Jump to content

[Fleims] Pastiprinātāji, DAC, vadi, audiofīli utt.


tomy91
 Share

Recommended Posts

Necepšu jaunu tofiku, bet iemetīšu savu sāpi šeit.

 

Tātad ir vēlme optimizēt mājas audiosistēmu. Pašlaik un arī tuvākā pārskatāmā nākotnē tiks izmantoti 2 galvenie skaņas avoti - Samsung UE40EH5300W TV (priekš ierindas tv kanāliem, youtube, xbox konsolei un filmām no USB vai palaistām no PC caur HDMI) un stacionārais PC ar Creative X-Fi Xtreme Audio skaņas karti (mūzikai). Līdz šim abi avoti ar optisko kabeli tika pievienoti Pioneer VSX-915 resīverim, kas kustina Magnat Monitor Supreme 2000 skandas. Problēmas sākās nesen, kad par labu ciparu tiku pie Pioneer A-616 Mk2 stereo pastiprinātāja un paklausoties to, man pašam subjektīvi liekas, ka A-616 skan nedaudz patīkamāk. Resīverim pie liela skaļuma pazūd bass, augšas pārlieku daudz un iemetas nedaudz invalīds. A-616 to nemana un arī "pabarot" konkrēto akustiku tas var daudz labāk. Jāatzīst gan, ka 95% no laika klausos elektroniku un lielākoties nekam nederīgo MP3 320kbps CBR, jo ne viss materiāls ir dabūjams WAV/FLAC.

 

Pašlaik esmu saslēdzis tā, ka resīveri izmantoju kā DAC un priekšpastiprinātāju reizē, un no pre-out laižu signālu uz A-616 inputu. Tas man nepatīk - pirmkārt dzīvoklī reāli nav, kur abas kastes ikdienā turēt, otrkārt, tas DACs tur nav no krutākajiem. Vēl druksu kaitina, ka skatoties vakarā pirms gulēšanas teļuku, nevar AMPu ar pulti izslēgt. :( To gan varētu ar ko šādu risināt.

 

Lai situāciju risinātu, ir padomā pāris varianti:

1) pārdot resīveri un nopirkt sakarīgu DAC, ko slēgt starp source un pastūzi, bet tāds ar vismaz 2 optikām maksā labi.

2) pārdot resi un nopirkt DAC+ citu skaņas karti, kurai ir COAX vai RCA izejas. Tāda gadījumā pietiktu ar DAC ar 1 optiku.

3) pārdot gan resi, gan AMPu un meklēt citu, ar 2 optikām. Esmu manījis Sony ESD sērijas AMPus (TA-F650ESD, TA-F630ESD), bet tas, ka 20 gadus vecs DACs Sony pastiprinātājā ir labāks kā Pioneer resīverī pirms 10 gadiem - maz ticams. Iespējams ir kādi jaunie AB vai D klases AMPi ar šādu funkcionalitāti? Kaut kur te bija par Onkyo TX-8050 runāts,  tam gan budžetā kādus papildus 100-150 lašus jāatrod.

4) izlikties, ka A-616 nemaz neskan labāk, ka tās ir tikai manas iedomas, turpināt dzīvot ar resīveru un tikt pie liekas naudas pārdodot AMPu. :)

 

P.S. Vēl atklāts paliek jautājums par to, vai maz elektronikai uz 320kbps ir nepieciešams patiešām labs DACs.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JJP

    86

  • Inspektors Caps

    118

  • JDat

    118

  • RudeWolf

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pioneer VSX-922, domāju, ka neskanēs. Senāka 900-ā sērija galīgi neskanēja. Varbūt tāpēc, ka bija pie RRR akustikas. Varbūt Tev akustika jūtīgāka un tas ietekmēs uz labo pusi. Redzēs.

Link to comment
Share on other sites

Partyman

 

 

Nu... budžetā 300Ls nekas dižš (amps + DAC)

Nu ka nesanak,viens cilveks pirms nedelas ss.lv tirgoja Marantz pm7000 laba stavokli par 100 ls(sakara ar aizbrauksanu) un panem jaunu DacMagic par aptuveni 180 Ls un vel paliek pari labam RCA vadam,perfekta audiosistema par 300 LS...

 

 

 

Akustika man nav tik kvalitatīva, lai baigi iespringtu.

