Jump to content

Muitas palīgs - dārgākas preces sūtīšana no Ķīnas


kellerman
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Tātad šodien izdomāju no ēbaya pasūtīt 30USD vērtu preci ar free shippingu. Esmu sūtījis, ja nemaldos, tad līdz kādiem 20USD, bet tik dārgu (ja to tā var nosaukt :D ) nekad neesmu sūtījis.

http://www.muitaspaligs.lv/

Šajā saitā ir tas kalkulators, bet šķiet, ka tur tā infa un pats kalkulators jau ir novecojuši. Var jau atrast informāciju par 2011, 2012 gadiem, bet kā ir tagad?

 

Link to comment
Share on other sites

ja bail tad nesūti. aizej uz maximu un paņem aliņu.

ā, nu jau par vēlu. nu tad nekā.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

1. Ķīnietis uzrakstīs vērtību tādu kādu palūgsi. Iespējams, ka saņemsi bez problēmām un nebūs jāmaksā nekas.

2. Muitas nodoklis - sīkums, lielāko maksājuma daļu sastādīs 21% PVN no tās summas, kas būs Tavā paypal izdrukā.

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Okey. Bet, ja sanāks kaut kādi papildus izdevumi, tad tos tur pat pastā varēs arī uzreiz samaksāt, vai arī būs čakars?

Link to comment
Share on other sites

Čakaram nevajadzētu būt, bet ir varianti:

1. Saņemsi savā pasta nodaļā jau atmuitotu preci, uz vietas varēsi visu nomaksāt;

2. Saņemsi paziņojumu, ka jāierodas lidostas muitā ar pirkuma summu apliecinošu dokumentu (paypal izdruka u.c.) Ja tas ir tālu/nav izdevīgi var arī nosūtīt viņiem dokumentu uz e-pastu un saņemsi rēķinu, kur varēsi savā pastā samaksāt un dabūt preci.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Šajā saitā ir tas kalkulators, bet šķiet, ka tur tā infa un pats kalkulators jau ir novecojuši.
 

Nekas tur nav novecojis.

Ķīna neuzrādīs 30$, bet daudzkārt mazāk, un galu galā tikai par 2$ pārsniedz vērtību, ja paka maza var arī tos 30$ nepamanīt.

Link to comment
Share on other sites

tepat sadaļā pāris tēmas zemāk (nav nekur citās lapās jāmeklē) ir topiks, kur tas viss aprakstīts. vai tiešām visi cilvēki sāk palikt tikt stulbi, ka vismaz pirmajā lapā pat nespēj palūkoties vai problēma nav izrunāta?

Link to comment
Share on other sites

kellerman
(labots)

Okey, paldies par atbildēm (sakarīgajām). Bet cik liels risks ir 'ieberzties' sūtot tāda paša izmēra sūtījumu pa ~20USD vai ~30USD ? Otrajam svars būs lielāks un pakas izmērs arī...

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Cilvēks Parastais

Šodien atnāca sūtijums no ārpus ES - uz paciņas skaists uzraksts $29.95. Nekādu PVN no manis nepiedzina :) (paldies dievam)

Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Nesen sūtīju planšeti. Kā vēlāk noskaidrojās, ķīnieši paši pēc savas iniciatīvas bija uz paciņas  bija uzrakstījuši ''Biroja piederumi'', Atzīmējuši ''Gift'' un uzrakstījuši preces vērtību 20$. Sūtīju izmantojot Singapūras pastu. Neskatoties uz visu augstāk minēto, mūsu bāleliņi muitā bija paciņu atplēsuši, noskaidrojuši īsto saturu. Uz man pastā izsniegtā papīra bija vien uzraksts ierasties tuvākajā muitas nodaļā. Diemžēl neviena telefona numura vai e-pasta adreses. Patērēju diezgan daudz laika, lai to uzzinātu. Nosūtīju ieskanētu PayPal izdruku. Pēc vienas dienas pastā samaksāju un saņēmu mantu. Tur gan nebija atšifrēts cik muitas nodoklis, cik PVN. 1 lats par pasta pakalpojumiem.

Link to comment
Share on other sites

Jazznfunk

Mana planšete (vertība 120$) bija attaisīta vaļā un pēc tam nolīmēta ar "LV customs" uzlīmēm. Tāpec, ka ķīnietis bija atzīmējis ka gift vai tml. Samaksāju lidostā gan PVN, gan muitas nodevu. Kas gan tiek piemērota nelikumīgi, jo Latvijā planšetes neražo, tapec nav pamatojuma aizsargāt vietējo tirgu no svešam planšetēm.

 

Sūtīju 70$ vērtu štruntiņu - īzī, pastā saņēmu, ķīnietis uzrakstīja 10& vērtību.

Link to comment
Share on other sites

muita no 120USD ? privātpersonām tas nav iespējams.

Link to comment
Share on other sites

kellerman
(labots)

Domāju sūtīt tomēr to versiju pa $21.68, tikai būs pašam strāvas adapteris jāizštuko. Arī kaste būs mazāka... Nevajadzētu būt problēmām ne?

