Jump to content

4gb RAM


Ornitologs
 Share

Recommended Posts

Mātesplates modelis man ir DQ965GF

 

Tātad man tagad slotos stāv 2x1gb RAM un es gribētu to papildināt uz 4gb.

Es varu darīt tā, ka pielieku klāt 1x2gb vai arī man jāpērk 2x1gb?

Un kā tur ir ar to DDR? Ja man tagad abiem ramiem ir ddr2 es varu likt ddr3?

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vari mēģināt ņemt 2x1GB, bet tad jāliek iekšā un jātestē, vai strādā, jo ir dažas limitācijas. Katrā ziņā sanāks daudz lētāk.

 

Pilnīgi un noteikti nē. Tajā platē der tikai DDR2. 

 

 

Ja man tagad abiem ramiem ir ddr2 es varu likt ddr3?
 
Link to comment
Share on other sites

Es varu darīt tā, ka pielieku klāt 1x2gb vai arī man jāpērk 2x1gb?

 

 

Apskaties mātesplates manuālī, kādus atmiņas moduļus šī atbalsta. Ja MB no jaunajām, tad atbalstīs arī 2 GB moduļus.

 

 

 

Ja man tagad abiem ramiem ir ddr2 es varu likt ddr3?

 

Nē. Apskaties, kāda tipa atmiņu atbalsta mātesplate.

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

Hipsters

System memory features

The board has four DIMM sockets and supports the following memory features:

  • 1.8V (only) DDR2 SDRAM DIMMs with gold-plated contacts
  • Unbuffered, single-sided or double-sided, DIMMs with the following restriction: Double-sided DIMMs with x16 organization are not supported.
  • 8 GB maximum total system memory using DDR2 667 or DDR2 533 DIMMs; 4 GB maximum total system memory using DDR2 800 DIMMs
  • Minimum total system memory: 512 MB
  • Non-ECC DIMMs
  • Serial Presence Detect
  • DDR2 800, DDR2 667 or DDR2 533 MHz SDRAM DIMMs
  • DDR2 800 SIMMs with SPD timings of only 5-5-5 or 6-6-6 (tCL-tRCD-tRP)

 

 

 

Tātad man tagad slotos stāv 2x1gb RAM un es gribētu to papildināt uz 4gb.

 

Mauc uz pilnu banku līdz visiem 8GB. Šodien 4GB RAM ir izsmiekls...

 

P.S.

Šeit ir informācija:

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/dq965gf/sb/CS-025978.htm

Link to comment
Share on other sites

Šodien 4GB RAM ir izsmiekls...

 

Tad ko TU teiksi par manu 512 MB? :) Bez tam, ja vien dators netiek izmantots specifiskiem atmiņu rijošiem softiem (foto un video apstrāde) vai jaunāko spēļu dzenāšanai (sistēmas prasības ir kosmoss), tad ar četriem GB ir pilnīgi pietiekoši.

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tu ar galvu vai otru galu domā? DDR2 8GB atmiņa šim datoram maksās vairāk, nekā pats dators.

 

 

Mauc uz pilnu banku līdz visiem 8GB. Šodien 4GB RAM ir izsmiekls...
 
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
Tad ko TU teiksi par manu 512 MB?

Tev ir vājprātīga pacietība.. un acīmredzot nav naudas.

 

Tās ir muļķības, ka ja nestrādā ar rijīgiem softiem un nespēlē spēles, pietiek ar mazu RAM - labrīt, plika Win 7 zem 2GB jau bremzē, pat nerunājot par to, ka pat interneta brovseris ar pāris tabiem izplešās līdz 500MB ka smird. 4GB mūsdienās ir minimums pat ofisā exceļ skriptus dzenājot, kur nu vēl ja nopietni kautko taisās darīt.

 

Cita runa ir par to, ka DDR2 mūsdienās maksā jau mēmo kāpostu. It sevišķi 4+ GB. Turklāt pati kārba jau ir pietiekoši lēna.

 

EDIT: skrandainais pasteidzās..

