Jump to content

Augstākās izglītības nepieciešamība sekmīgai karjerai


Guest wersa
 Share

Recommended Posts

 

 

Man drīzāk ir kreņķis par to, ka plēnē t.s. tikumīgo amatnieku šķira,

 

Šķira kā tāda nekur nav pazudusi, vien tikumi mainījušies. Divus tūkstošus un vēl trīspadsmit gadus vecā morāle nu ir vien ar tinti rakstīti vārdi uz nodzeltējuša papīra.

 

 

 

Jo kari ir sliktāki, par visām aizbraukšanām, čurkām-imigrantiem,

 

Karš nebūt nenozīmē ierakumus, dižgabalus un lodes. Jevropu šķībači un dvieļi jau ir praktiski iekarojuši - vienkārši tur apmetoties. Tagad pamazām sāk aktivizēties, pieprasot "cilvēka cienīgu attieksmi".

zaklanie.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ru

    15

  • Mezavecis

    17

  • hyk

    16

  • Nain

    24

Top Posters In This Topic

alusbundza

palasīju šos palagus, nu ko lai saka, grūti jums,

man tad dzīve daudz labāka, esmu mazais lauksaimnieks ar 18 ha aramzemes un 12 ha meža

daru visus darbus pats, - remontēju tehniku, pats būvēju, pats tirgoju, pats ziemā zāģēju mežu

izglītība vidējā - speciālā (tehnikums), ko nemāku, to iemācos

pats uzcēlu māju (vēl nav nobeigta līdz galam)

pašlaik ceļu aitu stalli

strādniekus pieņemu tikai sezonā, zemeņu laikā (ir vairāki ha )

katru dienu savādāks darbs, nekad nav garlaicīgi

ekskursijā biju tikai vienu reizi uz Franciju 10 dienas, īpaši neraujos, jo man liekas, ka tas ir neliederīgi nočakarēts laiks

protams , strādāju bez brīvdienām un atvaļinājuma, un esmu apmierināts

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
alusbundža

To lielam vairumam grūti pieņemt, kā var strādāt visu mūžu bez brīvdienām un tajā pašā laikā būt apmierinātam ar dzīvi. Stipri iespējams, ka šis faktors attur no savu biznesu uzsākšanas, it sevišķi lauksaimniecības. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Skrandainais,

man šāds dzīves veids patīk, pašlaik ceļot aitu stalli (300 km2, priekš ap divsimt aitām) - tas ir mans hobijs (kaut ko uzcelt)

šī būs mana piektā būve, ja neskaita 3 siltumnīcas pa 300 km2

alu var iedzert, kad gribās, neviens nekomandē

var teikt : kā strādāsi - tā dzīvosi

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

Pēc Nain komentāriem tas ir darbaholisms.

Normālam, garīgi; fiziski u.c. veidos attīstītam cilvēkam, vajadzētu vidēji strādāt 4h dienā, un pārējo laiku pavadīt priekos un izklaidēs. Tajā pašā laikā saņemt labu algu un arī normālu karjeras augšupeju.

/Mission Impossible/

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

man šāds dzīves veids patīk, pašlaik ceļot aitu stalli (300 km2, priekš ap divsimt aitām) - tas ir mans hobijs (kaut ko uzcelt) šī būs mana piektā būve, ja neskaita 3 siltumnīcas pa 300 km2

 

37531309.jpg

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

 

 

Neiet tak runa par cieņu vai necieņu, bet par izglītību un karjeru. Vai ar bakalaura diplomi lasīt sēnes Īrijā ir laba karjera? Nu labi, ne sēnes lasīt, bet cehā strādāt pie konvejera, vai kādā noliktavā preces stumdīt. Tas jau esot ārzemju darbos krutais amats ar augstāko izglītību

Muljkjiibas.

Ja neesi pilniigs idiots - Iirijaa mieriigi var atrast normaalu darbu.