...un gan jau ari lidz tam nonaksi,ja jau tik talu esi ticis.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Cilvēkus priecē maigi skanoša mūziku ar nedaudz paplūdušiem jeb sulīgiem un piepaceltiem basiem, iedobi vidus reģionā un ap 2-3khz.
 

Bija tak gara diskusija par šo, bet Darkheart ir kā no Mēness nokritis. Jau kuro reizi var teikt - ja kāds grib siltu, aukstu, grilētu vai kaut vai marinētu skaņu pūdercukurā, tad priekš tam ir ekvalaizeri un DSP, bet tādēļ nav jābūvē līkas konstrukcijas pastiprinātāji!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ar te vakar kolēģis ienāk (esmu šo to normālu darbā salicis), tipa lai iegriežot. Nu iegriežu. Šis saka nē, nav riktīgi, pienāk pie reša, un basu da galam. Tas pie tam, ka skandām tomēr pa 2x20cm uz basu galu. OK, nav jau nekas ekstra, bet tomēr. Augšas neaiztika :D

Link to comment
Share on other sites

He, skatos, ka ir vēl cilvēki, kas domā, ka kāds būvē pastiprinātājus ar 3dB nevienmērību 2-3kHz diapazonā. :D

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Bija tak gara diskusija par šo, bet Darkheart ir kā no Mēness nokritis. Jau kuro reizi var teikt - ja kāds grib siltu, aukstu, grilētu vai kaut vai marinētu skaņu pūdercukurā, tad priekš tam ir ekvalaizeri un DSP, bet tādēļ nav jābūvē līkas konstrukcijas pastiprinātāji!

Es te oponēju Tavam viedoklim par parasto cilvēku vs audiofīlu korekto tonalitātes izjūtu, bet Tu par pastiprinātājiem... Atgādināsim:

 

 

lietotājs parastais nemeklē silti skanošu aparatūru, bet korekti skanošu. Tie, kuri meklē silti skanošu "lampu skaņu" ir audiofīli
Link to comment
Share on other sites

 Skaņa jau nav tikai frekvence. Tikko iemetu acis wiki, kas ir tembrs, un tur ir vesels saraksts, kas to apraksta. Vai vērtēt skanējumu un pastiprinātāju pēc plus/minus dažiem dB kaut kādā frekvenču diapazonā neiznāk pārāk vienkāršoti?

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

martinno

Protams. Pio manām ausīm liekas galvas tiesu patīkamāks. Izteikti skaidrāk var sadzirdēt baslis - gan skatoties TV, gan klausoties mūziku. (Ar Kenwood DAC skatoties TV vispār tā kā mucā - baigi bija jāpiedomā, ko šie tur runā) Skaņa arī telpiskāka un dabīgāka. Fiio salīdzonot ar Pio skan daudz plakanāk.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Es te oponēju Tavam viedoklim par parasto cilvēku vs audiofīlu korekto tonalitātes izjūtu, bet Tu par pastiprinātājiem...

Ak vai, apbižotais. Tad pasaki kādēļ vienmēr, kad ir runa par pastiprinātājiem, ierodas audiofīli un sāk klārēt par līkiem risinājumiem, pamatojot to ar savu "tonalitātes izjūtu", m?

 

Skaņa jau nav tikai frekvence. ... Vai vērtēt skanējumu un pastiprinātāju pēc plus/minus dažiem dB kaut kādā frekvenču diapazonā neiznāk pārāk vienkāršoti?

Jā - skaņa ir frekvenču kopums. Dažādas frekvences ar dažādām amplitūdām un fāzes nobīdēm. Viss pārējais ir nespēja saprast Furjē teoriju. Un AFR par maznozīmīgu var sauc tikai šādi nespējnieki. AFR neparāda visu, bet tā parāda ĻOTI daudz!

 

Ar Kenwood DAC skatoties TV vispār tā kā mucā - baigi bija jāpiedomā, ko šie tur runā

Nu jau Tu pārspīlē. Šodien veikalā nav tehnikas, kas neatskaņo balss diapazonu. Vienīgais, kas varētu būt patiesība, ir DSP salikti kaut kādi brīnumefekti.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

martinno

@@Inspektors Caps, tur nav ko pārspīlēt. Nekādi DSP nav izmanoti (ar tiem vispār pilnīgā pakaļā) - vienīgais kas izmantots - Tonī trebls līdz ručkai.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Nu, un, ja nogriež visu uz nullēm, bet pagriež skaļāk? C'mon problēmas vēl varētu būt ar basiem vai augšām, bet ar vidiem problēmu nav pilnīgi nevienam aparātam...

