Jump to content

Klaviatūras izvēle


vvv
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Ir doma pirkt jaunu klaviatūru galddatoram. Principā izvēle izdarīta, bet ir viens sīkums par ko gribas pajautāt forumiešiem.

 

QWERTY klaviatūras pie mums redzētas divos variantos. Viens ir tā saucamais US, otrs - tā saucamais US International, ko pārsvarā Eiropā lieto. US variantam ENTER taustiņš ir garš, horizontāls, Eiropas variantam ENTER taustiņš ir vertikāls, augšā nedaudz platāks kā apakšā. US variantam kreisais SHIFT ir garāks, Eiropas variantam kreisais SHIFT ir īss, jo starp kreiso SHIFT un Z ir vēl viens taustiņš (parasti).

 

Jautājums: vai kāds ir pamanījis vērā ņemamas atšķirības lietošanas ērtumā starp šiem klaviatūru variantiem?

 

Ja būs pamatoti argumenti par labu vienai vai otrai klaviatūrai, ieklausīšos, pirms izdarīt izvēli.

 

Varbūt ir stulbi tā sīkumoties, bet ir pieejami abi varianti absolūti identiskā cenā, tāpēc jautāju.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Patiesībā to variantu ir daudz daudz daudz vairāk nekā tikai 2 klaviatūru tipi. Sākot no sarullējamām klaviatūrām, beidzot ar divdaļīgiem spēļu monstriem ar 1000+ papildus taustiņiem, touchpadu un citām ekstrām. Klaviatūras vēl sadalās pēc taustiņu tipiem (slim, ultraslim u.c.), izmēriem, vadu vai bezvadu. 

 

QWERTY klaviatūras pie mums redzētas divos variantos
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Man maza izmēra ENTER taustiņi vienmēr ir tracinājuši .

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Nu es savējo appētiju, man ir Eiropas :D bet par taustiņu izmēriem, bija reiz Lodžiteks ar lielo "Delete" (garens uz leju), strādājot ar video (Adobe Premiere) tā  bija manta! Mazais "enter" vispār ved laukā.... :@

Link to comment
Share on other sites

Varbūt neprecīzi izteicos par tiem variantiem. Jautājums ir tieši par taustiņu izkārtojumu atšķirībā starp US klaviatūru (ANSI standarts vai kā tā) un Eiropas parauga izkārtojumu (ISO standarts vai kā tā). Kāda tieši klaviatūra attiecībā par funkcionalitāti, formu, uc. ir jau nolemts. Iet runa tieši par šim nelielajām atšķirībām - ENTER guļus vs ENTER stāvus, kreisais SHIFT liels vs kreisais SHIFT mazs.

Grossmeister, paldies, vērā ņemams arguments par ENTER taustiņu. Pašam uz galda klaviatūra ar ENTER lielo (pa divām rindiņām), laptopam ENTER guļus. Papētīju galda klaviatūras ENTER pogu, padilis lauciņš vidusdaļā, tādad spiežu pa vidu, starp rindiņām.

Link to comment
Share on other sites

labiitis

Ja tiešām nopietni strādā pie pc, tad esmu dzirdējis brīnumvārdus par mehāniskajām... Pats nekad neēsu spaidījis tādas.

Link to comment
Share on other sites

labiitis, kā tu uzminēji? Tieši mehānisko domāju pirkt. Pirkums, maigi izsakoties, ne lēts. Tamdēļ te kasos pa sīkumiem.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Labs jautājums, kur tās mehāniskās var paspaidīt, lai saprastu >50Ls ieguldījuma jēgu? Zināmos datorveikalos tādas nav manītas. 

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Man ir Das klaviere eiropas variants.   Laba manta.   

Lielāks enter laikam ir lielākā atšķirība no US layout. 

 

It is very similar to that of the United States, but has an extra key and a larger Enter key, includes £ and € signs and some rarely used EBCDIC symbols (¬, ¦), and uses different positions for the characters @, ", #, ~, \, and |."

