Jump to content

Epasts par autortiesību parkapumu


Edgarsk
 Share

Recommended Posts

versatile

Vienalga. Arī der, ja savu auto noliec kaut kur bez uzraudzības, nepamani, ka pazudis un kāds braukā - tik un tā, maksāsi. Ja kādu nobrauks un aizbēgs no notikuma vietas - ilgi skaidrosi, ka neesi kamielis.

Link to comment
Share on other sites

Ja man ir samaksāts par televīzijas paku, kurā ir mani interesējošie seriāli un filmas. Tad kāds pārkāpums būs izdarīts, ja es to seriālu nevis ierakstu pats no tv kastes, bet novelku internetā? Tak nekāds.

Piesieties varētu tikai tad, ja es to esmu kādam iedevis. Un tieši iedevis (jāpierāda augšupielādes fakts!), nevis nolicis vietā (nošārējis), kur kāds tiek klāt.

Ja es nometu mašīnu ar atslēgām aizdedzē - tas tak nav pārkāpums. Pārkāpums būs tas, ka kāds ar to mašīnu sataisīs sūdus.

Link to comment
Share on other sites

versatile

 

 

Pārkāpums būs tas, ka kāds ar to mašīnu sataisīs sūdus.

Protams. Bet sākumā būs jāpierāda, ka tas neesi bijis Tu, jo pierādījumi runās par sliktu Tev.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja es nometu mašīnu ar atslēgām aizdedzē - tas tak nav pārkāpums. Pārkāpums būs tas, ka kāds ar to mašīnu sataisīs sūdus.

 

Vispār, būs gan pārkāpums: http://likumi.lv/doc.php?id=90585#p-48275

 

133. Transportlīdzekļa vadītājs drīkst atstāt transportlīdzekļa vadītāja vietu tikai tad, ja ir veikts viss nepieciešamais, lai novērstu transportlīdzekļa izkustēšanos no vietas, bet atstāt transportlīdzekli -, ja novērsta arī iespēja to lietot bez transportlīdzekļa vadītāja ziņas.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
neredzu nevienu iemelsu sīdot failu pēc novilkšanas.

 Tu tāds ar pirkstu taisīts zaglis esi - ka tikai pašam labi, par pārējiem pofig, modernais latvietis skaities.

 

Šitas mani sasmīdināja,cik procentiem latvijas iedzīvotāju pieejama šāda exstra?Kāds kino vēl te tak pat DVD disku nevar nopirkt.

Tad ja nav naudas sēdi pie ratiem savā miestā, jopt' - kas tev liek zagt kautkādus Holivudas sūdus, ja jau, redz, naudiņas ķinītim reizi mēnesī nav? 

 

Šņukur, varēji vienkārši neko neteikt kārtējo reizi...

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tad atslēdz internetu un pārdod datoru, sanāks daudz DVD diski. Turklāt tiks izdarīts sabiedrībai labums - nebūs jāklausās citiem, kā kārtējais neveiksminieks tvnetā komentāros gānās, ka valdība ir slikta un uz paplātes darbu nepienes klāt. Tak te nesen bija raksts, ka ir vesels bars ar jaunatni, kam nekas neinteresē - strādāt negrib, attīstīties negrib, tikai gāzt žulti parādot savu stulbumu. 

 

 

te tak pat DVD disku nevar nopirkt.
 
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
Es teicu ka nav preces.

Mazāk vajag muldēt. Vismaz pāris reizes gadā dodos uz DVD bodi (to, kas Origo 2-ajā tunelī) iepirkt tās pāris retās filmas, kas kaut cik pieķērušās dvēselei. Līdz šim labi ja reizi vai divas nav sanācis dabūt to, ko vēlos. Un, cik skatījos, izvēle tur ir visnotaļ plaša kā pēdējiem kases grāvējiem, tā klasikai. Ja kaut kā nav, var mierīgi pasūtīt nedēļu iepriekš piezvanot.

 

Un ko nozīmē "jaunākās nav". Protams, ka nav - filmu studijas DVD/BluRay sāk štancēt apmēram pusgadu pēc filmas demonstrēšanas kino! Ko tu citu gaidīji?!

 

 

 

Vislabākais seriāls jau ziņas

Tās lielākoties ir domātas un skatās tādi, kā tu...

 

 

 

cik procentiem latvijas iedzīvotāju pieejama šāda exstra?

