Jump to content

HD mūzikas atskaņošanas varianti ( budžeta)


 Share

Recommended Posts

Tātad jau kādu laiku izskatu variantus par HD audi atskaņotāju ( flac un  wav  pamatā).

Tātad manas vēlmes (par cik negribu HTPC un TV visu laiku turēt ieslēgtus):

 

ekrāns - vēlams tačskreens, bet ja ir pults var iztikt ar parasto,

HDD vai SSD vai SD kartes kā datu nesējs,

 

digitālas izejas - vēlams ļoti USB vai vismaz coax lai var darbināt esošo usb dacu.

 

nedārgs - teiksim līdz 100ls +-.

 

Mani variant:

 

1. lētais WD TV + mazs TV ar 7 collu ekrānu piem - plusi: lēts, mīnusi - tikai optical out un laikam flc spēlē bet HD veivus - nezinu;

 

2. kā Tornim - kaut kāds asus eepC vai samsungs ar 10 collu ekrānu vai HP tablete - tipa bez problēmām var pieslēgt USB dacu;

 

3. logitech squeezbox touch  - bet tas maita dārgs un lietots pavilks uz 200 ls + tam usb var darbināt ar kaut kādām neoriģinālaj;am aplikācijām un tur vēl gana daudz gļuku,

 

4. Andrīša tabletes - nevelk laikam via USB neko augstāku par 44,1 un 16 biti,,,,

 

 

lielākoties klausīšos CD ripus flakus, bet ir doma ar pamazām iekrāt ko augstākā izšķirtspējā. Tā ka ja nav galīgi variantu - var palikt pie devaisa bez USB un HD supporta...

 

idejas , varianti un pieredze velkomēta.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

. logitech squeezbox touch - bet tas maita dārgs un lietots pavilks uz 200 ls + tam usb var darbināt ar kaut kādām neoriģinālaj;am aplikācijām un tur vēl gana daudz gļuku,

Tas tak jauns nekad tik daudz nav maksājis. Nu labi, redzu, ka ebay ir fantastiski cipari, tas vairāk spekulatīvos nolūkos, jo aparātus vairs neražo. Man bija, diez ko nepatika vadība. Ar parasto pulti pa gabalu arī diezgan nelietojams, ekrāns pārāk mazs. Kā straumētājs no datora, interneta, acīmredzot labs, bet spēlēt kaut ko no lokāli pie usb pieslēgta bija diezgan neērti. Tad visdrīzāk vajadzēs kādu ārējo vadības paneli, android vai iphone droši vien.

Link to comment
Share on other sites

nu jā, visi runā par digitālu audio, bet jēdzīga, lēta user fendlī varianta nav :(  kompi turēt ieslēgtu - nav ģēla.

Link to comment
Share on other sites

Olīve, olīve... bet cena. WD - neesmu pārliecināts, ka visu spēja spēlēt, bet IMHO laukā pa HDMI deva daudz ko.

Link to comment
Share on other sites

nu jā , viss atduras pret cenu ...par labu cenu ir daudz labu aparātu :D



kaut kur lasīju, ka wd tv nepatīk flaci bez pārtraukumiem...kaut kā tā. nu ja nav varianti - jams tak ar pa otiku ko izdod ārā ? vecajam wd bija analogā video izeja un ebajā kaut kāds 7 collu  'displejs maksā ap 20 ls.





			
		
Link to comment
Share on other sites

tev tik daudz īsta hd materiāla sakrājies, ka ir vērts tieši uz to iespringt?

wd šaubos ka normālai skaņas atskaņošanai piemērots, turklāt gapeless trūkums, kurš gads wd'prāt tagad ir? kompresētais audio ir ieviests vairāk kā dekādi atpakaļ

Link to comment
Share on other sites

nu labi man nav pārāk daudz, bet ir HD ripi, ok, bet kādi vēl ir varianti, nu piem. izmantotu visu slavinātp asinhrono usb dacu kaut priekš CD ripiem? Tabletes - risks - pajēls supports - daļa dacu iet , daļa nē. Nu tad vienīgais jēdzīgais variants - mazais PC no asusa, samsunga vai kāda cita...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Sencim kādreiz uzliku Airport Express kā mūzikas transporteri. Laikam gluži 24/96 cauri nelaida, ja pareizi atminos, bet FLACiem pārsvarā bija OK.

