Jump to content

Fetišs uz tehniku jeb tehnosektanti


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Kas slikts fetišiem. Tas tak labi, ja cilvēciņu vēl kautkas uzbudina, piešķiļ dzirksteli pakulās. Paņem saujā savu iphone un serotanīna līmenis uzreiz paceļas. Un kapēc slēpt savu mantību un prieciņu, ar publiku dalīts prieks ir divkārš prieks - nav jau tur nekāda mētelīša virināšana.

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    16

  • vvv

    15

  • JDat

    15

  • RudeWolf

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mezavecis
(labots)

Jā, es neciešu jebkāda veida māņticību un sektantus, sūdu izplatītājus (Amway, Fitline, Kirby) vienmēr un visur (arī dzīvē) esmu lamājis, lai neizplata savu sērgu tālāk. Analoģiski ar dažādām apmātībām jācīnās (piemēram, apple zīmola slavināšana), lai tas neizvēršas par kaut kādu masveida kultu, kas izslēdz jebkādu loģiku šajā sakarā, piemēram, ka kāds cita ražojuma aparāts var būt labāks. Ņemot vērā, kā tu jūsmoji par klaviatūrām, tev šāda veida informācijas (maldu) pasniegšanas veids ir īpaši tuvs. Dažiem ir liela problēma eiforijā glorificēt dažādas lietas un rezultātā tiek pasniegts absurds viedoklis.

 

Tev ir mānija ar putām uz lūpām tos ticīgos un zombētos par visu varu nolikt pie vietas.


Fetišs ir labs, kamēr to fetišu nepārvērš par citu cilvēku tiranizēšanu.

 

 

Kas slikts fetišiem.
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

 Lielā problēma ir tā, ka milzīga daļa sabiedrības vairs neprot (negrib) rēķināt. Līdzīgi, kā pasūtīt lielo fūri,un 3 gruščikus, lai aizvestu 100 m žurnālu galdiņu.

  Otra problēma ir vērtību skalas degradācija un līdzsvara izjaukšana. Piemērs ; agrāk katrs tantuks plāva zāli un baroja govi, trusi vai vistu, un līdz ar to ieguva zināmu peļņu. Tagad tiek naudas plūsma virzīta otrā virzienā, jo jāpērk benzīns lai šo pašu zāli nopļautu. Tas ir jāizdod nauda, nevis jāpelna. 

  Trešā problēma ir ka tas viss notiek aiz "ņehuj delaķ".  Par darbu , kas sabiedrībai ir ļoti niecīgs, vai pat nevajadzīgs, tiek maksāts nepamatoti daudz. Visspilgtākais piemērs teniss. Par bumbiņas padzenāšanu saņem miljonus. Tad nu arī šādi tipi, kas nezin naudas vērtību pret ieguldīto darbu, ālējas ar visiem tiem krutajiem izstrādājumiem, kas patiesībā nemaz tik kruti nav. (draugs draugam laiku kavē, dir... biksēs, un tik slavē).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kaut kā motociklistu un baikeru starpā šādus ārprātus nedzirdu.
 

Te jau viena motosekta ir piesaukta - baikeri, un tad ir otri - čoperisti, vai pat vēl izteiktāks virziens - Harley Davidson.

Link to comment
Share on other sites

HIGH-Zen

Tādi īsti fanāti, tas ir gan reklāmas iespaids, gan pašapliecināšanās. Cilvēki tādā veidā cenšas realizēties.
Lieta pat nav tehnikā. Ja cilvēks dzīvē nav realizējies, tad atņem viņam aifonu vai satelītus, viņš atradīs kaut ko citu par ko fanot un cīnīties, pārliecināt citus. Daudz jau neatšķiras no sektas.
No otras puses, ja cilvēkam dzīvē viss ir kārtībā, tad nav vajadzības īpaši uzsvērt, ka esmu iegādājies jaunāko viedtālruni un pārējie visi ir paši zinat kas, jūs citi neko nesaprotat, un sākt gruzīt citus - kādas tur funkcijas tik nav. Apkārtējiem tas parasti ir vienalga. Labi, varbūt tīņus vēl var ar to pārsteigt - ooo, 20Mp? wow! davai nobildējam mušu.
Ir labi, ja viņi vārās savā starpā un nečakarē citiem smadzenes.

