Jump to content

kādas durvis ielikt mājai, koka vai metāla?


Oligarhs
 Share

Recommended Posts

Larijssene

Jautājums arī par durvīm, nesākšu jau jaunu tēmu.

Šinī tēmā viss par privātmājas durvīm, bet gan jau kādam arī dzīvoklis te ir. Mani tieši interesē dzīvoklim.

Kādu laiciņu jau lasu par durvīm, bet tā arī skaidrs netieku, viens saka koka, cits metāla. Un no kādām cenām sākt vispār skatīties un apsvērt?

 

p.s. - pirmais stāvs.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoda

    6

  • Mezavecis

    16

  • hyk

    5

  • Oligarhs

    15

Larijssene

Nē, Latvijā. Tāpēc vajadzētu kādu kas paši aizbrauc, nomēra un ieliek. Protams pretī kādu aizsūtītu.

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Man i divi dzīvokļi - abiem divas duris - ārējās metāla, iekšējās koka. I drošība, i klusums :)

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Dzīvoklim padomju daudzstāvenē vajadzētu dubultās durvis - ārējās metāla, iekšējās koka, kā Baigais Janka rakstīja augstāk. Pats svarīgākais ir durvis nepirkt kaut kādā Depo - tos ķīniešus par 150Ls var (nepārspīlējot) atgriezt vaļā ar konservu attaisāmo (Youtubē ir kaudze video par šo). Metāla durvis vajag pasūtīt kādā no kantoriem, kas Tavai dzīvesvietai tuvāk, un kas nodarbojas ar durvju izgatavošanu. Par +/- sakarīgām metāla durvīm ar zirnekli un izmēriem pēc pasūtījuma samaksāsi ~250Ls, taču tās neviens siņka ar fleksi tik aši vis neatvērs.

 

A koka durvis iekšpusē būs ievērojami smukākas, palīdzēs ar siltumizolāciju, kā arī ievērojami samazinās trokšņus no kāpņutelpas. Uz tām attiecīgi arī var nedaudz ietaupīt, jo ārējās metāla durvis parūpēsies par fizisko drošību.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Tautas gudrība māca, ka ārpusē labāk atstāt vecās koka, apbružātas. Iekšā ieliec kārtīgas. Citādi būs kā ai tantei, kas no pensijas bleķenēm sakasīja, un pēc tam uz galda bija zīmīte ar uzrakstu - babuška, tik tak boļše nešuķi.

Pie tam, ja tas ir pirmais stāvs, tad jau arī logos restes jāsaliek, citādi kāda jēga no bleķa durvīm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oligarhs
(labots)

Tiku pie savām metāla durvīm privātmājai, ilgi biju domājis ko un kā, beigās tiku pie Skydas!

Durvis ir ieliktas, izskatās ļoti labi, vis pilnībā apmierina - esmu apmierināts ka nopirku, 

bet gribu, lai paiet ziemas periods, lai pilnībā pārliecinātos par viņu atbilstību, ko Skydas ir guvis sertificējot durvis un iegūstot atbilstības sertifikātus! 

Ja durvis būs salu izturīgas, tad būšu ļoti laimīgs! Takā pēc pusgada tiekamies, kad būšu izvērtējis apkures rēķinu apjomu samazinājumu...

Uz dzīvokļiem viņiem arī ir milzīga izvēle... 

 

 

+kad būs brīvāks ielādēšu savu durvju bildīti :)

Labots - Oligarhs
Link to comment
Share on other sites

Patiesībā ĻOTI interesē feedbacks pēc ziemas sezonas.. Ceru, ka nepiemirsīsi ielikt atsauksmi..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gribēju pajautāt - pēc kādiem tehniskajiem kritērijiem izvēlēties PVC logus? It kā nebūs paredzētu dzīvojamām istabām, bet tomēr vēlams, lai labāk aiztur siltumu.

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

Larijssene

3 kameras, 5 kameras, 7 kameras.

parastā stikla pakete, dubultā stikla pakete.

selektīvais pārklājums stiklam vai bez.

 

http://www.marupeslogi.lv/lv/visiem/par-logiem/galvenie-izveles-kriteriji-plastikata-logiem-un-durvim/'>Šeit vari palasīt

 

Pats visiem šiem jautājumiem gāju cauri pirms pāris nedēļām.

Labots - Larijssene
Link to comment
Share on other sites

 

 

kad būšu izvērtējis apkures rēķinu apjomu samazinājumu
A ko, tev māja bija bez durvīm, ka tik traģiski?
Link to comment
Share on other sites

Larijssene tad principā galvenais ir siltumcaurlaidības koeficients? Jo mazāks, jo siltāk būs. 

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Ju rakstīja, atstāj vecās durvis, logiem restes.

Par vecām durvīm varētu piekrist, par restēm ne. Tas ir tāpēc, ka var nopirkt dārgus logus. Stiprinātus pret uzlaušanu, ar tripleksiem + speciālām plēvēm aplīmētus, speciāla furnitūra. Dārgi būs, bet restes no normāla metāla maksās dārgi.

