Jump to content

Vai Windows 8 ir pārāks par Win7?


hellentry333
 Share

Recommended Posts

Paldies. :)

Tikai vēl terminos iedziļināties. :)

Saglabāju, noseivoju. Brīvākā laikā paspēlēšos un pamācīšos.

 

p.s. Neesmu spēlējies ar W8. Nezinu kā ir, bet reklamēja kā (kā tur) tuchcreen galveno plusu- tāpēc jau ir tā brēka. Man W7 stāv kā klasiskais XP- diemžēl neesmu pētījis W7 iespējas...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ivo

    12

  • vvv

    32

  • JDat

    12

  • @rmands

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://windows.microsoft.com/lv-lv/windows-8/keyboard-shortcuts

 

-  vēl plašāk.

 

Esmu novērojis diva veida pieeju, vieni ir tā saucamie šortkutisti - strādā pārsvarā no klaviatūras izmantojot īsinājumtaustiņus, otri ir tā saucamie ikonisti - strādā pārsvarā ar peli bakstot ikonās.

Kā ir labāk vai pareizāk, nezinu. Domāju, gan vienā, gan otrā variantā pastāv galējības. Bet, laikam, patiesība ir kaut kur pa vidu. Ar to jau ir labi, ka katrs var izvēlēties, kas pašam tīkamāks, vai ērtāks.

Link to comment
Share on other sites

Vai teiksim Linux Mint 15 ir pārāks par 14 vai 13? Diez vai. Tā var salīdzināt līdz pensijai, bet kā jau te izteicās, ja kompis pirkts ar licenzētu w7, apgreidot nav ne mazākās jēgas, nekas tur diži ātrāk neskries, ja vien datoru nav pircis kapeikp*sējs, un tas knapi atbilst minimālajām prasībām. Speciāli uzliku uz virtuālās mašinas abus, lai salīdzinātu pie vienādiem dzelžiem un parametriem. 7-tais, tīri vizuāli skrien pat labāk.

Bet ja nu jaunam kompim 8-nieks ir virsū, lietot var, pie tam tas GUI nav akmenī iecirsts, var taču pielāgot savām vajadzībām, ērtībām un ieradumiem, bet kā vienīgai OS es tai tomēr neuzticētos - pārāk jau vēl jēls produkts.

Link to comment
Share on other sites

Un ko tu ar to gribēji pateikt? Pirmsizlaides versija Windows 8.1 Preview. Kad iznāks oficiāli, gan jau būs arī latviski. Runa šeit iet par Windows 8 (vai Windows 8 Pro), kas ir oficiāli iznākušas un kas IR latviski. Sāc vēl kasīt ārā no W8.1 ne līdz galam noslīpētās lietas un demonstrē kā W8 trūkumus.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tev "flīzes" galvā!

 

Šis ir labs.

 

 

 

Manuprāt, tas ir labs arguments priekš tiem, kam tas ir svarīgi.

 

Ne visiem tas ir svarīgi. 

 

 

 

Te tūlīt skarbie IT profi brēks, ka vienīg apareizā versija ir angliskā, ka LV versija sux, ka tur neko nevar sameklēt utt. utjp.

 

Tev tiešām:

 

 

Tev "flīzes" galvā!

 

 

 

Vai tad pašam googlē grūti sameklēt?

 

Latviski Tātad!

 

Svarīgi ir vis tie sissy pissy grafiskie uzprišinājumi, kur tiek atslēgti nafig kā pirmā lietā pēc install vai arī sistēma saknē.

 

Jā man patīk XP. Uz ttiecīgām kastēm to arī lietoju. Nu pārāk samudrīti tie W7 un W8 viispār. Stock variantā tās stulbās fļizes nelietojamas. Man vajag klasisko izskato kāds tas ir bijis no W4 (win95) laikiem nevis pūkainas rosā drisņas.

 

Ar ko saknē W8 atšķirās no W7? Sa ne ar ko. Izlaboti daži bagi un viss.

 

Jāsaprot viena lieta. Katrams savs. Tie kas te tagad stumj ka jaunākais ir labākais var iet atspārdīties.

