Jump to content

Pārkvalificēšanās.


meeris
 Share

Recommended Posts

Pēc 10 nostrādātiem gadiem pas sisadminu dažādās kompānijās esmu nonācis pie secinājuma, ka man tas viss nafig neinteresē. No sākuma domāju, ka vienkārši jāpamaina kantoris (iepriekšējā biju 7 gadus atlauzis), pirms gada aizgāju gandrīz ideālu kantori priekš admina, bet arī tas nepalīdzēja. Darbā viss vislabākajā kārtībā, vienkārši vairs nevaru visu dienu nosēdēt pie datora. Gribu kautko aktīvāku, kur pats būtu kustībā.
Iesakiet profesiju, jeb amatu, kas Jums liekās interesanta, un pietiekami aktīva,  kur nav jālauž visa diena ofisā un darbs ir tepat LV.
Vēlamais atalgojums profesijā/amatā no 1,2 līdz 2 kilolati pēc nodokļiem.
Spam ON.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Grossmeister

    5

  • itanium

    6

  • meeris

    12

  • e = d

    11

itanium

Sapņo vien tālāk.

Kaut gan, cik daudz laika esi gatavs ziedot šim pārkvalificēšanās procesam?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

1.2-2KLs bez iepriekšējas pieredzes? :blink: Izklausās utopiski. Tev vajadzēs darīt kaut ko ļoti līdzīgu šai adminošanai.

 

Ja tikai gribas būt vairāk kustībā, varbūt jāmeklē sisadmina darbu, kuram daudz apkārt jāskraida? Teiksim, uztorot daudzu dažādu uzņēmumu datorus? Vai arī varbūt kāds tīkla infrastruktūras speciālists, kurš rūterus un switchus instalē un kopj?

Link to comment
Share on other sites

itanium

Kāpēc ne? 3-6 gadi pārkvalificēšanās procesā (+ tajā laikā izvēlētajā nozarē arī jāstrādā), pēc tam tie paši ~10 gadi. Tad vēl bonusā mega veiksmi, un kārotais cipars citā nozarē ir rokā!

Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Dizainers. Izdosies iespiest savu kaut kur, diezgan ātri var tikt uz augšu.

Programmēšana, kam izdodas uztaisīt ko ievērojamu - var projektos, utml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

 

 

Vēlamais atalgojums profesijā/amatā no 1,2 līdz 2 kilolati pēc nodokļiem.

 

Vēlamais atalgojums un nevēlēšanās sēdēt pie datora atstāj tikai vienu iespēju, bet tur vajadzīgs pamatīgs metamais un pievilcīgs eksterjers, tad var būt par bagātu dāmu aplecēju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dizianers un programmēšana ir "visa diena pie datora". Nu, protams, var to darīt arī ar laptopu parkā, bet tas nemaina lietas būtību.

Link to comment
Share on other sites

Леший

 

 

Vēlamais atalgojums profesijā/amatā no 1,2 līdz 2 kilolati pēc nodokļiem.

Pēc savas pieredzes varu teikt, ka mainot profesiju, uzreiz nevari cerēt uz tādu pašu algu, kas bija iepriekš. Tev ir jāuzņemās risks, uztvēr to kā maksu par profesijas maiņu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dizainers un programmētās būs tas pats kantora darbs. Serverus, switchus rūterus un datorus jau sen nekonfigurē uz vietas. Pats ar to nodarbojos. Tehniķim kas ieskrūvēs rackā pie klienta vai tml ne sūda nemaksā. Varbūt kādam IBM tehniķim, kurš saliek un piekonfigurē storidžus, backup sistēmas datucentros.. bet tas atkal IT un neinteresē.

Kā pelna galdnieki, celtnieki mūsdienās?

Link to comment
Share on other sites

itanium

Var savu uzņēmumu bliezt augšā (kaut tie paši administratora pakalpojumi, bet var arī ko citu). Sēdēt vienuviet nesanāks un arī stresiņš būs - sanāks visas saistības/rēķinus nomaksāt un vēl paēst vai arī nē.

