Jump to content

Bitcoin


GaGlets
 Share

Recommended Posts

nevertell

Ja es būtu naudīgs cilvēks, lietotu. Tagad jau vairāk bez pāris tūkstošu latu investīcijām nevar šo valūtu ģenerēt, vismaz ne bez zaudējumiem. Bet kā valūta bitcoin nav pārāk stabila, kā arī tā reti kur tiek pieņemta.  Būtībā bitcoin's patlaban tiek lietots tikai priekš nepārāk legāliem darījumiem. 

Link to comment
Share on other sites

martinno

Īsos vilcienos - bitcoins ir norēķinu līdzeklis netīriem darījumiem - izplatīts deep webā vai kā tur to pareizi sauc...

Link to comment
Share on other sites

Simsons2

Bitcoin - digitālā valūta , iegūt var "minojot" aka veicot aprēķinus un ir pietiekami daudz legālu lietu kuras var nopirkt par BTC , ir pietiekami daudz citu arī saradušās no alternatīvā LiteCoin ir sakarīgs dēļ tā ka ASIC nav tik labi priekš tā. Iekš BTC grūtība ir milzīga un ieguvums teiksim no vienas 7950/7970 praktiski nekāds neatsedz pat iztērēto elektrību.

Link to comment
Share on other sites

nnoname

 

 

Īsos vilcienos - bitcoins ir norēķinu līdzeklis netīriem darījumiem

 

un kā garos tramvajos? tavs skaidrojums tāds primitivizēts un nācis visticamāk no dzelteniem avotiem

Link to comment
Share on other sites

nevertell

1 Bitkoins ir būtībā derīgs hešs. Hešus ģenerē p2p tīkls. Viss pasākums ir decentralizēts un valūtu validē p2p tīkls, jebšu, ja tu veic transakciju, p2p tīkls pārbauda, vai tāda ir iespējama. Tavs konts/maks arī ir pliks hešs, nekāda personīgā informācija netiek glabāta, tāpēc būtībā valūta tev pieder anonīmi. J

Ja gribi dziļi izpratni, kāpēc prasi forumā ? Lai arī esam gatavi palīdzēt visiem, kāda jēga mums kopēt paragrāfus no wiki lapām ?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

GaGlets

Vienkārši apjuku vai tas ir kaut kas līdzīgs PayPal un citiem zoodārziem. Nezināju, ka par to valūtu var iegūt kaut ko lietderīgu.. 

Link to comment
Share on other sites

bitcoini man šķiet radās darknetā, jā, lai iegādātos ne pārāk legālas lietas un paliktu anonīms. Tagad jau tas viss izvēršas plašāk un "drīzumā" par bitcoiniem varēs iegādāties arī legālos veikalos. Vismaz tāda ir iecere. Uz spekulācijām kā valūta ir ļoti nestabils. Kas riskēja saakumaa, tie tagad vinnējusi desmitkaartiigi.Kaa buus talaak, hvz.

Link to comment
Share on other sites

GaGlets

Nu vot, es nesaprotu, ar ko riskējuši. Ja jau nav personas dati jāieliek tur, tad jau `nauda` ne tik? Kas tad tur ir vērtīgs? Vai tad tos pašus hašus pats nevar saģenerēt? Neko nesapratu no tādas sistēmas, laikam būs jāizmēģina tikai nezinu ko es riskēju tā darot ... -_- Kartējais nonsense.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Vai tad tos pašus hašus pats nevar saģenerēt?

Var, bet tas tagad ir baisi dārgi (elektrības un laika ziņā). Ja pareizi sapratu, tad to hešu skaits ir ierobežots un jo vairāk saģenerē, jo nākamos ir grūtāk saģenerēt.
Link to comment
Share on other sites

Svekris
Var, bet tas tagad ir baisi dārgi (elektrības un laika ziņā). Ja pareizi sapratu, tad to hešu skaits ir ierobežots un jo vairāk saģenerē, jo nākamos ir grūtāk saģenerēt.

