Jump to content

Darbs ar 220v ar plikām rokām


Propaans
 Share

Recommended Posts

1. Ja negribas mizot izolāciju ir šāds risinājums - Izolāciju caurdurošā spaile SLIW50

2. Ar dielektriskām knaiblēm nomizo galus un saliec tos kādā no atbilstoša izmēra bezskrūvju spailēm

 

Ja saprot ko dara un dara prātīgi - nekā bīstama nav. Jebkurā gadījumā drošāk, ja blakus ir vēl kāds cilvēks!

 

Autors varēja sīkāk precizēt vadu nozarošanas nepieciešamību un to piederību (tavi, kaimiņa, pirms/pēc skaitītāja)

Labots - ootoo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Didzis

    6

  • Propaans

    16

  • JDat

    5

  • alusbundza

    5

viesturs0711

 

 

pirms/pēc skaitītāja

 

Pirms skaitītāja autoram nav ko darīt. Ja nu tomēr liekas, ka ir, tad ST inspektori un Valsts policijas pārstāvji sastādīs protokolu un laipni izskaidros kāpēc tomēr pirms skaitītāja nav ko darīt!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gadījumi var būt visadi. Man tālajos krievulaikos mājai pievilka jaunu līniju un līnijas vilcēji bija ķep-ļep pietinuši vecos ievada vadus pie jaunajiem līnijas vadiem. Protams, sāka dzirksteļot. Muterīte zvana Latvenergo un tur apsola, ka atsūtīs meistaru, bet, kā jau krievulaikos, solīts makā nekrīt. Man škrobe, pižiks galvā, cimdi rokā(īstie elektriķu gumijnieki) zābaki kajā un kāpu tam savienojumam klāt. Tur bija nojumīte ar šīfera jumtu uz kura nostāties. Sataisīju visu pa smuko ar jauniem vadiem. Jāatdzīst gan, ka tai laikā, pa vasarām, strādāju pie elektriķiem  un ar savām rokā jau divām graudu kaltēm visu instalāciju biju savilcis. Mācijos toreiz kādā devītajā klasē.Kad atnāca īstais elektriķis, tad tam protams ko darīt vairs nebija. Esot muterītei tikai pateicis, ka no dēla sanākšot labs elektriķis. Kautkā nesanāca vis :sarkasms: 

Link to comment
Share on other sites

  Īstam elektriķim pietiktu ar krāsainajiem (sausiem ) gumijas zābaciņiem kājās, jo viņš zinās kā ar abām rokām neieslēgties ķēdē un nemēģināt spīdēt , kā lampiņa.  Samozvaņec noteikti vēl mēli arī piebāzīs klāt!!

Link to comment
Share on other sites

Parasti nosit mājsaimnieces. Starp draugiem elektrikiem visi nomira savādāk . Nokrita no staba, nomocijās vel nedēļu. Otrs dabuja pilnu slēgumu caur sirdi, ārsti lika nomest svaru nomocijās dažus mēnešus. Draugam bērns, viena roka uz radiatoriem otra ar adam adatu rozetē, nāve ātri. Bija velviens kolēģis kuršs aatrāvās no augstfrekfrences, tadat vel staigājot bleķa bļodiņu galvā.


Baidīties nevajag, ir jazjūt?

Link to comment
Share on other sites

Īstam elektriķim pietiktu ar krāsainajiem (sausiem ) gumijas zābaciņiem kājās

 

Un bez caurumiem. Bet bez knaiblēm neiztiks šā vai tā.

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nokrita no staba, nomocijās vel nedēļu. Otrs dabuja pilnu slēgumu caur sirdi, ārsti lika nomest svaru nomocijās dažus mēnešus. Draugam bērns, viena roka uz radiatoriem otra ar adam adatu rozetē, nāve ātri. Bija velviens kolēģis kuršs aatrāvās no augstfrekfrences, tadat vel staigājot bleķa bļodiņu galvā.
Tu noteikti esi drosmīgākais gada cilvēks,ja joprojām strādā tādā kolektīvā.

