Jump to content

Parunāsim par labu skaņu


Tornis
 Share

Recommended Posts

Nu bet ko tad īsti Tu vēlies tai TV skaņai uzlabot?, kādu EQ pieslēgt?, trokšņu slāpētāju...

 

Pats mājās TV arī laižu caur resīveri + 2.1. tumbām, signālu no TV aparāts saņem pa optiku. Nu un viss.

Link to comment
Share on other sites

Bet tiešām- ko vēlies saņemt? Man tīri ikdienas vajadzībām uz JAMO S606 telziņš normāli skan.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Tad droši vien neskataties LTV tulkotos raidījumus. Ja skatieties, tad ieklausieties kā skan originals fonā un kā latviskais tulkojums pa virsu.

 

Piooner ir tāda - The Advanced Sound Retriever function enhances compressed music formats, such as MP3, WMA or AAC and restores the music dynamics and harmonics to CD-sound quality.

 

Yamahai - When music is encoded into a digitally compressed format like MP3, the frequency response suffers. Yamaha’s Compressed Music Enhancer employs sophisticated digital signal processing using exclusive algorithms to restore what was lost, so the music always sounds the way it should.

 

Marantz - Compressed audio Enhancer: MDAX2

 

Gan jau katram ražotājam kaut kas tāds ir. Nezinu, ko tie procesi tieši dara, gribētos zināt, vai no tiem varētu būt kāds labums skatoties tv pārraides, it īpaši augstāk minētās.

Link to comment
Share on other sites

Un Tu tam tici, ka tiešām tā notiek??

Nevis vēl vairāk sajāj jau tā neparāk labo skaņu? Interesanti - kā var no štrunta uztaisīt "CD-sound quality" ? :)  Izklausās pēc kārtējā māketringa trika.

Protams protams ar CD-sound quality ir dažāds :)

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Kas tur ko ticēt vai neticēt. Man šķiet, ka visos daudz maz modernos resīveros tas iekšā ir. Varbūt kāds vienkārši var izmēģināt un pakomentēt.

Link to comment
Share on other sites

Varu pakomentēt tikai to, ka iespēju robežās vienmēr cenšos tos draņķus slēgt nost. Ja ir konkrēta datu plūsma, tad vienīgais iespējamais uzlabojums ir tās dekodēšana ar kvalitatīvāku traktu. MP3 no sūdīga DAC'a skan sliktāk nekā MP3 no laba DAC'a!

Link to comment
Share on other sites

Nepiesienieties CD skaņai, tas bija funkcijas aprakstā. Man vajag, lai tulkotāja balss būtu vieglāk klausāma, lai nebūtu tik nogurdinoša pie lielāka skaļuma.

Link to comment
Share on other sites

Kas tur ko ticēt vai neticēt. Man šķiet, ka visos daudz maz modernos resīveros tas iekšā ir. Varbūt kāds vienkārši var izmēģināt un pakomentēt.

 

(laikam nebūšu Tas lielākais spečuks šeit, bet tomēr).

Tās ražotāj-firmu izdomātās sistēmas (katrai savas) - tie manuprāt vienkārši ir dažādu veidu EQ režīmi, tas arī viss... Ja kaut kur nogrieztas augšiņas, tad viņas paceļ, nu piemēram. Ja basiņi, tad arī - izlīdzina, paceļ pēc noteiktām f-lām.

Kaut kas līdzīgs toņ-kompensācijai pie zemāka skaļuma. Vai kā piemēram - D-bass (dubultais bass), vienkārši uzgrūž ar EQ basu 2x vairāk.

 

Tev jau arī... ir iespēja ar pastiprinātājam esošajiem tembru regulētājiem piegriezt to skaņu tā, lai tā TV tulkotāja balss patīkamāka Tavai ausij izklausītos. Priekš tam jau tie tembriņi ir.

Bet kaut kā digitāli apstrādāt?... nu nezinu...

Labots - Melvins
Link to comment
Share on other sites

Diez vai skaļruņi pie vainas. Pie labākas tehnikas arī atšķirība vieglāk sadzirdama. Pamēģiniet eradio.lv paklausities LR1 windows media peijerī, vajadzētu dzirdēt atšķirību starp 96 un 48. Plus skaņas raksturs izklausās apmēram tas kas ir tv.

Link to comment
Share on other sites

Nu neizlabos neko tie "uzlučšaizeri" Kā jau augstāk rakstīja, var tikai tembru mainīt, bet to var izdarīt bez tiem super duper "Advanced Sound Retriever function" ,

Link to comment
Share on other sites

 

 

Pamēģiniet eradio.lv paklausities LR1 windows media peijerī, vajadzētu dzirdēt atšķirību starp 96 un 48

 

dzirdēt atšķirību starp 2 sūdiem? pat 128 no radiostacijām skan kā ateja, ko tu ceri šādos bitreitos uzlabot??

Link to comment
Share on other sites

 

 

Man vajag, lai tulkotāja balss būtu vieglāk klausāma, lai nebūtu tik nogurdinoša pie lielāka skaļuma.

