Jump to content

Augstākās izglītības nepieciešamība sekmīgai karjerai


Guest wersa
 Share

Recommended Posts

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ru

    15

  • Mezavecis

    17

  • hyk

    16

  • Nain

    24

Top Posters In This Topic

"veiksmīgs cilvēks" ir laimīgs cilvēks.

 

Laimīgs cilvēks = muļķis (nezināšana ir svētlaime). Tātad, veiksmīgs cilvēks = muļķis? O.o Par cik pats teici, ka

 

 

Pieredze rāda, ka veiksmīgi cilvēki tomēr ir izglītoti.

tad, izglītoti cilvēki ir muļķi?  :mrgreen:

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

Jo taču grūti pašam sev atzīties, ka esi iztērējis vairākus gadus kaut kam nevajadzīgam.

 

Man nav grūti. Es LU studēju 6 gadus (līdz 2003). Tie ir 6 izniekoti gadi! Vairums no tā laika tika pavadīts rakstot paskāla programmas uz papīra strēmelēm.

 

 

Bet pa to laiku varētu iemācīties tik daudz noderīgu lietu (lambda calculus, lisp, haskell, sml, scheme, ocaml).   No tā visa tur bija - absolutely zero !

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Laimīgs cilvēks = muļķis (nezināšana ir svētlaime). Tātad, veiksmīgs cilvēks = muļķis?

 

"It is better to be a human being dissatisfied than a pig
satisfied; better to be Socrates dissatisfied than a fool satisfied.
And if the fool, or the pig, are a different opinion, it is because
they only know their own side of the question. The other party to
the comparison knows both sides."
 
J.S.Mill
Link to comment
Share on other sites

 

 

Vairums no tā laika tika pavadīts rakstot paskāla programmas uz papīra strēmelēm.
 

 

johaidī, kur jūs, cilvēki, pamanāties atrast tādas mācību programmas? Paskāļa LU maģistros NAV. Fiziski NAV. Nemaz NAV. Jā, NEMAZ NAV. Visādās tur komunikāciju kursu daļās, kur mēra telefona interferenci un ko tur vēl, mierīgi var visu rakstīt C/C++. Ar pilnu pārliecību varu teikt, ka tādu paskāli man nekad mūžā nav bijusi vajadzība rakstīt nevienā mācību programmā, arī paziņām tas pats. Tas varētu būt saglabājies kā piedeva tikai LU un RTU bakalauros.

Link to comment
Share on other sites

LU bakalauros nav paskālis bet C++, savukārt kolēģi no RTU tai pat laikā mauca paskālī

Labots - Jeasus
Link to comment
Share on other sites

Mjā, šis topiks kā reiz ir īstā vieta, kur Milla kungu citēt.

 

 

J.S.Mill

Jerofejevs tāpat rakstīja, ka 

 

visam pasaulē jānotiek lēnām un nepareizi, lai cilvēks nekļūtu lepns, lai cilvēks būtu skumjš un apjucis.

 

 

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

Visus gadus ko es studēju, es vienmēr paralēli strādāju. Neuzskatu nevienu no tiem gadiem izniekotu. Bet nu izskatās, ka Леший speciāli ir meklējis kreiso augstkolu. Peikrītu, ka lai kļūtu par datoržurku var visu apgūt pašmācību ceļā. Kā gan to var izdarīt inženieri, pārtikas vai ražošana tehnologi, ķīmiķi, biologi, mediķi? Plašāk vajag uz lietām skatīties. 

Un lai nebūtu garlaicīgi es pēc ķīmija bakalaura aizgāju uz matemātikas maģistriem. Iespējas vienmēr, ja ir gribēšana un vajadzības.

Link to comment
Share on other sites

strādāt tiešām neviens neliedz jau no 1.-2. kursa, kā daudzi Rīgā strādājot arī dara.

Un 4 gadi augstākajai nav obligāti. Ir taču prof. augstākās 1./2. līmeņos, kas aizņem daudz mazāk un kur ir caurmērā lietišķāki kursi. Un diploms tāpat galā sanāk un "augstākā" skaitās. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

LU bakalauros nav paskālis bet C++

 

Kad es studēju, tad paskālis bija bakalauros, obligātajā daļā.   Turklāt daudz - vismaz divos kursos.  