Kino ir pieejams vismaz 50% Latvijas, kas dzīvo un strādā Rīgā vai tās tuvākajā apkaimē, tad vēl pa pāris procentiem tajās pilsētās, kur ir kinoteātri. Un, galu galā - cik sociāli aktīvu cilvēku nebraukā uz Rīgu vismaz reizi pāris mēnešos? Kopā, domājams, saviem 70% Latvijas tautas kino nav nekāds neaizsniedzams sapnis - pārējie ir vai nu bērni vai pensionāri, kam tas kino bijis nebijis.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

NeticuNevienam

Kādu šitas satrauc? tiešām ņemtos mellās miesās, lai kaut "respondētu" uz tādu mārrutku? (atbilde uz toipka pamatjautājumu...lai gan esmu izteicis savu viedokli agrāk)  Var vot pa.....man....kaut ko

 

 

Ja es nometu mašīnu ar atslēgām aizdedzē - tas tak nav pārkāpums.

 

Nu tas nenozīmē, ka esi pārkapis kaut ko, bet mūsdienu fakinā likumdošana to uzskata gadrīz par parkapumu!

Un ja viņiem šitajs sūuc trāpas ceļā, tad izdarīs visu, lai izsistu piķi no tevis! Netici tiem locekļiem, ibio, netici! 

Pašam bija tāds pārītis smieklīgu gadījumu...kur menti app1s...

Link to comment
Share on other sites

Viktorslat

Stingri par topika tēmu.
Manuprāt, Latvijas Valstī privātpersonai par šāda veida pārkāpumu var „uzbraukt” LV Policija. Viņi var kā palīgus vai ekspertus sev līdzi pieaicināt vai kā citādi piesaistīt privātas struktūras, bet jebkurā gadījumā kaut kādas sankcijas var piemērot tikai policija likumdošanā noteiktajā kārtībā. Tāpēc, tai ASV firmai kurai liekas, ka viņu pārstāvētās kinokompānijas tiesības ir pārkāptas, jāvēršas policijā ar iesniegumu valsts valodā utt. Un tātad, pirmais jautājums: ты кто такой? Un otrais teikums - давай досвидания. Es gan nekādā gadījumā neesmu par zagšanu, man ļoti patīk iet uz kino, un tā tālāk, bet manuprāt, nekādiem tur amerikāņu advokātiem nav jāiejaucas manās darīšanās. Mums te ir sava atmosfēra, svešzemniekiem nav te ko savu kārtību iedibināt.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu jurists, bet man aizdomas, ka mēs (Latvijas valsts) esam parakstījuši visādus starptautiskus dokumentus, kuros arī ir notiekts, ka interneta pakalpojuma sniedzējam ir jāseko līdzi tam saturam, kas apgrozas viņu tīklā, un jāseko arī līdzi autortiesību normu ievērošanai.

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
nez, paareejie palaidusji garaam sjo izcilo atzinju?

Tieši šo atziņu komentēju savā iepriekšējā rakstā, mazāk malkot grādīgo vajag, ķirzak. ;)

http://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/154326-epasts-par-autorties%C4%ABbu-parkapumu/#entry1676542

 

Tā ir klasiskā letiņa domāšana - pat ja kautkā noderīga (šajā gadījumā - zagtā satura izdalīšana) neprasa nekādu darbu un resursus, vienalga rīkoties kā sunim uz siena gubas - ka tikai citam netiek, ka tikai citam sliktāk. 

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

BlackHalt

Sākumā gribēju facepalmot, tad argumentēt, bet tagad veltījums @@versatile:

post-63973-0-62804200-1387267723_thumb.jpg

 

 

 

Kompī nav neviena ne-windows audiofaila da i neprasās.

 

Skaidrs.

Labots - BlackHalt
Link to comment
Share on other sites

 

 

sjitais mani gan iepriecinaaja... nez, paareejie palaidusji garaam sjo izcilo atzinju?

Nepalaida jau nepalaida garām.

Link to comment
Share on other sites

 

 

pat ja kautkā noderīga (šajā gadījumā - zagtā satura izdalīšana) neprasa nekādu darbu un resursus

 

Bagātais un visādi citādi par visiem citiem foruma pabirām pārākais Piepes kungs izmanto zagtus resursus komeciāliem mēķiem? Jā, latviešu dubultā morāle.