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

labiitis

tu 3 punktā rindu izlasīji līdz galam Čaka kungs? Kā jau minēja iepriekš likt vēl 6gb būtu pārāk dārgi. 4gb kits velk uz 20ls un par to jau iespējams labāks procis sanāk autoram. Vienam datoram ar pieliku 2gb ar gariem zobiem, ja procīts vecais athlons. Bet nu w7 ripo.

 

līdz visiem 8GB
Labots - labiitis
Link to comment
Share on other sites

Tev ir vājprātīga pacietība.. un acīmredzot nav naudas.

 

Pacietības ir pietiekoši, bet par naudu - īsti neredzu jēgu tērēt tikai tērēšanas pēc. Ja septītais logs bremzē ar diviem gigabaitiem RAM, tad problēma būs starp krēslu un klaviatūru. Vai pagalam piedrazotā sistēmā. Pasen kādam jūzerim uzstādīju šos pašus logus uz diezgan antīkas kastes (pentiums ceturtais, pagalam nolietots IDE cietnis, 1 GB RAM). Ripoja raiti, līdz šim brīdim sūdzības no jūzera puses neesmu saņēmis.

Par brovseriem - ja atvērsi ugunslapsu ar padsmit jūtūbes tabiem, tad pat 8 GB būs par īsu.

Ar to visu gribēju pateikt, ka domāt vajag, nevis pirkt, instalēt, pirkt, nekst-nekst-nekst-finiš...

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

Леший

Jee, 4Gb ofisa skriptiem :D dienas citāts. Laikam pirms gadiem 7-8 Arnolds to pašu rakstīja par 1GB. Kas tad mainījās? Ofiss kaut kāds savādāks?

Bezjēdzīgi filozofēt par to, kas mūsu laikos ir minimums, ja autors pat nav teicis, kāds ir datora pamatpielietojums. Piemēram, manam darbam pietiek ar RPi vai telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Opiss savādāks, to cmukumu tur ir daudz un tie visi rij kā ziloņi, bet ne jau gigabaitus.

Link to comment
Share on other sites

labiitis

Man tagad ir fresh instalēts w7 ar skype/steam/dropbox/MS essentials/chrome ar vairākiem tab =2.16GB ram izmantots. Atveram word/excel palielāku failu, mūziku un būs vēl.

Link to comment
Share on other sites

Hipsters

Es cenas nebiju apskatījies, nebiju domājis, ka man vēl tas būtu jāskatās, autors droši vien nav bērns - pats izlems, cik tērēt, un par budžetu viņš arī neko neprasīja.

Bet principiāli es tik un tā neatkāpjos no viedokļa, ka ar 4GB mūsdienās ir par maz. Es runāju par galda datoru vai klēpjdatoru ar lietotājam draudzīgu plaša pielietojuma "desktop" operētājsistēmu (Windows 7, piemēram). Kāpēc gan es nevarētu atvērt vairākus tabus ar Youtube video un paralēli vēl 20 Google meklēšanas rezultātus vienlaicīgi, meklējot kādu problēmu, ko vajag salabot programmā? Ja es tagad pirktu datoru, es neko zemāku kā šādu, pat neapsvērtu:
http://datori.dateks.lv/datori+intel+core+pro/core+i7+pro+gen3+%28ivy+bridge%29

Link to comment
Share on other sites

Леший

Prātavēder, paskaidro, kāda jēga atvērt vairakus youtube video, ja no tiem neredzi nevienu? Un vai tas vispār kaut kāda veida ir arguments viedoklim, ka 4Gb ir par maz?

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Ivanov - nerunā pa tukšo. Es strādāju kantorī, kur dāmas un kungi katru dienu veic visdažādākos aprēķinus un izvirtības iekš tādām programmām kā Excel, Nexygen un Instron, un paralēli strādājot ar pāris ne tām lielākajām materiālu bāzēm, 4GB tiek norīti momentā. Ja vēl dāmai fonā brovseris ar radio un draugiem.lv, tad vispār kārba aizrijas. 