Var sanākt tikpat cik dārgie logi. Plus apsardzes signalizācija ar kustību sensoriem - uz pulti. Papildus vietējo signalizāciju pret  narkomāniem ar skaņu ierīko. Restes kaut kā neestētiski liekās. Par atslēgām diemžēl nemāku konsultēt, trūkst zināšanu par tām.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Larijssene

Kitai, teorētiski jā. Bet, ir viens liels ''bet''... Ja Tev bija veci koka logi, kuriem pa šķirbām pūta iekšā utt. tad tā arī bija Tava ventilācija, līdzko ieliksi jaunos logus tā sāksies problēma ar svīšanu (varbūt pat peļķe pie loga zemē no rītiem) ziemā ja nav papildus ventilācija telpām. Un tad nāksies vērt vaļā logus lai ventilētu.

Ar dubulto stikla paketi (3 stikli) šī problēma ir mazāka, bet tāpat.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Logiem ir drenāžas sistēma. Vot, ja klimatam paredzēta precīzi ( nav grieķijai domāti logi, bet somijai, zviedrijai) un montāžniekiem liela pieredze - būs bez peļķēm. Jamā ir paketēs un to rāmjos.

BTW, vrb īpaši nesaprotu, man kamīns, attaisi šiberu cik vajag, vilkme super.... ja gribu. Kad sastāvējies gaiss, arī ziemā attaisu logu un šiberu vaļā. Smuki izvelk ar caurvēju. Pēc tam sakurinu - ar tremoventilatoru fiksi, ar centrālapkuri - lēnu, kad iesilis.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

ir taču tiem logiem ''fīča'', var atstāt uz vasaras vai ziemas ventilāciju, atkarībā no vajadzības,

galvenais, lai būtu, kur gaisam aiziet, man ir ''Schidel skurstenis ar ventilācijas kanālu, un gaisa apmaiņa ir ideāla

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Kitai - ne vienmēr. Jāskatās, kādām valstīm paredzēti, kādam reģionam.

Ar ir atermālie tripleksi, kā autiņam - tad 5 stikli paketē būs labāk kā 7 parastie... Vēl tās papildu plēves pret sasišanu, tonēšainai utt ar kko dod, bet par tām tik daudz nezinu. Man vismaz 3 istabu logi ir Somijai domātie, atšķirība no virtuvē esošā ( ražots vācijai) paliela... siltāk ziemā... Tikai cenas ļoti dažādas... jo krutāks, jo dārgāk.

Link to comment
Share on other sites

Oligarhs Zini, mans nopietns ieteikums- piekar bleķa durvīm priekšā kautko "skrandainu" !!! Tici man, būs O.K. Neviens normāls "medveščatņiks" netuvosies!!!Domās, ka sūdabrālis iekšā mīt!

Labots - snoopy1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Oligarhs

tommy007 - biju jau aizmirsis par šo forumu, bet atcerējos ka jāpadalās ar informāciju par manām skydas durvīm.

Ziemu nostāvēja godam, tikai nevarēju labi pārbaudīt siltumnoturību, ziemas nebija  :shok:  

Viena pozitīva ziņa gan ir, esmu pamanījis ka vairs koridorī nedzirdu pie mājas satiksmi - ar vecajām durvīm jau pēc skaņas varēja noteikt brauc liela vai maza mašīna  :grin:

Atcerējos arī ka solīju bildi pievienot, nēesmu patreiz pie pareizā datora  :)  

 

Bet ar skydas esmu ļoti apmierināts, bet lai 1000%centīgi pārbaudītu siltumizolāciju, gaidīšu nākošo ziemu!!!

Link to comment
Share on other sites

Ooo, paldies! Kā latvieši teiktu- good news! Vismaz tagad skaidrs, kādas ārdurvis likšu. Lai gan pēc šīs ziemas arī nejūtu baigo vajadzību mainīt ārdurvis:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Oligarhs

tommy007 - runā ka pēc šādas vasaras būs ļoti bargi auksta ziema :)

Par to arī liecina sarkanie pīlādži :D 

Domāju šī ziema būs gana auksta, tieši kādu pasūtīju :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pakustinu vecu topiku- Skydas ieliktas šogad(2015)februārī- vecā durve izbesīja.

Cik nu tā ziema bija, bet temperatūra priekšnamā par 2 grādi plus mirklī!!

Un skaņas izolācija OK, un mans četrgadnieks visu attaisa/aiztaisa, atslēdz/aizslēdz.