 

Starp draugiem elektriķiem visi nomira savādāk .
Bija tak teiciens...kādi draugi tāds pats :) vai,kā līdzīgi...
Link to comment
Share on other sites

Jēzus Māte Svētā. Nu gan te tēma izveidojusies. Ja tēmas autoram prātiņa tā pamazāk, tad pārējie prātīgie komentētāji varēja kliegt skaļi NĒ. Nedosim padomus par elektrību tādiem, kā tēmas autors, ies vēl viņš un uz svētkiem sāks lodēt vadus zem sprieguma vadoties pēc foruma ieteikumiem. Jums tiešām mirušu foruma biedru vajag uz sirdsapziņas. NEDRĪKST STRĀDĀT AR VADIEM, KAS ZEM SPRIEGUMA. Jā, zinu, profesionāli elektriķi to bieži dara. Bet bieži arī profesionāli elektriķi iespēlē kastītē. Pats vairākus zinu. Biedrs Arnolds Piepe pamācošu piemēru pieveda. Līdzjūtība tev, Arnold. Tēmas autoram vajadzētu liegt iespēju veidot vai komentēt šādas tēmas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Tu noteikti esi drosmīgākais gada cilvēks,ja joprojām strādā tādā kolektīvā

Tas bija ļoti sen, tā uzņēmuma vars nav. Manis ir, bet Ess pamainiju specifisku, arī saistītu ar elektrību un to ko Es dariju labķ neaprkstīt. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

NEDRĪKST STRĀDĀT AR VADIEM, KAS ZEM SPRIEGUMA.
Skaidrāk pat pateikt nevar! Bet, jau pēdējās pāris dienas topika autori,jau konktrēti neko nesaka pa reālo situāciju un vietu. Tad sasodīts vispār prasīt?

 

 

Manis ir
Nu redz :) ar to arī apsveicu,jo viss jau paša rokās.
Link to comment
Share on other sites

Nu redz ar to arī apsveicu,jo viss jau paša rokās.

Bija gadijumms kad divus 220 pieliku pie sasvīdušā vēdera, tīri seksīgi, gandrīz kā  pēc  sudarshan kriya .

ĶIrzaka vai padomju laikā Tev arī bija jalasa visi PSRS kļūdas. Man lasija par Metinatajiem kuri nervu kastes otrādi apsleguši?

Tad darbā ļīķu nebiji. Pēctam drošības tehnikā pastāstja kā nevajag darīt? Drausmīgi laiki, mēs komjaunieši grāvām no iekšpuses.

Labots - Gints_lv
Link to comment
Share on other sites

ķiraka tu vel Esi viens no vecajiem tehniķiem. Visu cieņu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

var palasiit manaa parakstaa esosjo linku. jaapieziimee, ka

Ja par to degošo skapi. Tad ir redzēti daudzi lielveikali, kur sadales skapis vaļā, pie tā daudzi ventilatori. It sevišķi maksimās, jo redz, jāsaprojektē jau kā lētāk, tas nekas, ka slodzes neviens nav parēķinājis.

 

Ja kas, arvien vairāk elektrības sadales uzņēmumos veic darbus zem sprieguma. Ir izstrādātas īpašas tehnoloģijas.

Arī augstpriegumā to dara oficiāli. Var pameklēt jūtūbē, kur ar helikopteri pielido pie kādas vismaz 750kV līnijas, un tad pārsēžas uz vadu, lai veiktu tā apskati/remontu. Vidpsiregumā un zemspriegumā tas neizskatās tik efektīvi :)

Link to comment
Share on other sites

Autoram: Tu miinu arii pats atmiineesi vai tomeer atcereesies ka ir taadi sapieri kas to visu diendienaa maizes darbaa veic un prot daudz labaak par tevi? Vienkaarshi neaiztiec ja neproti pats - uzlaidiisi veel maaju gaisaa vai noslepkavosi citus!

 

patiik man sjii debilonu paaudze, kura visu meklee youtubaa un zjokljus atkaarusji briinaas. pie kam, neko nejeedzot meegjina veel visaadas glupiibas atkaartot. nozjeelojamu degjeneraatu laikmets.

Patiesiibaa ir nedaudz citaadi..ir nevis d-u laikmets bet gan tuvojas Matrix laikmets kur visi buus MakGaiveri bez priekshzinaashanaam vai prakses. Varees visu ielaadeet kaa taadu datorsoftu sev galvaa..

Dereetu papriekshu karinjus izspeeleet seetaa un tad ar shito nodarboties.

