Jump to content

Augstākās izglītības nepieciešamība sekmīgai karjerai


Guest wersa
 Share

Recommended Posts

Guest wersa

Drošāk, drošāk, es nekodīšu :) .

Kritika, ieteikumi arī apsveicami. Rezonansei - sekretārei ir pabeigti maģistri filoloģijā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ru

    15

  • Mezavecis

    17

  • hyk

    16

  • Nain

    24

Top Posters In This Topic

dream_voyager

Es ar savu augstāko izglītību (ārsta palīgs) strādāju rimčikā. Saņemu tikpat daudz cik uz ātrajiem ir alga+bezmaksas pusdienas un visas apdrošināšanas. Aizgāju uz visiem NMP punktiem-šiem jaunos nevajagot,lai vecie krabji sēž.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Palasot tavus iepriekšējos postus, ne jau par kasieri tur strādā :) .

Tajā medicīnā tikai ārsts vai farmaceits, zemāk nav vērts skatīties. Pārējiem maz darbavietu un zema alga.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Izglītība NEKĀDĀ gadījumā nedrīkst būt, ja vēlies daudz saņemt! Aps'ties, Džobss, Brensons- visi bez izglītības un normāli iepelna! Pabeidz devīto klasi un marš- pahāt! It kā tu nebūtu redzējis, kā lietas notiek patiesajā dzīvē... Domā, ka kaut kādi veci celmi, kas cauru dienu urbjas grāmatās zina, kā TEV dzīvot? No tādiem mācoties par tādu arī paliksi! Sak', ja tik gudri, tad kur viņu semaks un māja Mežparkā? Galvenais ir labi draugi un būt par zaibis čuvaku, un tad dzīvē viss no rokas ies!

Link to comment
Share on other sites

PSRS laikos politehniskā institūta (tagad RTU) pārstāvis teica, ka tiem, kas spējuši pabeigt radiotehnisko fakultāti un spējuši izgrauzties visai matemātikai cauri, vadīt banku ir sīkums.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Aigars. Pariezi, fakts ir tāds, ka matemātiķi, kas augstāk par bakalauru bieži bankās ieņem labu amatu. Cik matemātiku māca radiotehnikas inženieriem man nav zināms. Pieļauju, ka prasības matemātikā ir augstas.

Temats vairāk bija domāts Neatbilstoša augstākā izglītība ieņemamam amatam, darbam.

Nozīme izglītībai vienmēr bijusi augsta. Džobss, Brensons gudri cilvēki, visdrīzāk agri sāka biznesu, nebija laika pabeigt papīra ieguves procesu. Nešaubos, ka viņi viegli iegūtu maģistra un doktora grādus.

 

Interesants izņēmums - Valters Caps.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nešaubos, ka viņi viegli iegūtu maģistra un doktora grādus.

 

Tikai kam tas vajadzīgs, ja esi miljardieris? :) 

Link to comment
Share on other sites

Partyman

Augstakas izglitibas lielakais pluss ir:iegutie sakari(soreiz ne sexualie,bet ari tie nav mazsvarigi...),kad kursa biedri strada vadosos amatos ir daudz vieglak iegut vajadzigo informaciju un sakarus....

Link to comment
Share on other sites

Jā, tagad jau katrs puišelis liek pretī, ka redz Džobsam, Brensonam un Geitsam nebija izglītības. Tak protams, ka katrs bez izglītības ir vismaz tik pat gudrs, veiksmīgs un labiem sakariem, kā šie  iepriekš minētie cilvēki. :sarkasms:

 

Ps. No caurkritušiem matemātiķiem sanākot labi ekonomi ! :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jā, tagad jau katrs puišelis liek pretī, ka redz Džobsam, Brensonam un Geitsam nebija izglītības.

 

Nevēlies publicēt video kurā tu savam bērnam saki: "dēliņ/meitiņ redzi - Andris Bērziņš - mūsu prezidents, lūk tādam cilvēkam tev jālīdzinās un es būšu lepns ar tevi" ?