Link to comment
Share on other sites

moderatoriem ir fetišs uz nepamatotu brīdinājumu likšanu.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Trešā problēma ir ka tas viss notiek aiz "ņehuj delaķ".  Par darbu , kas sabiedrībai ir ļoti niecīgs, vai pat nevajadzīgs, tiek maksāts nepamatoti daudz. Visspilgtākais piemērs teniss. Par bumbiņas padzenāšanu saņem miljonus. Tad nu arī šādi tipi, kas nezin naudas vērtību pret ieguldīto darbu, ālējas ar visiem tiem krutajiem izstrādājumiem, kas patiesībā nemaz tik kruti nav. (draugs draugam laiku kavē, dir... biksēs, un tik slavē).

 

Ja tu tenisu reducē uz bumbiņas dzenāšanu, tad es teiktu - vai tad koderim to pogu ir tik smagi spiest, ka 2k mēnesī jāpelna? Sportists ir tas pats, kas aktieris - viņš izklaidē un piesaista publiku, kas, savukārt, uzņem tiem domāto reklāmu. Vai tu uzņēmumā klientu piesaistes speciālistam nemaksātu piķi?

Link to comment
Share on other sites

Viktorslat

Manuprāt, te ir 5 dažādas lietas – dižošanās, sludināšana, lietošana, nauda un „patīk”.
Dižošanās: Savulaik viens no slavenākajiem Latvijas ārstiem - Jānis Zālītis, savā grāmatā "Vēlreiz par mīlestību" rakstīja par dabīgajiem un mākslīgajiem relišeriem. Manuprāt, tur sniegta daļa atbildes par dižošanos pēc būtības.
Sludināšana:
Sludinātājs, iespējams sludina, lai dižotos, bet iespējams, ka ir cita motivācija, piemēram, neapmierināta pašizteiksmes vajadzība – ne katrs spēj uzrakstīt grāmatu, publicēt kādu atdzītu zinātnisko darbu un tml. bet katrs var ierakstīt savu sakāmo internetā.
Lietošana:
Mans piemērs – sporta inventārs. Piemaksājot 180,-Ls iegūstu 1,4kg mazāk svara. Nekad nestāstīšu iesācējam, ka viņam to vajag, kad pabraukās 10 gadus, un iespējams pats līdz tam nonāks, tad arī sapratīs! Kamēr biju iesācējs, es biju pārliecināts, ka NEKAD mūžā nepiemaksāšu 180,-Ls par 1,4kg, bet tagad – pat nedomāju. Bet sludināt to ir bezjēdzīgi, jo iesācējam pašam tur jānonāk, ja viņš pats to gribēs un spēs. Runājot par tehniku – nu ja man vajag 2 optiskos IN, un AirPlay atbalstu, tad vajag – un viss! Jo es to lietošu! Citam nafig nevajag!
Nauda:
Starpība cenā – 150,-Ls – atkal jau, citam kosmoss, citam kapeikas, viens piektdienas vakars.
Patīk:
Man patīk kā skan SONY, citam riebjas, patīk kā skan DENON. Man patīk Tissot pulkstenis – citam SEIKO – bet abi rāda laiku, runa ir tikai par „patīk”.
 

Link to comment
Share on other sites

ivo, on 29 Aug 2013 - 19:34, said:

Savukārt, ir viena suga (es viņus sauktu par žīdiem vai santīmpi$ējiem), kuriem nauda it, bet kas visās jomās domā baigi racionāli - pērk visu pašu lētāko, jo dārgāku taču nevajag. Nez, vai viņi gūst lielu prieku no dzīves - tādi sausiņi vien ir. Galu galā - dzīvojam taču tikai vienreiz, tādēļ jādara tas, kas dzīvē sagādā prieku.