Link to comment
Share on other sites

martinno

Moš notestēšu, bet problēma drīzāk ir TV - tas gan jau ka sačakarē signālu (kaut arī tur viss uz default), jo muzons no cita avota nāca ārā kārtībā.

Tam Pio patreiz esmu visu atstājis uz Auto - tobiš pats tur kaut ko regulē visdrīzāk - pieļauju, ka šis "izvelk" vairāk tos vidus no tā TV signāla.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nevar būt, ka jaudas gals negrib sadzīvot ar slodzi?

Link to comment
Share on other sites

Darkheart

 

 

Ak vai, apbižotais. Tad pasaki kādēļ vienmēr, kad ir runa par pastiprinātājiem, ierodas audiofīli un sāk klārēt par līkiem risinājumiem, pamatojot to ar savu "tonalitātes izjūtu", m?

Par ko man bižoties? :) Nevarēšu es neko pastāstīt par tādiem audiofīliem, nezinu tādus. Tev laikam vienkārši nav paveicies ar audiofīliem, un tagad naids uz visu mūžu. :D

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Nevarēšu es neko pastāstīt par tādiem audiofīliem, nezinu tādus.

Piemēram, tepat foruma galvenais klauns JJP un viņa krievu forumu elki-idioti. Arī Luke un vēl bariņš uz to ir tendēti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Un te tas pats... Man ir smagi pajāt vai man ir vienīgais pareizais viedoklis vai viens no simts pareizajiem. Svarīgi ir tikai tas, lai mans un tie citi ir tehniski pamatoti. Bet to, diemžēl, spēj tikai retais. To mums tūlīt lieliski jau atkal nodemonstrēs JJP - gan jau ievems garu personīgu murgu savārsmojumu palagu un reizē turpinās taisnoties, ka viņam neesot laika, lai rakstītu ko argumentētu un tehnisku.

Link to comment
Share on other sites

Klausies capsli, tu nosauc audifīliju par reliģiju, lai tā būtu. Bet tev nav tiesību vērsties ne pret kāda reliģisko pārliecību, ne pret vārda brīvību, te forumā, norādot vai te ir vieta "netehniskiem" viedokļiem vai nav.

Mēs taču nesmejamies par garā vājo, mēnessērdzīgo, kura kaite saasinās tuvojoties pilnmēness fāzei! Mēs uztveram viņu ar sapratni, kā  pieklājīgiem cilvēkiem pienākas! Ceru, ka, vienreiz ,apskaidrība arī tevi sasniegs! 

Link to comment
Share on other sites

martinno

Žēl, ka es neko no tehniskās puses nerubīju... varētu Jūsu sarunā iesaistīties  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

JJP, es ceru, ka Tevi vienreiz sasniegs apskaidrība, ka neviens Tev neliek mainīt reliģiju. Onanē ar to pie sevis mājās cik vien tīk, bet neuzbāzies citiem ar saviem reliģiskajiem uzskatiem. Sludinātājus necieš un necietīs.

 

Ja neesi pamanījis, tad pret nezināšanu es izturos ar sapratni, bet tas, ko es necienu, ir dilentantisms - tirliņi, kuri nezin, bet tēlo, ka zin, un vēl māca citus! Tu vari vairs necensties slēpties aiz "esmu tāds guru, ka jūs manus argumentus nesapratīsiet". Tu esi atmaskots un tagad jau visi ir redzējuši, ka Tu no audio tehnikas sajēdz tikai nedaudz vairāk par Elkor tirliņpārdevēju.

 

DAFUQ, man ir tāda sajūta, ka Tu rubī vairāk kā tas diletants.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Kā man šitam jāpiekrīt.

 

 

 

Piemēram, tepat foruma galvenais klauns JJP un viņa krievu forumu elki-idioti. Arī Luke un vēl bariņš uz to ir tendēti.