Link to comment
Share on other sites

Paldies, MarisO. Ņemšu arī es to Eiropas varianta klaviatūru. Varbūt tas prātīgāk, jo pie mums klaviatūras pārsvarā ir šādas, laptopiem gan redzēts gan tā, gan tā. MarisO, ja tev ir šāda klaviatūra, pasaki, lūdzu, man - pērc droši, nenožēlosi. Labākais ieteikums ir lietotāja ieteikums.

Link to comment
Share on other sites

ir darbā un mājās Microsoft Ergo 4000, abas ar mazo enter (AFAIK), bet mājās esošā angļu variants - kaut kas tur bija savādāks. Īsāks kreisais Shift un mārciņas zīme dolāra vai @ zīmes vietā. Ir pierasts, pēc dažiem mēnešiem vairs nav jādomā par atšķirībām, automātiski viss notiek.

 Ja ikdienā galvenokārt spaida tikai wasd, atstarpi un Enter, tad var pat nepamanīt, ka kaut kas mainījies :D

 

 

Un man arī Enter kā suga nepatīk mazi, bet vairums klaviatūru tādas ir un pierast var.



un drukāju kodu ļoooti daudz un neskatoties, tāpēc arī klaviatūra ergonomiskā. izdomā pats, patīk mehāniskās augstās vai arī laptopīgās plakanās vai arī ergonomiskās dalītās ar roku balstiem. to taču nevar otra galvā ielīst. :)

Link to comment
Share on other sites

Arī iznāk daudz drukāt. Tekstus pārsvarā (neesmu koderis). Kāpēc metu acis uz mehāniskajām klaviatūrām: parastās membrānu klaviatūras diezgan ātri nolietojas, sāk viens vai divi taustiņi neriktīgi spiesties, un tracina tas, ja ātri jāraksta, ļoti; mehāniskajām mūžs it kā ilgāks; neko jau nezināju daudz par klaviatūrām, googlē ierakstīju "best keyboard" vai tamlīdzīgi, un izleca kaudze infas par mehāniskajām, tā arī safanojos. Slavē viņas visi kā traki. Dārgs prieks gan, bet tagad, kad vecā klaviatūra jau nokalpojusi, pirktu jaunu tāpat ne no lētā gala. Vienā veikalā pamēģināju tā saucamo scissor-switch keyboard variantu, ir krietni labāk, bet nepatika, ka taustiņu gājiens pavisam neliels. Tā, lūk, nonācu līdz mehāniskās klaviatūras izvēlei.

Ja biedrs MarisO, Das Keyboard īpašnieks, atbildēs, ka tas ir tā vērts, jau šovakar pasūtīšu.

Link to comment
Share on other sites

labiitis

 

 

Labs jautājums, kur tās mehāniskās var paspaidīt, lai saprastu >50Ls ieguldījuma jēgu? Zināmos datorveikalos tādas nav manītas.
 

Tieši tā, veikalos ar neēsu manījis, tāpēc pieturos pie lētajiem variantiem līdz ~10Ls.

Link to comment
Share on other sites

Pievienots 19 June 2013 - 02:21

 

Vislabākās ir ar mehāniskajiem taustiņiem, kā IBM Model M,   kurš atcerās tādu ?

 

147939-ibmkey1-5221912.jpg

 

 

Man ir Das Keyboard  http://www.daskeyboard.com/

 

 

Nevar ne salīdzināt ar plēves klaviatūru  (tās visas ir draņķīgas).  

 

 

side_shot_545780745_o.jpg

 

 

 

Quote

 

we were actually able to type significantly faster and even more accurately using the Model S Professional Silent

 

http://reviews.cnet....7-34120674.html


Šo rakstu rediģēja MarisO: 19 June 2013 - 02:33

 

Re ko atradu.

Šo arī uztveršu kā biedra MarisO atbildi.

Paldies visiem forumiešiem, kas atbildēja. Palīdzējāt gala izvēlē.

Link to comment
Share on other sites

Jā, Das Keyboard noteikti ir tā vērts, ja daudz raksti.    Bet tās ir nopērkamas ar dažādiem taustiņiem.

 

Cherry Blue ir diezgan skaļi.   Brown un Red klusāki. 