Link to comment
Share on other sites

tas man neder. mam vajag veidu kā bez ieslēgat liela datora klausīties savus flacus uz ārējā daca. atskaņotājam noteikti jābūt bez propelleriem.

 

bet kompim, pat mazam nav pults un tur atkal jāķīmiķo, var protams vadīt ar telefonu etc, bet tas nav tas. tapēc pagaidām pie CD pieturos.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt mazs dators bez propelleriem un DAC ?

Kāreiz vieta kur izpausties DIY variantā...

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

nu tas ir variants...bet kaut kā negribas vēlvienu datoru. avanes ar ir pagļukainas uz Daciem cik lasīts. bračkam ir it kā avene , varētu testiem paņemt, bet atkal vajag ekrānu kaut kādu domāt..avenei tak nav tipa s-video out ?

Link to comment
Share on other sites

 

 

avenei tak nav tipa s-video out

Composite Video.

 

Jāsaprot kāpēc avene gļuko ar konrētu DAC. Linux taču... Varbūt var arī salabot ja ļoooti gribās. Bet nu avene nav vienīgais ko var internetā uzrakt.

 

Vardu sakot. DIY nav tikai savērt uz plates detaļas un ielīt spīzdīgā keisā. DIY ir arī softa līmenī, ja ar softa lietām ikdienā nepelna naudu.

Link to comment
Share on other sites

eeePC varētu būt OK variants, tikai SSD disku jāieliek un jāuztaisa labs 12V 2A baroklis, oriģinālais ir, khm.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Forumos par vecajiem Mac Mini fanoja šīm štellēm. Bet tad ir jāskata inteliskie, ne G4.

 

Cenas... :(

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

nu jā - iečekoju jau mazos 10 collu aparātus - ala asus, samsungs un acer. vē liekas brackam kaut kur bija tas HP lapsis ar grozāmo ekrānu - tovarētu labi izmantot un liekas tas bija ar bakstāmo ekrānu . jāpajautā vai šis nav to pārdevis :D

Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

kādas skandas un amps tiks izmantoti, lai to visu klausītos?  es te blakus topikā risināju tās pašas problēmas...

Link to comment
Share on other sites

 

 

mam vajag veidu kā bez ieslēgat liela datora klausīties savus flacus uz ārējā daca. atskaņotājam noteikti jābūt bez propelleriem. bet kompim, pat mazam nav pults un tur atkal jāķīmiķo, var protams vadīt ar telefonu etc, bet tas nav tas. tapēc pagaidām pie CD pieturos.

 

tīkla strīmeris (kuru ir saradies kā spaļu) + andrīša remotes softs neder? konkrētus modeļus ieteikt šobrīd nemācēšu, jo nerūp, bet nu šī ir niša, kur pēdējos dažos gados ir saradies pilns ar modeļiem, 24/96 atbalstoši un skanoši gan nebūs par 100+/- ...

Link to comment
Share on other sites

strīmot negribas. ok, padomāšu variantus. skandām un pastūžiem te nav nozīmes. Viss tiks iebarots DAC, tad preampā. Visticamāk, ka varētu pietikt ar mazo laptopa HDD vai SSD.

 

gribas arī lietošnas ērtumu - lai tas ir atsevišķa iekārta, negribas vēl papildus ne serveri, ne tableti vai viedtelefonu izmantot. no tāda viedokļa patīk squeezbox touch vai olive, ko nevaru pavilkt.

Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

es arī meklēju aparātu, kas atbalsta 24/192 failus, un tādu nemaz nav daudz. Faktiski vienīgais, ko atradu, bija Dune Base 3D, kas caur analogo un coaxial laiž cauri 24/192. Es izmantoju Egreat R6S, kas spēj atskaņot 24/192 failus, bet tie tiek downgreidoti (vai kā lai pareizi to nosauc...) uz 16/44 (gan spdif, gan analogajā, gan hdmi izejā). Un tā gan jau ir visiem lētajiem plejeriem....