 

 

 

Ja neesi pamanījis, tad pret nezināšanu es izturos ar sapratni, bet tas, ko es necienu, ir dilentantisms - tirliņi, kuri nezin, bet tēlo, ka zin, un vēl māca citus! Tu vari vairs necensties slēpties aiz "esmu tāds guru, ka jūs manus argumentus nesapratīsiet". Tu esi atmaskots un tagad jau visi ir redzējuši, ka Tu no audio tehnikas sajēdz tikai nedaudz vairāk par Elkor tirliņpārdevēju.
 

 

Savulaik sarunās ar JJP daudz irunāts. Tiklīdz sākas runāšana par konrētiem tehniskiem jautājumiem, ta es satopos ar pretjautājumu: ar kādu aparātu tu klausies. Huļi? Es klausos ar Neutrik A2 un AudioPrecission Portable One Plus. Un. Da bļin kāda starpīga ar ko klausās. Ja aparāts līks, tad kabeļi skanēs savādāk. Kur tādu duraciņi dzimst? Pie tam tajā reliģijā visu nosāka kāds aparāts. Tieši brencs nwevis shēmotehniskie risinājumi. Brens izsaka visu. Tas nekas ka arī dārgos brendos ir līki risinājumi un tiek karināti makaroni. Tiklīdz sākas miltu atsijāšana no pelvām, tad visādui JJP uzmet lūpu. Duriki, kur ir jūsu objektīvisms? Ar vadiem, DACiem un resīveriem neaklās jaunu fiziku. LAi ar jaunas fizikas atklāšanu nodarbojas CERN nevis pašpasludīnātie hhifirastu onānisiti. Jo vairāk tādi plāta muti, jo debīlāku iespaidu par sevi atstāj.

Link to comment
Share on other sites

Džedajs laikam gribēja teikt, ka mūziku vispār neklausās un, kad vajadzēja testēt Kaspiča softu, tad to darīja uz austiņām. :D

Bet tas gan neliedz viņam gudri irst beztēmā, kaut arī sajēgas no tā ko klausās hiendisti, ir apaļa 0! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Kaspiča softs mani neiteresē kā Ekvalizācijas produkts. Nosauc iemeslu kāpec man ko tādu vajadzētu? MAni interesēja kā tas viss strādā. Pie tam viens otrs stipri raudāja un pārmeta slinkumu. A huļi. Uzliku uz virtuālās mašinas. Parunājām par mikrogļukiem softā kā cilvēki. Pirmais kas mani tur interesēja tas ir mērāmais signāls. Kas ntoiek tālāk? Tas tāpat skaidrs. Redzi, ne visur iedzīv'jās gan Coneq. Ne visur arī vajadzīgs EqPos. Bija arī citi, principiāli iemesli lai nenodarbotos ar EqPos. EqPos pēc būtibas ir normāla lieta, kuras principus skaņu industrijā izmanto vismaz 20 gadus. Savukārt enduseriem tas ir kosmoss. Tagad daži varētu godīgi atzīties kas tieši ir kosmoss tajā softā. Vienīgi. Ieteicams jaunā tēmā, nevis turpināt esošajā.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

testēt Kaspiča softu, tad to darīja uz austiņām.

Un kādēļ tad tas nestrādā austiņām? Arī austiņas var nomērīt un arī tām nav ideālas līknes...

 

Cik saprotu, "Kaspiča softs" ir FIR filtra EQ akustiku AFR kompensēšanai. Ar ko tas labāks par Coneq, EQpos un, piemēram, to pašu Behringer DEQ2496? Nenolieku, tikai interesējos!

 

Bet nolikt to es varu sākt kā programmētājs. Kādā formā tas ir realizēts? Vai tas ir kā GFX (APO) filtrs priekš NT6.x audio steka, virtuāla skaņas karte, DirectShow filtrs, VST plugins, plugins kādam softam? Vai tas strādā bez Java, .NET un citas drazas? :)