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Lai tak dāmas dara ko darīdamas - produktivitāte tā dēļ izskatās ka nekrītas ne par matu, sejas laimīgākas, un neviens nesēc par drausmīgo darbavietu.

Ko labāku darīt, kamēr kompim pusi dienas kamēr netiek vadīti dati ir 99% CPU usage rēķinot fonā?

 

Un vispār, tā laikam saucas beztēma, jo autora jautājums par gluži ko citu...

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Mda, ja darba pienākumos ietilpst jūtūbes, draugi un radeja, tad, šaubos, vai produktivitāte jelkad ir bijusi augstāka par matu. :) Arnold, kas Tev tas par kantori, ja nav noslēpums? 

 

 

 

lietotājam draudzīgu plaša pielietojuma "desktop" operētājsistēmu

 

Lasīt: bezjēdzīgi piebāztu ar visādiem blingblingiem, cmuxumiem un vēl kādu kasperski fonā. -.-  

Savā ziņā jau Tev taisnība - par skaistu fasādi ir jāmaksā. Es gan dodu priekšroku funkcionalitātei.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
tad, šaubos, vai produktivitāte jelkad ir bijusi augstāka par matu

Tikai ja runa ir par neorganizētiem plānā galdiņa urbējiem padsmitniekiem, kas paņemti praksē. Normāliem cilvēkiem rīcības brīvība atmaksājas ar lielāku uzcītību, atdevi un lojalitāti pret uzņēmumu. Praksē pārbaudīts.

 

Arnold, kas Tev tas par kantori, ja nav noslēpums?

Diemžēl (vai par laimi) ir noslēpums. Man jau pietika te vienreiz tīrīt SPAMu no kastes ar praksēgribētājiem (lasīt - augšminētajiem padsmitgadīgajiem gudriņiem). 

 

par skaistu fasādi ir jāmaksā. Es gan dodu priekšroku funkcionalitātei.

 Atgādināšu, ka tā 'fasāde', ko sauc par Aero, pēc noklusējuma ir ieslēgta 99% ar Win 7/8 aprīkoto datoru.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Aero vēl nebūtu lielākais ļaunums. Reizēm gadās saņemt datorus, kuriem jūzeri ir uzrīdījuši visādus kreisos skinus un veselu lērumu ar kaut kādiem lēkājošiem logiem un uzrakstiem. Tad gan ir acis kubā un puse pudelītes balderiāna tinktūras, kamēr nomierinies.  :mrgreen:

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

Леший

Vēl nedaudz offtop un viss.

Nain, cik es redzēju dažādus kantorus, tieši rīcības brīvība dod lielāku produktivitāti. Savukārt, pirms kāda laika man "palaimējās" pastrādāt uzņēmumā, kur direktors (un vienīgais īpašnieks vienā personā) ne tikai kontrolēja draugus/šmaugus, bet lasīja skype saraksti, ja darbinieks atstāja nelokoto kompi, stāvēja pie durvīm 8:33, ķerot tos, kas nokavēja 3 minūtes utt. Praktiski visi darbinieki 90% darba laika sēdēja iekš cv.lv vai līdzīgiem portāliem.

 

Bet protams, tikai dēļ rīcības brīvības pirkt tantei i7/8Gb priekš okeanijas ir maigi izsakotoes neloģiski :D

Labots - Леший
Link to comment
Share on other sites

Nu nez.. man darbā ir i5 kaste ar 4gb ram.. nesūdzos. darbam pilnīgi pietiek.. Protams, es teiktu, ka datora parametri tomēr ir atkarīgi arī no veicamā darba.. ofisa tantēm neko vairāk par mūsdienu standarta kārbu ar 4gb nevajadzēs...

 

mājās gan mūsdienās 6-8gb (pie pašreizējām RAM cenām) būtu pats optimums.. bet īstenībā.. jau lielāko ātrumu ietekmē tieši cietais disks.. tā ātrdarbība.. domāju, ka SSD ar 4gb ram ir pielīdzināms hdd ar 8gb ram...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...