Jump to content

Austiņu DAC/pastiprinātājs


Kaspars12
 Share

Recommended Posts

Sveiki biedri!

 

Negribējas Tornis tēmā jaukt gaisu, tāpēc taisu savu. Pēdējās dienas visi kā traki uz austiņu tēmām :D

 

Tad nu mana sāpe ir avots, netieku gudrs, kā lai izbrauc pa pieņemamu naudu un tiek pie kompromisa varianta. Pašlaik lietoju Creative Sound Blaster X-Fi HD

http://us.store.creative.com/Creative-Sound-Blaster-XFi-HD-Sound/M/B004275EO4.htm , Iepriekš bija vecā versija. Sākumā ar zemāka budžeta austiņām likās ok, bet nu augot prasībām un mainoties austiņām jūt nepieciešamību to mainīt. Ar sarežģītākiem materiāliem zūd izteiksmīgums un dinamika.

 

Budžets ir kādi 70-90ls. 

Pašlaik lietoju, bet taisos nomainīt:

1)Sennheiser HD558, nepatīk, HD595 bija tīkamākas, arī HD555.

2)Grado SR80 ir arī SR60

3)Sony MDR 7506 paņemtas uz testēšanu

 

Bija ideja par kaut kādu cd atskaņotāju, ar austiņu izeju, cik tas ir labi nevarēšu teikt. Bet pirms gada bija Sony TA-FB920R QS + Yamaha cdx-397 un likās visai jauki, bet vairs negribu tik milzīgu kaudzi, lai paklausītos austiņas. Tāpēc kā ir ar cd atskaņotājiem, kam ir austiņu izeja ?

 

Ideāli būtu kāds DAC ar pastiprinātāju, lai nebūtu cd ripuļi jāraksta, bet vai uz tādu budžetu ir kas labāks par pašreizējo karti.

 

Liels paldies un visiem sveicieni skolas gaitu sākšanās dienā :)

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

pastiprinātājs bija no argusa kit, izejas jauda bija baisa, bet ne detalizējums. Grado kad pirku, bija iespēja paklausīties Grado RA 1, bet baigi daudz nav sanācis DAC patestēt. Divi dažādi creative izstrādājumi, arī pašreizējais, kas reklāmas bukletā reklamējas, kā DAC ar austiņu pastiprinātāju. Tāpēc arī izvēlēties nevaru, jo nav tādas pieredzes.

 

Par Fiio esmu dzirdējis, ka populārs, cik labs, ir cits jautājums.

Vēl ebay ir dažādi varianti bez mērījumiem http://www.ebay.com/itm/SMSL-sApII-Pro-TPA6120A2-Big-Power-High-Fidelity-Stereo-Headphone-Amplifier-B-/121129475602?pt=US_Pro_Audio_Amplifiers&hash=item1c33e11e12

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Ja nedzīvo pārāk tālu no Vecmīlgrāvja - vari pie manis pieskriet paklausīties Fiio E10 (pie pc slēdzamo) / Fiio E11 portable ausu stiprēkļus/dac

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

izklausās labs piedāvājums, bet tas ir patālu no manis, es labāk par kādu atlīdzību uz kādu dienu, divām izīrētu, un tad varētu 1:1 ar manu pašreizējo karti salīdzināt, mierīgi savos apstākļos, savu mūziku :)

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

vienīgi ko darīt, ja man iepatīkas tas Beresford 7250, baigais retums, ebay sauss.

 

Pagaidām divi kandidāti uz klausīšanos ir, tiklīdz atbrīvošos, PM zinošu.

Link to comment
Share on other sites

ebay tie parādās regulāri, tāpat arī forumos. Uz rudeni solās atkal būt kas jauns, tad droši vien iepriekšējie būs vairāk piedāvājumos.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Vēlreiz lielais paldies Ediots par ašo izpalīdzēšanu. Jau vakar DAC bija pie manis, bet tests izkrita līdz rītam, jo man uz vietas nebija tāda usb vada.

 

Sākšu ar vizuālo iespaidu. Protams paņemot rokā var just uz svara atšķirību, maz plastmasas, smuki nostrādāts, "volume" kloķis kā vajag. Placebo baisi liels, ja paskatās uz abu dalībnieku atšķirīgajiem izskatiem. Saglabājot vēsu prātu tiku vaļā no placebo izejot vakara apgaitā pa svaigu gaisu. Pēc tam pieslēdzu abas kartes PC, viss ātri un labi. Paņēmu frekvenču sample, lai noregulētu abās kartēs vienādu skaļumu uz Sennheiser HD558. Iekārtojos tā ērtāk, nedaudz piestrādāju pārslēgšanas secību un beigās starp kartēm varēju pārslēgties ~3s, lai sanāktu cik maz objektīvi. Lai arī klausoties uz dzirdi baigi objektīvi nevar būt. Visas dziesmas bija FLAC. Klausījos gan uz winamp, gan uz foobar2000, bet nu tas tā.