Link to comment
Share on other sites

Pamatbūtiba vismaz, tad kad pēdējo reizi skatījos (2 gadi atpakaļ???). Ar smalku FIR ekkvalizējam skandas. 16000 TAP, ja nemaldos. Kāpēc tik daudz? A tāpēc ka zemajā galā sanāk liela kļuda. FIR frekvences sadalās lineāri, a cilvēkam ta gribās logarimiski. Kā tas ir? pie 20 Hz +/5 Hz ir daudz. pie 10 kHz +/5 Hz nav nekas. Zemā gala dēļ tad arī ir tik liela kaudze ar TAPām. Nu labi. Vienīgi... kāda ķemme sanāk augšējā galā. Nenormāla. Tas atkal tiek noapaļots (averaging). Ļoti labi. Tāpat tā nianse par zonām telpā (istabā). Arī laba ideja. Kas vēl. Aizture stap skandām klausīšanas zonā. Jā, arī laba ideja. A vot ko gribējās panākt ar kompresoru limiteru lietām, to gan nesapratu un pepaprasīju autoram. Globāli ņemot tādas lietas var arī ar rociņām izdarīt. Tieši to tad arī parasti dara skaņu industrijā resnie bārdainie onkuļi.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Par FIR lineārām frekvencēm zinu, bet... FIR nav kaut kāda band-pass filtru banka, kur ir atsevišķas joslas, ko liek kopā. Faktiski FIR ir Furjē forward un inversās transformācijas apvienojums vienā piegājienā. Tādēļ FIR AFR ir nepārtraukta neatkarīgi no tapu skaita. Arī 2 tapu FIR ir nepārtraukta AFR. Tapu skaits tikai palielina AFR līknes izšķirtspēju un iespēju to koriģēt pēc patikas. Nu tas tā starpcitu. Varbūt Tu to jau zini, bet vienkārši tā ķemmes pieminēšana uzvedināja uz aizdomām... :)

 

Bet tas viss nekādi neattaisno un nepaskaidro JJP un audiofīlu diletantismu un reliģijas sludināšanu. Luke vienkārši skaisti aizvilka offtopikā, kā to parasti dara iepriekš minētie.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cik saprotu, "Kaspiča softs" ir <skip>. Ar ko tas labāks par Coneq, EQpos etc

 

Redz, drēbi nezini, bet irst māki. Kaspicha softs IR tas pats EQPos.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Laikam dziļi esmu aizskāris, ka sāc ķerties pie izdomājumiem. Varbūt parādīsi kur es par to softu irsu? Toties tagad gan tad varu nedaudz pakritizēt tīri no programmatūras aspekta par lietojamību...

 

* VST plugin for Steinberg-compatible software,

* Winamp Media Player plugin,
* Windows Media Player plugin,

 

Ir viens profesionālais formāts un divi nelietojami štrunti. Nu Winamp pluginu vēl ar Foobar vai MediaMonkey var lietot, tad kaut kas vismaz lietojams mūzikai ir. Bet kā ar filmām, klipiem un softiem, kas nav savietojami ne ar vienu no šiem? MPC-HC, VLC, kaut vai Adobe Flash Player... Citiem vārdiem, kur ir normāls sistēmas līmeņa risinājums, lai to var lietot pilnīgi visam? Konkrēti Windows gadījumā tas būtu sAPO(GFX). Aber citādi visu cieņu, ka cilvēks ņemās, un gan jau audio kvalitāte ir līmenī.

 

EDIT:

Tikai minējums, bet gan jau arī instalācija nav MSI formā...

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Incanti kādā veidā var pārbaudīt Kaspiča softam, piemēram, aizturi starp skandām klausīšanās zonā. Runa ir par to, ka smieklīgi, ka par audio gudri irš cilvēki, kas ar mūziku ir uz jūs, kuru klausīšanās pieredze ir tuvu 0 un, kuriem nav pat puslīdz normālas audio sistēmas. :D

Nu un par abu gudrinieku lamāšanos uz audiofīliem- par to kā audiofīli no skaņas neko nesajēdz, pavelkas uz lampu kropļoto skaņu, sūda platēm, kurām skaņa esot zem katras kritikas utt. utjp. Kā reiz vakar gribēju pat vienam gudriniekam paprasīt, lai nosauc poimjonno, bet nu pats pasteidzās, identificējot audiofīlus- izrādās runa ir par JJP arī ar nelielu atsauci uz mani. Ar JJP esmu pazīstams personīgi, zinu, kas viņam patīk un par ko viņs fano. Tā nu varu pateikt, ka par lampu skaņu šis pavisam noteikti nefano, vēl jo mazāk par platēm (tādas vispār neklausās), arī viņa tumbas AFR ziņā ir ļoti korektas. Tā kā sanāk, ka Inspektora Cepļa gānīšanās par JJP ir nepatiesas liecības sniegšana par cilvēku, jeb īsāk sakot- apmelošana! Pats arī neesmu ne īsti LP fans, ne lampu fans. Divi lampu pastiprinātāji gan man ir, no kuriem vienu esmu ieslēdzis pēdējo reizi pirms kādiem 3 mēnešiem, otru- īsti neatceros- daudz senāk.