 

Celtniekiem bez pieredzes un izglītības nu ļoti švaki ietas. Kad ir izglītība un arī šāda tāda pieredze, tad var papīrīšus vairākās firmās parakstīt un ar to pelnīt. Nodarboties ar darba vadīšanu un citiem u.t.t.

 

Galdniekiem varētu iet labi, ja paša uzņēmums un ir uz to talants. Meklē klientus un dari visu pārējo, kas piedienas maza uzņēmuma īpašniekam.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Saprotu ka lai pārkvalificētos ir vajadzīgs laiks, tāpēc nemeklēju ko tādu kur nepieciešamas ļoti specifiskas zināšanas (ārsts). Domāju ka ir ļoti daudz labi apmaksātu profesiju kur nevajag nekādas ļoti specifiskas (šauras jomas) zināšanas, kur pietiek ka pauris strādā, rokas no d neaug un esi sakarīgs čalis.

Labots - meeris
Link to comment
Share on other sites

itanium

Liekas, ka nedzīvo reālā pasaulē. Tev pie fejiņām un burvjiem jādodas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Domāju ka ir ļoti daudz labi apmaksātu profesiju kur iebraukt var pāris mēnešu laikā un uzkačāties gada, pusotra laikā.

 

Šitas iespārda.... Rodas iespaids, ka rakstījis kāds WOW spēlmanis. Par ārstu :D :D labāk uzreiz par advokātu.

Link to comment
Share on other sites

itanium

Liekas, ka topiks izveidots ar domu par viena aizlieguma šodienas spēkā stāšanos.

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Vienkārši adminam vajag sataisīt, lai vajag sistēmai pēc iespējas mazāk maintenanci, atvieglināt sev darbu jau ceļot visu augšā cik vien var... un tad jāmēģina nesēdēt pie datora tik daudz bet darīt ko citu, iziet ārā utt...  :mrgreen2: vai arī palūgt mazāku slodzi, ar tik astranomisku algu jau var gandrīz kā miljonārs dzīvot

Link to comment
Share on other sites

Domāju ka ir ļoti daudz labi apmaksātu profesiju kur nevajag nekādas ļoti specifiskas (šauras jomas) zināšanas, kur pietiek ka pauris strādā, rokas no d neaug un esi sakarīgs čalis.

Ir zināšanas, un ir pieredze. Ja 10 gadi jau esi strādājis, tad vajadzētu tomēr saprast atšķirību. 1.2-2KLs algu bez pieredzes nedabūt. Citādi Tev ir taisnība - ir ļoti plašs loks, kur vari mēģināt darboties. Izvēlies tik kaut ko, kas tuvāks sirdij.

 

Bet, nu, 1KLs bez (vismaz!) 5 gadu pieredzes būs grūti sasniegt. Varbūt vienīgi biržā spēlējoties, ja noveicas...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

alusbundža +1

cik esmu dzirdējis, šiem cipars mēnisī aptuveni tāds arī sanāk.. klienti vienmēr apmierināti. Darbs pietiekami aktīvs utt.. un apgūt visu var pāris mēn laikā. Šis ir relāls piemērs.. bet laikam nebūs sirdij tuvs :)

Ticu ka ir vēlkautkas tik pat vienkāršs.

Labots - meeris
Link to comment
Share on other sites

Meeris, vai tad Tev pašam nekādu hobiju, aizraušanos, vai vienkārši interes pasam nav? Nu nevar neviens no malas pateikt priekšā amatu, ,kurš citam cilvēkam patiks. Es nekad nesapratīšu cilvēkus, kuri var strādāt da jebko.ka tik naudu maksā. Darba ir jāpatīk un to jāveic ar prieku. Tad vēl uz konkrēto darbu ir jābūt talantam. Bez talanta, Tu vari grāvjus rakt un arī līdz brīdim, kamēr pārcirtīsi optisko kabeli un Tevi atlaidīs :sarkasms:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kapu rakšanā, ja nav čoma, tad iekšā netikt.