Pats peec emigraacijas turpinu straadaat par programmeetaaju un seenes nelasu...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

pašlaik viena siltumnīca ir nokalpojusi un nojaukta, bet 2 audzēju zemenes, ko jums rīdzeniekiem piedāvāju maija sākumā centrāltirgū pa 10 Ls/ kg, un pilsētnieki pērk kā traki

ja kas, tad es esmu vienīgais pēdējo 10 gadu laikā ,kas Latvijā tik agri varu piedāvāt vietējās zemenes tirgū

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Atbildot uz autora teikto: sekmīgai karjerai nepieciešama galva. Maģistra grāds protams ir laba lieta ar ko paspīdēt savu darba koļēgu vidū, gaterī.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

serioussam909

Par to jau diskusija, kāpēc daudzi ar augstāko izglītību brauc strādāt uz ārzemēm strādāt mazkvalificētu darbu. Visur pasaulē skatās vispirms uz darba pieredzi un Latvijas diplomu neatzīšana ir zināmā mērā muļķības, ja neskar kādu ļoti prestižu amatu. Kā to izskaidrot - slinkums, muļķība?

 

Ja jebkad būtu nepieciešamība doties uz ārzemēm, pirmais ko darītu, meklētu darbu atbilstoši zināšanām un kvalifikācijai, nevis par sparģeļu kapātāju. Protams, būtu jāpacīnās sākot no pašas apakšas svešā vietā.

 

Šo te visu arī varētu attiecināt uz jauniešiem, kas tikko pabeiguši kādu mācību iestādi un nav guvuši pieredzi. Strādājot par krāvēju par programmētāju nevar kļūt un diez vai šī pieredze noderēs pa karjeras kāpnēm.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Nu re,alusbindža nav problēmas ne ar izglītību, ne ar karjeru, ne ar darba meklējumiem. Nav jābrauc uz īriju laimi meklēt, jo tepat ir labi. Vot tādus cilvēkus es cienu. Darba bļin te neesot, alusbundža par bezdarbu kautka nesūdzas. Gan jau ar visu galā netiek. Nu kur var būt šitā sūnu ciema kalpu  domāšana. Četras stundas bļin redz vajagot tikai strādāt. Iestajāmies tai nolādērajā sojuzā, vot i grieķi tik arī strādā un pārejo laiku sirtaki dejo. Kautkā viņiem tās lietas spīdoši neiet :sarkasms: Nah** tā jevropas integrācija vajadzīga. Katram jādzīvo uz savas zemes un jāceļ sava labklājība. Tad būs gan veiksmīga karjera, gan arī sapratīsi,ko mācīties un kapēc tas vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

Katram jādzīvo uz savas zemes un jāceļ sava labklājība.
 

Didzi, ne katrs cilvēks grib dzīvot laukos, celt siltumnīcas un stadīt zemenes. Ja esmu programmētājs, tad man pofig uz Latvijas laukiem un kas tur aug. Es tur nedzīvošu, jo tur manas spējas nevienam nav vajadzīgas. Es strādāšu ofisā un dzīvošu dzīvoklī pilsētas guļamrajonā. Un ir pilnīgi pofig, vai tā pilsēta būs Rīga, vai Londona. Nesaprotu, kāpēc tev ar to grūti samierināties, katrma cilvēkam ir sava vieta.

Link to comment
Share on other sites

Neviens Tev neliek dzīvot laukos un celt siltumnīcas. Dzīvo pilsētā uz nebēdu, bet Latvijas pilsētā un strādā Latvijas ofisā. Es tiešām nevaru saprast, ka var būt vienalga, kur dzīvot, kādā valodā runāt, kādā skolā mācās bērni, kādi cilvēki un draugi apkārt. Par grašiem Tu esi gatavs pārdot visu latvisko?

Link to comment
Share on other sites

Леший

Didzi, "viss latviskais" skan labi priekšvēlēšanas kampaņās utt. Ledusskapī no tā neparādīsies nekāds ēdiens. Bērniem no "latviska" nebūs labāka dzīve.

Jādomā sākumā par sevi, pēc tam jau par latviskumu. 

 

 

ka var būt vienalga, kur dzīvot, kādā valodā runāt, kādā skolā mācās bērni

Tur tā lieta, ka nav vienalga. Aizbraucējiem gribās dzīvot tur, kur dzīve var būt labāka, un bērni varēs mācīties labā skolā un saņemt labu izglītību.

Par valodu - nav arguments. Es piemēram tagad rakstu ne savā dzimtā valodā, bet diskomfortu kaut kādu nejūtu.