 

Par morāli šajā komentārā un domu lai citi pakomentē...

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Kāda morāle no ta, ka Krišjānis Barons Tērbatā studēja astronomiju un matemātiku?

Viņš ir Dainu tēvs.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Izcili sasniegumi jomā, kurā nav iegūta augstākā izglītība. :)

Nākamais piemērs - ķīmiķis Pastērs.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Viena lieta gan ir, ko var iegūt no augstākās izglītības- iemācīties mācīties. Es, piem. vidusskolā to vēl nemācēju.

 

Tāpat arī kontakti.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Viņa laikā tiešām specializācija nebija tik šaura. Pastēra laikā bija lielāka specializācija.

 

Pats par sevi saprotams, ka šobrīd iegūt augstāko nav problēmu. Latvijā gana lēti, ir arī daudz budžeta vietu. Nepatīk - var mācīties ārzemēs.

Cita lieta, vai visiem izgl būs tiešā veidā adekvāta darbā ieņemam amatam.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nevēlies publicēt video kurā tu savam bērnam saki: "dēliņ/meitiņ redzi - Andris Bērziņš - mūsu prezidents, lūk tādam cilvēkam tev jālīdzinās un es būšu lepns ar tevi" ?

Ej, ka uz 3 kirilicas burtiem !

To kretīnu drīzāk savām rokām nosistu, nēkā gribētu lai mani beŗni viņam līdiznās.

 

Kas tie par pediņu gājieniem pagriezt tekstu pavisam savādāk, izraut no kontkesta vai izdomāt no zila gaisa ???

Link to comment
Share on other sites

izskatās, ka abi citētie kolokvijam pārāk tuvu nav bijuši

 

 Kaut nu tā būtu. Bet nu Ieejai viss no sava gala labāk redzams :)

Link to comment
Share on other sites

ja latviešu valoda nav dzimtā, tad atsaucu teikto. citādi ir smieklīgi un nožēlojami, jo vienmēr ir tā, ka cilvēki ar sliktu gramatiku|sintaksi un nejēdzīgu rokrakstu ir nederīgi arī savā profesijā

 

Man atkal reiz nelaiķis prof. Lazovskis stāstija ka viena no vecuma pazīmēm ir progresējoša piekasīšanās par gramatikas kļūdām. Lika pavērot kā diskusijās par medicīnas tēmu vecie profesori aizrāda par nepareizām vārdu formām, nelatviskiem vārdiem, nevis par piesienas par diskutējamo tēmu. Tas nu tā, manas pārdomas.

Pie viena izlasi par tādu lietu kā "disleksija" un tad šito: http://www.dyslexia.com/famous.htm  Tāpēc, lūdzu, aizver savu šmauli.

Link to comment
Share on other sites

Man ar iipashi neinteresee tavs nespeciaalista viedoklis. Klabini savu klavu un turpini iedomaaties ka tev visas jomas zinaamas un paareejie taadi mulkji vien ir. No seerijas -graamatu neesmu lasijis, bet viedoklis ir. Latwianis vulgaris agresivus.

Link to comment
Share on other sites

Ceru ka tagad tev ir labaak. Naakamreiz kad sieva nedod izdomaa citu vietu kur zulti izgaazt.

Link to comment
Share on other sites

Dakterīši...

http://www.tvnet.lv/zinas/tava_balss/471178-ignorance_smagi_slima_paciente_visu_nakti_pavada_uz_gridas

 

Katru otro dienu šādus gadījumus redz, ne tikai konkrētajā portālā bet itvisur, tā kā dakterīšiem labāk te nelielīties ar savām spējām vai izglītībām... - tas par to ka te daži lielās ar savām med izglītībām - kā redzams pēc faktiem to vērtība ir nulle...

Kāda attieksme dakterīšiem forumos - tāda arī slimnīcās... :)

Link to comment
Share on other sites

Hyk

O jaa, ljaunie LV dakteri :) vispaar jau katra tauta dabuu taadus aarstus kaadus ir nopelnijushi :) gribat haljavnuju mediciinu - ludzu.