Rekur nesen piedāvāja uz Marsu aizšaut, moš tur arī labi maksā, tik priekš kam tur nauda.

A tā, 

 

 

Domāju ka ir ļoti daudz labi apmaksātu profesiju kur nevajag nekādas ļoti specifiskas (šauras jomas) zināšanas

 

šogad bik nokavēji, bet nākamgad būs Saeimas vēlēšanas ;)

Link to comment
Share on other sites

+1 Didzim. Ja Tev šobrīdējais darbs visādā ziņā ir "labs" (apstākļi, alga, laiks, utt), bet Tev tas vienkārši "nepatīk" - nu, tad jautājums ir - kas tad Tev "patīk"? Uzminēt mēs to nevaram. Tu esi tikai tik vien pateicis, ka apkārt braukāties gribas. Nu, nez, moš par pilotu/stjuartu/šoferi/vilciena vadītāju pārkvalificējies?

 

Katram cilvēkam būs cita profesija, kas šķitīs "interesanta". Man, piemēram, arī admina darbs šķiet samērā OK interesantuma ziņā (pats esmu programmētājs, un jūtos ar to laimīgs), un braukāšanu tur var iegūt sākot apkalpot 100 mazus klientiņus, nevis vienu lielu.

Link to comment
Share on other sites

nu vispār jau tajos vēlētajos amatos minētā summa nesanāks. tur arī lielāki cipari spīd tikai ar "pieredzi" (ilgstošiem kontaktiem attiecīgās aprindās, lai pēc vēlēšanām tiktu kādā valdē vai padomē). jo parastam deputātam nemaz tik daudz nemaksā.

Link to comment
Share on other sites

Didzi,

tur jau tā lieta, ka darba ir jāpatīk un jābūt interesei.. man tā ir pilnīgi pazudusi :(

Pašlaik starp mani un darbu ir "just business". Es nāku uz darbu un administrēju sistēmas, viņi man par to iedod apdrošināšanu, pabaro, atļauj izvēlēties telefonu, datoru, internetu mājās un vēl par to samaksā un nokārto ikmēneša maksājumus, un, protams, krtru mēnesi izmaksā algu.

Viens otram prātu nečakarējam, kā arī zinu cikos darbs sākās un cikos beidzās. Es visu laiku mācos, lai būtu lietas kursā par jaunākajām tehnoloģijām, dzelžiem un būtu spējīgs tos ieviest uzņēmuma infrastruktūrā. Attiecīgi', kārtoju sertifikātus, lai apliecinātu savas zināšanas. Bet tas viss ir pilnīgi bez nekādas intereses. Man pat neinteresē kādas fīčas būs jaunajā exchange serverī, checkpoint versijā vai jaunajā hp 3par storidžā. Mācos un izkožu šīs lietas jo tas vienkārši ir nepieciešams, nevis man interesē.

Tur jau tā lieta ka pats nezinu ko gribu, bet uzskatu ka pa ātru ielecu ofisā, ofisa darbs ir domāts pensionāriem, nevis jauniem čaļiem.

Baigo skraidīšanu pa pasauli negribu, esmu atsēdējies lidostās un atdzīvojies viesnīcās un tādos pašos ofisos, tikai citās valstīs.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

ja jau viss būtu tik vienkārši, tad visi sēdētu ar 1,2-2 kLVL algu.

Nedomāju, ka visiem, kas saņem mazāk par minēto summu, rokas no irsas aug un uz pleciem puķupods.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Guest wersa

Pilots tiešām var nopelnīt vairāk kā 1,5k uz rokām. Tikai ar privātpilotu kursiem to nevarēs.

