Jump to content

Meklēju budžeta stereo ampu un DAC


martinno
 Share

Recommended Posts

 

 

ja ampam ir A+B izejas uz skaļruņiem, tad var pie A slēgt skandas un pie B subi?

Nē. Subis jāslēdz pie jebkuras no izejām (abi kanāli), savukārt skandas pie subja. pretestības tur nav ko rēķināt, subis ir augstomīga slodze, jo saņemto signālu vājina un padod sava iebūvētā pastūža ieejā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • martinno

    25

  • Inspektors Caps

    6

  • nnoname

    11

  • Luke

    11

 

 

subi + skaļruņus nevar?!

Var protams, ar pretestībām tus viss būs kārtībā. Tikai uz tumbām aizies pilns spektrs, nebūs nofiltrētas apakšas. Bet citādi - nekādu problēmu.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@ivo, nu tad jau viss ok - vienkārši nav ticības, ka no subja uz skandām aizies "tīrs" signāls.

Nu tad pieejamais ampu loks ir paplašinājies :) 

Link to comment
Share on other sites

nnoname

tavs subis nelietos nekādu pastūža jaudu, priekš tā viņam savs jaudinieks, tikai paņems vajadzīgo signālu ar vajadzīgo vājinājumu

Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Laikam ne īsti tā labi ar tiem burtiem paskaidroju (redz liela daļa patērētāju nesaprot - kāpēc ražotāji to štelli kaut kā citādi nepaskaidro?), bet citi biedri jau pasteidzās!

Link to comment
Share on other sites

Biju priekš sevis nopircis Denon AVC-A1SE. Iepatikās tik ļoti, ka šodien nopirku vēl Denon AVC-A1SRA, jo pēdējam ir pāris fīčas, kas SE pietrūkst. Laikam tuvākajās dienās tirgošu AVC-A1SE.

Pašam gribas apgalvot, ka kā stereo pastiprinātājs, jamais apspēlēs jebkuru jaunu stereo ampu līdz 1k un kā DAC arī visticamāk lielu daļu vidējās klases DACu. Jebkurā gadījumā ļoti silti iesaku.

Iespējams, ka kaut kad tuvākajā nākotnē tirgošu arī Denon AVR-3805. Jamais starp citu kā amps arī ļoti neslikts, imo. 

Link to comment
Share on other sites

martinno
(labots)

Tātad, lai mēs viens otru nepārprastu, a to @@NeticuNevienam un @@ivo katrs uz savu galu šķūrē vai arī es īsti nespēju līdz galam iebraukt sacītajā...

Vai pēc šādas shēmas viss strādās un amps neatdos galus?!

 

amp_to_sub.jpg

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites

Ja man būtu pastūzis bez pre-out, es laikam arī tieši tā būtu slēdzis.

Priekšroku gan dotu pre-out priekš subja pieslēgšanas, ja pastiprinātājam tāds ir.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@Luke, vakar paspēju netā izlasīt vienu rakstu, kur kaut kāds dārgā gala ražotājs iesaka tikai tādā veidā slēgt subi pie ampa, jo tā, redziet, subis saņem identisku signālu kā skaļruņi... Slēdzot caur Sub-out signāls varētu būt ne līdz galam "pareizs" un "laikā"...

Link to comment
Share on other sites

Dafuq, nemāku komentēt par kaut kādu rakstu, bet sub-out nav tas pats, kas pre-out.

Pre-outam dotu priekšroku, jo šajā gadījumā signāls no pre-out tiek pa taisno iebarots subja stipreklī.

Iepriekš zīmētajā gadījumā pre-out signāls tiks pastiprināts ar stiprekļa jaudas pastiprinātāju, pēc tam caur rezistoru (droši vien) vājināts un tikai iebarots subī.

Esmu spēlējies tikai ar AV rešu pre-outiem. AV rešiem jau var spēlēties ar "attāluma" iestatījumiem no klausītaja uz tumbām, subi. Nu ar ko atšķiras sub-out no pre-out- ar to, ka sub-outam ir filtrs līdzīgi kā subiķim..

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@Luke sapratu, par ko Tu runā. Bet tas pre-out defaultā ir domāts, lai padotu signālu tālāk uz kādu citu devaisu - piemēram vēl vienu ampu?!

