Jump to content

[Fleims] Pastiprinātāji, DAC, vadi, audiofīli utt.


tomy91
 Share

Recommended Posts

 

 

Vienkārši nav izprotama tā prezentācijas jēga ar to klausīšanos.

 

Mežaveci, labs tev tas uzerraksts virs profila bildes, tāds visai atbilstošs.. un kāda jēga braukt testa braucienos ar jauno modeļu autiņiem, jo sevišķi, ja nespīd to nopirkt... bet es labprāt to esmu darījis un ,ja būs iespēja, braukšu vēl. vienkārši intereses pēc, ja mani tas saista. 

 

Un, ja uzmanīgi paseko šai diskusijai, kuri tad te vairāk atgādina reliģiozos fanātiķus, līdzīgus tiem, kuri Džordano Bruno uz sārta sadedzināja? 

 

Es saprotu, ka bezjēdzīgi te kaut ko skaidrot, jau audiofīls ir pataloģija uz mūžu.

 

 

Un ko īsti tu vari man paskaidrot?? vāvuļot tukši par mērījumiem? nu nomēri,kaut vai tos pašus USB vadus, iedošu tev dažus, uzraksti secinājumus, nu izdari kaut ko pats, savas taisnības labā.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    86

  • Inspektors Caps

    118

  • JDat

    118

  • RudeWolf

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mezavecis

nnoname, bet es nestaigāju pa portāliem un nespamoju, ka manas tumbas ir krutas. Viņas skan labi, kas nozīmē arī labi  - ne sūdīgi, ne izcili, ne superīgi, ne arī garantē kaut kādu kvalitāti.  Līdz ar to man nav vajadzības kaut ko mērīt. 

 

Bet runa par vadiem vai tumbām, kas maksā kaudzi naudas. Tad pārdevēja pienākums ir izskaidrot un pamatot šādu cenu un pierādīt, ka tā manta tiešām kvalitatīvu. Bet ja vienīgais arguments ir atnāc uz semināru, paklausies batonu spraušanu ausīs, tad atvaino, bet šādu tirgoni uzskatu par šarlatānu. 



Kāpēc potenciālam pircējam jāiet kaut kas mērīt? Ja tavai precei nav parametru, tad pēc būtības tas ir kaķis maisā, vai ne tā?

 

 

nu nomēri,kaut vai tos pašus USB vadus
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

Bet ja vienīgais arguments ir atnāc uz semināru, paklausies batonu spraušanu ausīs, tad atvaino, bet šādu tirgoni uzskatu par šarlatānu. 

 

nu tu jokains vai izliecies?? nu ja tevi neinteresē kāds priekšmets, nu nenāc, nefilozofē par to! k`ada no tā jēga?? bet , ja kādu interesēsB&W Diamond vai Dali Epicon skandas viņš labprāt atnāks un paklausīsies.

    Bļāviens, tas taču ir tik vienkārši! Pričom te šarlatānisms?? Pilns nets ar infu par tā vai cita izstrādājuma īpašībām, uzbūvi, atsauksmēm- bet fiziskai pataustīt (izbraukt, noklausīties, pagaršot) var tikai reālajā dzīvē!

 

 

atceroties, kā 7Ls pārvērtu gandrīz 300Ls mani priecē vēl šobrīd
 

dješovka!
 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

 

 

un kāda jēga braukt testa braucienos ar jauno modeļu autiņiem, jo sevišķi, ja nespīd to nopirkt... bet es labprāt to esmu darījis un ,ja būs iespēja, braukšu vēl. vienkārši intereses pēc, ja mani tas saista.   

Nevajag salīdzināt autoindustrijas lēno, bet noteikto evolucionēšanu ar audiofīlu stagnāciju - viens un tas pats musars jau pārdesmit gadus  - cd transportam vajag labus vadus, usb skaņukartei krutus vadus, 220v - super krutus vadus...

 

 

Un, ja uzmanīgi paseko šai diskusijai, kuri tad te vairāk atgādina reliģiozos fanātiķus, līdzīgus tiem, kuri Džordano Bruno uz sārta sadedzināja? 

