Jump to content

Vai Windows 8 ir pārāks par Win7?


hellentry333
 Share

Recommended Posts

Jēga likt Win8 un modificēt/čakarēties, lai iegūtu Win7 izskatu un izvēlnes. Biju skeptisks pret Win8 jau no paša sākuma, bet izlēmu nesen pamēģināt uzlikt uz galda datora. Pat pēc Classic Shell uzlikšanas man viņš riebās, šķita ļoti neērts, kā arī tas dizains patiesībā nemaz nešķita tik smuks. Planšetēm gan jau tas Metro ir ok... Pierast jau var visam, bet neredzu jēgu mēnesi ar to mocīties, jo reālus ieguvumus, pārejot uz Win8, šobrīd neredzu (vismaz es). Un par to vēl maksāt? Liku atpakaļ Win7 tanī pašā dienā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • xp

    9

  • ivo

    12

  • vvv

    32

  • JDat

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

viesturs0711

Windows 8 ir priekš skārienjūtīgiem displejiem un planšetēm. Neredzu nevienu dibinātu iemeslu apgreidot kasti ar legālu Win7 uz Win8.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Sievai uz datora ir win8, kas no lietošanas viedokļa ok, tikai jāpierod. Galu galā, taču lieto aplikācijas, nevies dien dienā tiek spaidīta sasodītā start poga.

Daļēji no veciem izmantošanas principiem esmu aizgājis un visas darbības tiek panāktas ar taustiņu kombinācijām un start pogu ar peli ļoti sen neesmu spiedis, līdz ar to win7 vai win8 nav nekādas atšķirības.

 

Pašam uz datora vēl stāv win2008 R2, līdz ar to nav īsti nepieciešamības speciāli mainīt OS, kas lieliski kalpo.

 

Un vispār kāda jēga čakarēties un apgreidot kasti, ja viss lieliski strādā? Cik noprotu, tad dažiem te fetišs visas OS iztestēt sākot no XP. 

Link to comment
Share on other sites

Mājās no 26.10.2012, darbā uz veca biznes laptopa no 02.2012 beta versija un pēc tam oficiālu. Mājās statpoga ir Stardock. Visā pārējā lietošanā neredzu atšķirībā no W7, tikai tas ka strādā daudz daudz ātrāk. Darbā pēc start pogas nav vajadzības, vienīgā problēma gan ir ar save as un dažām lietām, jo laptops aizvēsturisks un vienozīmīgi nav paredzēts priekš W8 (kaut kut forumā viens bija uzrakstijis līdzīgu problēmu, ja nekļūdos, tad tajā brīdī nekāda risinājuma nebija), bet nu to pieciešu, gan jau ka var atrisināt, nav laika vienkārši meklēt.

Ir tā, kad ja agrāk likās ka W7 darbojas ātri, tad tagad W7 liekas pilnīga bremze. Ja vēlies taisīt eksperimentus ar dzžādiem softiem, tad jāizmanto Win XPO, jo arī W7 jau nepieļāva daudz izvirtības šajā jomā. W8 ne tik. Ikdienas un darba lietošanai W8 ir ok, pat ļoti ok. Tos klučus un aplikācijas pagaidām nelietoju un pat nemanu ka viņi tādi ir.

Kolēģim Dell laptops ar i3 un SSD un W7 no hibernate pamostas apmēram minūti, pēc tam, kā es ieslēdzu savu veco HP no shutdown-a :)

Link to comment
Share on other sites

Mājās uz viena ir W8, arī paņēmu uz to akciju, kas bija. Turpinu lietot, nekādas problēmas neredzu, lai gan uz tā kompja bija oriģināls W7. Baigo vajadzību pēc starta pogas arī neredzu. Nepieciešamās aplikācijas palaižu no tās sākuma virsmas, vai ir iepinotas taskbarā. Ieslēdzu/izslēdzu kompi ar fizisko pogu.

Link to comment
Share on other sites

Ja es varētu iegūt windows 8 meklēšanas funkciju uz win taustiņa varētu pāriet atpakaļ pie Win7.