 

Te var ievērtēt:   http://www.daskeyboard.com/product/model-s-professional/

 

 

Man diezko nepatīk skaļā klikšķēšana, es paņēmu ar Brown taustiņiem.

 

Professional Silent model featuring non-clicky but tactile MX brown stem keyswitches.

Link to comment
Share on other sites

Paldies tev, MarisO, par ieteikumu. Jau pasūtīju. Pasūtīju to ar Cherry Blue. Savā darbā esmu viens pats kabinetā, nedomāju, ka kādam varētu traucēt ar skaļu rakstīšanu. Un kaut kur lasīju, ka tieši Cherry Blue ir visu drukātāju sapnis. Ceru, ka nebūšu vīlies. Vēlreiz, liels paldies.



Te viens foršs rakstiņš par tām mehāniskajām klaviatūrām http://lifehacker.com/how-to-choose-the-best-mechanical-keyboard-and-why-you-511140347

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tad laikam mehāniskās es negribu. Esmu ar tām arhaiskām IBM klaviatūrām strādājis un tā grabēšana krita uz nerviem. Tomēr "slim isolation" ir tās, kas patīk vizuāli un arī ērti strādājot.

 

 

Vislabākās ir ar mehāniskajiem taustiņiem, kā IBM Model M
 
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Laba nakts tiem, kas vēl nomodā.

Šodien atnāca sūtījums, saņēmu savu jauno klaviatūru - Das Keyboard Ultimate S ar Cherry Blue taustiņu mehānismiem. Daudz darba, tāpēc klaviatūru vēl nepieslēdzu, kaut kad tuvākajās dienās pieslēgšu. Izpakoju, paspaidīju nedaudz. Iespaids vislabākais.

Varbūt, kad sākšu lietot, kaut ko šeit uzrakstīšu par savu lietošanas pieredzi. Ja nu kādam tas būs interesanti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Daudz darba, tāpēc klaviatūru vēl nepieslēdzu

 

Kamēr Tu šito rakstīji, jau 3x varēji to klavieri pieslēgt, ja vien Tev tur nav barikādes. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Varbūt, kad sākšu lietot, kaut ko šeit uzrakstīšu par savu lietošanas pieredzi. Ja nu kādam tas būs interesanti.
 

 

Būtu pat ļoti interesanti.

Link to comment
Share on other sites

The_Saint

Nākamais pirkums autoram: Monitors ar USB HUB, lai var ātri nomainīt klaviatūru un nav jājauc nost barikādes uz datoru :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 Laba nakts. Šovakar beidzot pieslēdzu datoram savu jauno klaviatūru – Das Keyboard S Ultimate. Tīšām tiku nolicis malā savu jauno mantiņu, jo bija ļoti daudz darba saistībā ar rakstīšanu, baidījos, ka diezgan ekstrēmā pāreja uz jaunu klaviatūru sabremzēs manu drukāšanas ātrumu, un to galīgi nevarēju atļauties dēļ ļoti žņaudzīgajiem termiņiem darbā.

 Tātad. Pasūtīju, šeit: http://www.getdigital.de/products/Das_Keyboard_Model_S/lng/en

 Kopā ar piegādi līdz mājas durvīm un bezkaunīgo Paypal konvertāciju viss joks izmaksāja gandrīz 102 lati. Nepavisam nav lēti, bet mehānisko klaviatūru cenas tuvu tam grozās. Ja sāk pētīt vietējo internetveikalu piedāvājumu, nav daudz to mehānisko klaviatūru, bet ja gribētu, varētu nopirkt. Jāsaka,  vairāk pie mums ir nopērkamas geimeru mehāniskās klaviatūras, bet tās ir pat dārgākas. Bet, īstenībā, ja savajadzētos tīri mehānisko klaviatūru, mūsu internetveikalos varētu nopirkt arī lētākus modeļus.