Nu vēl pa tēmu ļoti komiski liekas, ka, kad pasaku, ka var labi dzirdēt vadu atšķirību, tad tiek pateikts, ka ir nekorekta aparatūra, taču tajā pat laikā, kad tiek jautāts par konkrēto modeli Denon AVC-A1SE (uz kura es šo atšķirību varu dzirdēt), tad šis spečuks saka, ka tas ir labs aparāts. Bik pretrunas sanāk! :D

Ja runā par blakus tēmu, kur tiek ieteikti jūzerim kaut kādi Arcami, incēja pajautāt- pēc kādiem kritērijiem- data sheeta, jeb arī kaut vismaz servisa manuāļi tika apskatīti? Jeb citiem vārdiem- vai cienītais spečuks vispār kaut reizi dzīvē kādu no šiem aparātiem ir dzīvē redzējis jebšu taustījis? Diemžēl, spriežot pēc paralēlās tēmas, rodas iespaids, ka spečuks vienkārši ir skatījies Arcam mājas lapā pēc palielāka verķa ar smukām lampiņām, kā dēļ arī ieteicis sākotnēji verķi, kas izrādījās procesors. Laikam nebija ātrumā apstījies, ka konkrētam verķim nav nemaz gala pastiprinātāju. :D (zināšanai varu pateikt priekšā, lai citreiz vieglāk orientēties- AVP- procesori, AVR- resīveri)

Kad tēmā tiek teikts, ka atsevišķo aparātu fīča ir atsevišķi trafi, ekrāni starp komponentēm, jeb kastes. Spečuks sāk stāstīt ka var taisīt n-tos ekrānus vienā kastē. Ha! Vai spečuks ir maz kādreiz atskrūvējis vaļā biezā gala resīveri un apskatījies kā tāds verķis ir piebāzts?? Nu un protams, imho, atsevišķo komponentu priekšrocība ir elastība. (Kā es gribētu, kaut, piemēram, CD atskaņotāji tiktu ražoti tikai atsevišķi transporti un DAC, piemēram..) :D

Nu un ņemšanās par to kāds ierakstu formāts ir ērtāks, man likās vienkārši komiska. :D Katrs pats labāk zin, ar ko viņam sagādā baudu atpūtas laikā ņemties- LP, CD ripuļiem vai bakstīt pleilisti kompī. Tā ir katra personīga lieta. Kā jau pats, piemēram, teicu- es personīgi relax laikā kompi negribu redzēt pat pa gabalu.. :D Nu un ja satrauktos par CD nolietošanos, nav problēmu uztaisīt tam diskam imidžu un uzlikt uz HDD. Vienkārši tāda ņemšanās pārliecināt cilvēkus, ka ir jāizmet ne tik labie vai pat ļooti labie CD aparāti, lai to vietā ieliktu kompi, maigi sakot man liekas neveselīga. Tāpēc arī labprātāk saudzēju savus nervus un no šādiem krustu kariem izvairos. vienkārši domāju, ka kādam ir bijusi smaga bērnība un viss, bet nu es tur nevaru un nevēlos palīdzēt- tas ir speciālistu darbs.. :D

Nu un, protams, pēdējo reizi un visgardāk smējos par to, ka runās par to, ka Gianti neko pārāki nav par consumer viduvējībām, vaina par šo apgalvojumu tika uzvelta uz neko nesaprotošajiem audiofīliem. :D Šķiet, ka es pat ļoti labi zinu, ko Rūdolfs bija domājis- bija paralēlajā forumā runa par šiem Giantiem, kur tika rādīti arī tumbu AFR mērījumi, kur acīmredzami, ja pareizi atceros, pīkstuļa AFR bija galīgās auzās.. Bet kā izrādās, pie tā visa vainīgi ir neviens cits kā audiofīļi. :D