Attiecīgā augstskola, ilgi gadi. Veselības kritēriji komerciplotam, militāram pilotam ir ļoti augsti.

Resp. var būt derīgs MD, bet pilotam nē. 6-10 gadi kamēr iesākas normāla pelnīšana.

Dizainers. Nedomāju tikai PC. Tur var bez diploma, daudz arhitekti, mākslinieki ir bez papīra dizainers.

Mēbeļu dizains vienai darbnīcai ne LV izcīnīts ar 5 papīra lapām ( ar roku uzzīmēts), čalis arhitekts.

Programmēšana kamēr apgūst, garlaicīgi nebūs. Uztaisīsi popular progu, būs piedāvājumi.

Link to comment
Share on other sites

Ja reāli, tad te vienīgais var domāt par kādu sistēmanalītiķi vai IT projektu vadību. Tas tāds ātrākais pārejas posms.

Vēl var pats kaut kur pa brīvu laiku kādam amatniekam par mācekli pieteikties. Un tad jau visādi var sanākt.

Paliek arī variants par savu uzņēmumu. Garlaicīgi noteikti nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Jan4yks

meža taksators, i svaigs gaiss i kustības i tiem jēpļiem čungurs ir, tik protams uz lētticīgu klientu rēķina

Link to comment
Share on other sites

Te nu laikam jāizvēlas, ko grib dzīvē. Man piemēram neviens  regulāri1-2kLs nemaksā, bet toties daru darbus, kuri patīk. Ir mēneši,kad vispār nekas neienākas, toties citos sanāk kādu santīmu sagrabinat. Nav nekādu darbalaiku, nekādas darba disciplīnas, jebkurā brīdī varu pateikt, ka tai dienā esmu aizņemts(attiecīgi zudēju konkrētu naudiņu un varbūt arī klientu), daudz iznāk braukāt apkārt, vārdu sakot pilnīga brīvība. Tos kilolatus gan arī neviens par smukām acīm  nemaksā, nav nekādu sociālo garantiju, nekādas veselības apdrošināšanas, par internetu un telefonu maksāju pats. Tā nu šī pasaule iekārtota. Vari dzīvor "zoodārza krātiņā", labi paēdis, sakārtotā dienas režīmā, bet nebrīvē. Vari būt brīvs " miskates  runcis", bet bez garantijām,ka rīta būs ko likt uz zoba. Brīvajā pasaulē neviens Tev katru mēnesi 1-2kLs regulāri nemaksās!

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Franču ārzemju leģions. Esmu dzirdējis, ka tur var sirsnīgi izkustēties!

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Lai uz kaut ko tādu (vai līdzīgu) ir jābūt spējām komunicēt ar daudz cilvēkiem, strādāt/vadīt komandu utt. Jā, tur maksā lielus ciparus (ja prot strādāt un darba vieta īstā), uz vietas bieži vien projektu vadītāji nesēž, ja ir iepriekšminētie skili.

 

Ja esi viens pats savā nodabā ņēmies ar serveriem un gribi turpināt tādā pašā garā, tad vienīgais uz ko jēdzīgu var pārkvalificēties - programmētājs, sistēmu arhitekts, konsultants/speciālists utml. Visas pārējās labi apmaksātās ar IT saistītās profesijas ir darbs ar cilvēkiem.

 

 

IT projektu vadību

 

 

P.S. Pašam reiz veiksmīgi izdevās no sisadmina apgreidoties uz konsultantu un konsultanta uz programmētāju. Tagad norit palēnām pāreja uz nākamo līmeni, kas nav programmētājs, protams, alga ne vienu brīdi nav kļuvusi mazāka. Cits stāsts, ka to jādara palēnām un mērķtiecīgi jāpārkvalificējas, lai nav atkal jākļūst pa tīklu vadu montieri.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

IT projektu vadībā nepārtraukts drāziens sanāk - augstākie visu laiku drāž tevi un tu to pašu dari ar saviem developeriem.