Un šo te lūk nevajadzēja pieminēt, mister šarlatān, jo Katoļi, kā īsteni reliģiozi spītīgi turoties pie saviem maldīgajiem uzskatiem sadedzināja cilvēku, kas mēģināja kaut ko saprast un matemātiski šiem pierādīt.  Tieši audiofīli ar savu mūžīgo placebo meklēšanu un brīnuma gaidīšanu, par ko viņus slauc, arī ir vairāk līdzīgi tiem katoļiem. Un Dievam ir vieglāk noticēt, jo neviens nav pierādījis, ka tā nav, pretēji audiofīlu spējām kautko neesošu sadzirdēt - ir daudzi, kas sen jau pierādījuši, ka tas viss ir tukša muldēšana.

No aes.org es varu šo to ielādēt palasīt - ir tādas iespējas, bet tas ir tas pats, kas ar aktivna.lv gopņikiem - patentēt jau var dajebko, bet tas nenozīmē, ka lieta reāli strādā.



 

dješovka!

Zinu, ka vajadzēja šim vēl vairāk noplēst, bet neesmu no jūsu "pačkas" - sirdsapziņa liedza. 



 

 

nu nomēri,kaut vai tos pašus USB vadus

Kāda jēga tos mērīt? Neviens jau gadu simtus nav mainījis placebo tablešu sastāvu, jo nav no tā jēgas - strādā tāpat... :D Tikpat labi varējāt uztaisīt viltojumu kādiem trakā Cardas vadiņiem un prezentēt to savā vīna klausīšanās un mūzikas degustēšanas reizē un būtu tas pats "oh un ahh" efekts. 

Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

Es, starp citu, esmu runājis ar daudziem no tās trakās pačkas - Volfgangu Meletski, Horstu Gunteru Paulu, Manfrīdu Oelbahu un vēl dažiem un retais no viņiem, ja tā padomā, ir īsteni pieskaitāms... Vienīgais cilvēks, kura viedoklī es vēl paklausītos ir Zigfrīdz Linkvitzs, bet tas jau jūsuprāt ir trakais domātājs un rēķinātājs... laigan arī viņam ir potenciāls jūsu acīs - šadtad filosofē par drātīm. 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Redzi, ir dažas nianses. Ja tumbai ir kaudze raksturlielumi, kas tiešā veidā ietekmē skaņu, ir jau ražotāja dota raksturlīkne, tad tādiem USB vadiem šādu līkņu nav. Jautājums, kāpēc?  Tev kā tirgonim būtu jāspēj pircējiem izskaidrot, kā tieši šie krutie vadi ietekmēt kvalitāti. Ja tu to nespēj, tad neesi speciālists un par savu produktu neko nejēdz. Tas pēc būtības arī ir šarlatānisms, jo precei piedēvē neesošas vai abstraktas īpašības, kas izzīstas no pirksta vai no apgalvojuma "viena tante teica". Ja kāds apgalvo, ka ar 1.6L motoru var panākt to pašu jaudu, ko ar 3.0L motoru, tad jābūt ļoti pamatotam skaidrojumam, kā tādu efektu var panākt un kāda tehnoloģija izmantota.  Iespējams, ka tai precei ir piedēvētās īpašības un parametri, bet ne tu, ne tavi sekotāji nespēj to objektīvi izvērtēt. Par to ir cepiens, ka sludini lietas, par kurām jēdz maz vai nemaz.

 

 

Pilns nets ar infu par tā vai cita izstrādājuma īpašībām
 
Link to comment
Share on other sites

Bruketajs

pārprati  ;( , es par tevi... 

 

Nu, man jau gan liekas, ka tas jau sanāk par jums visiem fanātiskajiem - es jau neko neizdarīju savādāk, kā pašreizējie audio-opija tirgoņi dara visu laiku - pie... hmmm...māna lētticīgos fanātus.

Link to comment
Share on other sites

Diez cik viņam par šito cirku samaksāja? :D



P.S.

Palasīju komentus tam video - tur attieksme līdzīga  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ziniet, kas ir interesanti. Vairums HighEnd audio "nolicēju" ļoti rūpējas par savu, tas būtu saprotami, un citu cilvēku maciņiem (apsveicami). Lamā dažnedāžādi gan ražotājus, gan pārdevējus, gan visu industriju par līdzcilvēku naudas piesavināšanos. Un rodas iespaids, ka nu tik nesavtīgi un šķīsti ir tie audifīlijas , kā hobija noliedzēji. To jau viegli darīt slēpjoties aiz bezpersoniska nika.

Jā es tirgotājs no www.servo.lv, vārdā Jānis, jo man nav jāslēpjas.