Link to comment
Share on other sites

Tālā Lavijas nostūrī man ir radi, kas nodarbojas ar lauksaimniecības sīkražošanu. Smags darbs un mazi ienākumi. Diemžēl es viņu produkciju lietot nevaru, bet ikdienā jāpērk produkti, par kuru labumu nevar būt drošs. Tādus pēc sentēvu metodēm audzētus produktus ikdienā lietot var tikai retums. Vai daudzi mūsdienās zina kāda ir desa no tīras gaļas? Anglijā ekololoģiskus produktus var atļauties laikam tikai bagātie. Kādreiz mani izbrīnija, ka paziņa kas lidoja atpakaļ uz Īriju, vēl pēdējā brīdī gribēja ieskriet Centrāltirgū un nopirkt gaļu, kur diemžēl pārsvarā laikam tirgo Polijas gaļu.

Tas, ka daudziem jābrauc uz ārzemēm ir ekonomiska realitāte, jo mēs nevaram pilntiesīgi konkurēt ar attīstītajām valstīm. Arī Grieķija Itālija un Spānija nevar.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Redz ir aitas, ir cirpēji. ražotājs taisa desu no tīras gaļas, pēkšni nāk apgaismība, ka var taču gaļu tur ielikt tikai 50%, skatīs kā pirks. Tauta protams pērk un peļņa 2x lielāka.

Par eko produktiem... tie normāli produkti tādiem tiem arī ir jābūt, bez visādiem sūdiem un pesticīdiem. Ja reiz senākos laikos tos varēja par normālām cenām, audzēt un tirgot, tad tagad ko, zeme sūdīgāka, cilvēku vairāk (demogrāfijas dati jau saka, ka tieši otrādāk)? Ir aitas, ir cirpēji! :hunter:

 

 

 

Vai daudzi mūsdienās zina kāda ir desa no tīras gaļas. Anglijā ekololoģiskus produktus var atļauties laikam tikai bagātie.
Link to comment
Share on other sites

Nē, nu ja laba izglītība ir angļu skolā starp nēģerēniem un turku bērniem, tad tik uz priekšu.

Aigars, tad jau sanāk, ka es esmu tik pat bagāts, kā tie angļi, kuri var atļauties ekoloģiskus produktus. Es arī ēdu desu, kuru izgatavojot ir cietuši dzīvbieki un dzeru pienu no govs pupa. Neviens tak neliek pirkt produktus lielveikala. Vajag tikai bišku uzņēnības un būs galdā zemnieka audzēti tīri burkāni un kartupeļi.

Kapēc mums būtu jakonkurē ar attīstītajām valstī? To sojuzu jau amerikāņi izveidoja, lai Eiropā karu nebūtu. Ne jau latvieši tos karus Eiropa izraisīja, bet kā reizi "attīstītās" valstis. Kas vispār ir attīstīta valst un ko par to domā tās iedzīvotāji.Man piemēram nebija skaidrs, kapēc , kārtīgs holandiešu saimnieks, negtib vest ekskursijā uz Amsterdamu. Izrādas, ka  paši holandieši savu galvaspilsērtu uzskata par narkašu un prostitūtu pilsētu, kur pilns ar ārzemniekiem. Vai mums Latvijā vajag tādu "attīstītu" valsti?  Nu jā,jautājums jau bija par karjeru un izglītību, bet viss dzīvē ir saistīts.

Link to comment
Share on other sites

Didzi, tie mūsu zemnieki arī ir dažādi. Mana onkuļa sieva tagad viena palikusi dziļos laukos. Pati lopus nespēj turēt. Pāri ceļam 50m attālumā kaimiņš zemnieks. Piens, ko dažreiz ņēma ir negaršīgs. Nopirka puscūku gaļai, bet tā uzturā nebija lietojama, jo izrādījās, ka šis bija barojis ar zivju ceha atkritumiem. Tā nu sanāk, ka piena produktus pērk autoveikalā vai meita reizi mēnesī atved no pilsētas.

Link to comment
Share on other sites

Леший

ja laba izglītība ir angļu skolā starp nēģerēniem un turku bērniem, tad tik uz priekšu.