 

Kāda būt kaut kā noderīga definīcija? Visādi amīšu seriāli skaitās nodevīgs materiāls? Vai ari akadēmiskās izdevniecības grāmata, kas maksā simtos vai pat tūktošos, lai atpelnītu šī materiāla radīšanas pašizmaksu? 

Link to comment
Share on other sites

versatile
pat ja kautkā noderīga (šajā gadījumā - zagtā satura izdalīšana) neprasa nekādu darbu un resursus

Elementās egoisms. Arī šī vēstule ir atnākusi tieši par faila sīdošanu. Ir cilvēki, kam tas šķiet izdevīgi un pareizi, uzticos šim viņu spriedumam. Iespējams, sīdo no kaut kurienes, kur nesniedzas likuma roka, iespējams. To visu izvērtēt es uzticu viņiem.

Un es zinu, kā darbojas torrenti. Labprāt tos neizmantotu, ja būtu iespēja svētdienas vakarā - da kaut vai pirmdienas - normāli noskatīties TopGear epizodi. Kaut vai par maksu.

+ seriālus saukt par noderīgu informāciju... Laika zagļi totālākie, nav lielu problēmu neskatīties :)

 

 

 

Information is like sex: it's better when it's free

True, but for free you only get what you can get, money gets you anything you want to get... See my point?

 

Un par šopu... nu, lai jau būtu pataisnošanās. pirms gadiem 13 vai biš vairāk, slinkums skaitīt, tiku pie datora ar ne pārāk tīriem photoshop, CrelDraw, utt. Pēc kāda laika kaut kur sadabūju arī GIMP. Tolaik neko nezināju par rastriem, vektoriem - vienkārši niekojos. Un Photoshopam nekas līdzi nestāv. Jā, ar GIMPU var visu ko - nenliedzu. Ar Paintu arī var gleznas pa pikselim zīmēt. Lai to dara tie, kam pēc tā ir pamatota vajadzība.

Linukss (jubuntu un tamlīdzīgie) vispār ir sūds un lietotājam nedraudzīgs - neesmu manījis, ka scenārijā "nav neta, bet jāuzinstalē kaut kas" situācija būtu būtiski uzlabojusies - visur tikai sudo apt-get sūdi, kur taisni tāpat kā uz windows, parasts lietotājs ņifiga nejēdz, ko viņam tur ieinstalē.

Vidēji reizi mēnesī dabūju testiem kādu no jaunajiem aparātiem, izmantoju Lightroom aprakstu rakstīšanā. Ērts rīks. Šopam content-aware fīča ir neaizstājama, panorāmas līmējot, kad vajag ieklonēt kādu smuku debesu gradientu. Samaksāt 8 Ls mēnesī par to prieku - man nav žēl. Samaksāt par spotify un klausīties kad gribu, ko gribu - nav žēl. Jo vairāk būs maksājošu lietotāju, jo vairāk uzlabosies serviss, parādīsies vairāk mākslinieku, etc. Neredzu jēgu taisnoties, bet mans laiks ir pietiekami vērts lai to netērētu reizi mēnesī meklēt veidus kā apjāt aktivācijas, tikt pie jaunajiem pluginiem un tā tālāk. To pašu lightroom ilgstoši lietoju tikai publiski pieejamās RC versijas, kad parādījās iespēja par 8Ls mēnesī... Nevarēju nepaņemt. Ja varu atļauties nezagt, tad neredzu jēgu zagt. Dīvaini, ka par kaut ko tādu vēl ir jāargumentē.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe
Bagātais un visādi citādi par visiem citiem foruma pabirām pārākais Piepes kungs [..]

Klausies, tu ko esi iedomājies - man vajadzētu justies slikti par to, ka sava mūža laikā esmu ieguvis zināšanas un spēju nopelnīt vairāk par tevi, vai citām "pabirām" (ja ar šo vārdu saprotam muļķus, kas nespēj sev iztikai sakasīt)? Labāk seko līdzi tam, ko runā... Cilvēkam nav jābūt miljonāram, lai pieklājīgi eksistētu, un spētu atļauties šad tad arī samaksāt par savām izklaidēm.