Vienkārši nogriez mazākas augšas. No Lattelecom Interaktīvās TV dekodera nākošā skaņa ir tik kaitinoša, ka uzlabot tur neko vairs nevar.  Gaisa apraide noteikti nav labāka. Esmu slēdzis tv dekoderi pie laba DACa caur SPDIF. Nepatīkamo kropļojumu detalizācija uzlabojas, klausāmība attiecīgi tuvojas "nenormāli pretīgi" kategorijai.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nepatīkamo kropļojumu detalizācija uzlabojas, klausāmība attiecīgi tuvojas "nenormāli pretīgi" kategorijai

 

Arī ar I2S reklokingu un 100MHz kristālu??? 

Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka auto radioaparātos arī ir tāda funkcija. Ātrumā nevar atrast aprakstus, ko tad īsti tās sistēmas dara. Diez vai tikai manipulē ar frekvencēm, tiem aparātiem ekvilaizeri tāpat jau ir iebūvēti. Par Yamahas sistēmu internetā vairākas labas atsauksmes atradu. Vai tas ko palīdz šajā televīzijas gadījumā, nezinu, kādam jāpamēģina.

Link to comment
Share on other sites

Kristāli, reklokeri, izolatori un tamlīdzīgas izvirtības palīdz risināt lokālas problēmas ar džiteru, EMI piesārņojumu, netīrām "zemēm" un tamlīdzīgi, bet nekādīgi nevar uzlabot no LTV vai LTC nākošo smagi sakompresēto datu strīmu un/vai jau pirms tam sačakarēto skaņas ierakstu.

 

Attiecībā par mp3 var piekrist, ka no laba izejmateriāla ar labu kodeku kompresēts mp3 skan daudz patīkamāk uz labas sistēmas.  TV skaņas strīms nav tas gadījums, tas ir bezcerīgi sastāstits jau kaut kur studijā un tur vienīgā izeja ir sistēma, kas nespēj tos kropļus atskaņot.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kristāli, reklokeri, izolatori un tamlīdzīgas izvirtības palīdz risināt lokālas problēmas ar džiteru, EMI piesārņojumu, netīrām "zemēm" un tamlīdzīgi, bet nekādīgi nevar uzlabot no LTV vai LTC nākošo smagi sakompresēto datu strīmu un/vai jau pirms tam sačakarēto skaņas ierakstu.

 

Es jau ākstos tik. Cerams, ka ar Betu necenties teļļuku klausīties? 

Link to comment
Share on other sites

Atgriežoties pie tēmas sākuma-  Franck Tchanga platīna, zelta un sudraba zvaniņus man bijusi iespēja klausīties, pareizāk sakot, novērot to uzstādīšanu un pie reizes paklausīties , pie viena kaimiņvalsts paziņas. Jāpiebilst, ka sistēma viņam diezgan augstā līmenī...

 

http://www.francktchang.com/

 

http://www.6moons.com/audioreviews/acousticsystem7/tango.html

Link to comment
Share on other sites

Par labo skanju...

Kads jau bij mineejis kada no temam,ka loti nozimigs ir apkartejais troksnis klausoties klusu muziku. Tas patiesi loti ietekme kopejo skanas ainu..tieshi shobrid sagadijaas looti klusa atmosfera.klausos cd "dabas koncertzaale".ipatneja muzika ar dazaadiem smalkumiem. Uz a klases juut daudz ko jaunu taja cd,kad apkart pilnigs miers :)

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Jā, bet ja tev aiz sienas kaut kāda veca penču grezele uzgriezusi panorāmu uz pilno un augšējie kaimiņi skraida kā ziloņi šurpu turpu, tad tiešām no patīkamas pieklusinātas klausīšanās nekas nesanāk, gribas kā alusbundžam sadzerties, sarubīt visu, uzgriezt subi riktīgi tā lai visi kristāli no sedziņām novibrē un uzlikt tiem gudriņiem kaut kādu Metallicu vai AC/DC paklausīties ibiorio :D

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

uzlikt tiem gudriņiem kaut kādu Metallicu vai AC/DC paklausīties ibiorio

Šādai vajadzībai silti iesaku Anorexia Nervosa ;)

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Piekritu konstator.es jau taa arii daru..man loti patik metalica kaa ari klubu muzika..ik pa retam kaiminiem atriebjos par vinu skalo uzvesanos :D

Jaa un ar austinam tiesham var panakt lielisku klatbutnes efektu un mierigo klausisanos..tacu ari ar audiosistemu var panakt ko lidzvertigu.nepieciesams apkartejais klusums un pilnigs miers.aizvertas acis un pareizs skandu izvietojums dod lielisku rezultatu :)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

, sarubīt visu, uzgriezt subi riktīgi tā lai visi kristāli no sedziņām novibrē un uzlikt tiem gudriņiem kaut kādu Metallicu vai AC/DC paklausīties ibiorio

ha, ha.... tieši tā... :thumbsup:  

Link to comment
Share on other sites

Konstatators
Anorexia Nervosa

 

Man (viņiem) labāk tīk Carcass - Hepatic Tissue Fermentation II (der arī mp3, kristāli tāpat neglābs :mrgreen: )

 

:)

Labots - Konstatators
Link to comment
Share on other sites

Ok, runājot par labu skaņu - kādam no jums ir gadījies tā, ka uzlabojot sistēmu, ja ne mainās mūzikas gaume, tad beidzot sāk patikt kādi skaņdarbi, ko iepriekš nebija vēlme klausīties? Man tā, piemēram, bija ar Rush un Tool. Agrāk skaņa likās galīgi trula, tagad - pavisam cita lieta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...