Link to comment
Share on other sites

Man ir Denon PMA720, subu pashlaik esmu piesleedzis caus pastuuzha austinju izeju (austinju izeja -> subja line-in).

Vizuaali nepatiik, ka pastuuzii priekshaa austinju ligzda aiznjnemta, bet nekaadi nevaru sanjemties piesleegt pie pastuuza B skandu izejas.

Tagad lasu un briinos, ko tur var nokaut, tak tieshi tam arii high-level inputs paredzeets... jeb obligaati jaasleedz paraleeli ar skaljrunjiem??

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet tas pre-out defaultā ir domāts, lai padotu signālu tālāk uz kādu citu devaisu - piemēram vēl vienu ampu?!

Un?

Link to comment
Share on other sites

martinno
(labots)

Nav nekāda un :) Es tikai mēģinu rast pielietojumu :)

Sanāk, ka tas sub-out vispār nav vajadzīgs.

 

Pa lielam kruta būtu ja ir pre-out, sliktākajā gadījumā der A+B skaļruņu izejas...

 

Tas viss diezgan manāmi paplašina pieejamo ampu loku :)

Labots - DAFUQ
Link to comment
Share on other sites

Nu, jāsaka, tas vai supi var slēgt pie low-level pre out, ir atkarīgs no supja filtriem. Man (tā kā par supjiem neinteresējos) nav sanācis pētīt shēmas, un es nezinu, vai high-level klemmes ir saviebtas pa taisno kopā, jeb tur ir kāds high-pass filter pa vidu, kas nogriež to supja joslu no jaudas pastiprinātāja izejas, vai ne. Es slēgtu pie A plauktinieces, pie B - supi, tā vieglāk supi izslēgt no sistēmas. Nu un klausītos un mērītu rezultātus.

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Es slēgtu pie A plauktinieces, pie B - supi, tā vieglāk supi izslēgt no sistēmas. Nu un klausītos un mērītu rezultātus.

Par šitik excelentu fīču es nebiju aizdomājies.

Tagad resim sanāk caur menu burties, lai subi atslēgtu - a tā, tikai atslēdz kanālu un gatavs :) 



Vēl par tēmu: A un B izejas - vai ir ampi, kuri spēj padot signālu tikai uz A vai B, vai tomēr visi spēj dot uz A+B?

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Es pirktu:

NAD C326BEE, pats šobrīd lietoju un atļaušos apgalvot, ka neko labāku neatradīsi par to naudu, un FM tūneris Tev nafig nav vajadzīgs, ja vien nevēlies upurēt pastiprinātāja kvalitāti vai piemaksāt pāris simtus latu. Radio stacijas tāpat var internetā klausīties. Šim pastiprinātājam ir sub-out, kas ir summēts stereo signāls - tieši tas, kas Tev vajadzīgs padošanai uz mono subi.

 

Par DAC tajā cenu kategorijā nav nekādu komentāru. Ja Tu izmantotu kompi kā avotu, tad ieteiktu ESI Audio U24XL, jo ir pozitīva pieredze ar ESI Maya44, ko salīdzināju ar 300Ls DACu. DACam bija tikai nedaudz bagātīgāki vidi un gaisīgākas augšas.

Labāk piekrāj vēl 3 reizes vairāk, ja gribi labu budžeta DACu.



Par subjiem. Manējiem caur high level ir tikai fiksēts 6db LPF filtrs pie 100hz, bet ar line level ir no 50hz līdz 100hz grozāms 24db filtrs. Citiem subjiem vispār caur high level iet bez filtriem. Tā kā nevar visos gadījumos izmantot high level.



 

 

Vēl par tēmu: A un B izejas - vai ir ampi, kuri spēj padot signālu tikai uz A vai B, vai tomēr visi spēj dot uz A+B?

Dažādi. Ir arī tādi, kuriem nav B izejas.

Link to comment
Share on other sites

A+B skaļruņu izejas ir komutācijas ērtībai, kā arī to esamība dotu iespēju vieglāk pieslēgt/atslēgt subi.

Padomāju, ja interesē, varu laikam arī piedāvāt Sony TA-F590ES bez tālvadības pults. Tā tad būs jāpērk pašam. Nevar īsti saprast, bet liekas, ka pults šiem bija paredzēta..

Link to comment
Share on other sites

martinno

 

 

Dažādi. Ir arī tādi, kuriem nav B izejas.