Egreat gan ir diezgan ērts, ar sata kabeli var pieslēgt hdd (bez barošanas bloka) un nevajag strīmot no pc, jo to rūcināt man arī nepatika. Atbalsta cue failus, kas ir svarīgi. TV gan jāieslēdz, vismaz sākumā.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā es esmu vecs riebīgs pedants un visus failus, kas man ir, glabāju ar album art un visiem citiem iespējamiem info (ne, lyrics gan ne) ietagotiem, man prasītos liels pamatīgs iPad tipa ekrāns, uz kura smuki ar pirkstu varētu albumu vākus šurp turp virināt un kas uzturētu biblioteku gan no tīkla servera (kurš man mājās stāv ar 8TB diska vietas), gan no piespraužamajiem USB HDD. Un ja vēl interneta radio strīmotu, un Spotify , un ... un ... ech, jāpēk OliveOne.

Link to comment
Share on other sites

spainiss2

Wireless man 100 gadus nevajag. Problēma, ka jamos visos iekšā ir DAC, kuru ne man, ne Oskaram nevajag. Vajag faktiski tīkla/disku pārlūku ar ērtu interfeisu un USB izeju uz DAC.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Faktiski vienīgais, ko atradu, bija Dune Base 3D, kas caur analogo un coaxial laiž cauri 24/192.

Popcorn Hour 300-tā sērija arī māk, tik diemžēl atskaņojot ir atšķirība starp flac un to pašu kā wav, A-400 gan ar flac tiek galā labi, var vadīt no ipad, izmantot SSD, SD, nav ventilatora, bet mūzikais formātiem arā nāk nez kāpēc tikai 16/44,1, ja neizmanto arī video skatīšanai - padārgi vienīgi CD ripu klausīšanai... 

Link to comment
Share on other sites

aivars.m.

par A-400 bija ļoti sliktas atsauksmes no pult.lv, tāpēc nemaz neizskatīju kā variantu...

Link to comment
Share on other sites

Es, santīmseksošanas dēļ, tiešām organizētu visu ar rasberiju... Kāpēc? Tāpēc:

 

 

DIY ir arī softa līmenī

 

Bet nu... Ne visiem ir dots kreatīvi bakstīties. 

Link to comment
Share on other sites

 

Infinit profit! :sarkasms:

 

Bet patiesībā, ja displejs nav obligāta prasība, var paeksperimentēt ar aveni, uz kuras uzstutēt mpd serveri un izmantot kādu mpd klientu uz telefona. Šeit gan cilvēki sūdzās par problēmām ar USB skaņas kartēm un FLAC. Taču šeit ir apmierināts klients.

Labots - fest
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Veči beidziet dzīties pēc 192 kHz, jo tas ir mārketinga bulšits. Cilvēka dzirdei jēga ir max no 96 kHz. No 24-bit DAC arī jēga ir tad, ja SNR ir labi pāri 100 dB un izmantosiet digitālo skaļuma regulēšanu. Ja skaļuma regulēšana ir analoga, tad pat 16-bit DAC ir pilnīgi pietiekami. Un tā paša iemesla dēļ ierakstiem (failiem) vairāk par 16-bit absolūti nav jēgas. Apstrādē jā, bet ne gatava ieraksta glabāšanā...

 

Ņemot vērā osscar hobijus, es arī teiktu, ka jāņem Raspberry Pi un DIY jāizpaužas ar OS un softu ķīlēšanu. Vēl ļoti interesants budžeta devaiss ir MiniX NEO X5, piemēram no NewEgg. Tam ir HDMI, S/PDIF, Ethernet, Wi-Fi, USB, pat InfraRed uztvērējs un ļoti spējīgi dzelži.

Link to comment
Share on other sites

Inspektor. Nu nez nez. 192 skan labāk. Tas nav tikai Nyquis frekvences jautājums. Tur to pašu zemo galu precīzāk iesamplē arī zemo galu. Patīkamāk skan 192 kHz. Protams ir arī daudz citu nianšu, bet tomēr. Kaut vai paklausies kā izskan Hi-Hat šķīvis, kuram ir aktuāli tieši augšas. Vinīgi, tad mums atkal kāteleprotējas uz vadu topiku, lai nepiesārņotu šo tēmu.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Man arī liekas, ka augstākai izšķirtspējai pamatā augšas savācas. Man gan tagadējai sistēmai augšas ir diezgan rolled-off.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

JDat, tas "precīzāk iesamplē" ir dēļ laika izšķirtspējas un fāzu nobīdēm.