Interesanta viela pārdomām, starp citu, un mazliet filozofijas arī. Kāreiz pieGdienai! :) Iesaku apmeklēt www.moneyumustache.com lapu un palasīt kādus random rakstus. Autora rakstīšanas stils (vismaz man) nav tas sirdij tuvākais, un arī tas viss ir rakstīts par amurikāņiem (kuriem "taupīgais" režīms ir tāds, kā latviešiem "brīvais"), taču pamatidejas jau no tā nemainās.

 

Tieši tā - dzīvot vajag tā, lai dzīve sagādātu prieku. Bet triks ir tur, ka jāsaprot, ka ne jau no mantu pirkšanas tas rodas. Ja vien auto nav Tavs hobijs, tad ikdienā lietotjot jaunu Ferrari vai 10 gadus vecu (bet strādājošu un labi uzturētu) VW Tev bauda būs vienāda. Jo Tu uzmanību pievērsīsi tam, lai nokļūtu no punkta A uz punktu B, nevis tam, kā strādā karburators!

 

Un lielai taupīšanai ir vēl viens labs iemesls - "agrā pensija". Ar mūsu LV algām to sasniegt ir grūtāk, lai arī var, ja mērķtiecīgi uz to dodas, un galva ir uz pleciem. ASV tas būtu elementāri, dzīvojot tādā līmenī, kas LV ir normāls. Ideja tāda - ja no savas algas katru mēnesi ievērojamu daļu (jo vairāk, jo labāk) noliksi bankas kontā uz procentiem, vai ieguldīsi kaut kādos fondos (vai nopirksi kaut ko, ko var izīrēt), tad 10-20 gadu laikā būsi uzkrājis tik daudz naudas, lai varētu vairāk nestrādāt. Tā vienkārši. Procenti, ko ģenerēs Tavi ieguldījumi būs ekvivalenti tam, ko Tu līdz šim būsi katru mēnesi tērējis. Bet pats savukārt varēsi dzīvot cepuri kuldams, un darīt to, kas Tev patīk, nevis to, ko Tev liek darba devējs. IMHO tas ir milzīgs solis uz laimīgas dzīves pusi.

 

Šeit jāatceras arī par Hedonisko Adaptāciju. Cilvēks visu laiku atgriežas pie viena un tā paša labsajūtas līmeņa, neatkarīgi no ārējiem faktoriem (nu, līdz zināmam ekstrēmam kliņķim, protams - Sibīrijā neviens nebija laimīgs). Ja Tev dzīvē uzrodas kaut kas labs, Tu īsu brīdi jūties labi, bet pēc tam tas jau sāk atkal šķist normāli, un Tu esi turpat, kur biji iepriekš. Un uz otru pusi arī - ja Tev kaut kas tiek atņemts, tad uz laiciņu sāp, bet pēc tam pierodi, un nemaz vairs nevajag.

 

Atceries, kad Tu pēdējoreiz nopirki kaut ko jaunu, par ko bija prieks (telefonu/apģērbu/planšeti/whatever)? Cik ilgi par to priecājies? Dienu? Divas? Varbūt pat nedēļu. Pēc tam jau iestājās pieradums, un tas priekšmets kļuva par ikdienas lietu, no kuras Tev nedz silts, nedz auksts. Protams, ja to atņemtu, tad atkal būtu nepatīkami... uz brīdi, kamēr pierastu. Galu galā - pirms tam taču varēji pavisam mierīgi iztikt bez tās, ne?

 

Gūt baudu no iepirkšanās (kas mūsdienās daudziem cilvēkiem ir viens no primārajiem baudas gūšanas veidiem) ir stipri neefektīvi. Šo pašu naudu var mierīgi izlietot tā, lai Tev no tā būtu daudz vairāk baudas. Teiksim, ieguldot to "agrajā pensijā", vai sposorējot Tavus hobijus, vai dodoties kaut kur kopā ar visu ģimeni, utt.