C++ bija maģistros , bet tas būtiski neatšķiras.   No funkcionālās programmēšanas teorijas un prakses tur nebij nekā. 

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Tagad Boloņas mērcē bakalaurs dienas nodaļa 3 gadi. Tomēr modernāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

MarisO, tu gribēji, lai universitāte iemāca programmēt? Tas ir un būs jādara pašam. Nedomāju, ka jebkad kaut kas mainīsies. 

 

Man liekas, ka daudzi joprojām neizprot universitātes nozīmi (pat pēc pabeigšanas) un gaida, kad visu ielies ar karoti, ko parasti dara bērnudārzā. Studijas parāda ceļu un tālāk jau tā ir studenta problēma, vai šo informāciju tālāk izmantot vai neizmantot.

 

Cik noprotu, to pats nevar iemācīties un vajag speciāli iekļaut kādā apmācības kursā? 

 

 

daudz noderīgu lietu (lambda calculus, lisp, haskell, sml, scheme, ocaml)
  Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Papildinot Skrandaini, mērķtiecīgs students pats jau uzsākot studijas meklēs iespējas padziļināt zināšanas tieši sev interesējošā virzienā. Tāpat caur studijām var dibināt kontaktus gan ar pasniedzējiem, gan studiju biedriem, kopēju ideju un projektu īstenošanai. 

 

Iet studēt tikai tāpēc, ka vajag papīru, gan ir tīrā laika (naudas) izšķiešana. 

Link to comment
Share on other sites

Cik noprotu, to pats nevar iemācīties un vajag speciāli iekļaut kādā apmācības kursā? 

 

 

 

Protams var.  Es esmu diezgan daudz apguvis no tā, kas man interesē. Tagad ir pieejami daudz online kursi par free. Bet tas prasa laiku, daudz laika.  To visu vajadzēja piedāvāt LU, kautvai izvēles kursā.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Andža, tavs piemērs par aktuāriem bija pareizs. Paraugam, kad aktuāra vietu izpilda matemātikas doktors, protams neies mācīties finanšu matemātiku maģistros. Vadīšanai tomēr kādu MBA pieņem klāt.

Matemātika mazāk cieš no arhaisma, bet IT un inženieri? Piemēram, izmirušas valodas mācīties?

Papīram ir nozīme, kad gribēsi tādu amatu, kuru apstiprina valdē, tāpat pasniedzēja, akadēmiskā vidē. Valsts iestādes arī, bet tur maza alga. Palasīju kādas prasības sisadminiem, tiešām žēl to iestāžu.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

Es tagad intervēju programmētājus.   Ja viņi neizprot FP/Lisp (vismaz pamatus), tad tur vairs nekāda runa nav.   higher order function / map / reduce / filter  - daudzi neko par to nav dzirdējuši, lai gan biksi deldējuši skolas solā ir.  :)

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Леший

Kur tad tu ikdienā izmanto FP? Manā izpratnē fp ir ļoti šaurs pielietojumu loks, daudz svarīgāk izprast oop.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Māris, tu  intervē tikai pretendentus ar augstskolas diplomu vai pieņem arī bez?

Tās prasības droši vien noteicis darba devējs. Paskālu arī vajag?

Link to comment
Share on other sites

Kur tad tu ikdienā izmanto FP?

 

Programmējot iekš clojure. web apps / rest interfaces visu ko tādu

 

intervē tikai pretendentus ar augstskolas diplomu vai pieņem arī bez? Tās prasības droši vien noteicis darba devējs. Paskālu arī vajag?

 

Diploms un paskāls nav vajadzīgs :) Prasības es esmu noteicis (skaitos lead dev).

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau skaitās pašsaprotami, ka cilvēkam ir augstākā izglītība.  Te nav bijis neviens pretendents bez tās.  Bet nu tas pavisam nav obligāts/noteicošais. Vienam no labākajiem programmētajiem, ko es zinu, vispār ir kautkāds ar kino saistīts diploms. 

