

Gandrīz 1GB zaudēts uz 32 bitu OS, otrs... Integrētā video? Tā kā par daudz. Tiesa, ir sanācis līdzīgu rijības apjomu redzēt.

Link to comment
Share on other sites

Es esmu analoģisku fokusu redzējis - daudz par daudz nepieejama RAM. Nespēju atcerēties, kas toreiz bija par prikolu. Bet man šķiet, bija kaut kas banāls un dzelžu/BIOS settingu līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Ir redzētas plates, kur rezervētie resursi patiešām ir pāri 1.5GB. Nebūtu pārsteigts, ja 32bit patiešām būtu problēma. Un pat nebūtu pārsteigts, ja 64bit neko nerisinātu, jo čipsets neatbalsta memory remap.

 

Lai kaut ko domātu par šo, ir tomēr jāzin datora parametri (mātesplates modelis, piemēram)...

 

Var arī (!ja māk vajadzīgo atlikt atpakaļ!) pamēģināt banālu load optimized defaults BIOS.

Link to comment
Share on other sites

Autoram ieteiktu izņemt un samainīt RAM moduļus vietām.

 

Negribas uzreiz krist galējībās uz reti līku čipsetu... k-gan, ja jau tur kaut kāds E2xxx tiek kurbulēts ar 4Gb ram uz 32bit sistēmas, tad visādus brīnumus var sagaidīt...

Labots - biivers
Link to comment
Share on other sites

 

 

Diemžēl šis variants negāja cauri, man tur nebija ķeksis ielikts. Paldies par to pašu, varbūt ir vēl kādi risinājumi?

 

Un kas notiek ja tu ieķeksē un pārstartē datoru??

 

CMOS ir nomesti pa nullēm??? 

Link to comment
Share on other sites

skaidrs, ka autorei jāmigrē uz linux! pārējie komentētāji bezjēdzīgi loxi, padiskutēsim šeit par linux priekšrocībām pret logiem

Link to comment
Share on other sites

la_lelde

Tu labāk dod priekšroku dzīvot zonai šajā pusē... Netaisi offtopic'u tur kur to nevajag darīt un kur Tev to neprasa. Un tofikstarteris nav tupuslaidējs. Ja arī ir, tad par tādu tikai iztaisās. Klasika zinies, pēdējā laika indigo jaunie paņēmieni.

Labots - biivers
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

šķiet, bija kaut kas banāls un dzelžu/BIOS settingu līmenī

tāds joks ir matīts - Memory Remap, vai kaut kā tamlīdzīgi - ja stāv uz [disabled], tad 64bit sistēma visu atmiņu nekad neredzēs, (ar 32bit tur ar bija kaut kāda fīča, precīzi vairs neatcerosa), ir novērots uz dažām advancētākām Asus platēm - gan jau citiem ražotājiem ir kaut kas līdzīgs.

http://social.microsoft.com/Forums/getfile/20490/

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Kad es msconfig>boot>advanced options ieķeksēju "maximum memory" pēc restarta viss ir nomests pa nullēm.

 

 Kad samainu RAM moduļus, dators neslēdzās, bet RAM moduļi pēc visiem parametriem ir vienādi un ražotājs arī tas pats?

Link to comment
Share on other sites

Atsevišķi jaunie no vecajiem strādā uz jebkura porta. Man ir 4 RAM moduļi pa 1 GB. Video karte ir ATI redeon HD3800. Mātesplate GIGABYTE GA-EP31-DS3L. BIOSA neko saistībā ar RAM vai Video karti nevar mainīt, nepiedāvā tādu opciju.