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Man ar paciņa bija uzplēsta, bet par cik nekas nebija pazudis, trobeli necēlu pastā :)

Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Trobeļa celšana pastā neko nepalīdz, jo paciņu atplēsa muita. Otrs, ja satura vērtība neatbilst deklarētajam uz paciņas, tad tu it kā mēģini apšmaukt valsti.

Kāds muitai ir pamatojums atplēst paciņu, kuras vērtība ir zem visiem nodokļiem, nezinu.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Pamatojums vienkāršs - ja cena un citi uzraksti, salīdzinot ar paciņas svaru/izmēru šķiet aizdomīgi - saturs tiek pārbaudīts.

Link to comment
Share on other sites

visas pakas virs noteikta svara (agrāk bija 2kg) un izlases kārtībā dažas no pārējām tiek laistas caur skaneri, lai palūrētu kas tur iekšā. Ja pēc tam muitniekam subjektīvi liekas, ka vērtība uzrādīta neatbilstoša, tad ir tiesības paku atvērt un pieprasīt no klienta papildus informāciju.

Link to comment
Share on other sites

Labaisjanka

Man gan liekas, ka vaina ir vārdiņā ''Gift". Pārāk daudz nāk to dāvanu un pie tam no internetveikaliem. Ķīnā vieni labdari salasījušies.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Trobeļa celšana pastā neko nepalīdz, jo paciņu atplēsa muita.

Tieši tā. Man dažus gadus atpakaļ bioa gadījums ar 500+ Ls vērtu fotoobjektīvu, kas bija sūtīts no respektablas ASV bodes, godīgi uzrādot pilno cenu. Tāpat bija atplēsts  un vēl piedevām kaut kur (pieļauju ka nejauši) atsists, kā rezultātā bija ~1cm garumā atlauzta plastmasiņa, kas tur saules blendi. Rakstīju pretenziju protams, bet nepanācu pilnīgi neko - viņi neko nezina un punkts. Rezultātā, tā kā defekts ir vairāk kosmētisks un darbību neietekmē, nospļāvos un lietoju tādu kāds ir. Varēja jau sūtīt atpakaļ uz bodi utt. bet papildus izmaksas tomēr un ne mazas..

Link to comment
Share on other sites

man liekas ka pēc likuma bija tā, ka gift var sūtīt tikai privātpersona privātpersonai.

Link to comment
Share on other sites

All-marss

Ar muitu strīdēties ir tas pats,kā strīdēties ar ceļu policistu.

Nezinu,pēc kādiem kritērijiem viņi plēš pakas vaļā,bet iespējamo preces vērtību gan viņi nosaka pēc augstākās ebaja cenas.Man bija gadījums,kad pēc paciņas atplēšanas muitā paši uz savu iniciatīvu bija sameklējuši tādu pašu preci kas maksāja dažus dolārus virs pieļautās normas.Nācās skaidroties un nest paipalas izdruku.Pat nenosarka un neatvainojās.Benzīnā nobraucu vairāk,kā vispār tā prece maksāja.

Link to comment
Share on other sites

martinno

Man čainīzers bija uz pakas uzrakstījis 20$ - protams, PVN pierēķināts. Reāli prece 13$ - nekāds PVN nav jāmaksā.

Pastā samaksāju PVN un pēc tam čakarējos ar muitu - beigās šie man atskaitīja to PVN atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

kellerman
(labots)

Tādā gadījumā nevar to preci vienkārši atstāt lai viņi viņu izsviež un nekādu muitu nemaksāt? Ja pareizi sapratu. Vai vismaz tad sasūtīt visu pa e-pastu, baigā jēga kaut kur dzīties, ja sanāk ~500km nobraukāt?

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

All-marss

Var jau atteikties.Tad muitai jāsūta tā prece sūtītājam.Pēc tam paipala ieskaita atpakaļ naudu tavā kontā.

Link to comment
Share on other sites

un sūtītājs ebajā tev ierubīs sliktu reputāciju.

Link to comment
Share on other sites

kellerman
(labots)

Štrunts uz to reputāciju. Bet, protams, ja tā prece/paka būtu dārgāka par tiem 20USD, tad arī parādās jēga krāmēties ar to muitu (ja reiz to nodevu uzliek). 10LS izsviesti vējā labāk nekā klāt 3-4x vairāk par ceļu + jāmūk projām no darba un diena izčakarēta. Vismaz manā gadījumā.

Paldies par infu!

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

 

 

un sūtītājs ebajā tev ierubīs sliktu reputāciju.

pircējam liek tikai pozitīvu reputāciju, jo savādāku ielikt nevar.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

nesen sutiju izmantojot Fedex. vienigi gan no Korejas. Fedexa vinji visu sarekjina, gan PVN gan muitu un nekur nav jabrauc. velak tik rekjinu piesuta, kas janomaksaa.

aaa un apmeram ceineri komisiju uzliek, par pakalpojumu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...