 

Te vienā kantorī reiz tika pieņemts darbā kāds celtnieks, kurš izdomāja pamēģināt programmēt (I will give it a go).  Viņu atlaida tikai pēc kāda pusgada, viņš vienmēr sacīja, ka gandrīz jau ir pabeidzis iedoto uzdevumu.   :) 

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Augstākā izglītība noteikti nav nepieciešama! Ja vecāki spiež tad labāk iet kaut ko humanitāru. Jo vairāk dolbajobu, kas pat augstskolu pabeigt nav spējīgi, jo kvalificētā darba tirgū mazāka konkurence - lielākas algas.

Es personīgi esmu ieguvis IT izglītību un pēc tam paejot mācījos līdz 2. kursa vidum elektroniku, kuru pametu nevis tāpēc, ka tā būtu bezjēdzīga laika nosišana, bet gan tādēļ ka pašam bija slinkums to visu apvienot ar darbu un ģimeni.

Vispārīgā, atvainojos, pļūtīšana par tēmu šeit ir nevietā. Diskusija varbūt  ir vajadzīga par to vai labāk, laba  profesionālā (ne augtākā) izglītība, vai akadēmiskā. Es kā jebkurš cilvēks situāciju projicēju uz sevi un man pazīstamajiem cilvēkiem, šoreiz studiju biedriem un klasesbiedriem.

  • Tie, kas bija slinki tie šobrīd atrodas Īrijā, un vel joprojām uzskata, ka izglītība citēju: "Nah nav vajadzīga, galvenais, ka rubī fišku"
  • Tie, kas bija stulbi (bet ne slinki) kaut kā augstskolu nobeidza un ir pietiekoši kvalificēti, lai tomēr atrastu daudz maz atalgotu darbu.
  • Un pēdējā kategorija tie kas bija gan apdāvināti, gan čakli tomēr ir vistuvāk "laimīga cilvēka" definīcijai, un tas nenozīmē pilnu kabatu ar naudu, bet ko vairāk, jo ir gan tie kas mēģina veidot zinātnisku/akadēmisku karjeru (ar smieklīgu atalgojumu), gan tādi kam ir uzņēmējdarbības gēns, gan tādi, kas ir veidojuši labu IT karjeru gan Latvijā gan ārzemēs.

Es tomēr iesaku nebūt slinkiem variantu, ja galva strādā, pēc tam varēsi lepni teikt kā MarisO, ka tas bija lieki, ja tā izrādīsies.Laiks, kas pavadīts Augtskolā bija tikai zināšanu, bet arī studiju dzīves kā tādas vērts.

 

 

ps. Edit. Apāvināts - slinks neiekļāvu, jo parasti tas beidzās vēl sudīgāk nekās slinks un stulbs. Cilvēkam agri vai veļu paliek skumji, kad saprot ka potenicāls dēļ slinkuma ir nolaizsts podā.

Labots - nigerskijs gangsterskijs
Link to comment
Share on other sites

vislabākā kategorija ir apdāvināts un slinks :)

un vispār, strādājam lai dzīvotu, nevis otrādāk (kā to mēģina iestāstīt vergturi)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Šis apgalvojums atkarīgs no tā, uz kādu amatu pretendē.  Ja personāla atlase ir snobiska un skatās formāli tikai uz papīriem, analizēt cilvēka spējas nespēj, tad arī nekas cits neatliek, kā formāli pieiet un arī apkopējam prasīt augstāko izglītību. Ja celtnieks tika pieņemts darbā par programmētāju, tad es ļoti apšaubītu tā cilvēka kompetenci, kurš pieņēma viņu darbā un to vajadzēja pirmo atlaist.

 

 

Vispār jau skaitās pašsaprotami, ka cilvēkam ir augstākā izglītība
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Vienīgais miljonārs, kuru pats personīgi pazīstu ir ar pamatizglītību. Fakts. Visi ierēdnīši ar AI 300 ls algu iet stūŗī paraudāt.

