Jump to content

Cietnī nav redzams liels datu apjoms


erniits
 Share

Recommended Posts

Ārējais cietnis man labu laiku krāja putekļus, bet, kad savajadzējās čomam datoru pārinstalēt izdomāju, ka varam ārējā samest svarīgos failus. Atverot uznāca pārsteigums - disks izskatās tukšs - t.i. mape ir tukša, bet aptuveni 250Gb no diska ir aizņemti(un tā tam vajadzēja būt).

Neko daudz nevajadzēja, nospļāvos, pieņēmu, ka kaut kāds jocīgs dators vai kas, ierakstījām svarīgos failus.

Tagad man pašam savajadzējās tikt pie saviem vecajiem droši noglabātajiem failiem, bet slēdzu pie kura komja vai OS gribu - viņi nav redzami - redzama tikai tā mapīte, kurā ietaisījām bekapu.

Tas ir multimediju cietnis - to var piespraust pie TV un bildes vai filmas skatīties - piespraudu pie TV un failu sarakstā tieši tā pati aina - ir tikai bekapa mapīte.

Tā kā to cietni neesmu formatējis un esmu pārliecināts, ka arī dzēsis neko neesmu, esmu pārliecināts, ka mani interesējošais saturs joprojām ir uz tā diska.

Kādā veidā es varu tikt pie tiem failiem, kas tur noglabāti?

 

čekdisku esmu palaidis (viss ok) un paskatījies arī šo rakstu tomēr vainas un atbildes vēl neesmu atradis. Defragmentējis neesmu - baidos, ka ar to varētu iebraukt auzās, ja pēc tam vajadzēs atvilkt datus. Iepriekš diskā pārsvarā rakstīju no W XP, tagad esmu failus meklējis uz W7 un W Vista.

 

Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumu, bet slēpto mapju parādīšana bija pirmā darbība, ko veicu - nekas redzamāks tādēļ nekļuva. :)

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
.... t.i. mape ir tukša, bet aptuveni 250Gb no diska ir aizņemti(un tā tam vajadzēja būt). ... Iepriekš diskā pārsvarā rakstīju no W XP, tagad esmu failus meklējis uz W7 un W Vista.

 

 

 

http://www.sevenforums.com/tutorials/1911-take-ownership-shortcut.html

 

Un atļaut redzēt slēptos failus.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paldies visiem par palīdzību un komentāriem!

Izmēģināju visu (ok, ne Yoda variantu, jo man tā situācija ievērojami atšķirīga bija - domāju, ka cienītskungs mani vienkārši pārprata) un uz pēdējo atstāju izčekošanu no Live CD.

Un tas arī bija atrisinājums - nezin kādēļ blakus visādiem resaikliem un bekapa mapei bija mape bez nosaukuma - un vai Tu re kā! Tur arī visi faili noslēpušos ctrl+x ctrl+v saknes mapē, piespraužam pie win un viss smuki rēgojas.

Protams, būšu visnotaļ ieinteresēts dzirdēt/lasīt versijas par tēmu "kā tas varēja gadīties!?"

 

P.S.

 

 

slēpto vai arī sistēmas slēpto arī?

Control panel->Folder options->View->Hidden files and folders ieķeksēju show hidden files, folders and drives.

Kaut kas varēja palikt slēpts?

Labots - erniits
Link to comment
Share on other sites

Jā, noslēpts varēja palikt „Hide protected operating system files” (tā tas saucas uz Windows 7).

Labots - Firza
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Un kur to var dizablēt? (drīzāk zināšanai, nevis lietošanai) Pats vērīgāk paskatījos. Nopietni apšaubu vai to bezvārda folderīti uzskatīja par operētājsistēmas failiem.

Labots - erniits
Link to comment
Share on other sites

Gan jau norāvi kādu zarazu, kas "palīdzēja saslēpt" datus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

un tagad apskati mapes propertijos vai ir ķeksis pie,,hide,, kuru nevar izņemt jo nav aktīvs?

Ok, tā lieta arī ir atrisināta - atļāvu neslēpt OS failus un ieraudzīju nenosauktu mapi, kurai neaktīvs ķeksis pie "hide".

Gudra zaraza acīm redzot, ja jau paspējusi visus failus sasviest folderī pirms noslēpšanas.

Ir idejas par to, cik ātri tā zaraza var iedarboties? t.i. vai pieslēdzot pie inficētā datora uzreiz faili nav redzami?

Link to comment
Share on other sites

Ja "slēptā" mape atrodas uz tās pašas partīcijas, kur atradās reālie dati, tad  pārvietot tos principā ir dažu sekunžu jautājums :)

Link to comment
Share on other sites

Te visticamāk nav vīruss pie vainas, bet nesaprašanās starp WXP, W7 un vēl multimediju centru.

Man ir bijis tā, ka pie WXP datora nokopēju failus no ārējā cietņa.

Pēc tam vēlāk, pieslēdzot pie W7, tie faili tam parādās miskastē, ka it kā es tos esmu dzēsis.

Link to comment
Share on other sites

Es laikam vairāk liktu uz vīrusu, jo lielais failu apjoms netika aiztikts. Cietnis tika pieslēgts pie W7 datora, kurā šie faili nebija redzami, pielikti faili klāt un pēc tam jau es sāku viņus meklēt - arī pieslēdzot pie TV redzama bija tikai mape ar jaunajiem failiem.

Pie tam, zudušie faili neatradās miskastē bet nenosauktā mapītē.

Link to comment
Share on other sites

Parasts vīruselis.

Pat AVG free ar šito tiek galā.

Dīvaini bija tas, ka malwarebytes klusēja. Esmu mazliet vīlies.

Labots - lexxx
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...