Metro interfeiss - nu ja būtu bakstāmekrāns droši vien patiktu ļoti, bet tagad pirmā kombinācija kuru visi spiež pēc logina Win-D ....

Link to comment
Share on other sites

Betu pāris nedēļas palietoju un izmetu. Bet tagad pārgāju uz win8 phone un sāk likties, ka moš arī pc vajag w8, jāpagaida 8.1. un moš jāuzliek.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nevienu nekaitina tā lēkāšana turp-atpakaļ starp normālo desktopu un to draņķa metro style? It sevišķi, ja ir tāda nelaime, ka puse ikdienā lietoto aplikāciju ir metro full-screen, a otra puse normāli logi?

Man vienīgā metro aplikācija ir e-pasta klients. Ja viņš vaļā, tad ērti pārslēgties starp viņu un parasto dekstopu var iebraucot ar peli kreisajā augšējā stūrī. Tā, ka nekādu problēmu.

Protams, var atrast arī e-pasta klientu, kurš darbojas dekstop variantā un tad vispār nevajag lietot tās metro aplikācijas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja es varētu iegūt windows 8 meklēšanas funkciju uz win taustiņa varētu pāriet atpakaļ pie Win7.

Kuru tieši no meklēšanas fīčām? Apšu saraksta vai ko specifiskāku? Jo apšu sarkastā ar Win taustiņu meklē jau no Vista laikiem. 

Link to comment
Share on other sites

Ko tad meklē ar win taustiņu? Iekš win8 jams aizved pa taisno uz sākuma metro logu un neko meklēt nepiedāvā.

Link to comment
Share on other sites

versatile

ivo, nospied win taustiņu, attopies metro logā, tad sāc rakstīt - sākas search.

Funkcionalitāte realizēta identiski win7, tikai izskatās savādāk. Baisi ērti. 8.1 variantā tas ir uzlabots un nav dalījuma starp failiem, aplikācijām un iestatījumiem.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Neatšķiras viņi tik ļoti ja uzliek start pogu, bet pagaidām labāk palieku pie windows 7 liekas ērtāks...

Link to comment
Share on other sites

versatile

Kas jūs sadeguši visi ar to starta pogu?! Tam ir taustiņš uz klaviatūras un tur nu nekādas atšķirības. Pele tak parasti ekrāna vidū kkur - ātrāk ir uzsist pa to pogu, nekā vilkt uz stūri.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kas jūs sadeguši visi ar to starta pogu?! Tam ir taustiņš uz klaviatūras un tur nu nekādas atšķirības. Pele tak parasti ekrāna vidū kkur - ātrāk ir uzsist pa to pogu, nekā vilkt uz stūri.
Pieradums gadu gadiem kuru isā laikā nepārmācīsi. 
Link to comment
Share on other sites

Tiešām, iestagnējuši uz veciem pieradumiem. Un tie lielākie stagnanti parasti visvairāk zākā to W8. Lai arī W8 nav ne vainas. Ir viņš ņiprāks par W7. Vēl mans piemērs - uz W7 pēc uzinstalēšanas negāja wlan, obligāti vajadzēja meklēt disku ar draiveri, to instalēt un tikai tad varēju tikt tīklā, W8 uzreiz atpazina bezvadu tīklu, nav vajadzības pēc bezvadu tīkla kartes draiveru instalēšanas. Patīkami. Ko vēl ievēroju, tās pašas aplikācijas uz W8 kaut kā veiklāk uzinstalējas, un ja vajag atinstalēt, atinstalējas, kā saka, tīrāk. Senāk atinstalētu aplikāciju pēdas palika uz datora daudz uzkrītošāk. Neko neteikšu par metro, nelietoju, jo nav nepieciešamības, bet desktop režīms tikpat ērts kā W7. Manuprāt, krietni vienkāršāks skatā tas W8.  Bija uz W7, kad iedarbināti aero režīmi, dažas aplikācijas iebremzēja, tiešām, tāpēc slēdzu ārā tos aero režīmus, neuzskatu, ka tas bija ļoti pareizi. Pāreja lietotājam no W7 uz W8 prasa lielāku pierašanas laiku, tas gan. Bet kopumā, neko sliktu par W8 teikt nevar. Un nevajag klausīt tos spriedelētājus, kas noliek W8 kā pēdējo mēslu, kaut arī paši nav tā kārtīgi pastrādājuši uz W8. Pilnībā pievienojos šajā tēmā izskanējušam viedoklim, ka OS nav tas galvenais darbā. Strādā taču aplikācijās. Ja aplikācijas uz OS darbojas labi, tad OS ir laba.