   Bet jūs , "pieskaitāmie" , nu pastāstiet, no kā pārtiekat- no zila gaisa? Vai jūsu darba vietas un nodarbes ir kā Mātei Terēzai- labdarība?

Jūs arī pārdodat ko nu katrs var un jo dārgāk jo labāk, vai tad ne?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Diez cik viņam par šito cirku samaksāja?

 

Tails ir viens no retajiem, kurš pasniedz daudz maz prātīgas domas austiņu-fīlijas jomā. Galu galā tas čalis ir dzirdējis gandrīz visas austiņas, ko ir vērts dzirdēt un samērījis arī anehoiskajā kamerā uz standarta galvas. Viņš arī šo lietu neņem pārāk nopietni...

 

200280d1368986193-valg-av-hodetelefoner-

 

Maksā viņam tie paši, kas maksā Stereophile.

Link to comment
Share on other sites

100debija

Ja mēs pieņemsim atgriežmies pie "saknēm" un es saku, ka vislabākā akustika būs no paša skaņas avota, ti. no mūziķa dzīvajā bez jebkādas skaņu pastiprinošas aparatūras. šinī gadījumā, čušš, viss superpuper akustikas loriņu mārketings metams misenē.



Tā kā esmu skrējējs (arī kinda-fīls) šeit gribās vilkt paralēles ar kroseņu mārketingu. Ja fiziski varētu pavilk, labprāt skrietu basām, jo diezvai tad kāds man varētu šajā jomā uzbāzties ar mārketingu (ja nu vienīgi ar prettulznu ziedēm).

Labots - 100debija
Link to comment
Share on other sites

 

 

no mūziķa dzīvajā bez jebkādas skaņu pastiprinošas aparatūras.

 

Kā vislabāk Kraftwerk klausīties? 

Link to comment
Share on other sites

ar ko labaks piem. mezavecis par "slimajiem audiofiliem"???vina sarakstitie palagi stulbuma zina ne ar ko neatpaliek no tiem ko vins noliek...

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

ja vari -ievirzi atpakaļ tēmā.

Esmu ar mieru vismaz pamēģināt, lai arī cerība vāja. :p

 

JJP, JDat, un visi citi topika aktīvisti - kurš vēl grib ieviest šajā topikā kārtību? :p

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

100debija

Sausais atlikums - mārketings ir ļoti spēcīigs ierocis naudas slaukšanā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

koncertā

 

Bet tur kaut kādi draņķa PA skaļruņi to skaņu piesmej. Cilvēku arī dafiga, cits šķauda, citi sarunājas... Zāle arī tāda zin.

 

Mājās man sveces deg, roka silda viskiju glāzē... Skaļruņu sistēma viegli sasniedz vajadzīgo skaņas spiedienu, nav kaut kādu debīlu viļņu interferenču, sienas iztapsētas, skaļruņi viegli kustina gaisu no 30 līdz 30 tūkstošiem reižu sekundē. 

Link to comment
Share on other sites

100debija

kā tu sajūti tos 20 līdz 30 tūkstošus skaļruņa kustību sekundē?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ne es, ne arī citi nepārtiek no tukša gaisa, bet es nesludinu klientiem aplamības, ne arī sludinu, ka manis izveidotā proga darīs brīnumus. Analoģiski ar produktiem, kurus izmantoju savā. Tā darīs precīzi to, ko es  vai kāds cits ir uzprogrammējis un nav sagaidāmi kaut kādi papildus brīnumi ārpus uzprogrammētām lietām. Ir protams darboņi, kas sastāsta zilus brīnumus un notirgo sūdu, bet ar to tiek čakarēta reputācija.  Ja reiz tavs darbs un kā pats saki hobijs, ir tirgot audiovadus, nu tad pacel pakaļu, pakustini smadzenss un izskaidro, ko tavs produkts spēj darīt, bet reāli bez fantāzijām un reliģijas.  Aizbildinājumus tu kādam citam var stāstīt un nav runa par kādu nīšanu, gānīšanu. 

 

 

Jūs arī pārdodat ko nu katrs var un jo dārgāk jo labāk, vai tad ne?
 