 

Ja tu esi zemeņu lasītājs, tad angļu acīs tavi bērni ne ar ko neatšķiras no nēģeru bērniem, tādi paši 3. valsts imigrantu bērni. Ja vari atļauties, tad tavi bērni mācīsies normālā skolā.
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

Aigars,

par pienu tev taisnība, tā kā man pašam govs nav, tad es arī pērku, izmēģināju 3 saimniecības un viena derēja, ļoti labs piens, un par 25 saņķiem litrā

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Jāsaprot, ka jaunieši un vispār cilvēki neinteresējas par melnstrādnieku nepieciešamību. Negrib cilvēki strādāt pretīgu, necienītu darbu. Riebīgu, zemu apmaksātu, smagu, monotonu darbu.

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Negrib cilvēki strādāt pretīgu, necienītu darbu. Riebīgu, zemu apmaksātu, smagu, monotonu darbu.

gribētos zināt, kas tas ir pa darbu? 

Link to comment
Share on other sites

Mazapmaksāti, kur jāveic monotonas darbības. Monotons režīms, neērti veikt darbu, ilgstoši jāatrodas vienā vietā piespiedu pozās utt.

 

Pa nopietnam. Skrandainais ieteikums liekas reālāks. Pēc tām arodskolām diemžēl ne īpaši ņem darbā. Kādi atrod amatu pēc videnes, tur sava nozīme apstākļiem. Vidusskola, spēju noteikšana. Personīgi man visvienkāršāk balles savākt bija sportā( fizkultūra), bez sevišķas piepūles. LSPA tomēr nestājos, skolotājiem zemas algas, bieži nav pilna slodze ( sports, darba mācības). Rezultāts skatās citus priekšmetus, kaut ko. Vispār, lai tikai būtu augstākā. Mans gadījums. Labs, ar augstāko par melnstrādnieku sēnēs. Tādiem sevišķi nekontaktēju. Vienkāršo darbu piehaltūrētāji- pat šiem ir profesijas, kādi darbi. Visveiksmīgāko gadījumu ar augstāko zinu arhitektus beigušu čali. Latvijā darba nebija, protekcija par vāju, pieredze niecīga. Dizainers eiropas firmai. Normāla, ekskluzīvu izstrādājumu darbnīca. Izcīnīja ar 5 lapām grafikas. Zīmēta ar roku, saimniekam iepatikās, klientiem arī. Mājās ar gamblingu, grāmatveža palīga aizvietošanu pelnījās. Krīzes gads, paši saprotat. Cik bija pabeigušu grāmatvežus, samazināto? Čalis buhprogrammā un ekselī dragāja uzskaiti. Cita darba nebija.Tādi bez izglītības ir zināmi, tikai ne tie kas pēc videnes ko mācījās. Tie ar arodenēm daudzi pabeiguši pilno videni, kursus. Nav tik traki truli cilvēki man apkārtnē.Nepētu profilus traukos, visādos portālos, ko šie dara, sēni vai ko citu.Citas intereses, papētīju, viena firma EU top restrauratori auto, Rīgas raj, citi kalēji sūta gabaldarbu uz visām pasaules vietām. Meistars sīkdarbus pa eiropu. Neinteresē tukši kliedzēji.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909

Pārdevējs maximā pie kases...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Redzi, tur problēma ir pavisam vienkārša. Vai nu padomju vai kādiem citiem laikiem iesakņojies mīts, ka pabeigšu skolu un tad sāksies leiputrija. Un joprojām šitais sviests tiek kultivēts visos izglītības līmeņos. Tad nu mums bars ar diplomētiem pabeidzējiem sūta krutos CV ar dažām rindiņām un gaida uz paplātes labi apmaksātu darbu. Nu nekur pasaulē bez izcilām rekomendācijām neņem zaļus gurķus labā amatā. Ja tāda vieta ir, tad man parādiet tādu.  

 

Arods jāizkopj jau pašā saknē. Ja gribi būt pavārs, tad par pavāru nekļūst vienā dienā pēc diploma saņemšanas. Arī galdniekam pašam mājās daudz jānodarbojas, lai vispār spētu kaut kādus rokdarbus veikt. 

 

Vēl ne mazāk svarīgam faktoram jābūt interesei par nākotnes profesiju. Kā jau esmu teicis, 40h nedēļā strādājot neviens par izcilnieku nav kļuvis un ir jāiegulda papildus laiks un gribēšana lietu apguvei. Kad kļūsi eksperts, varēsi pats noteikt savu darba laiku.  Biedrs Javeris gan ar putām uz lūpām apgalvotu, ka nevienu minūti nedrīkst pārstrādāt un pašapmācība ir ekspluatēšana no DD puses :)

 

 

 

Pēc tām arodskolām diemžēl ne īpaši ņem darbā
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Precīzi, vienīgi tiem kasieris-pārdevējs papīros.