 

Ne tik vien tas, kombinācijā ar šo ir nepieciešams milzīga procesēšanas jauda, lai izdotos atrast "bitcoin hašu".

Paši izstrādātāji to salīdzina ar to, ka lai atrastu zeltu (bitcoin) ir jāizrokas cauri milzīgam daudzumam zemes (tukšu hašu).  

 

 

 

Kas tas ir? Shēma kā loha na denģi razvisti nekas vairāk.

 

Tā ir decentrelizēta kriptovalūta. First of a kind. Tā nav perfekta un nav visuvaroša, tomēr savu uzdevumu - dot kaut ko vērtīgu ar ko apmainīties anonīmi tā veic veiksmīgi.  

 

p.s. 

http://vimeo.com/63502573

Labots - Svekris
Link to comment
Share on other sites

Respektīvi bitcoin domāta lai apmainītos ar nelegālām lietām? Piemēram man ir kautkas nelegāls, to pārdodu par 2 bitcoin, un tā vietā varu nopirkt kautko citu nelegālu, piemēram 2 lietas par 1 bitcoin?

Link to comment
Share on other sites

GaGlets, on 12 Jul 2013 - 02:18, said:

GaGlets, on 12 Jul 2013 - 02:18, said: Un kādas ir domas par `speciālo` komponenšu iegādi? BTC čipiem utml?

Ja Tu domā "fiziskos makus" - tad, - meh. Drobox + Axcrypt ar 16 zīmju hard paroli strādā tikpat labi. Cilvēkiem, kuri izmanto bitcoin 99% gadījumu ir smarphones, kam tāpat vēl vienu karti/čipu pribambasu nafig nevajag.

 

Ja Tu domā "čipus zem ādās" a la - new word order, tad - meh. *tiesa šo sarunas taciņu nevēlos turpināt, jo dziļa'm mežā, jo vairā Prātvēderu.

 

Ja Tu domā "ASCII ASIC(skat. #21) " mining čipus - tad jāprasa racējiem. Gan jau kaut kur online ir pieejams ROI (Revenue over invest) kalkulators, kas faktorē elektrības cenu un rakšanas grūtības pieaugumu.

Jeasus, on 12 Jul 2013 - 08:36, said:

Jeasus, on 12 Jul 2013 - 08:36, said: Respektīvi bitcoin domāta lai apmainītos ar nelegālām lietām?

Domāts [autora ideja] ~= lai piedāvātu alternatīvu centralizētai banku sistēmai.

Izmantots, lai apmainītos lietām [precēm un pakalpojumi] anonīmi, izmantojot internetu bez centralizētas finanšu sistēmas. Tā nu ir sagadījies, ka šīs īpašības ir ļoti pievilcīgas apmainoties ar apšaubāmas legalitātes precēm un pakalpojumiem, tikpat labi vari pirkt cepumus un pārdod veco vecmāmiņas šujmašīnu. Bitcoin evanģēlisti apgalvo, ka tas ir relatīvi normāli, ka kāds izgudrojums visupirms iegūst popularitāti kriminālajā pasaulē un vēlāk to pārņem pārējā civilizācija.

 

Jeasus, on 12 Jul 2013 - 08:36, said:

Jeasus, on 12 Jul 2013 - 08:36, said: Piemēram man ir kautkas nelegāls, to pārdodu par 2 bitcoin, un tā vietā varu nopirkt kautko citu nelegālu, piemēram 2 lietas par 1 bitcoin?

šeit svarīgi piezīmēt, ka bitcoin ir ārkārtīgi labi dalās sīkākās vienībās, tagdējais protokols piedāvā līdz = 0.00000001 BTC, teorētiski skaldāms vēl mazākās vienībās.

Labots - Svekris
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Nu 2 vārdos, tas ir kā bittorrent "linux distru" izplatīšanai...