 

Man W7 ir tikai tāpēc ka uz 64-bit kastes WinXP nav vērts turēt. Ja tā sistēma sāk izrādīt "intelektu" tad tas ārstējas ar cp /dev/random /dev/sda1 un viss. Man vajag lai sistēma strādā nevis taisa vipendronus un manā vietā izvēlas valodu, nokofigurē tīklu vai vēl sazin ko.

Link to comment
Share on other sites

JDat, ko tu ārdies? Neviens taču nepārmet tev, ka tu sēdi uz XP. Neviens nepārmet, ka tev nepatīk W7 un W8. Neviens nepārmet tev, ka tev nevajag latvisku operētājsistēmu. Tēma sākās ar jautājumu, vai W8 ir labāks par W7. Visi savas saprašanas līmenī atbild. Tu tikai uzsprāgsti nesakarīgi.

Link to comment
Share on other sites

Es neārdos. Vienkārši mani mani ieintriģēja Ivo aizstāvības runas... Attiecīg, atkal būs mani nepareizi sapratis. :)

 

Es jau nesaku na nevajag turēties pie XP vai W&. Vienkārši fascinē tas seklums, ar kuru tiek parādītas W8 priekšrocības. Tā vietā lai uztaisītu rozā un pūkainu vidi, vajadzēja padomāt par vides pielāgošanu. Abolis to vismaz dara saprātīgāk starp citu.

Link to comment
Share on other sites

Āboli daudzi slavē, bet, diemžēl, ābolis daudziem neder. Arī man neder, jo pamatprogrammas uz āboļa neiet. Izvēle - tikai Windows. A ko no Windows var izvēlēties. Tagad, ja pērk jaunu datoru, pa lielam izvēle ir tikai starp 7 un 8. Ja pērk laptopu ar OEM Windows, pārsvarā piedāvājumā 8. Varam te bļaustīties, bet mūsu vietā MS izdomās ar kādu OS strādāt, ko padarīsi.

Bet par tēmu runājot, gribas iedrošināt tos, kas šaubās par W8. Nav problēmu ar viņu, to vairums saka, kas sākuši lietot.

Link to comment
Share on other sites

Emm. Ar ābolu ir interesanti. Mākslinieki nemaz nav tehniski cilvēki, tiem tad abōls arī labi der. Bet nu Runa ir par W7 vs W8. Es tiešām neredzu nekādus uzlabojumus. Ir sanācis W8 palietot. Likās ka slitāks, stulbāks un kakaināks izstrādājums. Žēl ka nevaru atļauties MacBook Pro un uz Pingīna nevaru izdarīt visu ko man vajag.

Link to comment
Share on other sites

 

 

un kakaināks izstrādājums

Da visa tā MS padarīšana ir tāda. Tik nelaime, ka vietā nekā līdzvērtīga nav ko paņemt.

Link to comment
Share on other sites

Tieši tāpēc klasiska destop cienīt'jiem nu nekādi nevar ieteikt W8... Pirmajā uzmetienā W8 iz tāpat kā vecs zirgs, kuram vienā vietā iesprausta ingvera sakne lai izskatītos jaunāks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tā, tie ar jūtīgajiem ekrāniem gan var priecāties. Daudzi saka, ka mūs, desktop lietotājus, W8 izstrādātāji skārienekrānu dēļ, apdalīja. Gribētos tīru desktop versiju.

Link to comment
Share on other sites

Nu tik būs jautrība, kad uzņēmumi būs spiesti masveidā pāriet uz W8.

Lielas šausmas pieredzēju, kad ģevkām mūsu birojā aizliedza disketes, jo tās sāka kļūt nepopulāras un klientiem vairs nebij kur tās nolasīt. Vajadzēja visu rakstīt diskos. Vēl bija šausmas, kad birojā grāmatvedei uzlika jaunu datoru, kurā ofiss latviski, nevis angliski. Liekas, būtu jāpriecājas, bet šī otrādi. Tā ka šausmas būs vienmēr, par to nav jābēdā.

