Jump to content

Nikon HDR vs RAW uz D5100 un 55-300mm DX VR2


Larijssene
 Share

Recommended Posts

un!?! ko vēlies salīdzināt? NESALĪDZINĀMAS LIETAS?



HDR ir mākslīgi salipināts no vairakiem attēliem ar dažādām ekspozīcijām utt - RAW ir tīrs matricas attēls!



pie velmes ar softu - HDR var no wiena RAW izveidot!

Link to comment
Share on other sites

Peleecis

man tur rāda migleni , ideju arī nesapratu ... :( . Par to HDR nedabīgumu ... nosacīti - tehnikai ir daži ierobežojumi , teiksim dinamiskais diapazons , asuma dziļums , ko ar HDR var veiksmīgi apiet . Nedabiskums ir tur , ka tā redz ar aci - foto tāds nemēdz būt ... Bet nu protams , var jau arī sarīkot tur kārtīgus psihodēliskos murgus , visu nosaka mēra sajūta .

Labots - Peleecis
Link to comment
Share on other sites

Un ko tu gribeeji ar to pateikt?

 

Divas bildes, viena rawa, otrs jpg ar trokshnhu slaapeetaju (ar kkaadu iso bildeets?). Otraa vareetu buut veel arii izsmeereejusies (1/100 uz 300mm ir pa leenu) vai AF kljuuda.

Link to comment
Share on other sites

 Ja jautājums HDR vs RAW - tad tur nav pat ko apsriest. Viennozīmīgi RAW (praktiski RAWā tikai arī bildēju, ar retiem izņēmumiem.)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Larijssene
(labots)

raiviic, tieši tā. Tāda arī bija mana doma. Vienīgi jāatvainojas ka nepaskaidroju vakar sīkumus! Tēma bija domāta priekš D5100 domubiedru grupas, bet zinu ka arī šeit vismaz viens lieto D5100 un tāpēc ieliku. Mērķis bija redzēt līdz pat individuāliem pikseļiem vai labāk RAW vai D5100 iebūvētais HDR (neatbalsta .nef uz D5100), bet nav pat vajadzīgs vairāk tuvināt, jau tagad saskatāms.



Tāpēc es saku, ja lieto D5100 un grib HDR efektu, tad labāk uztaisīt vienu RAW ekspozīciju un kaut vai ar topašu ViewNX 2 (Nikons ļauj par brīvu novilkt) eksportēt 3 reizes vienu un topašu, tikai samainot katrai Exposure Comp. un pēctam visas 3 salipināt kopā.

Labots - Larijssene
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Rubenis

 

 

Tāpēc es saku, ja lieto D5100 un grib HDR efektu, tad labāk uztaisīt vienu RAW ekspozīciju un kaut vai ar topašu ViewNX 2 (Nikons ļauj par brīvu novilkt) eksportēt 3 reizes vienu un topašu, tikai samainot katrai Exposure Comp. un pēctam visas 3 salipināt kopā.

 

Pilnīgs stulbums ir paņemt NEFu, nokopēt un tad mainīt expousure utt. Ir jāpacenšās un jāuzņem vismaz 3 kadri ar dažādām ekspozīcijām un f-stopiem, lai tad no tā izveidotu īstu HDR. No viena faila varēsi tikai tik, cik tas 14 bit raw fails dos. Un no viena faila nekas loģiski labs nesanāks.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

vismaz 3 kadri ar dažādām ekspozīcijām un f-stopiem
 

 

es pareizi sapratu, mainīt f-stopus bildējot trīs bildes priekš HDR?

Link to comment
Share on other sites

 

 

es pareizi sapratu, mainīt f-stopus bildējot trīs bildes priekš HDR?

 

Dažādi dara - cits maina slēdža ātrumu, cits diafragmu. Un 3 bildes ir pats minimums cik priekš HDR bildēm vajadzētu. Parasti taisa 5 bildes, un ekrānā skatās cik ko mainīt. HDP doma ir ar dažādiem ekspozīcijas laikiem un diafragmu panākt visas bildes - shadows un highlights detalizāciju. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

cits maina slēdža ātrumu, cits diafragmu

 

Kādu diafragmu bildējot secīgus kadrus priekš HDR? Tev tak izšķīst asuma dziļums un bildes vairs nebūs vienlīdz asas. Nevajag runāt muļķības, diafragmu nemaina, arī baltā balanss paliek tur pat, un, protams, fokuss netiek mainīts. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...