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

Mežaveci, virsrakstu izlasi ;) 

Galu galā ieķēru parastos gumijas cimdus - paredzētus uzkopšanas darbiem un pa virsu tiem uzvilku govsādas darba cimdus, kopā šis komplekts man izmaksāja 4ls un varēja brīvi ķerties klāt :)

Viesturs0711, kāda tam vispār ir nozīme, runa ir par to, ka jāņemas ar vadu savienojumu, kas ir pieslēgts, kur tur var rasties jautājums par kaut ko nelikumīgu vai likumīgu.

Un vispār, tam, kuram īsti nav ko teikt, nesakiet. Ja nevari ieteikt saistībā ar tēmu, nu tad neatbildi.

Visi tie teksti par "neveiksmigi gēni", "trūkst veselā saprāta"..

Lizard, un tu jau kā interneta varonis neko citu nevari piedāvāt, kā vienīgo opciju, kas tavos spēkos - iedot banānu.. tik diez par ko?  Smeikli nāk.

Galu galā, jautājums bija par elektrodrošiem cimdiem. Nākošreiz to kārtīgi piemetināšu - sniedz atbildes tikai par tēmu - savas ārsta prasmes internetā vari paturēt pie sevis.

Kā jau teicu, lētu variantu atradu. Un ja tev vel gribēsies tagad rakstīt - "vot dumiķītis, riskēja, utt", tad nekas nesanāks, tev, mīļais, draugs, es tos iztestēju caur sprieguma regulētāju, griežot no 0 līdz pat 300+- voltiem. Ja smird prāts, uzvelc skafandru, neļauj citiem mocīties :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

es tos iztestēju caur sprieguma regulētāju, griežot no 0 līdz pat 300+- voltiem

zsi2pki1002n84m54l5.png

Link to comment
Share on other sites

Pirdien! Es vienkārši nesaprotu vienu elementāru lietu: kāda huja pēc jāgrāpstās gal lietām, no kurām nejēdz? Gribi teikt ka kaut ko jēdz? nedir! Ja jēgtu, tad tu zinātu elementārus un racionālus drošības tehnikas noteikumus. Ja tādus zini, tad tev nerastos stulbi jautājumi, ko forumā jautāt. protams, forumā drīkst jautāk visu ko tu nezini. Tev arī norādīja ko drīkst, ko nedrīkst. Kam jāpievērš uzmanība. Tu kā auns stum savu. Par to tad arī tevi jākastē. Par domāšanas trūkumu. Pirms vienot kaut ko, elektrība ir jātslēdz. Es vēl arī pārliecinos ka tiešām nav šīze. Piemēram slikta nulle vai slikta zeme. Lieki? Zini, es labāk pamēru ne kā nosprāgstu. Mīkstais? Jā tāds mīkstums ir dabīgās atlases pamatā. Debīliem vis pie kājas. Var arī ar zobiem pie random vada pieķerties, jo nedomā.

 

Nē nu. Ir gadījies arī zem sprieguma komutēt. Tādos gadījumos strādā divatā. Viens vieno, otrs skatās un sit pa rokām vai atrauj nost aiz drēbēm ja pirmo sāk kratīt. Nezinu vai tas ir rakstīts noteikumos, bet tā deklarē veselāis saprāts. Galu galā. Es labāk samaksāju vasjam, lai jamais slēdz un komutē. Nositīs jau viņu nevis mani. Pats skatīšos viņam uz pirkstiem uz sitīšu ar koka vāli pa galvu, ja darīs kaut ko nepareizi. Galu galā tas ir lēti.

 

Tu te vēl sprauslā par lētumu. Galvenais iepist santīmu? Tava dzīvība maksā 4 Ls? Davai es tev iedošu 10 Ls, tu uzrakstīsi papīru ka es neesmu ne pie kā vainīgs un es tevi nositīšu. Vienkārši tāpat, jo tas ir lēti un es varu atļauties pa 10 Ls tevi nosists. Lēti taču!

 

Par to regulatoru un skafandru... Bļad! Bez komentāriem.

Link to comment
Share on other sites

Vel viens gudrītis, sākumā ņarkst, ka jāatslēdz elektrība, pēc tam raksta, ka ir strādāts zem sprieduma.