Link to comment
Share on other sites

Lielākai daļai PC ir darba instruments, tāpēc tiešām katrs sīkums sit ārā no ierastā ritma - arī starta pogas neesamība.

Tāpēc arī lietoju classic shell un viss ok!

Link to comment
Share on other sites

Vai W7 ir sliktāks par W8? - viennozīmīgi nē!

Pats neesmu redzējis W8, bet piebiedrošos viedoklim, ka MS ar to ir aizšāvis garām. Ne visiem izskats un taustes sajūta ir svarīgi priekš OS.

MS visvairāk mani šokēja ar Office 2007 izlaišanu, tur tik daudzkas salaists galīgā pakaļā, joprojām sēžu uz Office 2003.

Link to comment
Share on other sites

Pabakstīju Windows 8.1 Preview 64bit un nekādu īpašu ātrdarbības pieauguma nebija.

Sistēmas ieslēgšana līdz darbavirsmai:

  • w7    64bit - 16s (visi atjauninājumi + aplikācijas)
  • w8.1 64bit - 15s (visi atjauninājumi)

Pabakstot logus un esošās aplikācija ir vērojama neliela ātrdarbība salīdzinot ar w7, BET, ja w7 atslēdz Aero, tad vispār nav nekādas starpības (w8 nav Aero).

 

 

 

uz W7 pēc uzinstalēšanas negāja wlan, obligāti vajadzēja meklēt disku ar draiveri, to instalēt un tikai tad varēju tikt tīklā, W8 uzreiz atpazina bezvadu tīklu, nav vajadzības pēc bezvadu tīkla kartes draiveru instalēšanas.

Integrē visus draiverus instalācjas diskā, un vispār nebūs vajadzības kaut ko instalēt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
camel

Nāksies tomēr reiz pierast, jo Office 2010 un Office 2012 ir pēc vieniem un tiem pašiem principiem - klasisko menu ar 1000 sublogiem pārvērst par ribbon joslu, kas maina savu nozīmi atkarībā no konteksta, lai konstantā joslā iebāztu vairāk pogas. Šādas pašas tradīcijas ir visos MS softos (CRM, NAV, AX u.c.).  Pēc manām domām tur nekas nav salaists grīstēm, bet vienkārši izmētāta funkcionalitāte, kas sākotnēji grūti uztverama. Vismaz neviena vajadzīgā opcija nav aizmesta.  

 

Te vispār redzams, kā izmanto OS un aplikācijas, kas arī nosaka tālākās prasības:

1. File-> Save, Edit -> Font

2. Ctrl+S, Ctrl+D

3. Ikona, konteksta ikona

 

Tie kas izmanto 1. variantu, arī visvairāk cietīs. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Integrē visus draiverus instalācjas diskā, un vispār nebūs vajadzības kaut ko instalēt.