 

 

kevins, es jau to izskaidroju parādot informāciju par ITD. Un par manu frāzi - nē, tieši tā es arī biju domājis, jo runa bija par 192 kHz Fs (samplēšanas frekvence) bezjēdzību. Tie dod analogo spektru līdz 96 kHz un laika izšķirtspēju 5,2 us. Cilvēka spektrālās prasības (~20 kHz) apmierina jau 44,1 kHz Fs, bet ITD prasības (~10 us) apmierina 96 kHz. Tieši tādēļ 192 kHz arī ir bullšits un tikai nevajadzīgi dubultots datu plūsmas ātrums un apjoms.
Link to comment
Share on other sites

Tikai tīri teorētiski, kā sistēma saciparos 20kHz sinusu, un kā zāģi? Kas pēc tam tiks atskaņots? OK, ekstrēms salīdzinājums, bet tomēr. Tas pie tiem 44,1kHz

Labots - ju
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

ju, nav jāskatās digitālie klucīši ar acīm, bet gan jāizmanto normāls audio interfeiss, kuram aiz DAC ir korekts analogais LPF restoration filter, tad arī tā sinusoīda būs laba. To jau Naikvists un Furjē paskaidro... :) Zāģi arī saciparos un atciparos - tā, kā redzams rakstā par Furjē. Bet cilvēka auss neklausās to, ko Tu skaties ar acīm, bet gan sinusoīdu komponentes, jo tā ir akustisks spektra analizators.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, un kā tad Naikvista divi punkti (nosacīti) parādīs to, kā starp viņiem tas signāls ir gājis? Ar līkumiņu, vai tomēr pa taisno?

Vēl pieminēju Furjē. Pēc Furjē, jo vairāk "kārtas" (neatceros kā precīzi sauca, sen to mācījos), jo precīzāk varēs attēlot sākotnējo signālu. Ja pie ~20kHz tiek norautas augstākās harmonikas kaut kādam signālam, tad vairs tas signāls pēc atjaunošanas nav tieši tāds kāds bija. t.i. tas tieši attiecas uz tām augstākajām frekvencēm. Līdz ar to par sliktu nenāk, ka tomēr ir kaut kas arī virs 20kHz

t.i. tieši tam 20KHz zāģim vajag to vēl augstāku SF

Labots - ju
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

44.1/48 sūdīgi sasamplē ~20 kHz. Jā, tālāk ir filtri. Analogi... Digitāli. Analogu 96 dB/oktāva filtru uztaisīt un palist rūpnieciski būs grūti. Digitālu... Jā vieglāk. Bet tad uztaisam nākošo eksperimentu. Iegāžam 19 kHz un 20 kHz sīnusus un skatamies kas izveidojas intermodulācijas rezultātā. Nu bet. Ja var labāk, tad kāpēc netaisīt labāk? Tāpēc arī ir tie 192 kHz. Ierakstu studijās noder. Es esmu par 192 kHz. Ja ir iespēja tādā rezolūcijā klausīties materiālu, tad es tādā arī klausos.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

 

 

Es esmu par 192 kHz.

 

Seagate un WD pilnībā piekrīt. 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

ju, Tu nepareizi saproti Furjē. Cilvēka auss uztver tikai tā zāģa sinusoīdu komponentes līdz 20 kHz, līdz ar ko ir vienalga kā Tu to formu vēl precizē no augstāku frekvenču komponentēm.

 

JDat, jā, ļoti stāvu analogo filtru ir grūti uztaisīt, bet tādēļ taču DACos ir oversampling. Arī barojot DACam iekšā 48 kHz, izeja efektīvi strādā ar 48 * 8 = 384 kHz. Ierakstam no 192 kHz vēl varētu būt jēga, tāpat kā ir no 24-bit, bet tīri gala materiāla atskaņošanai tas ir ļoti apšaubāmi. Vienkārši visur literatūrā laika izšķirtspēju uzrāda kā 10 vai vairāk mikrosekundes.



 

 

Seagate un WD pilnībā piekrīt.

Labs! :D Un par 24-bit gala materiālu ierakstiem arī... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tie mūzikas failu izmēri tikai tāda zaķa spira vien ir, salīdzinot ar video izmēriem. Tas nu galīgi nav arguments.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
RudeWolf

Es biju domājis par līdzīgu variantu, tomēr man tas 16/44 ierobežojums nelikās tā čakara vērts. Ir tāds QA550, kurš analogas funkcijas pilda, tam ņemot IIS varot labus rezultātus sasniegt, bet atkal- neko citu kā 16/44 nemāk un interfeiss arī tāds DIYisks.

 

Skaties pats.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...