Link to comment
Share on other sites

Nu 2 vārdos, tas ir kā bittorrent "linux distru" izplatīšanai...

 

Šodien šī alegorija ir patiesa, tomēr vīri (es?) spekulē, ka pie lielākiem apgriezieniem un pie klasiskās finanšu sistēmas (neizbēgamās?) nesatbilitātes bitcoin loma legālajā tirgū pieaugs. 

Labots - Svekris
Link to comment
Share on other sites

 

 

ASCII

Piezīme - nevis ASCII bet ASIC (Application specified integrated circuit).

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

un pie klasiskās finanšu sistēmas (neizbēgamās?) nesatbilitātes bitcoin loma legālajā tirgū pieaugs.

Khmm , tad jau liekie latjiki līdz 01.01.2014. nevis jevrikos jākonvertē , bet BTC  ?

Link to comment
Share on other sites

Khmm , tad jau liekie latjiki līdz 01.01.2014. nevis jevrikos jākonvertē , bet BTC  ?

 

Visus diez vai, bet kādus 5-15% jau var, diverisficēt riskus, tā teikt. :)

Labots - Svekris
Link to comment
Share on other sites

Nu tagad jau par vēlu, vajadzēja pāris dienas atpkaļ, kad btc bija noslīdējis līdz ~65usd (es neuzspēju, jo biju prom ;(, + nebija lieki usd botu kontos ielikti), tagad jau ir 92(btc-e) un turpinās kāpt. Vienīgais ko tagad prātīgi ir ieprikt - ltc, šamie šobrīd ir 2.6usd par vienību, domāju, ka drīzumā nokritīs līdz 2,4 un tad ies uz ~3,1 - 3,4, ja pat ne vairāk...

 

Bet ja domājat tirgoties - gatavojiet nervus :D, jo lielākā kļūda ir pārdot lētāk nekā nopirkts- redzot, ka cena krīt (izdzīvošanas instinkts?!? :D )... un nepirkt virs vidējiem rādījumiem... ja krīt cena- lai krīt, nekur nekas nepazudīs, jo, agri vai vēlu, tā būs atpkaļ (tiesa, ja neesi iepircis pa pārspīlēti augstu ciparu ). Un netirgoties esot pālī - šādi esmu pazaudējis labus ciparus.

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

kad btc bija noslīdējis līdz ~65usd

A kāds bija iemesls kritumam un sekojošajam pacēlumam ? 

Link to comment
Share on other sites

palaii, viss sākās ar fontase (kārtējo reizi), mazgadīgo miljonāru, kas spēja savulaik izdzīt un izdrāzt visu tirgu. https://bitcointalk.org/index.php?topic=253596

Cilvēks pašā sākumā bija pareizajā vietā un pareizajā laikā...

 

<p>Jeasus - ar katru dienu saiti paliek arvien vairāk, bet drošākais ir mtgox ar tiešo bankas transferu polijas filiālē, ir iespējams iepirkt arī , izmantojot paypal, webmoney un t.t. bet tur ir palieli fee. Vari arī no manis, bet cena būs 120usd par vienību, jo ir neliela kaudzīte btc, kas iepirkta pa 115usd un gaida pārdošanu pa 120 usd, no kuriem vēlētos tikt vaļā negaidot... nu, bet, varu arī gaidīt =)</p>

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

spekulanti, protams, katrs grib nopelnīt.. bet to, ka cena kritīs minēju jau citā topikā, tepat forumā, pirms pailga laiciņa (šķiet, maija beigās), tiesa rēķinājos, ka būs uz ~ 80usd, tāpē arī negadīju tālāk - aizbraucu tusēt, nu neko, dzīvos un spēlēsies tālāk :)

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Palasīju - pasmagi teksti , vaļutčiks es nekāds . Šitam visam nav kaut kāda līdzība ar Forex ?

Link to comment
Share on other sites

Jeasus, on 12 Jul 2013 - 16:33, said:

Jeasus, on 12 Jul 2013 - 16:33, said:

Un kur to btc var samainīt pret $, ja vispār var?