Link to comment
Share on other sites

Labi ka Artuss Kaimiņš sācis savā raidījumā vilkt klaunus(ok ok arī viņam ar sevi, terminiem un daudziem faktiem ko viņš saka ir problēmas bet citi vispār neko nedara...) un parādīt viņiem kas tie patiesībā ir, vēl labāk būtu ja kāds sāktu ārstus vilkt ārā no kabinetiem un publiski ņemt priekšā - spriežot pēc tā ka ārsti interneta forumos šādu attieksmi pret cilvēkiem pauž viņi būtu pelnījuši ne to vien...

Varbūt kāds varētu sākt...? :)

 

Ja cilvēks kas saistīts ar hipokrāta zvērestu var publiski paust attieksmi ka kā maksā tā ārstēju tad tur daudz ko vairāk komentēt nav jēga, varbūt kāds saņemsies un radīs iespēju šim dakterītim izbaudīt savas zāles...

Labots - hyk
Link to comment
Share on other sites

Nu ja cilvēks iet uz ārstiem ar mērķi darīt kautko, nopelnīt kautko nevis ārstēt cilvēkus un glābt dzīvības, tad ko citu no tāda gaidīt. Tādi jau ir visur. Jācer tik ka kādreiz uzrausies un nepareizo bērnu ,sievu vai māti. 

Labots - Jeasus
Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēks mācās "veiksmīgas" karjeras dēļ, tad ir kā tagad ir. Ķirurgs skalpeli aizmirs pacienta vēderā, jurists nepareizu līgumu sastāda un jāmaksā milzu sodanaudas, gtāmatvedis salaiž atskaiti dēlī un uzņēmums nobankrotē, vai kā tiko izglītības ministrijā, sešu ļimonu iztrūkumu nepamana :sarkasms: . Vai tad cilvēks dzīvo veiksmīgas karjeras dēļ, vai tapēc lai strādātu darbu kurš patīk un nes prieku? Ja nav intereses par apgūto specialitāti, tad kāda tur karjera. Tāpat kautko darbā salaidīsi grīstē un karjera izbeigsies. Celtniekam māja sabruks, dakteri notiesās, bet jurists labākajā gadījumā varēs sētnieka darbu atrast :sarkasms: Nē, nu gan jau var, kautkur pa blatu, ar augstako izglītību(poh** kādu) dzīvi nodzīvot, bet vai tā ir dzīve-karjera? Tak ir jāmīl savas darbs, visu dzīvi jāmācās tālāk, jāseko līdzi jaunākajām štellēm, jāpieiet ar iniciatīvu darba uzdevumiem, u.t.t. Tad nebūs svarīgi ir tev tāds vai šitāds diploms un karjera ies uz augšu.

Link to comment
Share on other sites

Didzis - tu jau runā par dzīvi ar baudu, bet liela daļa ir pārāk slinki lai uz to tiektos. Tāpēc viņi dzīvi izvilks nevis dzīvos. ;)

Tak pilns ar šiem "Ej dēliņ uz datoristiem - tā ir perspektīva profesija !", "Paskaties, kā amerikā juristi pelna ! ..." utt.

 

Reāli es arī savos 16-18 gados, nezināju ko reāli gribu darīt un kas REĀLI interesē.

Ok, daļa intereses ir vēl joprojām saglabājuššas, bet nu piemēram mani nevilina strādāt par prastu atslēdznieku auto/moto servisā.

Reāli ir tā, ka ja mācības pamet, tad diezgan mazs procents tās atsāk.

Link to comment
Share on other sites

Pēdējie komentāri principā sakrīt ar manu viedokli. Lai gan nevienu dienu neesmu strādājis profesijā, kādā man ir diploms, iegūtās zināšanas (ne tikai profesionālās), ir visu mūžu palīdzējušas šai sfērā darboties, plus ir bijis vienkāršāk apgūt arī citas līdzvērtīgas iemaņas, bez kurām mūsdienās praktiski skaitītos vecs muļķis, kas neko nesaprot no datoriem.
Diploms tāpat ir šad tad noderējis, stājoties dažādos citos amatos, jo nevajadzēja vismaz lieku reizi pierādīt, ka māku lasīt un rakstīt, kas mūsdienās gan ne vienmēr to nodrošinātu, jo ir pietiekoši daudz cilvēku ar augstāko izglītību, kas būtībā ir pusanalfabēti.