Kāpēc izvēlējos Ultimate (uz taustiņiem nav neviena uzraksta, pilnīgi melni taustiņi) modeli. Lasīju, ka, drukājot ar šādu klaviatūru, tu pilnībā pārstāj skatīties uz taustiņiem. Es rakstu ar visiem pirkstiem, bet pavērojot sevi, nākas atzīt, rakstot ik pa brīdim uzmetu acis uz klaviatūru. Teorija ir tāda, ka šajā brīdī notiek liela sabremzēšanās, tiek pārslēgta uzmanība no teksta monitorā uz taustiņiem, kas ir citā attālumā, acis tiek papildus slogotas, utt, utjpr. Visi bezuzrakstu klaviatūru lietotāji, lielās, ka drukāšanas ātrums pēc pāriešanas uz šādu klaviatūru pieaudzis. Redzēšu, kā būs manā gadījumā, bet, domāju, nebūšu nekāds izņēmums. Jau paši pirmie mēģinājumi rakstīt vainagojās ar panākumiem. Iet tā lieta ļoti labi. Vienīgais, būs jāpiešaujas pie īsinājumtaustiņiem, piemēram, Ctrl+c, Ctrl+v, jo tos ar visiem pirkstiem nespiežu, spiežu skatoties, arī numpad lietošanu tagad būs lietderīgi apgūt izmantojot piecus pirkstus. Protams, retāk lietotie Print Skreen, Insert, Exelī šad tad noderīgo Scroll Lock būs jāiemācās no galvas. Arī iemesls, Das Keyboard sāka tieši ar bezuzrakstu klaviatūru, klaviatūras ar uzrakstiem viņiem sākās vēlāk, daudzkur ar Das Keyboard tiek apzīmētas tieši bezuzrakstu klaviatūras, lai gan mūsdienās tādas ražo daudzi. Un vēl, ar šādu klaviatūru var paspīdēt kolēģu acīs. Tāpat krietni mazāk būs to, kam būs vēlme bez manas ziņas ložņāt manā datorā.

 Par pašu klaviatūru. Izskats atstāj ļoti kvalitatīva produkta iespaidu. Iepriekšējā man bija vidējā līmeņa Logitech klaviatūra, Logitech arī ir ļoti kvalitatīvi un nostrādāti produkti. Jāteic, iepakojuma ziņā, Logitech liekas pārāks, Das Keyboard iepakojums salīdzinoši, prastāks. Taustiņi spiežas pasakaini patīkami. Tā pati foršākā lieta, kas atšķir mehāniskos taustiņus no parastajiem membrānu klaviatūru taustiņiem, membrānu klaviatūru taustiņu jāspiež līdz galam, līdz atdurei, tikai tad burts vai cipars tiek reģistrēts, ja kāds taustiņš švakāks, nereaģē vairs kā nākas, ātri rakstot, gadās nospiest pa tukšo. Kur pretīm, mehāniskajiem taustiņiem, burtu reģistrē, taustiņu nospiežot līdz vidum, un ir skaidri dzirdams, arī ar pirkstu jūtams, kurā brīdī burts tiek reģistrēts. Es izvēlējos MX Blue, kuriem ir visizteiktāk jūtams burta reģistrēšanas moments, tāds klik. Var sist līdz galam, tad ir tas rakstāmmašīnai līdzīgais troksnis, kamdēļ mehāniskās klaviatūras dēvē par skaļām. Bet smalkāk ir iemācīties rakstīt spiežot taustiņus līdz vidum, līdz ir tas klikšķis. Tad rakstās ātrāk, arī troksnis no rakstīšanas nav tik liels. Par skaļumu, ir skaļāks rakstīšanas process, bet tas rakstīšanas troksnis ir ausij tīkams, kaut kādu salīdzinājumu varētu no citas sfēras – foto ziepju trauku slēdža skaņa un spoguļkameras slēdža skaņa, daudzi kaifo no spoguļkameras slēdža skaņas. Bet pats galvenais, taustes sajūtas spiežot mehāniskos taustiņus ir patīkamas. Parakstīju neilgi ar mehānisko klaviatūru, paņēmu atpakaļ veco, diena pret nakti. Tiešām nebiju gaidījis tādu efektu, diezgan apšaubīju internetā izlasītās slavas dziesmas mehāniskajām klaviatūrām, bet, kā saka, nepamēģināsi – nesapratīsi.