Nu tiem kuriem nav - tas skaidrs. Bet ja ir A un B, tad ir kādas iespējas:

1) A vai B /A+B 

2) tikai A vai B

 

@@Luke, googles bildēs pults eksistē. Atmet PM ar piedāvājumu. 

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Ir pastiprinātāji, kuriem ir tikai A vai B, ir tādi, kuriem iespējams A, B un arī A+B.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

nedaudz bagātīgāki vidi un gaisīgākas augšas

Vot besī šitā bezsatura liešana. Audiofīlu stiliņš - pielietot vārdus, kurus var katrs saprast kā grib un rezultātā derīgs pateikts nav vispār nekas.

 

Var mierīgi apdomāt arī Onkyo TX-8050 stereo resīveri. Būs FM tjūneris, subja lineārā izeja, DAC ar S/PDIF, Ethernet ar DLNA un vTuner, un citas štelles. Un nav tā nekāda D klase. Lūk Service Manual ar visu shēmu. Parasta AB klase un ciparu daļa sastāv no PCM9211 un PCM1789, kas nav nemaz tik slikti.

Link to comment
Share on other sites

martinno

@@Inspektors Caps - izskatās labs verķis. Nu tad jautājums Tev - Onkyo A9050 - tad varbūt labāk tādu? Nu i po ka nav FM un citas fīčas.

 

Īstenībā negribēju pirkt ar iebūvētu DAC, jo to nevar nomainīt. BET, ja tas DAC tajos Onkyo ir +/- tik pat labs, kā , piemēram, ārējais cenā ap 150Ls, tad varu izskatīt arī ar iebūvēto.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Audiofīlu stiliņš - pielietot vārdus, kurus var katrs saprast kā grib un rezultātā derīgs pateikts nav vispār nekas.

 

bet, kā cilvēku valodā var noraksturot skanējuma atšķirības, nelietojot šādus vārdus?

Link to comment
Share on other sites

Nu tas, ka cilvēks spēj vai vismaz mēģina noraksturot skaņu, liecina par to, ka cilvēks klausās!!!

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

uldiss, ir tādi termini kā frekvence, josla, amplitūda, kropļojums, troksnis un vēl citi. Tos kombinējot, var raksturot faktiski jebkādu skanējumu, pie tam tā, ka viennozīmīgi būs skaidrs.

 

Luke, jā, tas liecina, ka viņš klausās UN nespēj objektīvi noraksturot. Ko tas dod citiem? Absolūti neko...

Link to comment
Share on other sites

Cienītskungs, lūdzu noraksturojiet "objektīvi"! :D

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

BET, ja tas DAC tajos Onkyo ir +/- tik pat labs, kā , piemēram, ārējais cenā ap 150Ls, tad varu izskatīt arī ar iebūvēto.

Cena un masa parāda daudz... Bet ne vienmēr! Iespējams, ka tas Onkyo A9050 skaņas ziņā būs labāks. Kādas vispār šiem diviem ir reālās cenas?



 

 

Cienītskungs, lūdzu noraksturojiet "objektīvi"!

Ar terminiem, kuriem ir precīza nozīme! Es jau tikko minēju galvenos piemērus...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Ar terminiem, kuriem ir precīza nozīme!

a priekš kam ikdienas klausītājam jāzina termini, pietiek, ka saklausa atšķirību un izvēlas sev pieņemamāko variantu 

Link to comment
Share on other sites

Nez, kas šajā gadījumā būtu "termins"- DACa nosaukums un svars kilogramos? :D

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

tādi termini kā frekvence, josla, amplitūda, kropļojums, troksnis un vēl citi

Atkārtoju dļa osobo...

 

 

 

a priekš kam ikdienas klausītājam jāzina termini, pietiek, ka saklausa atšķirību un izvēlas sev pieņemamāko variantu
 

Tādēļ, ka subjektīvi raksturojumi nav salīdzināmi. Tas, ko Luke nosauca par..

 

 

bagātīgāki vidi un gaisīgākas augšas

..vienam būs par daudz augšu, citam par maz, trešajam tas nozīmēs maz kropļojumu. Līdz ar to viņa subjektīvajam secinājumam tāpat nav nekādas jēgas, jo tas nepasaka kā skanēs Tev!

 

DAFUQ, njā skatos, ka arī:

TX-8050: 8,8 kg, 295 W.