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Manuprāt, lielākais lāsts ir neko nemainīt ilgāk par 3-4 gadiem, tajā pašā kompānijā vai kādā citā, ja izaugsme ir apstājusies. Ja gribas kaut ko savu, tad, manuprāt, labākais veids ir paralēli darba pienākumiem attīstīt kādu savu hobiju... ja tas trīs mēnešus spēj sniegt ienākumus, kas ir 2 reizes lielāki par to, ko Tu pelni darbā, tad ir skaidrs, ka ir jāiet tajā ar visiem 100%. Visu pamest un pēc tam domāt ko tagad darīt, lai tikai būtu "brīvs" arī nav pareizi, it īpaši tad, ja ir vēl kāds par kuru ir jārūpējas/jāapgādā.

 

Piemēri no maniem draugiem/paziņām, kas savu profesionālo karjeru maina "paralēli"

 

CEO starptautiskā maza izmēra kompānijā/augstas kvalifikācijas sporta tiesnesis

Pārdošanas vadītājs/Kapteinis

Inženieris/Pilots

Žurnālists/Galvenais Treneris

IT speciālists/Režisors

Link to comment
Share on other sites

Tad jau kapu rakšana ir labs darbs.  Man būtu piemērots. Vai augstākā izglītība palīdz tur tikt?  Laikam daudz brīvā laika?

 

Es vēlos daudz laika veltīt open source projektu kodēšanai.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

tik protams uz lētticīgu klientu rēķina

kā tas saprotams?

man tikko bija, notaksēja, 8 Ls pa ha

vai esmu apčakarēts? 

Link to comment
Share on other sites

būs masu kaps, ja hektāros jau iet?

 

Jā ,varēs apglabāt nākošo tele2 meteorītu ar visiem darbiniekiem  ...... :sarkasms:

tas jau būs masu kaps.. :D

Labots - rooyar
Link to comment
Share on other sites

Brīnos, ka neviens nav ieteicis iet savus spēkus pamēģināt politikā!

 

Pašam nav pieredze, bet domāju, ka tā ir vieta kur jaunam džekam sevi pierādīt (protams laba nozīmē).

Link to comment
Share on other sites

Ja cilvēkam vajadzīgi desmit gadi, lai saprastu, ka izvēlēta profesija neinteresē, tad ir šaubas par to galvu uz pleciem. Tāds tipisks karjerista gadījums.

 

Ja reiz lūdz padomu tik delikātā jautājumā, varēji padalīties ar savām interesēm. Un vispār, ņem piemēru no Tailera Dērdena. :)

Vēlamais atalgojums profesijā/amatā no 1,2 līdz 2 kilolati pēc nodokļiem

Jā, vēl piemet klāt par šokolādes upēm ķīseļa krastos. Kā jau tev teica, bez papīriem un pieredzes par šādiem cipariem nav vērts pat sapņot.

Kā pelna galdnieki, celtnieki mūsdienās?

Par celtniekiem nezinu (septiņi treknie gadi beigušies), bet ar galdniekiem ir tā, ka, ja orientējies pārsvarā uz vietējo tirgu, tad tev zirnekļa tīkli makā. Savukārt, ja pats meklē klientus ārzemēs un orientējies uz individuālajiem pasūtījumiem, tad cipari nav slikti. Man kāds paziņa šādi pelna iztiku, un nauda noteikti nav maza, ja reiz pirms nepilna gada viņš man varēja atļauties maksāt vairāk par tūkstoti latvju naudu. Tas gan nebija konkrēts cipars mēnesī, bet gan samaksa par konkrētiem pasūtījumiem, kurus palīdzēju veikt.

Brīnos, ka neviens nav ieteicis iet savus spēkus pamēģināt politikā!

 

Cilvēks taču vaicāja pēc aktīva darba, nevis sēdēšanas krēslos.

Labots - Nain
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...