Jump to content

Kāda jēga no filmām ar 60fps?


guccir
 Share

Recommended Posts

Vot saka, ka ar 60fps izskatās kruta, tipa plūstoši...ok dabūju pāris filmas ar 60 fps, izskatijās ļoti tizli un kroplīgi itkā ietu paatrinājumā, bet nav paatrinājumā, jau pēc 5 min gandrīz izkrita arā acis no 60 fps...Jā bilde ir plūstoša, bet acij nebaudāma :D

Tak tie 60fps tāds fufelis vien ir...

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nez kādu filmu un kur tu dabūji? Iespējams mākslīgi kadri pavairoti. Ja skaties uz 50Hz teļuka, tad tas nespēs pilnvērtīgi attēlot kustības.

 

Salīdzini šos piemērus, kur ir reāli kustīgi objekti ar dažādu kadru skaitu

 

24 kadri sekundē.

http://red.cachefly.net/learn/action2-24fps.mp4

 

60 kadri sekundē. 

http://red.cachefly.net/learn/action2-60fps.mp4

 

paralēls salīdzinājums

 

http://www.hfrmovies.com/CrowdRun_1024x576_50p_vs_25p.avi

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

it kā TAS pagarinoties. tik nav zināms kurā brīdī - kad skaties vai kad stāsti citiem cik krutu filmu skatījies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Štatos elektriskā tīka frekvence ir 60Hz, Eiropā un Krievijā 50Hz. Vot i visa gudrība.

Link to comment
Share on other sites

Kinofilma ir viena lieta, vismaz kamēr tika uz lentām filmēts, bet sporta translācija vai teleseriāls atkal cita, 24 kadru kino ir pavisam cits "smeķis".

 

 

Salīdzini šos piemērus, kur ir reāli kustīgi objekti ar dažādu kadru skaitu
Link to comment
Share on other sites

Vienu filmu noskatījos...

 

filma likās plastiskāka.. plūstošāka.. un nekādas raustīšanās gan nemanīju.. pat īstenībā nobrīnījos, ka manam Led`am nebija nekādu problēmu parādīt to filmu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man liekas, ka tev problēmas redzi :)

Link to comment
Share on other sites

Nu neesi jau pateicis uz kādas tehnikas un ko tieši skaties. Tāds sīkums, ka  PAL standartam ir 25 vai 50 , bet NTSC 30 vai 60 fps, kā arī vai materiāls ir progressive scan vai interlace,  protams, nav svarīgs ?

 1920 x 1080 (60, 50, 25, 24 fps), 1280 x 720 (60, 50 fps), 640 x 424 (30, 24 fps)
 1080i60, 1080p25 in NTSC countries, 1080i50, 1080p24 in PAL countries

  Pie tam - ja tas ir kāds kaktu darboņa rips - tad hvz kas un kā tur sadarīts. Normāls materiāls un uz attiecīgas tehnikas ar augstāku fps protams, izskatās dabiskāk (kaut gan vipār jau cilvēka acs kadru maiņu vairs neredz pie 16 kadriem sekundē.  Diezgan daudz esmu filmējis arī uz 8 un 16 mm filmas un eksperimentējis ar  8 mm filmu projektoru, kuram maināms ātrums. Kaut kādu mirgošanu vēl jūr pie 12 - 14 kadriem, pie lielāka ātruma jau vairs ne.

 Nejauk ar monitoru frekvenci - tā ir pavisam cita opera un 50Hz je ne redz, tad jūt praktiski visi cilvēki, normāls attēls sākas no 75Hz un uz augšu.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jāuzmanās lai neiekrīt slavenais 25 kadrs, par tādiem stāsta ren tv.

Varbūt tev dators nevelk 60 fps unmākslīgi to samazina.

vidēji man video failam ir 25fps.

 

http://mediaarea.net/lv/MediaInfo

toolis kurš skata gan video gan audio, strādā kopā ar media classic playeri. ar peli uz faila ar labo media info

Labots - atlans
Link to comment
Share on other sites

Drīzāk, ka jau pierasts pie 24 fps, vienkārši acs nevar sagremot 60 fps,...izskatās stulbi 60 fps, ai da simtu gadu nevajaga man 60fps...