Man nebija tāda otra cilvēka, kas man varētu palīdzēt un arī nebija iespējas atslēgt elektrību! Es neko kriminālu nesaskatu tajā, ka man bija jaatrod drošs variants kā darboties. Ja jau mans variants nevadija elektrību, tad kas slikts varēja notikt? Gan jau ar mēli esi laizijis pieslēgumu, ka ir par ko cepties. No diviem vadiem jaizveido krustojums, nu kas tur tāds ir? Nu un man viss sanāca, bez aizķeršanās, ko jūs te cepaties, es nesaprotu.

Pašiem laikam biš skābekļa trūkst galvā esošajai uzpariktei. Beigas laikam arī jānoslēdz tā stilīgi.

 

Par tiem 10ls.. Bļad! Bez komentāriem.

Labots - Propaans
Link to comment
Share on other sites

Jā, rakstu ir ir bijis jāslēdz. Es ar to nelepojos. Tā gadījās laikam 1 vai 2 reizes. Un? Es zinu kas jāievēro un izdaru kā vajag.

 

PS: Es neesmu sertificēts elektriķis. Reizēm nākas tomēr kaut ko pieslēgt. Pie tam atbildīgāku ne kā savā dzīvoklī. Es esmu pašdarbnieks, kurš reizēm nolamā par idiotiem kuras tur, ne tās zemākās, kategorijas elektriķus par haltūru ja kaut ko ir sajaukuši. Ja vēl pretojas. tad nolasu lekciju par drošibu. Vienkātrši tāda dzīve.

 

Kas tad nu? Mani uzbudina kad datorists saka par elektronikas modulīti: es pa lēto nopriku ebajā un kaut ko salipināju. Bļad! Tu tak dari to priekš sevis nevis haltūrēšanai. Tas parāda attieksmi pret tevi pašu. Es te neredzu racionālu taupību. Vai nu lēti vai labi, bet ne kopā. Tieši tas pats ir ar tevi un tiem "pa lēto!" Tieši tāpēc es gribu tevi nosist. Pa lēto, bļa!

Link to comment
Share on other sites

Moš mazāk lamuvārdus, vieglāk nepaliks :D

Galu galā, cimdi tika iztestēti un ietaupijās laba summa, darbs tika padarīts :)

Link to comment
Share on other sites

Oke, tatad manam čomam, pie kura arī, veikalā, iepirku superīgos cimdus bija tāds aparāts, ar kura palīdzību var regulēt spriegumu, tāda liela kaste, ar daudziem vadiem, ar dzesēšanas iekārtu. Un tad nu es ķēros izejas galiem klāt. Viņš lēnām grieza puļķi. Fāzes vads tika kārtīgi saspiests pirkstu galos :)

Link to comment
Share on other sites

Par verķi konrkētāk nepastāstīšu, neizskatījās diez ko mūsdienīgs. Nu, ja jau minimals spriedums, tad kas tur bīstams var būt?

Link to comment
Share on other sites

Neskati verķi pēc mūsdienības, bet gan pēc tā funkcionalitātes. Fāze rokās no DC verķa, tas iespārda. Vēl viens iemesls lai tevi nelaistu tuvumā elektrolietām. Nejau tāpēc ka paķēri vadus rokās. Cita iemesla dēļ.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un tad nu es ķēros izejas galiem klāt. Viņš lēnām grieza puļķi. Fāzes vads tika kārtīgi saspiests pirkstu galos
 

izklausās pēc pr0n scenārista piezīmēm

Link to comment
Share on other sites

Lizard, es vispār brīnos, ka tādā cilvēcīga un populārā saitā/forumā tev ir kaut kādas tiesības. Pasaule toč iet uz galu..

Ja tavs nākamais teikums iesāksies ar "es vispār brīnos" vai apvainojumu, liecina vien par to, ka mazā plūme galvā būs vien kārtīgi pažuvusi :)

Labots - Propaans
Link to comment
Share on other sites

  Propaan, Tu tiešām esi īsts profāns, nez kur radies.

  1. Pat īstajos dielektriskajos cimdos par 25 - 40 Ls kokvilnas cimdus velk iekšpusē. 

  2. Gumijas cimdus pārbauda ar šķidrumu laboratorijā, bet uz vietas ,sarullējot, vai nav pārplēsti.

  3. Ne jau katrs materiāls, kas izskatās pēc gumijas, ir gumijots dielektriķis !!!!

  4. Ļoti būtiskas , šinī riskantajā darbā , bija brilles.