Link to comment
Share on other sites

versatile

huiks zobus pats sev labo un rentgenu taisa laikam

Pirms pāris gadiem sanāca pastiprināta saskare ar medicīnu Latvijā. Ko lai saka, jaunie - māsas, ārsti - cepures nost.

Pazīstu arī gana daudz nu jau ārstus ar diplomiem - tur tiešām ne katrs var strādāt, vajag gan iekšas, gan nervus, gan arī kaut kādu devu cilvēcības.

Un ko lai saka, kad perspektīva ķirurģe pabeidz skolu šeit un pārceļas uz Zviedriju, kur nevar strādāt (nav valodas), bet veidojas ģimene un var atļauties nestrādāt?

 

Ir dažādi cilvēki arī medicīnā; arī par negatīvo varētu te stundu stāstīt dažādas necilvēcīgas attieksmes piemērus - bet patiesībā jau galu galā to pašu ārstu/māsu vairāk žēl, cilvēks ir izdedzis un apjucis, jo neko citu vairs nevar. Bet tā profesija tiešām nav katram.

Link to comment
Share on other sites

 

 

prastu atslēdznieku auto/moto servisā.

 

Mjā, āmurikāņu domāšana. Iesaku kādreiz tos motorus arī izķidāt un kopā salikt, pēcāk izsakot viedokli. :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nekad visi amata brāļi vai māsas nebūs pilnībā vienādi - ir kaut kāds minimālais prasmju līmenis, ko vajadzētu apgūt lai vispār varētu to darbu strādāt, bet izņēmumi bija, ir, un būs. Kāda starpība, cik nozīmīgs ir amats, ja tajā strādā garlaikots ārsts, medmāsa, raķešzinātņu inženieris, programmētājs vai augsta ranga politiķis - ja indivīds tur atrodas tikai prestiža vai labas apmaksas un citu savtīgu mērķu vadīts, rezultāts ir visiem redzams un sekas neprognozējamas.

Man, par piemēru, savā mūžā ir gājis raibi: pēc izglītības esmu autobūves inženieris, bet strādāt nācies gan par mehānisko darbnīcu vadītāju, gan virpotāju, gan kolhoza galveno inženieri, gan vienkāršu sagādnieku, bet, kad radās iespēja bez maksas apceļot PSRS un tuvējās socvalstis, kļuvu par tālbraucēju šoferi, bet ir nācies pabūt arī atslēdznieka, metinātāja un pat kurinātāja ādā.
Lieki piebilst, ka pārkvalificēšanās ne reizi nesagādāja grūtības tikt galā ar uzticētajiem pienākumiem.
Izglītība ir vajadzīga, tas ir neapstrīdams fakts, pat ja ne vienmēr to var pierādīt ar attiecīgu papīru.
 

Link to comment
Share on other sites

mani nevilina strādāt par prastu atslēdznieku auto/moto servisā.

Kurš tad tavu mašīnu remontē, Andris Dambis? Jebšu savu velosipēdu remontē Tu pats? Mani arī nevilina strādāt par atslēdznieku, bet man nav ienācis prātā saukt par prastiem cilvēkus, kuri strādā no manis atšķirīgā profesijā.

 

p.s. Tā pat man nepatīk darīt lietas, kuras vajadzēja darīt Tavai Mātei un Tēvam.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Mjā, ja visu mūžu strādā vienā profesijā - apnīk, arī darbs vairāk nesagādā prieku. Arī atbalstu pieeju, ka ik pēc kāda laika jāizmēģina kas cits.

Viens no maniem rōzā sapņiem arīdzan ir nolikt smagā tiesības.

