Jump to content

Pārkvalificēšanās.


meeris
 Share

Recommended Posts

Mans piedāvājums - ej uz IT sales (pre-sales). Teh.zināšanas ir, pārdošanu piedzīs klāt. Nebūs jādirn ofisā, būs jākomunicē ar klientiem (daudz), ja normāls darbs tad no katra līguma nāks klāt %, a tur pie uzcītības un pietiekamas klientu bāzes var dabūt i vairāk par 1.2k Ls. 

 

Otrs variants - savs, related business (tipa sisadminu kantoris, bet labāks par citiem).

 

Trešais variants - kontraktordarbs. Nez vai sisadminiem tāds ir, bet gan jau kaut kas līdzīgs varētu būt. Aizbrauc uz citu valsti, parukā 6-12 mēn, nopelni piķi, daudzveidības pietiks, kontraktorus parasti tā dupsē, ka skumt nav laika. 

 

Ceturtais variants - izdomā savu megaproduktu, kas palīdz sisadminiem visā pasaulē, ej uz indiegogo vai kikstarteru, pēc tam uz visādiem techhubiem un plēs tik vaļā.

 

Īstenībā variantu ir daudz, jautājums ko cilvēks pats grib. Parasti, ja uzdod šitādu jautājumu, tad vienkārši ir za*obs darbā. Var paņemt mēnesi atvaļinājuma un pa vasaru triekt kādai random vecmammai saimniecībā palīdzēt tuvākajos laikos par paiku. Pēc sisadminošanas mēnesi govs sūdus pamētājot visas sliktās domas iet prom :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Grossmeister

    5

  • itanium

    6

  • meeris

    12

  • e = d

    11

Grossmeister

 

 

jākomunicē ar klientiem (daudz)

Šo gan neieteiktu - stipri negatīva ietekme uz nervu sistēmu ar visām no tām izrietošajām sekām . 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Šo gan neieteiktu - stipri negatīva ietekme uz nervu sistēmu ar visām no tām izrietošajām sekām .

 

100% taisnība. Nu bet cilvēkam takš apnika dirnēt visu dienu pie datora, dabūs fun. It īpaši ja klienti ir neadekvāti :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

No savas pieredzes ar presales cilvēkiem nekādi kašķi nav sanākuši, parasti pretīm ir kompotenti cilvēki, kas māk izskaidrot un pamotato tehnisko risinājumu un presales cilvēki nenodarbojās ar jaunu klientu meklēšanu, bet izstrādā risinājumus un piedāvājumus klientiem ko pārdevēji ir noķēruši un grib kautko pārdot.
Ar komunikāciju man nav nekādu problēmu, bet tirgošana kā tāda nproduktu līdz sīkumiem. To gan nevarētu teikt par sales cilvēkiem. Ir gadījies runāt ar tādiem, kas pilnīgi nesaprot ko viņi grib notirgot. Cik noprotu, tad tehniskie av mana stihija. Bet izstrādāt risinājumu, uzzīmēt to un palīdzēt pārdevējam - iet uz tikšanām ar klientu, un viņu it cilvēkiem stāstīt par tehniskām niansēm utt gan būtu interesanti priekš manis.

Visas naftas platformas, kuģi utt. ir forša lieta, ja gribi pazust uz pusgadu/gadu. Man ģimene, bērni un patīk tepat :)

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

Man ģimene, bērni un patīk tepat

+ vēl labi apmaksāts darbs . Kā tev dzīvē pietrūkst ? 40. g. krīze ? Kā lai saka , sāksi mētāties no vienas puses uz otru , ja atalgojums ies uz leju , tas sitīs pa ģimenes komforta līmeni , kas radīs vēl papildus problēmas . Tā var ari sasistas siles palikt .

Link to comment
Share on other sites

tas tāds interesants filozofisks jautājums sanāk - vai ģimenes komforta līmenis ir svarīgāks par paša psiholoģisko komfortu (darīt darbu, kurš ir faktiski noriebies). Pie tam šajā atalgojuma diapazonā nav runas par to, ka ģimenei nebūs ko ēst vai kur dzīvot.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kamēr tu esi viens , viss ir daudz vienkāršāk , bet pafilozofēt mēs varam .

Link to comment
Share on other sites

nu es nemaz neesmu viens (bērni jau skolā iet), bet situācija ir līdzīga kā tēmas autoram.

Link to comment
Share on other sites

Var jau mēģināt strādāt no mājām, ģeogrāfiskā atrašanās vieta man admina amatā pilnīgi nav svarīga, pietiek ar labu internetu un telefonu. Darbs varētu būt pierunājams, jo ir jau mums bariņš ar tādiem.
Ir šeit kāds kurš strādā no mājām?
Jautājums ir kā disciplinēt pašam sevi? Peldēšana ofisa planktonā tomēr prasa kādu disciplīnu - piecelties, nomazgāties, izgludināt kreklu, bikses, nodzīt bārdu, uzpucēt kurpes un ierasties darbā.

Mājās var apenēs sēdēt pie datora, noaudzis, pohains ar peregaru utt.. beigās var vispār nolaisties.

Profesiju nenomainītu, bet vidi un dzīvesstilu noteikti, tā varētu pārvākties atpakaļ uz mazpilsētu no kurienes nācis, par ko jau kādu laiciņu esmu domājis.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau tā lieta, ka normālam cilvēkam, pie ģimenes esamības mainās šāda tāda domāšana. Ja man nebūtu ģimene, es droši vien jau būtu uzrakstījis atlūgumu, gadu pasēdējis (ir iekrājumi), paštukojis, ko darīt tālāk. Iespējams, pēc gada pat atgrieztos tur kur esmu pašlaik, t.i. iespējams, darbs pat iedotu bezalgas atvaļinājumu. Iespējams ... Jo darbs man labi apmaksāts, kaulus nelauž, bet nu gandarījuma nav jau kādus pāris gadus. Tas pat pie tā, ka jau dažus mēnešus esmu pamainījis amatu.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

Jautājums ir kā disciplinēt pašam sevi?

Jābūt stiprai iekšējai psihoemocionālajai stabilitātei . ( baigi gudri sanāca )

Link to comment
Share on other sites

Ju,

tieši tā. Nebūtu ģimenes, puss gadu padzīvotu vienistabas gāģušņikā ēdot roltons, iekrātu piķi un aizlaiztu uz gadu pa latīņameriku padzīvoties,vienkāŗši paceļot, pačilot un pēctam agriestos profesijā vai arī gada laikā čeļojot būtu atradis ko citu.. Bet šito neesmu atmetis,padsmit gadi un atkal tas viss būs iespējams :)

Link to comment
Share on other sites

latīņamerikā var atrast tādas diezgan interesantas nodarbes :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

izgludināt kreklu, bikses, nodzīt bārdu, uzpucēt kurpes

Tas jau ir kas jauns - vēl nekad neesmu redzējis ādmini ar izgludinātu kreklu un biksēm un nopucētām kurpēm :D

Link to comment
Share on other sites

kellerman

 

 

So You Don't Want to be a Programmer After All

Tāpēc pēc 1. studiju gada es aizgāju uzreiz pa tīklu/sistēmu adminiem, lai gan arī programmēt mācēju. Nav jākodē. Darbu atrast grūtāk, bet man patīk stipri labāk pats novirziens. Var teikt 1/20 no masas aiziet pa adminiem vai pat mazāk, nezinu... Vismaz tā bija tajā gadā kad LU studēju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...