 

Interesants novērojums - mēs citus cilvēkus vērtējam pēc sevis. Ja šis cilvēks tērē mazliet mazāk naudas, nekā mēs, tad viņš šķiet taupīgs. Ja viņš tērē ievērojami mazāk, tad viņš šķiet skopulis, kurš noteikti nekādi nevar justies laimīgs. Un tā tas ir neatkarīgi no tā, cik mums pašiem ir naudas. Miljonāriem šķiet, ka visi parastie cilvēki ir nabadzīgi un nomocījušies. Bet vai Tu tiešām tā jūties?

 

Katram cilvēkam ir sava latiņa, pie kuras viņš jūtas labi. Citiem tā ir augstāk, citiem zemāk. Un - ko daudzi neapzinās - šo latiņu Tu pats vari ietekmēt un nostādīt tur, kur Tu to vēlies. Mans pirmais jautājums, kad atradu augšupminētās lapas forumu, bija - kur ir robeža starp taupību un skopumu? Atbilde bija - tā ir tur, kur Tava taupība sāk nodarīt pāri Tev vai citiem cilvēkiem. Ja Tu pats jūties labi, un neviens no tā necieš - viss OK, Tu esi taupīgs. Pat, ja no ārpuses izskatās, ka Tu esi sausiņš. :)

Labots - Vilx-
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uzņēmums ir lietderīgs, klientu piesaistes speciālisti tam nav vajadzīgi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un lielai taupīšanai ir vēl viens labs iemesls - "agrā pensija".

Pie mums diemžēl tā pieredze ir tāda - ko taupa taupītjās, laupa laupītājs. Lielākais laupītājs, diemžēl, līdz šim ir bijusi valsts - iekārtu maiņa, kas daudziem ir bijusi vairākas reizes (dažādas naudas reformas vēl).

Bankā noguldījumu procenti nesedz inflāciju. Fondiem ir diezgan liels risks, tur pajauns cilvēks līdz pensijai var smagi iekrist.

Dzīvokļa iegāde ar sekojošu īri gan varētu strādāt.

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Njā pieKdienu garām nepalaidīsi, man piemēram ir zināma vēl viena suga:

 

8880ekf4zlw0o4pkro7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

No viena dzīvokļa pensijai neiznāks. Vienīgi no ekskluzīva labā vietā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ja no savas algas katru mēnesi ievērojamu daļu (jo vairāk, jo labāk) noliksi bankas kontā uz procentiem

Ha, ha, Sweds krājkontam piedāvā 0,1% gadā... tas nozīmē, ka mūsu valstī neviens nevēlas lai mēs kaut ko krātu vai taupītu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

Sweds krājkontam piedāvā 0,1% gadā

 

Krājkonts nav ilgtermiņa noguldījums, attiecīgi % zemāks.

 

Man gan līdz galam nav skaidrs kā tas notiek, bet BORa likme ietekmē noguldījumu % likmi.

 

Teorijā banka aizņemas naudu, lai to aizdotu tālāk kredītos. Aizņemas no visiem, tai skaitā noguldītājiem. Bankām pat ir obligāts kaut kāds procents jāaizņemas no vietējiem iedzīvotājiem. Te arī sākas mana neizpratne, jo manā prātā banka aizdod kredītu ņēmējam par teiksim 5% + EURIBOR, kas ir tagad ap 0.2%. Līdz ar to banka nopelna 5% gadā (ja brutāli neskaita izdevumus), bet nabaga nogludītājam atmet vien 0.1%.

 

Tāpēc es īsti nesaprotu kur rodas tā saistība ar BORu un noguldījuma %. Bet viens ir skaidrs - jo sliktāk ies Itāļiem, Spāņiem, Grieķiem u.c., jo zemāks būs BORs un zema būs tava noguldījuma likme. 