 

Pamēģināju katru moduli atsevišķi un katru citā portā, viss strādā :( 

Link to comment
Share on other sites

Pie vainas te ir 32 bitu logi. Nav cita risinājuma kā pārinstalēt uz 64 bit - pie vainas arhitektūra..... Pēdējais gigabaits ir rezervēts ārējām iekārtām. Sīkāk linkā (krievu valodā, tulkot netaisos ;) )

Когда в 1985 году компания Intel выпустила процессор 80386, то при разработке компьютеров на его основе были приняты два решения. Во-первых, распределение адресов в первом мегабайте было оставлено неизменным ради совместимости с предшествующими моделями компьютеров и разработанными для них программами. Во-вторых, для реализации преимуществ 32-разрядной архитектуры было предусмотрено, что устройствам, нуждающимся в использовании адресного пространства памяти, выделяется четвертый гигабайт.

http://www.ixbt.com/soft/windows-4gb.shtml

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

Jā, nav runa par 1GB, bet gan par 2.

vajag palasīties, varbūt?

According to Intel chipset specification, if you wish to install 4 pieces of memory module on this motherboard they have to be single sided.

Link to comment
Share on other sites

Oops, nepiefiksēju par četriem moduļiem :(

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Vai moduļi ir pa pāriem, jeb katrs savādāks? Ir bijis arī tā, ka Dual Channel modē vienas krāsas slotos negrib palaisties, bet samainot vietām, darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Moduļi man ir par pāriem, bet divi no tiem ir double sided. Respektīvi, ja man būs single sided 4 moduļi, tad ies visi 4? 

Link to comment
Share on other sites

Spraud kādus moduļus kā gribi, nekas nemainīsies! Dzelzis redz visus 4gb, tur nav problēmas! 1gb paņem video kartes ram, otru rezervētā atmiņa priekš i/o operācijām! (Precīzāk sakot atmiņas adresācijas apgabals)

Risinājums 64bit logi ir skaidrs, ko te lausties atvērtās durvīs??? No licenzēšanas vidokļa ms ļauj lietot 64bit os arī tad ja ir nopirkta 32bit versija. 

Link to comment
Share on other sites

Moduļi man ir par pāriem, bet divi no tiem ir double sided

Šāviens tumsā, bet... Ja atstāj tikai tos abus divpusējos, cik RAM uzrādās pieejams? Un cik, ja atstāj vienu DS un vienu SS?

Link to comment
Share on other sites

Ja iesprauž divus DS vai divus SS moduļus dators startējās un uzrāda visus 2GB, un arī ja pa vienam iesprauž (1 DS + 1 SS) uzrāda 2GB. Īpatnība ir tanī, ja saliek SS 1 un 3 portā, bet DS 2 un 4 portā, tad dators nestartējās, otrādi saliekot PC startējās un uzrāda 4GB (2GB usable)

Link to comment
Share on other sites

Lai būtu saprotamāka atmiņas moduļu izmantošana, palasi User manual  p. 1-4-1 Dual Channel Memory Configuration (16. lpp.). No tabuliņas visam vajadzētu palikt skaidram.

Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par palīdzību, esat palīdzējuši man tikt pie problēmas atrisinājuma.

Tagad rīt jādodas iegādāties vēl 2 SS RAM moduļus 

 

P.S. Vai kādam nav nepieciešami 2 RAM moduļi pa 1GB (DS)? Atdošu par 10Ls abus

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sveiki!man ir līdzīga problēma!kas ir par lietu?8Gb rams!videokarte 1GB bet pieejami 2,7

Labots - krods
Link to comment
Share on other sites

Tev tak tur skaidri un gaiši rakstīts, ka 32 - bit Operating System! Tādai sistēmai jāliek 64 bit OS. 

 

p.s. 32 bit sistēme neizmanto vairāk par 4GB, bet praksē pat mazāk, a Tu tur 8GB RAM saspraudis. Šitā lieta tepat forumā ir plaši aprakstīta

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

· Hidden by Mezavecis, Janvāris 23, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 23, 2014 - Herņa

Iemesls - instalējis klauns.

Risinājums - samaksāt kādam, kas saprot ko dara.

Link to comment
· Hidden by Mezavecis, Janvāris 23, 2014 - Herņa
Hidden by Mezavecis, Janvāris 23, 2014 - Herņa

Problēmu risinās datorspec.

Link to comment

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...