 

Vēl pirms klausīšanas iepatikās, ka Beresfordam "volume" ir daudz jūtīgāka,kas priecēja, turpretī creative ir jāgriež apļi, lai iegūtu labu pacēlumu skaļumam. 

 

Tad nu svarīgākā daļa, kas nenesa tik daudz prieka kā pirmie iespaidi. Noklausījos ļoti daudz dziesmu, arī starp piegājieniem uztaisīju pauzes, galvas izvēdināšanai. Klausījos visdažādākās mūzikas žanrus, sākot ar ļoti bagātīgu zemo galu, beidzot ar ļoti smalkām augšām. Lai saklausītu atšķirību. Bet nekā! Domāju, ka papildus barošana nesīs klāt izteiksmīgāku/izteiktāku basu, bet liekot roku uz sirds es nevarētu teikt, ka bija izteikti sadzirdamas atšķirības. Tas pats ar vokāliem un augšām, neko dzidrāku vai jaunus instrumentus nesaklausīju. Nedomājiet, ka nebija atšķirības, vienīgā lieta, ko ļoti minimāli varēja izdalīt starp abiem kandidātiem bija asums, creative, mazliet, bet pavisam mazliet ir asāks[trūkums], izteiktos gabalos to varēja saklausīt, bet tas bija ļoti minimāli, bet bija. 

 

Rezumējums ir tāds, ka Beresford ir labs rīks, kvalitatīva karte, labi nostrādāta un uz ko ir prieks skatīties, nav kauns turēt pie stacionārās sistēmas, lieliski pilda savu funkciju. Vai es saklausīju 70ls vai pat vairāk ls atšķirību starp creative un Beresford, protams ka nē. OK, uz creative nav tāds prieks skatīties, pieskārieni arī ir visai nepatīkami, "volume" poga maza un neatsaucīga.

 

Tāds nu ir mans subjektīvais viedoklis ko saklausīju/nesaklausīju, iespējams, ka austiņas nav tik labas, lai sniegtu pilnīgu atklāsmi. Varbūt nav tās lielās, saklausāmās atšķirības. Iespējams uz stacionārās sistēmas ko varētu izšķirt, bet tie visi jau paliek minējumi.

 

vdf02yg4h2717ty7ri1.jpg

 

Tagad domāju vai ir maz jēga ņemt uz testu Fiio E10 ? Drīzāk jādomā par citu austiņu iegādi...Karte nebūt nav tas vājākais posms.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

dažos vilcienos kādas ir galvenās atšķirības ātrajā testā salīdzinot ar eeePC iebūvēto čipu ?

 

Kas pa avotu tev tam PM-8000 ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Testēju ausu pastiprinātāja režīmā Marantz PM-8000 tajā "tipa A-klase" režīmā. Tīri labi skan

 

Tad tāpēc tik ātri no furšeta notinies! 

Link to comment
Share on other sites

Noteikti ne par 250GBP - par USB puļķdevaisu NEKAD nevajag maksāt vairāk par 100LVL! Tie visi savā veiktspējā iepaliek no desktopa kastēm par spīti tam, cik desmitus regulatoru un visādas maģijas tur sapičkāts. Par Meridiānu ir atsevišķs stāsts

Kāpēc Burson? Un labāks par ko savā cenu kategorijā? Lasot Burson lapu smiekli pašam nenāk?

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tad tāpēc tik ātri no furšeta notinies!

 

Biju jau pavakariņojis :D



Ā, vēl divas lietas. Par avotu man kalpo SONY SCD-XB770 SACD spēlētājs, un atšķirība ir jūtama - gan dinamikā, gan trokšņu līmenī, gan basa galā.

 

Rūdi, kārtīgs IT & T žurnālists nonstopā twīto par šādām konferencēm un furšetiem,. Tev Twiteris ir?

Link to comment
Share on other sites

Tak MarisO jau sen sevi pierādījis par nepārāk inteliģentu cilvēku. Kāpēc viņam vēl nav čakija statuss?

 

Autors prasa, lai iesaka DAC par maksimums 90 ls, bet cilvēks tik bāžas ar saviem dārgajiem sūdiem.

Ne pirmā, ne pēdējā tēma.

 

Runājot par DAC salīdzināšānu, es nespēju būt īsti objektīvs, ja es zināju, ko es klausos.

Vienmēr likās, ka dārgākais skan nedaudz labāk par lētāko. (Autoram varbūt tieši cena ir šķērslis)

 

Tāpēc ar vēl vienu cilvēku veicām aklos testus starp abām ierīcēm, klausoties 30-90sek garus fragmentus dažādu žanru skaņdarbiem un piefiksējot ausīm tīkamāko.