Labots - Skrandainais
Skaties pats uz savām darbībām
Link to comment
Share on other sites

Jautrību jau ir nācies un nākas piedzīvot tāpat. Inženieriem parasti vienmēr ir bijusi problēma, ka vairs nav kur pieslēgt kādu arēju ierīci. Nedarbojas kāda vecāka programma, vai nav vairs vajadzīgā porta jaunākajiem datoriem. Principā jau viss ir pie kājas. Kā saka viens mans kolēģis, nav instrumenta - nestrādāju. Tikko esi pie kā pieradis un apguvis un pielāgojies, tā bac sāc visu no jauna.

Mans viens kolēģis parasti jaunas iekārtas pasūta, kad tām jau ir pagājuši kādi divi gadi no izstrādes, kad ir novērsti visādi trūkumi. Tagad jau visi tik ātri ceņšas izlaist jaunus modeļus, tāpat kā jaunus mobilos telefonus, ka vairs nav iespējams normāli nekam izsekot. Iekārtu kvalitāte krītas katastrofāli. Tā kā tas ir visiem ražotājiem, tad izvēlēties neko labāku nevar.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Lielaakaas kaujas sanaak par to, kuram lielaaka taisniiba. Es protams testeeju jaunaas lietas, bet tas nenoziimee, ka man taas tuuliit ir jaalieto. Testeeju, jo par to pastarpinaataa veidaa agraak vai velaak atnaak savs labums. Win8 ir ok uz Lenovo Yogas datorplansheteem. Lai es Win8 uzliktu parastam Desktop kompim, man vajag speeciigu argumentu. Liidz shim nevienu taadu no saviem klientiem neesmu dzirdeejis, kaa arii pats nevaru sniegt nevienu argumentu, kaapeec uz klienta datora, Win7 vietaa buutu jaliek Win8. Win7 funkcione, sanjem apdeitus un buutiski nav labaaks vai sliktaaks par Win8.

 

Ikdienaa gan vairaak pieturos pie XP. Pieradums.



 

 

ja salīdzina win8 ar w7 , tad reāli w7 smagi zaudē

 

Par sho varbuut vareetu siikaak?



 

 

Nu tik būs jautrība, kad uzņēmumi būs spiesti masveidā pāriet uz W8

 

Ko tu saki O_o

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tas nenotiks, jo reāli OS esi nopircis un neviens neliek viņu apgreidot. Parasti apgreido OS kopā ar jaunu datoru, kas arī nenotiek masveidā. 

 

 

Nu tik būs jautrība, kad uzņēmumi būs spiesti masveidā pāriet uz W8.

 

Kas attiecas uz XP, tad vienā otrā kantorī ir jāpadomā par piespiedu apgreidu, jo vairāki MS softi prasa minimums Windows Vista un IE9. MS 2013 vispār darbojas sākot no win7, jo lielākā daļa produktu jau nāk 64bit variācijās. Personīgi esmu atbrīvojies no pēdējā datora, kur tāds bija un vairāk netaisos lietot.

 

Arī modernam datoram ar 8GB RAM bāzt XP (64bit kaku aizmirstam) būtu neloģiski. 



Vo, reku Windows 2012 ir kā reiz bez izskaistinājumiem un liekām vizualizācijām. Tur viss iet uz askētiskumu (lai RDC nav jātur 5mibt truba), kas datorkeksiem paredzēts. Cena gan nav draudzīga.

 

 

Svarīgi ir vis tie sissy pissy grafiskie uzprišinājumi, kur tiek atslēgti nafig kā pirmā lietā pēc install vai arī sistēma saknē.
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

 

 

Emm. Ar ābolu ir interesanti. Mākslinieki nemaz nav tehniski cilvēki, tiem tad abōls arī labi der. Bet nu Runa ir par W7 vs W8.

 

Teikšu no savas pieredzes - pašlaik ir laptops Dell Vostro ar triple boot Win7, Win 8 un OS X ML. Tas pats bilžu apstrādājamais Lightroom iet raiti uz ābola un Win 8, uz Win7 nedaudz, bet jūtami lēnāk.