Link to comment
Share on other sites

nu lielākais, laikam pēdējos gados redzētais ir bijis kādi 10% īstermiņa noguldījumam. Un tas arī bija jau vēl pie visiem neizziņotas Parex agonijas. Par BB šiet nerunāsim, vēl jo vairāk, saistībā ar krāšanu.

Man arī banka nāca virsū, tipa lai bērniem krājot. Pirmajā brīdī, nu varbūt. Tad paskatījos tos pašus procentus. Nu sviests. Tad jau labāk, ja vajadzēs, paņemt kredītu. Moš atkal kāda varas maiņa, un man nav jāatdod :D

Link to comment
Share on other sites

Jā, tāpēc jau es saku, ka LV šobrīd ar tām iespējām ir švakāk. Bet nedomāju, ka neiespējami. Tik vajadzēs vairāk pasēdēt un papīpēt.

Link to comment
Share on other sites

Man arī banka nāca virsū, tipa lai bērniem krājot. Pirmajā brīdī, nu varbūt. Tad paskatījos tos pašus procentus.

Krājot bērnu nākotnei, no valsts atpakaļ var saņemt 25% (vai cik nu tur tagad ir "iedzīvotāju ienākuma nodoklis") no ieguldītās summas. Tas pats attiecas uz naudas noguldīšanu 3. pensiju līmenī. Kur vēl tik lielus procentus var dabūt? Protams, uz šiem ieguldījumiem attiecas visi tie ierobežojumi, kuri ir uz pērējiem „attaisnotajiem izdevumiem par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem”. Ir kaut kāda maksimālā summa, kuru var saņemt viena gada laikā.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jā, jā 25% no ierobežotas summas. Ne jau miljonu noguldi un 250 000 ielido kontā no FinMin Vilka.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Krājot bērnu nākotnei, no valsts atpakaļ var saņemt 25% (vai cik nu tur tagad ir "iedzīvotāju ienākuma nodoklis") no ieguldītās summas. Tas pats attiecas uz naudas noguldīšanu 3. pensiju līmenī. Kur vēl tik lielus procentus var dabūt?

Bet, kad galā to summu ņemsi ārā, to apliks ar tiem pašiem procentiem, kā ienākuma nodokli. Šo neviens nereklamē, bet saprotiet, tā pat neko neviens nedod, kur nu vēl valsts.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ar nodokli apliek kapitāla pieaugumu, jebšu naudu ko saņem procentos. Tātad tie ir % no %, jeb promiles.

Link to comment
Share on other sites

@@Žaks Noriss, kur banka met 5% klāt? cik zinu 1% laikam gluži kā agrāk nav, bet 2-3% ir racionāli pievienotā likme no bankas puses.

 

Bankas jau nekad nepaliek zaudētājās.. skat peļņas rādītājus.. Kā jau minēji.. % likmes ir krasi kritušās, tāpēc arī noguldījumu likmes ir kritušās. Tikai tām banka savu % gan nepievieno :D

 

p.s. citās bankās, piem., citadelē ir 0.2%.. bet noguldījumu/depozītu veidu jau ir daudz.. tad ir jāpēta, bet % likmēr noteikti ir saistība ar euribor/rigibor likmi

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet, kad galā to summu ņemsi ārā, to apliks ar tiem pašiem procentiem, kā ienākuma nodokli.

Kāda mārutka pēc naudu, kura ir "bērna", "pensijas", vai parastajā bankas kontā, kāds vēlreiz var aplikt ar ienākumu nodokli? Par noguldījuma ienākuma procentu aplikšanu ar ienākumu nodokli vēl varētu saprast, bet ne jau par to naudu, kura stāv bankā un normālos apstākļos nodokļi jau ir nomaksāti. No valsts veidoķla arī grūti izdomāt, kāda būtu jēga sākumā atdot 25% no iemaksātās summas, bet pēc tam atkal to summu aplikt ar tiem pašiem 25% nodokli.