 

Rezultāts, protams, vairs nebija tik viennozīmīgs kā iepriekš.

Bet ar ~70/30 dārgākā DAC skanējums abām iesaistītajām personām tomēr patika labāk.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

 

 

Par Meridiānu ir atsevišķs stāsts

 

meridiāns, spāre un tamlīdzīgie primāri ir līnijas signāla avoti, tiešām daudz maz domājošs cilvēks spēj uztvert nopietni ausu avotu, kurš barojas no usb 5V? un vēl pie visa tā mēģināt spraust klāt hd650??

Link to comment
Share on other sites

 

 

Rūdi, kārtīgs IT & T žurnālists nonstopā twīto par šādām konferencēm un furšetiem,. Tev Twiteris ir?

 

Ir, bet es vēl neesmu "kārtīgs". Vispār es esmu baismi "low-tech" - pierakstus veicu blociņā un kladē ar uzpildāmu tintes pildspalvu, planšetes man nekad nav bijis un telefons arī tāds semi-smart.

 

 

 

meridiāns, spāre un tamlīdzīgie primāri ir līnijas signāla avoti, tiešām daudz maz domājošs cilvēks spēj uztvert nopietni ausu avotu, kurš barojas no usb 5V? un vēl pie visa tā mēģināt spraust klāt hd650??

 

Teorētiski jau tāds knipucis spēs austiņas kustināt - dažos pat esot a-klases stipreklis. Bet tu pareizi saki - vai ar 5V spriegumu var tirināt >300 omu draiveri. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tak MarisO jau sen sevi pierādījis par nepārāk inteliģentu cilvēku.

 

Hmz, nebiju domājis, ka inteliģenti būtu arī publiski spriest par to, cik citi cilvēki ir inteliģenti.. 

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, Rūdi, atsit man savu telefonu (mails laikam ir  v uzv @ leta lv, ja?), es Tevi varētu turēt kursā par aktivitātēm , saistītām ar khm, manām aktivitātēm :)

Link to comment
Share on other sites

No idea - mans tiešais priekšnieks ir Miks Lūsis. Varu teikt tikai to labāko!

 

Ar administratīvajiem cilvēkiem man pagaidām maza darīšana, neesmu vēl neko tik skandalozu uzrakstījis. Vienreiz gan bija close call...

Link to comment
Share on other sites

Tev ir LCD-2?

 

P.S. Burson ir normāls. vienkārši perfa drusku neatbilst cenai.

Link to comment
Share on other sites

 

 

vai ta bursons nav labs ? man veikalā, kur es pirku LCD2 ausis, teica, ka esot gan

 

minēšu, ka augstākminētais veikals tirgo arī tos bursonus? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Nenovirzīsimies no tēmas :)

 

Tā kā DAC tomēr nav vājākais posms, tad apsveru domu tomēr mainīt austiņas. Budžets varētu būt ap 120ls. Jautāsiet, kas tad neapmierina HD558, man nepatīk augās, dažos izpildījumos griežas ausīs, pārāk spalgas. Vidi un zemais gals ir visai ok. Ir iespējāms kaut ko ievērības cienīgu atrast uz šiem 120ls, vai atgriezties jau pie bijušajām HD595, kas patika labāk ?

 

1)Austiņu pielietojums: Tikai un vienīgi mājas lietotājs, atlaižoties pie datora pēc garas darba dienas vai brīvdienās.

2)Avots: Pagaidām tā pati creative skaņas karte, augstāk minētā.

3)Komforts, tas ir ļoti svarīgs, HD595 to apmierināja uz visiem 99%, ar HD558 ir nedaudz sliktāk, varbūt vēl nav ienēsājušās.

4)Klausos sākot ar instrumentāliem gabaliem, beidzot ar trakoti trakiem Skrillex gabaliem.

5)Ideāli būtu, ja neskanētu tik ļoti uz āru, bet visu jau laikam nevar gribēt. Tad zūd komforts un skanējums ir ne tāds kā "open" tipa austiņām.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

pie 120 lošiem varbūt tomēr hd25?

edit: lai gan nē, pie tām tizlajām augšām pirmkārt vajadzētu vainot creative

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

Nu HD25-II es nesauktu par optimālo variantu stacionārai klausnei, tomēr tur ir kompromisi, kas vajadzīgi izmēra samazināšanai. Skan viņas arī nedaudz "aizvērti", bet noteikti ne slikti.

Link to comment
Share on other sites

Es aizgāju uz audio preču salonu,  paklausījos LCD2 un LCD3 un pasūtīju LCD2 ausis.  LCD3 skan drusku telpiskāk un ir nedaudz lielākas, bet tā starpība nav tik būtiska, lai maksātu 2x reizes vairāk.  