Link to comment
Share on other sites

ja salīdzina win8 ar w7 , tad reāli w7 smagi zaudē :>

Kurā vietaa ???  :mrgreen:   Gudri rakstīt mēs visi mākam.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

 

 

ģevkām mūsu birojā aizliedza disketes

Lai cik dīvaini tas nebūtu, ir vēl kantori, kas lieto. Šogad lidostas pasta muita mani aizsūtīja pie deklarantiem un deklarants sarakstīja papīrus +IERAKSTĪJA TO VISU DISKETĒ un tad ar papīru uun disketi vilkos atpakaļ uz pastu, kur nokārtoju lietas līdz galam. Bija protams neliels šoks, kad ierudzīju, ka kāds lieto to brīnumu, ko reāli 15 gadus nebiju redzējis.



 

 

Nu tik būs jautrība, kad uzņēmumi būs spiesti masveidā pāriet uz W8.

Un iekā kā tad būs tā jautrība, ja drīkst zināt. Domā birojos sēž massveidā tik lieli idioti, kas nejēgs desktopu atrast??? :D

Parastajam jūzerim manuprāt pilnīgi nekādas atšķirības vai uz kompja xp, w7 vai w8, neliels pierašanas jautājums 10 nimūšu garumā un viss. Be te jau kādam tas liekas bezmaz pasaules gals.

Link to comment
Share on other sites

Laikam neēsi par adminu strādājis.

Dažam labam ir pasaules gals, ka šortkats no desktopa ir pazudis, vai ne tur atrodas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Vecās kastes ar xp  varēs uz linuksi pārlikt, tiem veciem graustiem nafik jaunu OS, da gandrīz droši, ka uzlikt labāku W tiem nevarēs.

Brēkšana ir un būs. Nepierastāka lieta ekrānā daudziem dod nemieru. w7 kā uzlika, imio bļ... neesmu sisadmins, bet kunksēšanu nācās klausīties.

Vista bija briesmīga, vink, bet w7 jau stabils, w8 cik saka, arī esot tīri OK. Darbā W8 vēl nekur nav uzlikts. Sabāza W7 masveidā, cilvēki pieraduši. Biroju darbinieki nav glupi, vienkārši inerce kamēr pārvarēta. Prasa laiku, kamēr pierod.

Labots - wersa
Link to comment
Share on other sites

 

 

iroju darbinieki nav glupi, vienkārši inerce kamēr pārvarēta. Prasa laiku, kamēr pierod.

 

Da man birojā ir jau gadu kā Windows 7, bet joprojām nāk pie manis uz prasa kur to var atrast un kas šis par mēslu. Office protams 2003šais, lai darbs neapstātos... 

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Ofisi mums visādi. Dažas vecas kastes ar xp un 2003o ir lietošanā. Pārējām w7, jaunākas programmas.

Pirmās 2 ned, ja ko pamaina, ir kā nervu klīnikā. Vēlāk apklust, viss darbs turpinās.

Link to comment
Share on other sites

Paga, ar ko tad win7 no xp parastam jūzerim atšķiras?

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Dažas vecās kastes ar xp ir tikai tāpēc, ka vēl kustās :) .

Par pārējiem sīksīkumiem neiespringstu. Par laimi, neesmu sisadmins. Kad vajag, kādus skenerus, printerus pieslēdzu i viss. Ja vajag momentā un sisadminis nav uz vietas, bet man brīvs brīdis. Tikai dažas reizes pa visām darbavietām to esmu darījis.

Žēlabas utt - pie sisadmiņa. :yahoo: . Vienu pateikšu - jaunas programatūras ieviešanai utt visvairāk pretojas buhi, vecie buki no augšgala utt. Stagnatīvs elements.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

visvairāk pretojas buhi

Grāmatvedību kaitināt nekad nav bijis prāta darbs - tie ir pirmie uz kuru mazākā pīkstiena jārikšo . 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā man ar tāda situācija ofisā, ka ir win7, bet ofiss ir 2003.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Paga, ar ko tad win7 no xp parastam jūzerim atšķiras?