A-9050: 8,2 kg, 160 W.

Pirmajam ir klāt ciparu fīčas, bet arī jauda un cena lielāka. Pārējie dati izskatās gandrīz tādi paši. Bez maz tomēr pirmais liekas labāks variants.

Link to comment
Share on other sites

Laikam runa ir ir par tiem terminiem, kuri summējas atskaņotājam, pastiprinātājam, skaļrunim, no kuriem šie termini ir par n kārtām lielāki var minēt kam.. Nez kā DAC THD izmaina kopējo THD..? Tas mans jautājums jau vairāk retorisks, jo jo vairāk kāds ko runā, jo man mazāk sāk interesēt, ko jamais varētu pateikt..

Audio, protams, atšķirībā no medicīnas ir tāda joma, kur klausītājs gūst subjektīvo baudījumu. Arī šajā gadījumā par bagātīgākiem vidiem un gaisīgākajām augšām (šā teiciena autors nebiju es), imho, glupi būtu pēc noklusējuma teikt, ka apgalvojums ir aplams. Jā, vērtējumi "uz ausi" var būt arī subjektīvi, bet ir arī tāda lieta, ko JJP jau nosauca par listening experience- tb, pieredze, prasme saklausīt lietas, kas korelē ar mērījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Nez kā DAC THD izmaina kopējo THD..?

Nu redz, te jau laužas ārā lietu nesaprašana. Zināšanas, kā summējas virknē slēgtu iekārtu kropļojumi, nav nekāds noslēpums...

 

Subjektīvs apgalvojums nevar būt ne aplams, ne patiess, un to es arī neteicu. Es teicu, ka tam nav jēgas, jo tas nepasaka pilnīgi neko priekš citiem. Subjektīvo baudījumu gūst no mākslinieka radītā skaņdarba, nevis aparatūras kropļojumiem. Aparatūrai tas ir tikai pēc iespējas precīzāk jāatskaņo. Un tie ir objektīvi aparatūras parametri, kuriem jāseko, lai to panāktu. Ja māki saklausīt lietas, kas korelē ar mērījumiem, tad arī tāpat noraksturo. Ja nemāki, tad tā ir tikai gvelšana bez jēgas.

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

Inspektora kungs,

Es nemaz nepretendēju uz objektivitāti. Manuprāt, būtu stulbi bez mērījumiem runāt, piemēram, par zemu kopējo DACa THD, īpaši zemiem 2.harmonikas traucējumiem virs ~7khz utt. Protams, tamlīdzīgus pieņemumus var izdarīt, bet vai tas būs objektīvi? Vai tas vidējam klausitājam kaut ko par skaņu pateiks? Vai lietotājs parastais, kas meklē silti skanošu aparatūru, izvēlēsies to pēc raksturojuma "augstāks 2.harmonikas traucējumu līmenis"? Diez vai.



 

 

Subjektīvo baudījumu gūst no mākslinieka radītā skaņdarba, nevis aparatūras kropļojumiem.

Daži gan ķer kaifu no lampinieku siltās skaņas un tīru skaņu sauc par aukstu un nedzīvu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nē, cienītais- Tu runā par THD un saki, ka ir nozīme vai THD ir 3 vai 4 cipari aiz komata kaut kādam DACam vai whatewer, taču vai zini cik cipari aiz komata ir hi-fi skaļrunim? Par to ir runa, kā sistēmā summēsies tāda DACa THD ar skaļruņu THD. Tas gan nenozīmē, ka es nepiekrītu tam, ka THD, piemēram, ir jābūt max zemam visos komponentos.

Kā varbūt arī būsi dzirdējis, pēdējais mērinstruments vienmēr normālai audio sistēmai ir cilvēka auss. Ne velti par RRR esot praktizējusi kolektīvu inženieru sūtīšanu uz operu klausīties koncertus.

Pieredzējis cilvēks bieži vien arī pēc klausītāja novērojumiem, imho, var spriest par sistēmas raksturlīknēm. Kā piemērs- reiz pats tiku runājis par vienu savu maketa sistēmu, kurai biju sadzirdējis izteiktu klātbūtnes efektu. Zinošs cilvēks, kas lasījis BBC pētījumus akustikā, domāju, ātri uzminētu, ka pie tā vainojams ir +3dB pīķis +/- ap 1kHz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...