Pieslēdzu klaviatūru caur PS/2 adapteri, kas komplektā. Klaviatūrām PS/2 galvenā priekšrocība salīdzinot ar USB pieslēgumu, vienlaicīgi nospiesti vairāki taustiņi, visi tiek reģistrēti, USB gadījumā tikai līdz 6 vienlaicīgi nospiestiem taustiņiem reģistrēsies. Kam tas vajadzīgs? Geimeri zinās atbildēt.

Esmu ļoti apmierināts ar pirkumu. Nav jau tā, ka to simt latu nebūtu kur lietderīgāk izmantot, bet klaviatūra (arī pele) manā izpratnē ir darba instruments, ar kuru pelnīt. Labi, ja ir labs darba instruments.

 Vai ieteiktu Das Keyboard citiem. Noteikti, ja ir daudz jāraksta. Ja darbošanās pie datora nav saistīta ar lielu rakstīšanu, var iztikt ar vienkāršu klaviatūru. Saprotams, ja ir lieki simt latu, kuru nav žēl par klaviatūru. Bet ieteiktu pamēģināt. Elkorā redzēju tirgošanā Logitech geimeru mehānisko klaviatūru un, ja nemaldos, Razer geimeru mehānisko klaviatūru. Un pamēģināt ātri parakstīt, nevis vienkārši paspaidīt taustiņus, vienkārši paspaidot būs nu nekas īpašs, tie, kas daudz raksta, domāju, sapratīs. Gan jau tai pašā Elkorā var pārdevējam uzprasīt, lai atļauj pamēģināt.

 Nobeigumā bilde, kā izskatās. Pasūtīju to Eu variantu ar lielo Enter, pateicoties forumiešu ieteikumam.

 

dasKeyboardUltimateEU.jpg

Link to comment
Share on other sites

buberbass

Rosevill pārdod janas mehāniskās klaviatūras ar Cherry MX Red taustiņiem kas ir liels retums. Kā arī ir PS/2 ports kas klaviatūrai ir labāk nekā USB. Klasisks izkārtojums un MX Red ir ideāli spēlēšanai jo ir ar mīkstāki nekā MX black un tāpat kā MX black ir bez klikšķa un taustes feedback.

 

Atceros IBM Model M klaviatūru. Mācījos lietot datoru uz Compaq brendotas Model M klavieres. Atšķirībā no modernajām mehāniskajām klavierēm tai ir oldschool sajūta.

 

Atbildot uz OP izskanējušo jautājmu - man visērtākā ir ar lielu Enter taustiņ, lieliem Shift un mazo Backspace. Pašlaik lietoju tieši šādu klaviatūru lai gan kvalitāte viņai klibo ar abām kājām, neiesaku jo reizēm nespiežas daži taustiņi 4world-computer-keyboard-107-key-ps_2-si

Link to comment
Share on other sites

versatile

Tikai un vienīgi labakās atsauksmes par veco IBM laptopu klavierēm. Pats ar tādu pašlaik drukāju (sk. parakstu), nostrādāta nu perfekti.

Model M savulaik bija pirmā klaviere, kuru ikdienā sanāca skolā grabināt - ui, nē dankeschon, tas troksnis vēl tagad ir atmiņā. Tad jau var rakstāmmašīnu ierakstīt un fonā uz skaļruņiem palaist. Bet modernu mehānisko varētu gan kaut kad apgrābstīt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šitais ir pilnīgs sviests, ko tur tagad uzrakstīji, ja reiz slēdz klaviatūru caur adapteri un reāli nav nekādu priekšrocību, kuru spēsi pierādīt (nevis kārtējo teorētisko buļļkaku noliet). Manā uztverē tas ir arhaisms, jo bezvadu klaviatūra ir tikpat pašsaprotama fīča ka bezvadu pele.

Pieslēdzu klaviatūru caur PS/2 adapteri, kas komplektā. Klaviatūrām PS/2 galvenā priekšrocība salīdzinot ar USB pieslēgumu, vienlaicīgi nospiesti vairāki taustiņi, visi tiek reģistrēti, USB gadījumā tikai līdz 6 vienlaicīgi nospiestiem taustiņiem reģistrēsies. Kam tas vajadzīgs?