Man priekšā stāv dators un OS instalācijas disks no kastītes. Instalēju OS, pēc tam instalēju draiverus. Viss vienkārši. Kam man to čakaru ar draiveru integrēšanu intstalācijas diskā. Draiverus iepriekš var ievilkt fleškā no ražotāju mājas lapām svaigākos. Bet pluss tomēr ir pluss, ka W8 gadījumā atkrīt bezvadu tīkla kartes draivera instalēšana - jau instalācijas gaitā es esmu tīklā, visi updeiti man jau saliekas pirmās palaišanas laikā. Liela pieredze OS instalēšanā man nav, bet ļoti likās patīkams fakts, ka ne kripatu nav jāiespringst pie tikšanas tīklā instalējot W8.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet pluss tomēr ir pluss, ka W8 gadījumā atkrīt bezvadu tīkla kartes draivera instalēšana

 

 

Ja tu zinātu kāpēc tad tu tā nedomātu.
Link to comment
Share on other sites

 

 

vvv, on 19 Aug 2013 - 17:46, said: Bet pluss tomēr ir pluss, ka W8 gadījumā atkrīt bezvadu tīkla kartes draivera instalēšana snukurins, on 19 Aug 2013 - 17:41, said: Ja tu zinātu kāpēc tad tu tā nedomātu.

Paskaidro, lūdzu, man nezinātājam. Atklāj man to baiso noslēpumu, kāpēc.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Laikam esmu unikāls un to daru vismaz 2x retāk :) OS vieglāk noklonēt vai izkasīt no bekapa, nekā instalēt pa jaunu. Vismaz līdz šim konsekventi pārinstalēšana nozīmē arī jaunas OS uzlikšana. 

 

 

instalāciju dara reizi pāris gados,
Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nāksies tomēr reiz pierast


Pašlaik nav tādas vajadzības, Office 2003 ir pilnīgi pietiekošs.
Es tomēr nesaprotu, cik stulbam ir jābūt, lai UI rīkus izvietotu horizontālā ribbon joslā, kad pārsvarā tiek izmantoti platekrāna monitori. 3ds Max vai pat Photoshop ir labs piemērs kā jātaisa UI.
Bet tā nav vienīgā problēma. Windows pārsvarā lietoju ar High Contrast krāsu shēmu, tā rezultātā, piemēram, Access 2007 nav lietojams, jo melns teksts uz melna fona, ZB.
Varbūt tas neaatiecas uz te apspriesto W8, bet tas parāda, kurā virzienā MS mārketings darbojas. Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

Paldies, snukurins, sapratu. Jaunāka OS, tātad arī labāks draiveru atbalsts.

 

 

OS vieglāk noklonēt vai izkasīt no bekapa, nekā instalēt pa jaunu

Tas jums, spečuki, kas māk. Man, parastam lietotājam, vieglāk pa parasto.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Vai W7 ir sliktāks par W8? - viennozīmīgi nē! Pats neesmu redzējis W8, bet piebiedrošos viedoklim, ka MS ar to ir aizšāvis garām. Ne visiem izskats un taustes sajūta ir svarīgi priekš OS. MS visvairāk mani šokēja ar Office 2007 izlaišanu, tur tik daudzkas salaists galīgā pakaļā, joprojām sēžu uz Office 2003.

Книжку не читал, но мнение имею...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pareizi, keksis, atzīmēji. Pavisam nesliktu OS - W8 zākā pārsvarā tie, kas viņu nav lietojuši. Un tad sametās barā, un maldīgs iespaids tiek radīts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
W8 zākā pārsvarā tie, kas viņu nav lietojuši.

Novilku mēnesi - paldies par desām, lai aizrijās pokemoni ar to spīdīgo kaku. Tā ir neproduktīvākā OS desmitgadē - un man vēl savulaik likās, ka OSX nav normāli izmanotajms darbam... 

 

Kāda nafig starpība, ka pati sistēma ir "ātrāka" (lai gan par šo var pastrīdēties) - man tā logu pārslēgšanās, neloģiskās peles kustības uz stūriem un atpakaļ, un efekti atņem vismaz pusstundu produktīvā laika dienā, nemaz nerunājot par kopējo diskomfortu lietojot divas paralēlas pilnīgi savādākas darba vides. Es ar datoru gribu strādāt ātri, efektīvi un pelnīt naudu, nevis pavadīt savu laiku priecājoties par spīguļiem un animācijām. Piedevām man ir tuvu pie sešdesmit gadiem, un pat man liekas, ka tās Start izvēlnes ikonas ir parodija priekš aklajiem.