  5. Vēl nepriecājies, ka tikai nesaliki kopā divus dažādus metālus. Tad problēmas ilgi nebūs jāgaida.

Link to comment
Share on other sites

 

 

paklau, ju, tu visaadaa citaadaa zinjaa praatiigs... nu beidz te demagogjeet un glupiibas baarstiit. ja ir kaut mazaakaa iespeeja straavu atsleegt, taa tiek atsleegta!

A. god. drunk_lizard, es šajā jomā strādāju jau daudzus gadus. Zinu kādas ir tendences. Ja regulators liek maksāt lielas kompensācijas klientam, par katru pārtraukumu, pat dēļ bojājuma, tad biznesmeņi izdomā visu ko. Tai pašā Somijā maina 10kV līnijās balstus zem sprieguma.

Protams, katram tam darba ir izstrādātas speciālas tehnoloģijas, visādi verķi un tml. Un kas vēl interesanti, tādiem darbiem zem sprieguma, parasti nelaimes gadījumu ir mazāk. Tas darbinieks zina, ka ir spriegums līnijā, un strādā daudz uzmanīgāk. Biežākā problēma jau ir tā, ka pirms sākt strādāt uz atslēgtas līnijas, netiek pārbaudīta sprieguma neesamīna, nerunājot nemaz par zemējumu. Uz neatslēgtas nav variantu.

Arī tajā pašā, tipa "atpalikušajā" un visu zākātajā Baltkrievijā, zemspriegumā arī jau liela daļa darbu zemspriegumā tiek veikta neatslēdzot spriegumu, un pamatā tikai tāpēc, lai mazāk traucētu klientus. Tur pat nav naudas jautājums.

Latvijā vēl nedaudz nogaida, vismaz ar tādiem lielākiem darbiem, jo nav spediena no regulatora. Bet tā, vidpsrieguma sadales ietaisēs tīra putekļus, maina skaitītājus (zemspriegumā, protams) zem sprieguma. Tā ka arī te tas jau tiek darīts, un tie nav tikai jūķūbes video.

Arī es esmu atrāvies tikai tajās reizēs, ka esmu bijis pārliecināts, ka ir taču toč atslēgts.

Link to comment
Share on other sites

Tārps, tad jau tev vis apkārt arī jāgaida problēmas. Galu galā, cik līnijas nāk ar cietajiem alumīnija vadiem, kuri pāriet uz mīkstajiem vara vadiem, ko izmanto praktiski visās sadzīves ierīcēs :)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Galu galā, cik līnijas nāk ar cietajiem alumīnija vadiem, kuri pāriet uz mīkstajiem vara vadiem,

tu ''āmur'' , nekur netiek savienoti pa tiešo vara vadi ar alumīniju 

Link to comment
Share on other sites

 

 

A. god. drunk_lizard, es šajā jomā strādāju jau daudzus gadus. Zinu kādas ir tendences

Atļaušos repliku.Zini, kāda ir tava un tāpat dažu speciālistu nelaime.Ja profāns sāk tēmu, tad viņam arī jāmēgina atbildēt viņam saprotamā valodā t.i. profānu valodā, nevis jāsāk stāstīt par jaunākajām tendencēm darbā pie neatslēgtām līnijām.Tāpēc jau uz elektrolīnijas balstiem, vismaz agrāk, bija vienkārši uzrakstīts: Nekāpt nositīs!Nevis paskaidrojums, kā uzkāpt, lai nenosistu...

Link to comment
Share on other sites

elektrība nemaz tik ļauna nav, bieži strādāju tikai ar knaiblēm, sausiem zābakiem un nesazemējoties, protams ja runa iet virs ~220v tad meklēt kā atslēgt vai sagatavoties droši

 

Vara vadu ar alumīnija nav ieteicams nemaz kopā tīt :D viens ar otru reaģējot apsūbē, sāk rasties īsais, karst, mēsli lieli var sanākkt.

Labots - ardisb
Link to comment
Share on other sites

Bet vai misiņu var vienot kopā ar alumīniju? Man ikdienā nākas bieži redzēt (pēc izskata līdzīgs misiņam) tādu kombināciju, ķēdēs kur strāva var būt līdz pat 500A. Tā to paredzējis ražotājs. Es parasti tās savienojamu vietas aptaustu ar pirkstu (bez cimda- spriegums nav bīstams). Ja pie kādiem 300A stipri nekarst, tad uzskatu, ka viss ir OK.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...