Darba aizsardzības speciālistu kursu materiāli varētu palīdzēt.

Monotona darba, piespiesto pozu, viendabīgo kustību definīcija - sākot ar LU/RSU veselības specialitātēm, higiēnas prasību kursi utt.

 

Konkrēts piemērs no pad laikiem - presformas griezējs, konveijera strādnieks utt utml. Paraugs - 5000 vienādas kustības maiņas laikā.

Olu sasitēja darbs konditorejas, maizes cehā - sēdi 4 stundas vienu un to pašu dara - palīgstrādnieks padod olas, piecas kustības, nākamā porcija utt.

Konveijeri - viena skrūve tiek skrūvēta visu maiņu. Nepaveicās, visu darba mūžu. Interesanti? Radoši?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kas attiecas uz konveijera darbiniekiem, tad kādu laiciņu sanāca pabūt tādā sabiedrībā. Runa ir par tiem darbiniekiem, kas pie konveijera strādā daudzus gadus nevis aizbrauca uz laiciņu pakapāt sparģeļus, lai "uzkrātu pieredzi". 

 

Monotonā darbā ir viena priekšrocība, ka smadzenes brīvas, un šādi cilvēki ārpus monotonā darba izpaužas radoši un ļoti daudzi no viņiem ir aktīvi kultūras dzīves baudītāji, ceļotāji, rokdarbu meistari. Diez vai programmists vai garīga darba darītājs pēc darba dienas spēs kaut ko uzģenerēt.  Tā kā velns nav tik melns kā to mālē. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Pārdevējs maximā pie kases...

jā, taisnība, bet domāju, ka neviens šajā darbā nestrādā 10 gadus no vietas 

Link to comment
Share on other sites

Pasaules izglītojas, attīstas, attīstas aŗi mašīnrūpneicība.

Tātad aizvien mazāk ir pieprasīti ,melnstrādnieki.

Kādreiz mežā dzina baru ar večiem gāzt kokus, tagad iedzen vienu cilvēku kurš stūrē harvesteri.

Neskatoties uz harvestera lielo cenu, tas ir finansiāli izdevīgāk, daudz ātrāk, tehnika niķojas mazāk kā cilvēki un mazāk nelaimes gadījumi, kā arī stabilāks sta'voklis ar darbiniekiem, un tam vienam var vairāk maksāt.

Tas pats ar rūpnīcām - roboti parasti ir lētāki, uzticamāki, precīzāki, tie neslimo, tiem nav bērni, atvaļinājumi, dekrēti utt.

 

Pēc būtības jau piemeŗam ekskavatorists ar jau vairs nav melnstrādnieks. Melnstrādnieks ir tas kas ar lāpstu grāvi rok.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Rokdarbu meistari varētu pat izbēgt no konveijera darba. Prasme reklamēt, pārliecināt, pārdot.

Kaut ko uzģenerēt var, bet spriedze tiešām ļoti traucē. Brīvlaiks, neesmu uzskatījis ka mācīties uz sava rēķina slikti. Ko vajag, mācos klāt.Kādu laiku reālas brīvdienas nebija, kas par to? Pirmajā tādā normālākā darbā mani pieņēma firmas valdes priekšēdētājs presonīgi. Labs cilvēks, prasīgs.

Jāmācās jebkurā darbā visu laiku, vienkārši ir cilvēki kas to vēlas. Sevišķi, ja tevi vērtē pēc konkrēta kritērija.Novērtēja, tas bija normālas dzīves pamats.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pasaules izglītojas, attīstas, attīstas aŗi mašīnrūpneicība. Tātad aizvien mazāk ir pieprasīti ,melnstrādnieki.

 

Tad, kad Tavs pareģojums piepildīsies, tad vairs nebūs rentabli gāzt tonnām degvielas kuģos un lidmašīnās, lai aizgādātu Ķīnas "robotu" saražotās preces pa visu pasauli. Un Ķīna bankrotēs.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Nu redz, ķīnā jau arī laiki mainās un šis tas tiek automatizēts.

Tam visam apakšā ir divi aprēķini: Cilvēkresursu pietiekamība un izmaksas.