Un taustiņi bez jebkāda apzīmējuma ir totāls mazohisms, jo piemēram, ja jāraksta 3 valodās - krievu, latviešu un vācu, pat visintensīvākām drukātājam tas ir tikai pakāsts laiks bezjēdzīgi spiežot burtus. Es jau pasen rakstu uz klaviatūras bez skatīšanās un krievu izkārtojums jau sen ir apgūts, bet daži burti kalpo par marķieriem. Visticamāk tu neesi izlasījis pamācībā, ka burtus var pats izvēlēties un uzlīmēt, bet tagad pasniedz kā kaut kādu fīču.

 

Turklāt 100Ls par klaviatūru ir daudz par daudz, jo tie uzskaitītie labumi nu nav pārliecinoši.

 

Parasti šie kaifotāji izskatās pēc sazombētiem fanātiķiem. Ar to nav jālielās.

ir skaļāks rakstīšanas process, bet tas rakstīšanas troksnis ir ausij tīkams, kaut kādu salīdzinājumu varētu no citas sfēras – foto ziepju trauku slēdža skaņa un spoguļkameras slēdža skaņa, daudzi kaifo no spoguļkameras slēdža skaņas.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

jarajara

nelej par klavierēm

20-key rollover (20KRO) on USB.
Typical USB gaming keyboards are limited to the USB standard six-key rollover. The K60 features increased performance with a 20-key rollover implementation on USB at a blazing fast 1ms (1000 reports per second) reporting rate.

 

un Logitech G710

 

26-key , turpināt, 10 - Razer Blackwidow

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Manā uztverē tas ir arhaisms, jo bezvadu klaviatūra ir tikpat pašsaprotama fīča ka bezvadu pele

 

manā uztverē tas ir vipendrons, jo kārtīga vada klaviere ir tik pat pašsaprotama lieta kā vada pele, kurām nav regulāri jāmaina bačas un jāčakarējas ar raidītāja novietojumu, lai nebūtu gļuku

Link to comment
Share on other sites

 

 

manā uztverē tas ir vipendrons, jo kārtīga vada klaviere ir tik pat pašsaprotama lieta kā vada pele, kurām nav regulāri jāmaina bačas un jāčakarējas ar raidītāja novietojumu, lai nebūtu gļuku

 

Nu neko sev, laikam "padomju laika" bezvadu iekārtas esi tikai lietojis! Nezinu kādā attālumā jāsēž no datora lai būtu gļuki ar savienojumu, kā arī var nopirkt peli un klavu, kuriem reizi gadā tik jāmaina baterijas! 

Link to comment
Share on other sites

Es arī neredzu nevienu iemeslu, kādēļ pie stacionārā vajadzētu bezvadu klavu vai peli. Bet nu klaviere pa 100 Ls tomēr ir padārgi. Es arī lietoju mehānisko klavieri (lai gan geimeru versiju) Razer Black widow - bet tā maksāja ap 50 Ls.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ivo, nnoname, kā zināms klasiski lielākais vairums datoru lietotāju, kam ir stacionārais dators, sēž krēslā. Atšķirība parādās tur, kad pie datora vairs nav krēsla un galda, bet dīvāns, kad jebkādi vadi ir traucēklis. Bet šito parastam datorlietotājam, kurš papildus kaifo klausoties taustiņu grabēšanu, nekādīgi nesaprast :) Vismaz pēc vvv stāstījuma, pat pieskaršanās tādam verķim sagādā orgasmu. Bet nu katrs fetišo pa savam.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

divānam ir laptops vai tablete doh

un Skrandainais nesaprotu, kāpēc tev drukātāju topikā ir jābāžās ar savu nedrukātāja vienīgo pareizo pārliecību?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

nnoname, kāpēc dīvānā vajag tableti vai laptopu? Tāpēc, ka tā ir tava pareizā pārliecība, ka pareizi ir lietot vadu klaviatūru un tāpēc to jādara citiem. Arī tev ir nelāgs ieradums savu viedokli pasludināt par patiesību.