Neticēsiet. Start menu bija klasiskais, ar XP parādījās jaunais (manā izpratnē ērtāks), kā iespēja, varēja viegli pārslēgt uz klasisko un atpakaļ. Vistā bija iespēja pārslēgt uz klasisko. Windows 7 vairs nebija. Tad šis bija bez maz vai pasaules gals. Gados vecāka kolēģīte nopirka sev laptopu ar W7, un tavu bēdu, nebija tur klasiskā start menu, ko līdz šim visur viņai tika iestādījuši. Tak gandrīz dators uz veikalu atpakaļ bija jānes. Goda vārds. Būs ar W8 daudziem/daudzām problēmas pirmajā brīdī. Ir vēl tāda diezgan daudzskaitlīga profesionālu datorlietotāju suga - viņiem/viņām sākumā visu parāda, kamēr pielec, un tad tās lietas notiek. Bet ne pa labi ne pa kreisi, tikai tā kā sākumā ierādīts. Ja tas sākumā ierādītais darbojas no versijas uz versiju, problēmu nav, bet ja vienā brīdī ierastās darbības jādara citādi, tad ir krahs, darbi stāv, zākāšanās, utt. Visvairāk man patīk tas izcilais blondīņu teiciens - stulbais dators.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Abas OS, ir gandrīz vienāda vecuma. Tikai 2 gadu starpība. Abas aptuveni reizē arī nosprāgs, bet tāds tracis it kā no nākamā gada aprīļa, suports tiek pārtraukts Windows 7 un visiem (visiem) nekavējoties jāpāriet uz Windows 8. :D

 

Kā jau te minēja, ar grāmatvežiem labāk pa draugam! :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man situācija bija pretēja, kad darbs apstājās. Ja visi doķi ir .doc, .ppt, .xls, tad nekādu problēmu, saņem dokumentu, nosūti tālāk. Bet ja darišana ar Office 2010, tad viens otrs excel xlsx dokuments ir nelietojams pat ar visiem konvertoriem, wordā ļoti bieži šrifts visā dokumentā ir sačakarēts un visvisādas nobīdes. Un pats galvenais, ka Office 2003 neprot normāli strādāt ar SharePoint 2010 rediģēšanas režīmā.

 

Oulook 2003 savukārt ir liela bremze, ja pasts sakrājās lielos apjomos, bet arhivācija nav ērta. Tagad uz 2010 outlook fails ir ~20GB un nekas nekaras un normāli funkcionē (atskaitot kaitinošo un neizlabojamo Paste gļuku).

 

Office 2007 ir Windows Vista stāsts - daudz daudz daudz gļuku analoģiski kā ar veco Office XP. 

 

 

 

Office protams 2003šais, lai darbs neapstātos...
 
Link to comment
Share on other sites

Manējiem darbā bija kultūršoks.. gada sākumā tikām pie jauniem pc.. visi pa jaunam jau liekas AD.. no XP pa taisno uz W7.. tas vēl sīkums.. bet vislielāko sašutumu izpelnījās pāriešana no office 2003 uz OpenOffice.. uj kā man grūti gāja pirmo mēnesi.. Jo pie office 2010/13 reti kurš tika.. :D Bet nu tagad jau miers un klusums.. visiem viss apskaidrots un pieraduši. Un man mazāks darbs pateicoties AD.

 

@, Kas tad tik gļukains bija office 2007?? Pašam bija mājās.. un darbā arī bija.. tagad ir office 2010 un vispār nekādu problēmu. Tiesa epastam mūsu kantoris lieto Thunderbird.. un ar to arī nav bijušas problēmas.. iepriekš, kad bija XP un outlook express.. ik pa laikam kādam mēdza nobrukt un tas 2gb faila limits.. rrrr :D

Link to comment
Share on other sites

Principā ar libreoffice (openoffice) birojā pietiek atliektiem galiem. Pirms 2 gadiem bija problēmas ar Mail Merge, bet tas ar taga funkcionē normāli.

Un galu galā, lai nav jāņemās ap xp vs w7 vs w8 vs wx, nopērkam tikai datoru un lielkam kaut vai (ja nav specifiskas programmas vai vajadzības, kuras ir tikai win vidē) ubuntu + libre.. + pārējo brīvo programmatūru!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...