Tā kā man tiek pārmesta nerunāšana par temu; Par ko bija tēma? Ā, par pastiprinātājiem. Nu es privātajā topika autoram biju piedāvājis šo to paklausīties no tā, ko visticamāk tuvākajā laikā gan jau tirgošu, piemēram, Sony TA-F590ES, Denon AVR-3805, Denon AVC-A1SE, Luxman L-410, vēl ļoti iespējams tirgošu Cambridge audio Dacmagic, bet nu, kā saprotu, topika autors jau ir izdarījis savu izvēli.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

martinno

Jap, @@Luke, izvēle izdarīta, kā jau PM teicu :)

Izvēle krita uz kārtējo kombainu :D

 

Vakar gandrīz izmetu pa logu - nu kur var tik ļoti sarežģītu lietu kā MCACC izdomāt? Pārāk daudz pats grib izdarīt un rezultātā skaņa kā no pakaļas :)

Nevienam neiesaku...  :mrgreen:

 

P.S.

A tēma jau sen te pazuda. Galvenais bez stresa - tāpat vairs nav aktuāla.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

In other news- nākamnedēļ vajadzētu pienākt izodinamiskajām austiņām ar šitādu AFR līkni-

 

LS0t3CC.jpg

 

Domāju, ka būs laba reference visādu DACu un citu lietu baudīšanai. Rimšanas laiki planārajam draiverim arī ir ļoti neslikti.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Incanti kādā veidā var pārbaudīt Kaspiča softam, piemēram, aizturi starp skandām klausīšanās zonā. Runa ir par to, ka smieklīgi, ka par audio gudri irš cilvēki, kas ar mūziku ir uz jūs, kuru klausīšanās pieredze ir tuvu 0 un, kuriem nav pat puslīdz normālas audio sistēmas.

 

Mēs laikam runājam dažādās valodās par aptuveni vienu un to pašu. Paskaties Eqpos helpu vai bukletus. Tu atrodies punktā X. Kreisā skanda atrodas attālumā Y no tevis. Labā skanda atrodas attālumā Y+Z no tevis. Skaņa no kreisās skandas atnāk līdz tavām ausīm par z/v (v - skaņas ātrums) ātrāk ne kā skaņa no labās skandas. Tag lūk. EQpos izmēra starpību un kreisajai skandai ieliek attiecīgu aizturi. Kas nav skaidrs?

 

 

 

tiek jautāts par konkrēto modeli Denon AVC-A1SE

Pilnu elektrisko shēmu varētu parādīt? Tas būtu tas ar ko vajadzētu sākt. LAi arī neesmu Kaspičveidīgs eksperts, bet varbūt ka arī es ar savām pieticīgām zināšanām varu kaut ko sliktu pamanīt.

 

Tas man atgādina vienu epizodi par vienu audio mīlētāju. Pānem pro audio DSP aparātu paspļēties un paklausīties. Nu un kas. Sāk man ļečit smadzenes ka slikti skan un augšas nogāztas. Es nomēru. Viss bumbās. Aizsūti mērījuma bildi. Un kas? Izrādās la čalis virknē ar signālu ieslēdz 1K pretestību. Huļi? Lai smazinātu slodzīti izejas pakāpei. Kipa skanēs labāk. A kas? Mēs jau gudri esam. Manuālus nelasām. Tas nekas ka procesoram 3K ieejas pretestība lai var pieslēgt klāt arī dinamisko mikrofonu. Tā ka... Mācība. Cilvēks saprata nošpāvās un teica ka priekš viņa hifilītiķa audiokārpiņām neder. Ko es? "Ne nravitsa, ne ješ!". Gribi pērc un pārlodē tā kā tev patīk.

 

 

Sorry, tālāk negribu lasīt to paladziņu. Jāttpūšas.