Ķīna jau arī nebūs tur kur ir patreiz turpmākos 10 000 gadus.

 

Nu un nenormālā tieksme vizināt visu riņķī pa pasuali nāk no globalizētas, centralizētas ražošanas.

Atkal jau visam apakšā ir sauss aprēķins.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Vadāšana apkārt tiešām dīvaina. Saprotams, kur lētāks darba spēks, mazāk nodokļi, lētākas izejvielas, tur ražo. Tuvāk Āfrika, bet ved no Ķīnas.

N.B tur finansu ķibeles, nozaru portāli noziņoja jau pagājušo mēnesi.

Ķīna tās intensīvi risināja, kaut ko uzlaboja.

Pilnīgi jaunam labs amats ir kur priekšnieki parāda, vadītājs palīdz. Tā nav alga, nosaukmus, bet iespējas. Atļauja izaugt.

 

Papīri. Viens ardoenes beidzējs U.K sācis kā palīgstrādnieks. Darbnīcā veči redz, ka rokas, pamācīja. Nekā, vienalga cik tu labs, papīru vajag. Vieni kursi, otri utt. Piecu gadu laika pustors gads pa kursiem. Seši papīri. Nekāds priekšnieks nav, vienkārši autokrāsotājs& kādas zemākas klases mehāniķis( visus darbus nedrīkstot). Reālā dzīve, par dizainu iepriekšējā komentārā arī patiesību rakstīju.

Pats ekskavatorists - kursi, tiesības ir, bet vēl kādi papīri jābūt. Atkal kursi, izziņa ( atvainojos, sertifikāts). Tikai tad pie gāzes trases rakšanas klāt. Birokrātija tur sit augstu vilni.

 

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs

Citējot šo rakstu:

How Not to Mint More Engineers

College is a place and time when you find your voice, learn to express your ideas, research, debate, analyze, socialize, try different points of view, learn to be independent and to work collaboratively, and often, make lifelong friends. In other words, you don’t just acquire knowledge, you begin to gain the wisdom to use it well.

Un tas attiecas uz visām izglītībām.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Labs viedoklis. To e-studiju cenas eiropā nav pārāk zemas. Diezgan samocīta iespēja studēt tiem, kas sen jau strādā. Protams, autodidakta režīma vai kursi, studijas.Kas attiecas uz pilīm, melnstrādniekiem, nedomāju ka tā interesanta tēma.

 

Ventspils Augstskola - no cilvēkiem labas atsauksmes par praktiskumu.Kas vēl? RSU diezgan prestiži kotējas tautā. LU, REA. REA tiešām forša, bet šauri jo šauri specifiska.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Darbnīcā veči redz, ka rokas, pamācīja.

 

Mūsu arodenes beidzējs, pat slinkākais un dumākais, ir vismaz pāris gaismas gadus pārāks par tādu vidēji statistisko britu mehāniķi. Ko briti prot? Pateikt, kas ir noplīsis un to nomainīt. To, ka noplīsušo detaļu var arī salabot - viņiem tas ir kaut kas prātam neaptverams.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Papīru radīšanā viņi sasnieguši virsotnes. Čalis vispār pareizi darīja, nepalika te cept picas vai sēdēt kaksimas kasē. Te viņu visdrīzāk darbnīcā neņemtu.

 

Par viņu mehāniķi var būt taisnība. Dzirdēts, ka britu elektriķis ar montieri pusi dienas mērīja, apspriedās kā pielikt vienu vadu no sadales kārbas līdz rozetei. Nākamajā dienā ieradās, noņēma veco vadu, pārmērīja. Trešajā dienā divi montieri pielika 3,5 m gadu vadu ar rozeti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Te viņu visdrīzāk darbnīcā neņemtu.

 

Ja rokas taisnas, var atvērt pats savu servisu.

 

 

 

. Dzirdēts, ka britu elektriķis...
 

 

Tev vajadzētu redzēt, kā britu mehāniķi maina mašīnai ripu. :D

 

 

 

Birokrātija tur sit augstu vilni.

Pieņemu, šis Montiju Paitonu video nav tālu no patiesības. 

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Sava servisa atvēršanai nepieciešama nauda. Vairāk kā personāla nomas vai maza veikala atvēršanai.

 

Drīkstam apspriest ko vēlamies. Kas nepatīk?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...