Link to comment
Share on other sites

Ar nodokli apliek kapitāla pieaugumu, jebšu naudu ko saņem procentos. Tātad tie ir % no %, jeb promiles.

Nav vis tā, painteresējies bankā, kur tu maksā 3. pensijas līmeni. Sakrāsies tā gala summa, priecāsies, par katru gadu atgūto no valsts naudiņu, tagad laikam 23 %, bet kad pēc attiecīgā vecuma sasniegšanas ņemsi to naudu ārā, būs nodoklis visai summai, precīzi nezinu cik %, bet ne jau promilles. Tāds likums, bankai var uzjautāt, atbildēs.

Kļūdaini nosaucu to par ienākuma nodokli, tas ir cits, nezinu kā saucas, bet būs, esiet droši. Tur no valsts ķetnām neizspruksiet.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

 

kur tu maksā 3. pensijas līmeni

 

Nemaksāju :D  

Link to comment
Share on other sites

Atradu informāciju no Citadeles bankas:

"Vai, saņemot privātās pensijas kapitālu, ir jānomaksā nodokļi?
Iedzīvotāju ienākuma nodoklis netiks ieturēts no visa uzkrājuma, bet gan no iemaksām, kuras ir veicis darba devējs. Par papildpensijas kapitālu, kas veidojies no individuālajām iemaksām, iedzīvotāju ienākuma nodoklis netiks ieturēts!
Pensiju plānu līdzekļu pārvaldīšanas rezultātā gūtajai peļņai (starpība starp uzkrājumu termiņa beigās un veiktajām iemaksām) izmaksas brīdī tiks piemērots 10% nodoklis ienākumiem no kapitāla."
 

Tas nozīmē, ka, ja mana ieguldītie Ls 1000 nav nesuši nekādu peļnu, tad no bankas es sanēmušu šos Ls 1000, nevis tikai Ls 900, un vēl man ir iespēja visas naudas ieguldīšanas periodā laikā saņemt atpakļ 24% ienākumu nodokli.

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

nē. tas nozīmē, ka ja no taviem iemaksātajiem 1000Ls būs izauguši 1100, tad par 1000Ls tu maksāsi 24% IIN nodokli un par tiem papildus 100 maksāsi 10% kapitāla pieauguma nodokli.



3.pensiju līmenis nav tas pats, kas apdrošināšana ar uzkrājumu.

Link to comment
Share on other sites

Laba filma par šo tēmu:

http://www.imdb.com/title/tt1285309/ - The Joneses

 

Doma tāda, ka kompānija nolīgusi aktierus kas dzīvo turīgu cilvēku rajonā un tēlo perfektu un turīgu ģimeni. Viņiem is visstilīgākais apģērbs, mājas iekārtojums, mašīnas, gadžeti utt,. Rezltātā ļoti daudz cilvēki grib līdzināties viņiem un sāk pirkt visu ko, kas viņiem nafig nav vajadzīgs vai to ko viņi nemaz nevar atļauties.

Vai kāds ir redzējis šo filmu?

Link to comment
Share on other sites

 

 

nē. tas nozīmē, ka ja no taviem iemaksātajiem 1000Ls būs izauguši 1100, tad par 1000Ls tu maksāsi 24% IIN nodokli un par tiem papildus 100 maksāsi 10% kapitāla pieauguma nodokli.

Mēs jau te runāja par privātpersonu veiktiem maksājumiem "3. pensiju līmenī", vai "uzkrājiem bērna nākotnei", bet par tiem nav jāmaksā 24% IIN nodoklis (tas jau ir samaksāts). Nodoklis 10% būs jamaksā vienīgi no tiem Ls 100.