 

 

un arī mēģinu 48 fps......  48fps un 24 fps gan īpaši neatšķiras, 48 fps normāli izskatijās 

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Uz kāda dzelža spēlēji to video ? 
Kamēr neesi atbildējis uz šo jautājumu, viss tavs pļūts vairāk vēsta par tevi kā par 60fps video.

Link to comment
Share on other sites

 

 

kaut gan vipār jau cilvēka acs kadru maiņu vairs neredz pie 16 kadriem sekundē

Tas tā kā būtu tuvu patiesībai, bet par 16 un 8mm filmām- (filmām klasiskajā izpratnē- datu nesējs - celuloida lenta), tur vajag atdalīt, ko nozīmē kadru maiņa un ko nozīmē- mirgošana. Priekš lielā kino- komerciālai rādīšanai nostandartizēja filmas platumu 35mm, 24 kadri sekundē, bet lai paaugstinātu mirgošanas frekvenci, katru kadru rādīja 2 reiz. 16mm filmām palika pie tāda paša standarta, bet 8mm, lai vēl vairāk palētinātu visu to būšanu- 16-18 kadri sekundē, kurus katru rāda 3 reiz. Ja kādam ir gadījies  dzirdēt jēdzienu Maltas krusts, tad tieši mehānisms realizēts Maltas krusta izskatā. Kamēr bija analogā televīzija- visas lietas par kadru skaitu sekundē bija tādas pašas kā kino, tikai frekvenci (puskadriem, resp. mirgošanai) pacēla uz 50Hz (60 Amerikā) atbilstoši elektrības frekvencei. Interlaced- velkas no analogās TV/ CRT monitoru laikiem- nozīmē tikai to, ka priekš mirgošanas zīmē to kadru piecdesmit reizes sekundē, bet- vienu reizi nepāra rindas, otru- pāra, acs pa gabalu to nesaskata, jo kineskopa pēcspīdēšana kopā ar ķimiskajiem procesiem acī neļauj to redzēt. Mūsdienās tas viss sanāk savādāk, jo filmu jau skatāmies kompresētu/dekompresētu.

Link to comment
Share on other sites

Aizdomas, ka tavi dzelži nevelk šādas kvalitātes filmas. CPU un VGA te ir vislielākā loma. Pie tam - salīdzinot uz monitora un TV problēma vienāda ?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

raiviic

 

 

Jā, vienādā gan uz TV gan PC monitora....

 

Jā un laikam dzelži nevelk 60 fps....jo paņemu 1080p 24fps, kā vienmēr, un tur var paskatīties cik ir Lost Frames VLC, pagāja 5 min, parādija 1, un tad uzliku 1080p 60 fps uz 5 min tur parādija ~4000 Lost frames :D

Bet nav svarīgi, man te darīt nebija ko tāpēc te skatijos kā izskatās 60fps, a tā man nav vajadzīgi tie 60fps, labi ir ar 24fps

kaut arī uz MPC Home cinema rādija ka iet uz 59 komats kaut kas, mmm...bet bilde plūstoša bija kā citi saka, bet nu man tāda nepatika, nezinu vai dzelžu dēļ tā rādijās vai acs...bet nu nav ko iespring domāju pasaules gals nepienāks, ciplanētieši neiekaros zemi dēļ tā : D

Labots - guccir
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Godīgi sakot man tie 60fps arī nepavisam neliekas baudāmi - sportam varbūt jā, bet mākslas kino - nu nē. 

 

Tak Hobits arī dabūja kaudzi sliktu atsauksmju tieši dēļ 48fps - daudzi sakās ka viss šarms filmai pazūd, un vizuālie efekti sāk lekt acīs, jo izskatās divtik nedabīgi.

Link to comment
Share on other sites

Nevaru saprast, kādā veidā lielāks fps var šķist sliktāks par zemāku. Dabā var pieņemt, ka "kadru" skaits ir bezgalīgs (atkarīgs tikai no tā, ko acs spēj uztvert) un problēmu nav.

Te noteikti vienkārši dzelži nevelk un rodas kropļojumi, kas sabojā iespaidu.

Link to comment
Share on other sites

Es tieši arī to Hobitu izmēģināju, lai salīdzinātu - 60fps rezultāts ir kudiš labāks par standarta, ja kādam liekas, ka ir problēmas, tad tās patiešām ir vai nu sūdīga redze vai švaki dzelži, jeb līka sistēma/kodeki.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...