 

Tas tak ir atzīts visās profesionāļu aprindās, ka Metro dizains nav normāli izmantojams ar peli - kaudze sīko neērtību, kas summējas pamatīgā usability fail. Mouse travel time, pointer curve, ease of access - visi normāla UI pamatprincipi tur ir izmesti miskastē, lai tikai apelētu priekš planšetnieku speķainajām roķelēm. Ja Win8 Metro čaula būtu atstāta tikai kā UI priekš planšetēm un tālruņiem, es neko neteiktu - tā savu darbu tur pilda, bet priekš galda datora - pilnīgs marasms.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Tas taču visiem skaidrs, ka metro ir labs priekš jūtīgiem ekrāniem. Nelietoju es to metro, un man viņš darbam netraucē. Ar W8.1, laikam, sola, ka varēs ieslēgties tieši desktop režīmā. Tad vispār viņš nemaisīsies pa kājām. Tagad no rīta ieslēdzot datoru, nospiežu enter (desktop flīze ir pirmā sarakstā) un ir man desktopa režīms visu dienu. Nesaprotu, kā var zaudēt pusstundu dienā, tikai tāpēc, ka kaut kur apakšā ir metro ar visiem saviem neloģiskajiem efektiem. Un nezinu nopietnas programmas, kas priekš metro ir, bet priekš desktopa nav. Visas programmas ir desktopā, metro palielam tikai nevajadzīgas figņas. Nu un, ka metro tur ir, nesāp tas man, un nav nekādas neproduktivitātes.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

 

 

Ar W8.1, laikam, sola, ka varēs ieslēgties tieši desktop režīmā
Vot tad es arī izskatīšu iespēju apgreidot datorus - a citādi tukša naudas izmešana. 

 

 

un ir man desktopa režīms visu dienu.
Man gan visulaik sanāca slēgalēties turpu atpakaļ, jo darba softi visi desktopā, a Mail/Music/VLC visi Metro stilā. 

 

 

Nesaprotu, kā var zaudēt pusstundu dienā,
1.5 sec animācija  pāris simtu reižu dienā + taimauti, kad pele nonāk karstajos stūros + iebremzēšana lēkājot starp desktopu un atpakaļ + regulārais apjukums. Patiesībā vairāk nekā pusstunda tur salasās, šķiet.
Link to comment
Share on other sites

Tas tak ir atzīts visās profesionāļu aprindās

Kā man patīk šādai apgalvojumi... 

 

 

 

Tas taču visiem skaidrs

Un šādi... 

Vai zināt savu problēmu? Jūs uzskatāt, ka visi (vai vismaz absolūtais vairums) domā tieši tāpat kā Jūs.

Gribat, atklāšu Jums mazu noslēpumu - tas tā nebūt nav. Un Jums būs grūti komunicēt ar līdzcilvēkiem, ja neiemācīsieties tam tikt pāri...

 

 

 

darba softi visi desktopā, a Mail/Music/VLC

VLC točno nav metro stilā, to kakaino Music vispār nafig izmantot un arī maila softu var sameklēt tādu, kas darbjas desktop modē. Tā ka paša līkās rociņas vien būs pie vainas. 

 

Jā - un vēl. Pārslēgties starp logiem ar peli augšējā labajā stūrī vai ar veco labo Alt+Tab kombināciju var pietiekami ērti un zibenīgi.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Vislabākais Windows ir tas kurs pilda vajadzīgās finkcijas Tavā datorā. Nav svarīgi vai tas ir Win8 vai win 1.0

 

Operētājsistēma ir pakārtota lieta uzdevumiem, kurus lietotājs risina pie datora. Te tad arī sākas. Vienam Logi, otram Pingvīns, trešam ābols...

 

Vienmēr atradīsies galvā tērētie kuri gribēs pamēģināt jaunāko šainy palodzīti bez jebkādiem praktiskiem argumentiem.

 

Pilnīg lieka diskusija.