 

 

Par papildpensijas kapitālu, kas veidojies no individuālajām iemaksām, iedzīvotāju ienākuma nodoklis netiks ieturēts!
Link to comment
Share on other sites

Labi paskaidrojāt, biedri. Atvainojos, ka izteicos nepareizi par to 3. pensiju līmeni. Nezināju, tadad zināšu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

@@ieleja, nevienu nekrata, ka kāds ir nopircis aifonu un lieto. Problēma rodas tad, ka dienu pēc aifona nopirkšanas nūģis sāk aktīvi aģitēt un prezentēt sevi par iOS guru un mēģinot citus pārliecināt, ka šī truba ir pati labākā. Šāds sindroms novērots jauno IT "speciālistu" vidū, kas pat pamatskolu knapi pabeiguši.

Labots - Mežavecis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tas cilvēks to pērk par savu naudu

 

Ja par savu naudu, ņet probļem! Bet ja sāk skalot smadzenes citiem, tā jau ir probļema.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

 

 

dīvaini, ka kādu satrauc tas, ka kāds sajūt prieku. vienalga vai tas iPhone, iPad vai X6, tas cilvēks to pērk par savu naudu un ir laimīgs. bet nē, atrodas visādi nūģi, kam tā liekas problēma.

Un tie visādi nūģi vēl to cilvēciņu izmēda un paziņo par neriktīgu, sazombētu, sektantu. Tad varbūt visiem foruma biedriem, pirms ļaut komentēt, kā obligātu prasību stādīt priekšā sarakstu ar telefona modeļiem, datorkomplektiem, fotoaparātiem, audiosistēmām, kurus drīkstētu pirkt, lai tevi neuzskatītu par sazombētu reliģijas pārstāvi. Ja neievēro, brīdinājumi, bani utt.

Link to comment
Share on other sites

Es no bana nebaidos, nebaidos, nebaidos!!!

 

/serij volk/  tpu, tu  /trešais siventiņš/

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
(labots)

vvv, nepareizi, tādi kļūst par čakiem norisiem, kuru viedoklis nav ņemams par pilnu.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

nu aifonistus un macfanātus šobrīd no foruma var atsijāt ar vienu īsu teksta stringu ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet ja sāk skalot smadzenes citiem, tā jau ir probļema.

Es šad tad palasu jaunāko gadžetu apskatus latvijas lapās, krievu lapās, buržuju lapās. Ļoti interesanti un kvalitatīvi teksti. Lielās fiškās, tajos rakstos ir smadzeņu skalošana, zombēšana, saucat to kā gribat. Pēc tādu rakstiņu izlasīšanas rodas vēlmes pēc tiem gadžetiem. Nu un kas, tāpēc tas ir slikti? Nu ko tad man vispār neinteresēties par jauno tehnikā? Jo redz, es tieku zombēts. Neredzu problēmu, ja elementāras pieklājības ietvaros kāds forumā paslavē savu iphonu un turklāt izsaka savas domas, kaut vai zombijs viņš ir, vienalga interesanti. 

Link to comment
Share on other sites

Ļoti labi saprotu par ko šīs tēmas autors „cepas”. Runa ir par  tēmām, kas ir saistītas ar audio, foto, datoru pirkšanu. Šajās tēmās vienmēr uzradīs kāds sektants, kuram būs vienīgais pareizais viedoklis par to, ka jāpērk ir tikai un vienīgi viņa sektas produkti, jo viss pārējais ir pilnīgi mēsli.

Tipisks piemērs ir tēmas par rūteru pirkšanu. Nu protams, ka vienīgais pareizais rūteris ir MicroTik, nu sliktākajā gadījumā kāds „parastais” rūteris ar ddwrt, kaut arī  99% gadījumos rutera pircējam pilnīgi pietiktu lēts TP-Link ar oriģinālo firmware.

Mazliet dīvaini, ka šeit nav izteiktu Linux sektantu, un tēmās par  televizoriem un mobilajiem telefoniem arī nav izteikta sektantisma.

Morāle tam visam – nav jēgas Boot uzdot jautājumus par to ko pirkt no audio, foto, datoriem, jo racionāla rezultāta tam nebūs.

Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...