Es izmantoju: https://mtgox.com/ *paldies HTC

Grossmeister, on 12 Jul 2013 - 16:56, said:

Šitam visam nav kaut kāda līdzība ar Forex ?

No HTC - valūtas spekulanta skatupunkta - pilnīgi noteikti, no parastā lietotāja vai vidējā/ilgtermiņa investora/noguldītāja - ne pārāk.

 

Reku vīri devuši IMAHO sakarīgu teoriju un pie reizes sakarīgu ROI+risk kalkulatoru ilgtermiņa ieguldījumiem:

http://techcrunch.com/2013/06/02/calculating-the-long-term-value-of-a-bitcoin/

Labots - Svekris
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Bitcoin - kautkas dīvains un nesaprotams.

Septembrī, mēģinot iepirkties ar bitcoin, kontā palika apt. 0.1 BTC, kas man izmaksāja apt. 10$. Tagad skatos tiem 0.1 BTC vērtība ir virs 80$, mana peļņa no nekā 80$ - 10$ = 70$.

Tagad jāštuko, kā to dabūt savā bankas kontā.

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

Kas tur dīvains un nesaprotams? Uzleca virs 1kilousd tikai tāpēc, ka ķīna aktīvi sāka nodarboties ar mainošanu un tirgošanos, pieņēma likumu, kas to aizliedz - nokritās līdz 600 , tagad turās uz 800-900 jo šamējie izdomāja kā apiet likumu ar līkumu, bet tādas aktivitātes vairs nav. Varu pateikt tikai to, ka drīzumā būs atkal pamatīgas svārstības ;) . Pats es uz bankas kontu ņēmis ārā neko neesmu, lai gan to var izdarīt no polijas mtgox filāles, toties uz saviem paypal,webmoney un līdzīgiem net-kontiem usd skaitījis esmu.. Laikam jātaisa savs alt-coins :D, visas kļūdas, ko citi pieļauj, ir zināmas tāpat arī  tā aizsardzība (dēļ kā nomirst lielākā daļa altcoinu) =}

Labots - HTC
Link to comment
Share on other sites

GE ONLINE

Pāris dienas atpakaļ pa nakti atstāju vaļā mining softu - 12h = 0.002861 USD (pēc tās dienas exchange kursa). Protams, dzelži parastie, bet tomēr .. fail.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Fail ? Ar ko tu mine'oji ? Proci, videokarti ? 

BTC var rakt vairs tik ar asic'iem, 700 ghash/s uz karti. Protams, ka tu ar saviem desktop dzelžiem nespēsi sacensties. 

Desktopdzelži var rakt LTC, un arī tik ar videokartēm.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Īsti vīri ar ASIC'iem bitkoinus mine'o šādi -

 

Bitcoin-Mining-USB-ASIC-Block-Erupters_6

 

ASICMINER-USB-bitcoin-miner-330MHS-avail

 

red-furies.jpg

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Piep, šamējie usb mainerīši jau metami ārā - vairs neatmaksājas tos pirkt, atmaksājās neilgu posmu pēc parādīšanās ~ mēnesi ilgā posmā, kuru, atkal, es nogulēju =) . Pilns ebays ar šiem tagad mētājas, tāpat kā arī ar pusdegošām video kartēm ... ne velti r9 r8 konkrētu ražotāju karšu trūkums ir ;). Kā es vakar minēju, ka būs svārstības, tad tā arī bija un gāja visu nakti, godīgi sakot drīzumā atkal būs pamatīgs kritiens :).  GE Online, nededzini dzelžus, BTC bez nopietnas fermas un `haļavnās` elektrības nav jēgas mainot, to var darīt ar LTC un citiem alt coiniem, kuri ir zem scrypt, cerībā, ka video karte nokūpēs pēdējā garantijas nedēļā nevis pēc garantijas :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...