 

 

Protams, kāpēc man atbalstīt pasākumu, kas balstīts uz mītiem un vēl par to fanot.  Es vēl varu saprast vinila fanātus, tā ir klasika un ar izrietošām lietām. Var saprast, ka cilvēkam daudz naudas, ka viņš grib pašu krutāko tehniku un tādu iegādājas. Bet ja atnāk sludinātājs un sāk mani "ļečīt", ka vot es bez Karcher/Kirby putekļsūcēju esmu nulle vai mana audiotehnika ir nekam nederīga (ķipa neatbilst audiofīlisma standartiem), tad tas tirgonis acīmredzot jāsūt dziļi dēt. Tad tas vairs nav naudas jautājums, bet principa, ka man vai kādam citam cenšas kaut ko iesmērēt.  

 

 

Vairums HighEnd audio "nolicēju" ļoti rūpējas par savu, tas būtu saprotami, un citu cilvēku maciņiem
 
Link to comment
Share on other sites

 

 

kā tu sajūti tos 20 līdz 30 tūkstošus skaļruņa kustību sekundē?

 

Nu pofig, teiksim sistēma lineāra līdz 18 KHz. Es ta nesajūtu tos 30 tūkstošus, bet plēves pīkstuļi ir lineāri ļoti augstu. Par 20 herciem šaubos, bet 30 var dabūt un var arī dzirdēt/just. Man austiņas ir lineāras līdz 30 herciem un traucējumi šajā diapazonā nesasniedz 1%.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

100debija

Vispār kāds ir plikais minimums (tumbas, pastūszis, vadi un citi pribambasi) no hiend brendiem, lai es sevi varētu lepni dēvēt par audiofīlu. Tas tā lai zinu kam atlikt zeķē.

Link to comment
Share on other sites

Audiofīlija ir attieksme pret klausīšanos. Ar brendiem vai aparatūru tam nav pilnīgi nekāds sakars.

Link to comment
Share on other sites

 

 

no kurām lielāka daļa no "normāliem cilvēkiem" ne kā nesapratīs

 

1) "normāls cilvēks" tas ir stiepjams jēdziens. To labāk pie Freida noskaidro!

2) A kurš vainīgs ka "normālie cilvēki" nesaprot? Tie "nenormālie", kuri mēra un piesauc fizikas likumu?

3) Viss skaidrs. "Pareizie" cilvēki izskaidro "normālajiem cilvēkiem" kā ir pareizi piesaucot torisona laikus uc figņu. Te svarīgi piepuškot tā, lai "normālie cilvēki" saprot visu bez jebķādām zināšanām.

 

Vārdu sakot makaronu karināšana. Sorry visus murgus nelasīju, pietika ar vienu citātu, kuru izrāvu no konteksta.

 

Atrunas? 36 stundu darbdiena Kauņā derēs? Un tur tiek darīts darbs, nevis karināti makaroni uz ausīm.

Link to comment
Share on other sites

He, skatos, kādi speci mums te forumā parādījušies. :D Neatceros pat vienu speca postu audio sadaļā, kas būtu pievērsis manu uzmanību, bet- izrādās, iesmērējis 7 lašus vērtus vadus pa 300 lašiem, protams, konfidenciālai autoritātei, Volfgangs Meletskis, Manfrīds Oelbahs teju vai veci čomi.. Gluži kā viens ebaya tirgonis, no kura nopirku vienu itkā pilnībā ejošu CD atskaņotāju, kas izrādījās nojāts līdz kliņkim (saprotams, ka diskus nelasīja. Kad es viņam teicu, ka atskaņotājs diskus nelasa un tas tā neiet krastā, jamais man atbildēja, ka tas ir tēva CD atskaņotājs, un, ka viņa tēvs ir krutākais meistars krutākajā audiotehnikas remontdarbnīcā, un, ka es mājās vedot, pats noteikti esmu pret kaut kurieni to atsitis. Kad es viņam teicu, ka vēlēšos dabūt savu naudu par šo preci atpakaļ, jams man sāka stāstīt, ka viņa bračka ir krutākais Londonas jurists, un, ka naudas izspiešana no manas puses tā neies krastā. Nu ko, es viņam atbildēju, ka mans bračka ir ministru prezidents.

 

 

Ja tumbai ir kaudze raksturlielumi, kas tiešā veidā ietekmē skaņu, ir jau ražotāja dota raksturlīkne, tad tādiem USB vadiem šādu līkņu nav. Jautājums, kāpēc? Tev kā tirgonim būtu jāspēj pircējiem izskaidrot, kā tieši šie krutie vadi ietekmēt kvalitāti. Ja tu to nespēj, tad neesi speciālists un par savu produktu neko nejēdz.

