Jump to content

Ekrāna izšķirstpēja ikdienā.


Fruzz
 Share

Recommended Posts

Vai mīlam saviem ar saviem lapšiem darboties ar lielām ekrāna izšķirtspējām? Vai meklējam acīm tīkamākus risinājumus. (Filmu skatīšanās neskaitās).

 

Jautājiens tāpēc, ka izbrīnīja, ka viens paziņa mauc fullhd uz 13" collām - deguns ekrānā. Pats esmu atradis sev ideālo variantu - 1600x900.

Labots - Fruzz
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu nezi, priekš LCD vienmēr esu lietojis tikai un vienīgi natīvo...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tas 1600x900 man ir noklusētā,lielākā uz 15", bet vai uz 13 - 14 collām ar 1920x1080 prāta darbs katru dienu strādāt?

Link to comment
Share on other sites

Ja runa iet pa 13'' lapšiem - tad es tieši ar tādu darbojos un tam ir standarta laptopu izšķirtspēja - 1366x768. Teiksim tā, saskatīt visu var bez īpašām pūlēm, bet šī izšķirtspēja priekš mūsdienām ir visai nožēlojama - pat webu neērti pārlūkot, kur nu vēl kaut ko citu. Uz 15'' tā izskatīsies vēl briesmīgak, bet viss būs ''liels''. Taču no lielām izsķirtspējām laptopos nav lielas jēgas, ja vien nav vēlēšanās ātri sabojāt redzi. :sarkasms: No tā izriet, ka lietojot laptopu mājas apstākļos, gandrīz obligāta nepieciešamība ir normāls ārējais monitors (FULL HD >23''), jo savādāk nav aršana, nemaz nerunājot par ''ergonomiku'' ilgstoši strādājot ar laptopu - neatkarīgi cik liels ekrāns un izšķirtspēja.

Link to comment
Share on other sites

uz savām 15.6" lietoju native izšķirtspēju 1366x768 un piekrītu, ka ir par mazu, bet vispār jau filmu/video skatīšanai tomēr izmantoju 32" TV, tā kā ir ok.

 

lietot FHD uz 13" ir acu bojāšana un sevis mocīšana.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nesaprotu šo ņemšanos ar izšķirtspējām, lietoju gan 1024x768, gan 1080, katru gan savām vajadzībām, vienīgā problēma ar ko esmu saskāries uz pirmā ir dažas līki uztaisītas weblapas, kuras neprot noskeilot horizontālos pikseļus

Link to comment
Share on other sites

@@ediots, Tā ir diezgan liela izšķērdība bez īpaša labuma, jo cilvēka acs gandrīz neatšķir starpību starp ~300 ppi pikseļu blīvumu un vairāk par to. Nav lielas jēgas no ~450 ppi FHD gadījumā uz ~5''.

Link to comment
Share on other sites

1920 uz 1200 15" nošubukā ideāli. Un nebūt nav jāsēž ar degunu ekrānā. Neko ar zemāku izšķirtspēju savām vajadzībām vairs  neizskatītu.

Link to comment
Share on other sites

Ikdienā tiek lietots :

  • 800x480 uz 4" (telefons)
  • 1024x600 uz 10.1" (tableta ekrāns)
  • 1440x900 uz 14.1" (laptopa ekrāns)
  • 1680x1050 uz 22" (2 darba monitori)
  • 1920x1080 uz 27" (monitors mājās)

Izteiktu plusus/mīnusus neesmu pamanījis nevienai izšķirtspējai.
Starpību izšķirtspējā starp Galaxy S3 un S4, turot normālā attālumā, es nepamanīju, kaut arī man ir ļoti laba redze(nav mans slēdziens). Tāpēc skaidrs, ka 5" un fHD ir mārketings.

4" un 800x480 apmierina pat vairāk nekā ļoti.  ~7 vidēja garuma vārdi portreta režīmā salien vienā rindā (~1cm vārdam), ko vēl var vēlēties?

Uz 1024x600 lasu grāmatas, samērā stipri pietuvinot. Protams, ja samaina fonta izmēru uz mazāku, prasās lielāka izšķirtspēja, bet es to nedarītu, pat ja tabletam būtu lielāka izšķirtspēja. Nav ko lieki sasprindzināt redzi.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Es gribētu norādīt, ka izškirtspējai ar burtu izmēru un lietošanas ērtumu nav tiešas sakarības. Citādi šie visi jauni telefoni ar FHD praktiski būtu nelietojami.

Drīzāk lielāka ietekme ir izstrādātāju izvēlēto programmu interfeisa izmēriem, logu izmēriem. Izšķirtspēju nākas piedzīt pie tā. Uz tāda 1024x600 netbuka internets šodien droši vairs nav ērti pārskatāms ne jau burtu izmēru dēļ.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Vienmēr lietot "natīvo" izšķirstpēju, teksta fontu un izmēru, kā arī ikonu izmēru taču var mainīt. Un logu izmēri, interfeisi taču mainās kopā ar fontu izmēra iestatījumiem, vai arī ediots runā par kautkādiem aizvēsturiskiem softiem un OS?

Link to comment
Share on other sites

Cik nu aizvēsturiskiem. Tam pašam IE ar boot.lv lapu pie noteikta platuma jāsāk stumdīt pa labi un kreisi, lai apskatītu visu saturu.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Droši vien uz 1024 ir kārtība. Tas vairāk bija domāts par telefoniem, kuriem lielā izšķirtspēja esot mārketings. Nezinu, nav man tāda telefona, darbojies ar tādu arī neesmu.

Ikdienā ir dators ar 12" ekrānu un 1280x800, nekādas neērtības neizjūtu, deguns ekrānā jābāž nav.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Piedod, bet vērt uz 4/5" pilnās lapas ir vāks pats par sevi.

Tāpat neko tur nespēsi saskatīt.

 

Par burtiem ieminējos, jo tur vislabāk var redzēt ieguvumus no lielajām izšķirtspējām

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Uz laptopa 15,6" ekraana tiek lietota HD+. Tas ir 1600x900. Bet nu tiks mainiits uz FHD driizumaa. Tikai mekleeju kur var nopirkt originalo AUO matricu. Ebay ir pilns ar compatible, bet tas neder. Ja kaads zin padalaas luugums.

Link to comment
Share on other sites

Androidz tu man to? Hmm, neteiktu ka buutu suudiiga video karte lai nespetu nodroshinat Full HD. Taapeec neizproru tavu domu.

Labots - ProBook
Link to comment
Share on other sites

1600x900 uz 17" personīgā laptopa un uz 14" darba laptopa.

1440x900 uz abiem darba monitoriem.

Link to comment
Share on other sites

Bijushaa darba 1900x1200 15,4" 

Mans privaatais 15,6" full hd

Kaut kaa iepatikaas, ka bilde nav graudaina. Un ar redzi ar viss ok.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...