 

Un Bursona ampu viņi piedāvā pirkt komplektā ar Audeze ausīm.   Diezin vai viņi izvēlētos sliktu ampu kopā ar tik labām ausīm.   

Link to comment
Share on other sites

Ir testetas Beyerdynamic dt 990 pro un nepatika tiesi konstrukcija, ka gul uz galvas un ausim, nejutos ērti, kas man ir svarīgi. Skanējuma izmaina salīdzinot ar hd595 arī nebija tik liela, lai sadzīvotu ar netikamu konstrukciju. Lidzigi bija arī patestējot Akg k400 un Akg k240. Nepaņēma tā sajūta.

 

Audio technica ath-es7

 

Apravas teksts mobila versija. Turpinajums:

 

Audio technica ath-es7 ir bijušas, patika dinamika, tadas atras, asas. Laba muzikala sajuta, tada sajuta ka no coper parkapjot uz bika, bet pec ilgakas paklausisanas diskomforts nomaca visu labo.

 

Ka reiz, kad tirgoju savas hd595, sanaca tests vs hd25, nrzinu kura versija, bet nu pat baigi nekoncentrejoties vareja just labaku detalizejumu un dzidrumu. Labas ausis, bet ne komforts pec ilgakas paklausisanas.

 

Gruti laikam atrast ideālu, tādu nav, lakam jāskatās kur mazāks launums...

 

To nnoname, nedomaju, ka karte vainiga, jo hd595, hd555 viss bija ok. + uz ediots kartes tas pats. Ko tornis saka ? Viss ok, tev neliekas par daudz ? Man savos 23 gados augsas sim nepatik. Varbut ar vecumu auss jutiba samazinasies augsas gala un hd558 bus ok.

Link to comment
Share on other sites

izsaukšu Rūda dusmu plūdus :mrgreen: , bet tad varbūt grado 225 vai pat 325? domāju, ka ar Šņākinu var sarunāt diezgan labas atlaides

lai gan ja tev k240 likās neērtas, tad pat nezinu, ko ieteikt...

Link to comment
Share on other sites

Pret grado skanejumu man nekas preti nav, varbut nedaudz zemo prasitos izteiktaku. Rudis gan doma savadak. Bet visu apetiti nosit izpildijums, vads austinas ir iestiprinats kriminali, komforts ka jau onear. K240 nav neertas, bet man nepatika, ka uz manas galvas un ausim piegul.

 

Tad cena ir ok par tam hd600 ? Ko Rudis saka hd600 vs hd595, un grado sr80 ?

 

Ja tornis nepaspes pagrapt, un atradisu laiku, aizdosos paklausities, lidzi nemot savas hd558.

Link to comment
Share on other sites

ar hd600 manuprāt viss ir ok un ar sr80 jau nu nevajadzētu viņu salīdzināt, tikai tev vajadzēs pārskatīt to creative kartiņas lietderību :grin:

starp citu, par to vadu stiprinājumu - es savas sr60 nespēju nolietot kādu 6 gadu laikā, kad pārsvarā viņas izmantoju kā portablās ausis diendienā uz divriteņa vismaz stundas 3, mana dārgā to pašu modeli nokāva gada laikā - pirmais bija poroloni, pēc tam konektors, y savienojums un visbeidzot sajāta skaļruņa skavas un stieņa savienojuma vieta :mrgreen:

Labots - nnoname
Link to comment
Share on other sites

HD600 nevar salīdzināt ar SR80. Tas tā kā pats zini ko salīdzināt ar pats zini ko. Ir droši teikt, ka HD600 ir pilnīgi visās jomās pārāks par SR80, vienīgais - HD600 skanēs tieši tik labi, cik laba aparatūra stāv aiz tām. Cenas ziņā tās ir lētākās ausis, ar kurām var atšķirt 1000LVL aparatūru no 500LVL.

 

Es gan nevienas no tām austiņām neņemtu basīgai mūzikai. SR80, protams, es neņemtu arī mūzikai, kurai ir nepieciešamas tīras augšas.



 

 

Diezin vai viņi izvēlētos sliktu ampu kopā ar tik labām ausīm.

 

Ir veikali, kas kopā ar Grado austiņām piedāvā Grado RA1 pastiprinātāju. 

Link to comment
Share on other sites

es jau pajemtu to HD600, bet 7os no rīta uz lidostu jādodas, Amsterdamā mani jau gaida, un nebut ne kaālmalu skatlogi, bet vīri šlipsēs pie statnēm ar pavisam citiem parametriem :D Ja nu vienīgi Rūdis var rīt piezvanīt un nopirkt man tās ausis, par pūlēm protams kaut kā atlīdzināšu. 80Ls ir laba cena.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...