Hmz, vai es varētu palūgt Mežaveci uzrādīt savām RRR tumbām, kas skan labi, to tehniskos raksturlielumus, jebšu man būs jāsāk domāt, ka Mežavecis ir no tās pašas idiotu kliķes, kuram var iesmērēt mantu, rupji karinot makaronus uz ausīm..?

 

Vai skaņas patikšana var būt objektīva? Tas tāpat, kā man patīk blondīnes, bet vai tāpēc tumšmates ir sliktākas?

Šajā gadījumā, ja tiek apgalvots, ka vadu skaņai NAV atšķirības, imo, iesākumam pietiek ar to, ka tiek konstatēts, ka to vadu skaņai IR atšķirība.

Kas attiecas uz audio lietām, imo šajā forumā cilvēkus, kas ar audio ir uz Tu, var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Ja tā padomā, tie laikam būs arī tie, kas nešaubās par to, ka vads var ietekmēt skaņu. Pārējiem visaktuālākās ir tēmas par to, kas labāk kolbasī- S90 vai S400.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Luke,

 

Es domāju, ka SM-1000 var atrast internetā parametrus. Pirku daudzus gadus atpakaļ, līdz ar to izvēle ir tāda, kāda bija ņemot vērā toreizējās zināšanas. Ja man būtu tagad jāpērk RRR tumbas, tad es izvēlētos kaut ko citu, bet tā kā šāda vajadzība nav, tad līdz ar to es neiztirzāšu variantu "ja būtu, tad būtu".  Kad vajadzēs kaut ko labāku, domāsim, meklēsim, analizēsim. Bet runa tak ir par to, ka audiofīls pat teorētiski nepieļauj zemākas klases tehnikas atrašanos mājās?  Man neviena tehnika mājās nav no top līmeņa, jo visam ir sava vieta un vajadzība un kaut ko apgreidot tāpēc, ka tā vienkārši vajag, ir tikai kādu tirliņu idiotisms. Lai gan te kaut kad viens biedrs deklarēja, ka neesot jēgas dzīvot, ja tehnika nav pati krutākā (diez sieva/mīļākā arī no žurnāla vāka?).

 

Cilvēki ir, bet viņi lielākoties vārās savā sulā un negrib/nespēj izskaidrot parastiem cilvēkiem, kāpēc ir dārgas tumbas, kāpēc dārgi vadi un kāpēc vispār vajag krutāku pastiprinātāju. Vēl arī katram tā latiņa ir dažāda, ja vienam ar logitech tumbiņām ir paradīze, citam vajag audio istabu, austiņas pa 100ls un visu pārējo, kas maksā tūkstošus. Skaidrojums ir pavisam vienkāršs - prioritātes. Man kā parastam mirstīgajam prioritāte ir hāte, autiņš ar ko pārvietoties ikdienā un dažādi hobiji, kuros neietilpst superkvalitatīvu audiomateriālu meklēšana, pirkšana, klausīšana utml. Līdz ar to tērēt tūkstošus labai audiotehnikai ir pilnīga naudas izmešana.

 

Kāpēc es to saku? Tāpēc, ka katrā audiotopikā šitā te purga tiek dzīta, ka vajag krutāko tehniku vai S90/plastmasas tumbiņas bez jebkāda vidusceļa, jo šie daži speciālisti nespēj nolaisties no mākoņiem un objektīvi izvērtēt lietotāja prasības. Viena lieta, būt savā klubiņā (SAT, Audio utt.) un iztirzāt lietas, otra lieta - pasniegt to nezinātājiem kā standartu, par ko vienmēr un visur esmu iebildis. Tāpat kā autopirkšanā - bez 3k nevarot nopirkt autiņu, bet nez kāpēc lielākā daļa brauc un uztur vecas grabažas, kuras vairāk pa 500Ls nemaksā. Arī realitātē neredzu, ka visiem mājās būtu superpuper audiotehnikas.

 

Kas attiecas uz audio lietām, imo šajā forumā cilvēkus, kas ar audio ir uz Tu, var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Ja tā padomā, tie laikam būs arī tie, kas nešaubās par to, ka vads var ietekmēt skaņu.

Labots - Mežavecis
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...