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Tie ārsti  ir dažādi. Garastāvoklim arī liela nozīme.

Tagad runa par maksas privātklīnikām. Vienā - ārsts paziņo - man no šīs puses neērti veikt xxx.

Citam - nekādu problēmu. Ārsti ir dažādi.

Vecs ārsts, jauna māsa, abi līmenī,  citreiz jauns ārsts, veca māsa. Arī līmenī. Dažiem vecajiem fiziskā forma labākā līmenī kā jauniešiem. Ir rūpīgi jaunie, akurāti, neatlaidīgi.

Gadījies, ka pasaka - vajadzētu veikt xy , bet man neērti, piedāvāju ay ( ko parasti dara ja xy nepalīdz). Maksas privātklīnika.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

pāris gadus atpakaļ bija saskare ar vetārstu klīnikā Ventspilī,

divas stundas ņēmās ar manu bokseri, reti līdz šim esmu novērojis tik atsaucīgu un iejūtīgu attieksmi pret cilvēkiem

cena arī nebija kosmoss, ko pēc tam samaksāju

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

sunim bija problēmas ar kauliem, kaut kādi radziņi veidojās locījuma vietās,

lai viņam vieglas smiltis.... bija jau gados

 

Pārventā, Tārgales ielā 46a

Labots - alusbundža
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mjā, āmurikāņu domāšana. Iesaku kādreiz tos motorus arī izķidāt un kopā salikt, pēcāk izsakot viedokli.

 

 

 

Kurš tad tavu mašīnu remontē, Andris Dambis? Jebšu savu velosipēdu remontē Tu pats? Mani arī nevilina strādāt par atslēdznieku, bet man nav ienācis prātā saukt par prastiem cilvēkus, kuri strādā no manis atšķirīgā profesijā. p.s. Tā pat man nepatīk darīt lietas, kuras vajadzēja darīt Tavai Mātei un Tēvam

 

Katrs no teksta saprot, to ko grib saprast. Žēl, ka vēl nebija kur pieminēt jaunās māmiņas ar bērnu ratiem...

Varbūt nevajag to visu tik ļoti projiecēt uz sevi !? :?

 

Es tīri labi orientējos dzelžos.

Nē, savu auto skrūvēju minimāli. Nav tam, ne laika, ne vēlēšanās.

Turpretī motociklus es gandrīz vienmēr skrūvēju pats.  Un nejau nomainīt eļļu vai saeļļot ķēdi, bet pilna izjaukšana, motra atremontēšana utt. (krosa mocim tas jādara relatīvi bieži, jo resurs mazs.) Tas man palīdz atslēgties no ikdienas, no kompjiem. Un jā man tas patīk. BET es to nevēlos darīt citiem. Esmu kādreiz pastrādājis auto servisos. Es to varu darīt, bet izvēlos darīt citas lietas. Tātad, ja es to nevēlso, es tipa noniecinu citus kas to dara ?!

 

Ar prasts atslēdznieks es saprotu tādu kas māk atskrūvēt un aizskrūvēt, bet bieži tā īsti neizprot principus kā tas viss strādā. Prasts atslēdznieks - cilvēks kas tupa remontē mašīnas/auto/dajebko, bet pats neko nerada, nepārveido un neuzlabo. Tobiš līdzīgi kā datoriķiem ir rutīnas Windows reinstall priekš kāda cita.

 

ggg97  - varbūt vēlreiz paskaidrosi kāpēc piesauc manu māti un tēvu ?!

Link to comment
Share on other sites

Tu savā profilā neesi uzrādījis savu vecumu, tāpēc drošības labad komunikāciju ar tevi nākas saskaņot caur taviem vecākiem.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Ar prasts atslēdznieks es saprotu tādu kas māk atskrūvēt un aizskrūvēt,

esmu bieži grozījies pa dažādiem servisiem un garāžām, tādus (tupus skrūvētājus) var sastapt parasti lielajos servisos, mazajos vai garāžās ir ļoti attapīgi un ar izdomu pilni apveltīti meistari un skrūvētāji 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...