 

Man konkrēti kaitina, kad ikdienišķām lietām piešķir pārdabiskas spējas.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

izkāpi ar kreiso kāju no gultas? nocitēsi, kur viedokli sludinu par patiesību (vispār lol, kas par oksimoronu)

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Par šo taču ir strīds, ja reiz tā cepies. Es uzskatu šo apgalvojumu par murgiem, bet tev tas ir pašsaprotami. Kāpēc?

kārtīga vada klaviere ir tik pat pašsaprotama lieta kā vada pele

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Man bija bezvadu klaviatūra pie galda datora. Iespraudu to puļķi datora aizmugurē. Nestrādāja lāgā, gļuki bija. Dabūju izvilkt usb puļķi ar pagarinātāju uz galda, tā saķeskājot bezvadu klaviatūras ideju. Piekrītu, bezvadu klaviatūra ir ideāli priekš laptopa vai citas mobilas ierīces, vai arī, ja klaviatūru vajag mobilu, bet galddatoram tie daži cm klaviatūras vada uz galda ir sīkums. Par peli gan, bezvadu liekas ērtāka, es pieciešu to noņemšanos ar baterijas maiņu, bet vads ir pelei nedaudz traucējošs. Kopš iegādājos pirmo bezvadu peli, vadinieci vairs negribu.

Biedrs Skrandainais šorīt tāds agresīvi nīgrs bija. Viņam likās, ka visi murgo :). Pats tik izskatījies smieklīgs.

 

 

Turklāt 100Ls par klaviatūru ir daudz par daudz

Piekrītu. Bet manā uztverē par mobilo telefonu maksāt 300 + latu ir daudz par daudz, tad jau varētu katru trešo mobilo telefonu sadaļas komentētāju šitā nolikt.

 

 

Vismaz pēc vvv stāstījuma, pat pieskaršanās tādam verķim sagādā orgasmu. Bet nu katrs fetišo pa savam.

Skrandainais, kas nu runātu. Nākošreiz, kad kādu savu mantiņu slavēsi, tev ar derētu kaut kā tā pateikt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

vvv, ja ar vērtīgāku telefonu var iegūt vairāk ekstru (internets, kvalitatīvāks ekrāns, lielāka atmiņa utt.), tad šeit ir tikai 1 - ergonomika, kas arī nosacīta, ņemot vērā, ka klaviatūrai nav nekādu apzīmējumu. Tāpat vairāk naudas nenopelnīsi ar šādu klaviatūru.

 

Es nepērku mantas fetišam vai fanošanai, bet praktiskai izmantošanai ar konkrētu pielietojumu. Tā kā ideālu mantu nav, nebūs arī slavinošu rakstu.

Link to comment
Share on other sites

Ha, tie puiši ar ifoniem un galaksijiem gan nopelnīs, nopirks tik vairāk ekstru telefonā un kā pelnīs, kā pelnīs. Man vienmēr paraugs, puisis, ne visai turīgs, turklāt, paņēma par  Ls 500 telefonu un lielījās, ka filmas uz tā ļoti ērti skatīties (4 collas, kā nekā). Man pretī bij atbilde - es nopirku televizoru par Ls 300, man arī ērti filmas skatīties (42 collas, kā nekā). Manā saprašanā tie dārgā gala telefoni ir dārgas igruškas maziem un lieliem bērniem. Bet man neienāk prātā izmēdīt vienu daļu mobilo telefonu sadaļas komentētāju.



Ieleja, neviens neslavēja PS/2. Es tikai pateicu, ka pieslēdzu klaviatūru pie PS/2, un konkrētajam klaviatūras modelim ir tāda lieta, ka caur PS/2 ir visu vienlaicīgi nospiestu taustiņu reģistrēšana, bet caur usb reģistrē tikai līdz sešiem vienlaicīgi nospiestiem taustiņiem. Tas bija uzrakstīts lapiņā, kas atradās klaviatūras kastē. Pieslēdzu PS/2 tāpēc, ka tā man patikās, un tāpēc, ka datoram ir tieši tā puszaļi/puslillā pieslēgvieta. Nodomāju, ka neesmu vēl vienu usb portu aizņēmis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...