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Es pazīstu, vienu miljonāru kas visu vinēja loterijā, vispaŗ bez izglītības, tad man kaimiņu kapņutelpā ir viens milijardieris, kas braukā ar Hameru, viņam vispār pēc skata es dotu tikai zonas iglītību, tad veina mana čoma draugs pazīst vienu čali kas arī ir miljonārs un viņs pat skolā skoltājai pateica ka viņa ir "glupa m**a". Vo tā, vismaz man šie fakti liek regulāri stūrī paraudāt, pat neesot ierēdnim. Bet vai tev puis, nav sajucis IT veltīts forums ar tvnet vietu, kur ziliem burtiem raktīts komentēt?

 

 

ps. Neticami tu esi man boot. profila pēdējais viesis tālajā

 
PuPs 17 May 2011 - 12:58
Labots - nigerskijs gangsterskijs
Link to comment
Share on other sites

Reku, viens ierēdnītis arī atsaucās.

P.S. Latvijā nevienā loterijā nemaz miljonu  nevar laimēt.

Labots - PuPs
Link to comment
Share on other sites

Destructo

 

 

P.S. Latvijā nevienā loterijā nemaz miljonu  nevar laimēt.

 

Viking, Euromillions, EuroJackpot? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

zinātnisku/akadēmisku karjeru (ar smieklīgu atalgojumu),

 

Ne jau visiem tas atalgojums ir tik smieklīgs, pat priekš LV apstākļiem. Kā jau te augstāk teica, tad par to, ka kādam ir doktora grāds diez vai viņam vajadzētu arī uzreiz daudz maksāt. Un ne jau algas ir lielākā problēma (ar visādiem repratiācijas grantiem atgriežoties LV es piemēram algu varētu sakasīt tīri labu), bet kas finansēs pašus pētījumus un aparatūru?

 

Un vispār ja interesē var palasīt žurnālu Forbes, lai vispār saprastu kāda veiksmīgiem un bagātiem cilvēkiem ir domāšana. Nu nevar visi būt tādi. 

Link to comment
Share on other sites

miljonāri Latvijā nav rādītājs. mums ir knapi beidzies pirmatnējais kapitāla uzkrāšanas periods, kura laikā izglītībai bija ļoti pakārtota nozīme.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nevajadzētu tagad biezos pasludināt par veiksminiekiem.

 

Nesen bija darīšana ar 20-gadīgu NĪ tirgoni, kurš ar papuča vai kāda cita turīga gādību sabiezējis, iegādājies dažus īpašumus un tagad saimnieko. Varēja redzēta, ka saprašana par visiem procesiem, dokumentāciju ir 0 un tas ir laika jautājums, cik ilgi šāds tips skaitīsies biezais.  Tas pats ar laimēšanu loterijā. 

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Nu te japrecizē, es domāju atalgojums ir smieklīgs salīdzinot ar to ko viņi vārētu iekasēt privātājā sektorā, vai arzemēs, bet tie tomēr ir jauni cilvēki, man pašam 27. Par šo tēmu pirmdien pa Latvijas Radio bija diskusija, te var noklausīties sākās ap pusi: mms://ier-w.latvijasradio.lv/pppy?20130722A130600140000

Bet īsumā situācija ir tāda - Jaunam zinātniekam ielauzties akadēmiskajā vidē ir nenormāli grūti, jo tie nevar dabūt slodzes un atiecīgi normālu algu, vecie profesori sēž vēlētos amatos lidz nāvei, iemesli kāpēc tā notiek ir objektīvi un politiski ar naudu un kritērijeim risināmi. Atkal Igauņi to jau ir paveikuši pirms mums, tāpēc viņiem ir tādas iestādes kā Tartu universitāte, uz kuru neviens vien latvietis jau ir pārvācies.

Bet kamēr nekas nerisinās rezultātā augstākās izglītības kvalitāte no tā cieš, bet tas tik un tā nenozīmē mācīties nevajag. Izņemot gadījumu kā noskaidrojām, ja grib kļut par miljonāru.