Link to comment
Share on other sites

Arnold Piepe, tev gan greznība darbā - music. Atceros iepriekšējā darba vietā, kaut kā viens kolēģītis aizrāvās ar mūzikas klausīšanos austiņās no datora. Ieradās kontrole, kolēģītim pilns dators ar dziesmiņām. Atņēma datoru, firmai štrāfs, krimināllieta... Paskaidroja, tie vīriņi pārbaudītāji, ja datorā mūzika, tātad pārkāpums, izņēmumi tikai, ja darbojies mūzikas biznesā vai kaut kā tā. Sapratu no tās reizes, darba datorā mūziku turēt nedrīkst, nav darbošanās saistīta ar mūziku, nekādas mūzikas datorā. Vienam paziņam pat no orģinālā CD, kas turpat uz galda stāvēja, datorā saliktas dziesmas, vienalga dabūja taisnoties pārbaudītājiem. A maili vienkārši ofisa outlookā, kas ir desktopa aplikācija,  outlook, tāpēc, ka viņš ir visos MS ofisos, ko drīkst lietot komercvajadzībām, vajag vai nevajag, viņš ir, tad lietoju. Vispār tas metro mail neatbalsta inbox.lv pop kontu, tad nafig viņu. W7 taču nebija tādas mail aplikācijas.

 

 

Vai zināt savu problēmu? Jūs uzskatāt, ka visi (vai vismaz absolūtais vairums) domā tieši tāpat kā Jūs. Gribat, atklāšu Jums mazu noslēpumu - tas tā nebūt nav. Un Jums būs grūti komunicēt ar līdzcilvēkiem, ja neiemācīsieties tam tikt pāri...

ivo, nekasies. Tēmas nosaukumā ir jautājums, autors grib dzirdēt cilvēku viedokli, ko cilvēki te arī izsaka. Citiem tāds viedoklis, citiem savādāks, galā visiem interesanti. Un nekādu problēmu ar komunikāciju, un neviens nedomā, ka visi domā kā jūs, utml.

Link to comment
Share on other sites

Mefistofels

Es win8 lietoju kopš iznākšanas brīža, uzliku mājās uz paveca core2duo portatīvā. Ātruma ziņā nav pilnīgi nekādas atšķirības no win7, izņemot to, ka dators nedaudz ātrāk izslēdzas.

 No sākuma galīgi nepatika, tagad esmu pieradis, lietot var. Ja man jautātu vai labāks par win7, es teiktu nē. Pie tām jaunajām fīčām var pierast, bet pēc būtības man viņas vairāk traucē, nekā palīdz.

Principā pēc gada lietošanas esmu nobriedis nest nost un likt atpakaļ win7. Paspēlējos un pietika, ja gada laikā nesadraudzējāmies, tad domāju, ka normālas attiecības mūsu starpā neizveidotos nekad :)

Likt šo spēļmantiņu darbā, kur jāstrādā tikai ar ofisu man liktos pilnīgākais neprāts.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man stipras aizdomas, ka kaut nepareizu dari ar to Windows vai smagi pataloģisks ieradums visas operācijas dzīt caur Start pogu. Tev aiziet un nodemonstrēt, ka uz Win8 var vēl produktīvāk strādāt nekā win7?

 

 

Tā ir neproduktīvākā OS desmitgadē
 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

ka uz Win8 var vēl produktīvāk strādāt nekā win7

Vo, Skrandainis, malacis. Pareizi saki.

Tiklīdz runas par Win8, tā nomācošā pārsvarā komentāri, ka tas slikts. Un tie pantiņi par Windows versijām, kas caur vienu labas, caur vienu sliktas arī piegriezušies. Nu saprotiet, nesēdēja pie Windows jaunākās operētājsistēmas izstrādāšanas dunduku bars, kas to tik darīja kā mēģinaja sabojāt ļoti labo Win7, lai radītu ļoti slikto Win8. Ar nolūku ieriebt cilvēcei un atsevišķiem boot.lv foruma biedriem konkrēti.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...