 

Kas attiecas uz FIR, tad TAPu skaits nosaka soli cik malki varēs koriģēt frekvenci. Vairāk TAPu smaklāls solis. Itkā jau forši. Tiekam pie iespējas precīzāk korģēt zemo galu. Matemātiski izskaidrot nevaru, neesmu beidzis četras augstskolas un zbētdienas baznīcas skolu, bet... Idejiski ar pareizajiem koefiecientiem un bienu FIR filtru var apstrādāt visu frekvenču diapazonu. Tobiš vienlaikus pacelt apakšas nogriezt zemos vidus, pacelt augstos vidus un nogāzt augšas. Hipotētiski. Galvenais iebarot pareizos koeficientus. Tāpat eksistē metodes kā FFT līkni pārvērst par FIR koeficientiem. Tas arī viss. FIR filtrs smuki skan, jamam nav vairāku IIR filtru mīnusiņu, bet. FIR vairāk der ja klausās kontentu teiksim no CD,PC utt. Kapēc? Aizture. Nu un tad? datoram vai CD pofig ja nospiežot PLAY skaņa paādīsies nevis pēc 1 ms, bet pēc 100 ms. Tāpat nepamanīs. Dzīvajā skaņā rodas problēmas. Ja te ir kāds labs muzikants, kas spēlē uz skatuves, tad pastāstīs precīzāk cik slikti ja monitoros skan ar aizturi. Da i uz priekšām ir sūdīgi ja skan ar aizturi. Tu dzirdi bungas/ģitāru/klabieres akustiski un pēc 10 ms tu dzirdi to pašu no skandām. Tāda putra ka gribās nošauties. Rezultātā viss ir kompromiss. Precīza ekvalizācija VS aizture skaņu traktā. Tāpat pieņesmism ka mums ir dators no kura spēlējam filmu. Pa ceļam ieliekam EQpos plaginu (windows media player piemēram, tur laikam bija plugins). Kas notiek ja mums ir 48 kHz skaņa kuru izlaižam caur 16000 TAPām? Cik daudz milisekundes klāt nāks? 48000/16000=300 ms. Videkadri mainās ar 50 ms (25 kadri sekundē). 300/50=6 Skaņa kavējas pret bildi par ~6 kadriem. Labi ja WMP vai VLC var ar noteiktu kloķīti to kompensēt. Ko darīt ja nevar piekrutjīt? vienā vietā visa filma, jo sprādziens vairs nenotiek tajā pat brīdī kas ir eksplozijas bilde. Tas tā kā teorētisks piemērs bet konrētas tehnoloģijas nomelnošanas. Tāpc mūsas klausīšanā var izmantot Tik garu FIR filtru cik gribās, bet ja runa ir par latenci, tad rodas problēmas. Attiecīgi skaņu industrijā katrs ražotājs cenšas taisīt iekārtu ar mazāku latenci. Attiecīgi viss kas virs 3-4 ms rada problēmas. Procesoros cenšas izmantot īsus FIR filtrus latences dēļ. Tas ir kā kompromiss starp smalku ekvalizāciju un aizturi. Kaut kā tā nesakarīgi skaidrojot.

Link to comment
Share on other sites

Pilnu elektrisko shēmu varētu parādīt? Tas būtu tas ar ko vajadzētu sākt. LAi arī neesmu Kaspičveidīgs eksperts, bet varbūt ka arī es ar savām pieticīgām zināšanām varu kaut ko sliktu pamanīt.

Ja nu dikti vajag, varu pameklēt Denon AVC-1SE shēmu pie sevis. Man šķiet, ka kādreiz biju novilcis, bija man iedoma, ka varētu apvienot kanālus, lai iznaktu 'niknāks' stereorežīms.

Labots - ediots
Link to comment
Share on other sites

Ja nu dikti vajag

 

Man dikti nevajag. Imho miksti atsperīga basa piesitiena klausoņiem vajadzētu.

 

 

 

bija man iedoma, ka varētu apvienot kanālus, lai iznaktu 'niknāks' stereorežīms.

 

Es absolūti nesaportu datorvalodu... 

 

 

 

Nu un ņemšanās par to kāds ierakstu formāts ir ērtāks, man likās vienkārši komiska. Katrs pats labāk zin, ar ko viņam sagādā baudu atpūtas laikā ņemties- LP, CD ripuļiem vai bakstīt pleilisti kompī. Tā ir katra personīga lieta. Kā jau pats, piemēram, teicu- es personīgi relax laikā kompi negribu redzēt pat pa gabalu.. Nu un ja satrauktos par CD nolietošanos, nav problēmu uztaisīt tam diskam imidžu un uzlikt uz HDD.

 

Pilnīgi piekrītu. Katrs izklaidējas kā viņam patīk. Es neredzu neko nosodošu ne LP, ne lentās ne CD vai PC. Kas patīk to arī klausos. Vai vispār neko neklausos. 

Labots - JDat
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...