Šobrīd saprotu, ka sen vajadzēja nomainīt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Un arī es šeit iegriežos aiz neko darīšanas, darbā šodien klusums, visu dienu nav ar ko nodarboties, tā nu esmu ieradies  :yahoo:  :yahoo:

 

Nu ko šoreiz atkal bez bildes atstāju forumu, mājas datorā bildes ir, darba datorā viņu nav!  :moil:

Bet šoreiz gan jau ir vārdi ko varu pateikt par labu Skydas durvīm, bija naktis kad termometra stabiņš noslīdēja līdz -25/-30 grādu robežās, ziniet es biju par 1000% pārsteigts, ka durvis iztur šādu salu bez nekādām problēmām, pa šiem gadiem cik man ilgi stāv Skydas durvis nēesmu sastapis pilnīgi nevienu mazāko problēmu, esmu patīkami pārsteigts ka liktenis mani ātri aizveda uz pareizo vietu, atceros bija dažādi piedāvājumi ar lētākām cenām, bet tagad es zinu ka es reāli ekonomēju uz apkuri un nauda reāli atgriežās, to pat var salīdzināt ar investīciju!!!  :king2:

 

Mana atbilde ir pārliecinoša, es visiem draugiem iesaku pirkt šīs durvis, tikai nezinu kapēc viņi nesteidz to darīt, laikam katram sava galva uz pleciem un lai paši domā!  :)  :)

IESAKU ar lielajiem burtiem!!!

http://skydas.lv


tomy007 - domāju ka šī ziema 2015/2016. jau gan par sevi liek manīt, domāju ka Tev arī jau ir savs viedoklis!!!

Būtu interesanti dzirdēt citu cilvēku atsauksmes, lai varu salīdzināt ar savām, domāju tur nekā cita arī nebūs!!!

 

:yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nu ko var darīt, ja nevar beigt priecāties par durvīm :)  Un jau 4. gadu pēc kārtas. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

kad termometra stabiņš noslīdēja līdz -25/-30 grādu robežās, ziniet es biju par 1000% pārsteigts, ka durvis iztur šādu salu bez nekādām problēmām

Kam tad tavuprāt vajadzēja  notikt? Salocīties uzsprākt,ja tāds izbrīns un pārsteigums? :shok:

Cik atceros paziņa gadus padsmit atpakaļ pie ražošanas strādāja šitām durvīm. Un Latvija bija pirmā kur viņas sāka tirgot,jo citur cenas kvalitātes dēļ nebija iespējams.

 Par ķīniešiem protams labākas,bet nu idiotiski spēcīgi/nepamatoti te viņas sareklamēji :)


 

 

atceros bija dažādi piedāvājumi ar lētākām cenām, bet tagad es zinu ka es reāli ekonomēju uz apkuri un nauda reāli atgriežās, to pat var salīdzināt ar investīciju!!! 
 
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kur un kas vēl ražo labas metāla durvis, kuras vairāk atbilstu cenai/kvalitātei?

 

 

Latvija bija pirmā kur viņas sāka tirgot,jo citur cenas kvalitātes dēļ nebija iespējams.
 
Link to comment
Share on other sites

@@senleja,

 

Uzskatu ka durvis ir ļoti svarīgs elements mājoklī, caur viņām ir jāstaigā, javirina biežāk nekā logi, tām ir jāaizsargā no kaut kādiem neģēļiem, +ja tās ir spējīgas vēl izturēt -30 salu, man šķiet ka tas ir brīnišķīgi...Žēl ka vairums cilvēki ir nepateicīgi par dažādām lietām un vispār nenovērtē savā dzīvē daudz ko, es vismaz cenšos novērtēt lietas kas patiešām ir labas, gribu ar labām lietām padalīties ar citiem un mēģināt pārliecināt pirkt to kas patiešām ir vērtīgs, nevis tas kas nenes pilnīgi nekāda labuma un vēl naudu maksā! :)  :)  

 

Un ieteicams vispār vairāk priecāties par dzīvi, kopumā...

 

Tālāk lai jau katrs pats priekš sevis izlemj!

Pasaulē netrūkst opozīcijas un kritiķu!!!  :beee:

Link to comment
Share on other sites

Razotaju neieteiksu,bet tas ka LV apstaklos ir labak labas siltinatas metala ardurvis ir viennozimigi ... namelim iekrameju divas metalnieces un paris gadu laika tads moments,ka kaut kada tur kersanas vai sprostosanas vai staigasana vispar nav noverojama ... 

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Latvija veiksmīgi atvairīja -30 grādu sala uzbrukumu, nevienam durvis nesabruka, pat manai garāžai vecu puspuvušu dēļu (no sliktas notekas lietus laikā ūdens gāžas virsū), kas no iekšpuses apsarmojušas. Garāža neapkurināmā, tā ka normāli. Drīz uzbruks vēl viens 30nieks.

Gribēju tik teikt, ka pārspīlēt ar to koku nevajag un koka durvis (sliktās) nemaz nemaksā zem 200 baigi. Neieteiktu ķīnieti, kas ap 100. Tās gan sabrūk pašas no sevis - slēdzene, krāsojums, ģeometrija.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Artanis

Esi drošs, ka pašam nepieder tas kantoris?... 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Ne tikai kantoris, bet boot 2 konti un otra lapa.

 

Uzstājīgs kantoris. Jau 2016. gada janvārī ielika reklāmu no Oligarhs lietotāja konta uz savu lapu :D 2 gadi vēlāk jauns konts un cita mājas lapa :D Bet kontakti tie paši :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...