Labots - nigerskijs gangsterskijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

bet tas tik un tā nenozīmē mācīties nevajag. Izņemot gadījumu kā noskaidrojām, ja grib kļut par miljonāru

 

:D tjip ja grib būt miljonārs tad nedrīkst mācīties, cool .. :D 

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Daudziem no viņiem ir ļoti laba izglītība. :)

Biznesa veidošana. Populārākais veikals, apkopēju firma. Nepieciešams pārdesmit tūkstoši, nekas vairāk. Apkopējkantoriem interesanta situācija, tvnetā žēlojās ka trūkst uzticamu nekvalificētu cilvēku. Nekādu brīnumu, paši sameklē klientus un mazgā. Bēda, ka negrib barot lielo kantori. Loģika vienkārša firma maksā par apkopšanu mēneša beigās/ nākamā mēneša sākumā. Melnstrādniekiem  maksā 15 ajos datumos, realitāte. Kantornieki dzīvo kā cilvēki, komfortabli. Pāris apķērīgāki apkopēji sametas, maza firma un  pelna sev. Nekaunība?

Personāla atlase, darbaspēka noma- ārvalstīs daudzi uztaisījusi kantorus, kurus pašus darbā neviens neņēma. Vismaz linkedinā pieredze nulle, kantoris ir, kaut ko pelna.

Link to comment
Share on other sites

Te forumā jau atkal  strādnieku, darba ņēmēju, jeb pareizak kalpu domāšana. Vot jāmācās ir, jo tad dabūšu labāku darbu. Tak jāmācās ir lai iegūtu amatu, kurš tev interesē un patīk. Ja beidz augstskolu un nestrādā apgūtajā specialitātē, tad tā ir zemē nomesta nauda. Nav svarīgi vai valsts, vai paša. Ja te kāds stāsta, ka ik pa pieciem gadiem jāmaina specialitāte, tad tās arī ir muļķības. Jā, var darbavietu pamainīt, bet nu kā teiksim ķirurgs vai  var mainīt specialitāti :sarkasms: Viens dakteris jau specialitāti nomainīja un par prezidentu kļuva. Tak baigi laba karjera, vai ne? Nez kapēc tagad viņu visi lamā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es te iepostoju pavisam reālu savas dzīves pieredzi, šajā subjektīvisma un stereotipu pārņemtajā diskusijā, redzams, ka daudziem te grūtības pieņemt realitāti.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Kur tu redzi kalpus, strādnieku domāšanu? Kāda domāšana ir tev pašam?

Ķirurgi, piloti, jūrnieki u.c  reglamentētās profesijās nereti spiesti pārkvalificēties, ja veselība vairs neatbilst normatīviem. Nevar nostāvēt ilgi kājās, mazinās roku veiklība, citas vainas.

Tie cilvēki uz bomāriem negribēs. Ķirurgs var iziet rezidentus vēlreiz, nokārtot terapeita sertifikātu. Jūrnieks izmācīties ostas profesiju, vai kuģniecības firmās.

PuPs kāda   realitāte? Virtuālā sapņu realitāte? Varētu sīkāk paskaidrot realitātes definīciju tavā izpratnē?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Es te iepostoju pavisam reālu savas dzīves pieredzi, šajā subjektīvisma

 

nu vispār tu iepostoji pavisam subjektīvu savu pieredzi ar vienu gadījumu

Link to comment
Share on other sites

Wersa, man arī acis vairs nerāda kā jaunībā un SMD detaļas nominālu varu tikai ar brilli saredzēt. Vai tapēc man tagad jāpārkvalificejās par mūrnieku? Ķieģeli es vēl  bez brillēm redzu :sarkasms: Man visu mūžu ir radio litas interesējuša un nekad nav bijusi vēlēšanās profesiju mainīt. No krievulaiku izglītības arī labi ja tikai oma formula vairs der. Visu dzīvi ir bijis jāmacās un jāmācas, bet es to nekad neesmu darījis karjeras dēļ. Man vienkārši interesē mana specialitāte un par karjeru es nekad neesmu domājis. Vienmēr esmu darījis tikai to kas patīk, nekad neesmu darījis darbus, kuri riebjas, bet par tiem var daudz vairāk nopelnīt. Savai dzīvošanai un hobijiem nopelnīt izdodās, bērnu skološanai arī pietika, nav neviena kredīta, bet par veiksmīgu karjeru, no jautājuma uzdevēja viedokļa,  gan laikam to nosaukt nevar.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...