 

[..] izmanto zagtus resursus komeciāliem mēķiem

Ja paņemtu acis rokās un izlasītu manu rakstu līdz galam - es regulāri iegādājos DVD no filmām, kas man patīk. Tāpat visa tehniskā literatūra daudzu tūkstošu, un šķiet, ka ja jau desmit tūkstošu apmērā, ir man plauktos. Katru mēnesi maksāju par digitālo TV, par Spotify un iTunes. Un visa šī sakarā es tā kā jūtos nopelnījis, piemēram, TopGear (kura piecas sezonas man arī ir diskos, starp citu) lejupielādēt un noskatīties torrentā pirms gada beigās to iegādājos diskā.

 

Savukārt te jau vairums ir tādu kā tu, kas zog visus holivudas sūdus pēc kārtas, mūžā nav ne santīmu samaksājuši māksliniekiem, un vēl lielās ka pat to pašu sazagto nesīdojot - lūk TĀ ir dubultā morāle.

Labots - Arnolds Piepe
Link to comment
Share on other sites

 

 

Cilvēkam nav jābūt miljonāram, lai pieklājīgi eksistētu, un spētu atļauties šad tad arī samaksāt par savām izklaidēm.

 

Lai cilvēks spētu samaksāt ārprātīgās cenas par labu DVD, mūzikas CD vai datorspēļu disku, ir jābūt krietni resnākam naudas muķim par vidusmēra kantora žurku.

Trakākais ir fakts, ka nav jau par ko īsti maksāt, visur tikai kaut kādas goļivudas viduvējības un krievu metu seriāli. Ja tieši šovakar sakārošu paskatīties kaut ko no S. Leones vesterniem, tad varēšu skraidīt mēli izkāris - un velti, jo tāpat neko neatradīšu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Linukss (jubuntu un tamlīdzīgie) vispār ir sūds un lietotājam nedraudzīgs - neesmu manījis, ka scenārijā "nav neta, bet jāuzinstalē kaut kas" situācija būtu būtiski uzlabojusies - visur tikai sudo apt-get sūdi, kur taisni tāpat kā uz windows, parasts lietotājs ņifiga nejēdz, ko viņam tur ieinstalē.

Man nav gadījusies tāda situācija, kad linux neatpazīst tīkla karti. Manuprāt Ubuntu instalēšana ir krietni vienkāršāka par Windows, ja nav problēmu ar draiveriem. Var paņemt minimal CD, kur ir tikai 30 MB un stundas laikā no neta būs jau gatava  ar visiem atjauninājumiemuz to brīdi sistēma.

Vienīgā problēma, ka Microsoft birojam tomēr ir monopols. Ja es pareizi saprotu tad, Microsoftam tagad ir biroja online bezmaksas serviss.

Vai tā ir, vai es kļūdos?

Visus fotoaparātus un telefonus pieslēgt ir vienkāršāk kā uz Windows. HP parastie lētie printeri parasti pēc pirmās pieslēgšanas sāk strādāt momentāli. Cilvēkam, kas lieto tikai internetu un Skype, ko vēl vajag? Windows vīrus? Torenti un VLC pleijeris ir. Audio pleijeri gan nav tik labi, bet ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

 

Vienīgā problēma, ka Microsoft birojam tomēr ir monopols.

Tā nav problēma, bet gan sekas īstajai problēmai! Kā citur rakstīju:

Nav labu API - nav labu/daudz izstrādātāju.
Nav tādu izstrādātāju - nav labu/daudz programmu.
Nav tādu programmu - nav daudz lietotāju.

Lūk arī iemesls kādēļ Linux nespīd kļūt par vadošu OS universāla desktop jomā. Jo open-source geeku, hipiju, hipsteru un citu idiņu varza nespēj radīt normālus API, un tādēļ arī nespēj vienoties, kuru no daudzajiem līkajiem murgiem lietot, jo visi ir kaut kādā ziņā nelietojami.

 

 

 

Man nav gadījusies tāda situācija, kad linux neatpazīst tīkla karti.

Tas ir tikai tad, ja velc jaunāko OS versiju ar jaunāko kerneli, kas Linux iznāk bieži. Tās nav OS fundamentālas atšķirības, bet gan tas vai ir iekļauti draiveri instalācijā vai nav. Windows 7 iznāca 2009. gadā un uz to brīdi arī pazina faktiski visas esošās tīkla kartes, bet protams, ka tur nevarēja būt iekļauti draiveri 2010. gada un jaunākām tīkla kartēm. Loģiski, ne? Bet, ja Windows izlaistu tik bieži kā Linux, tad tas nebūtu tirgus līderis, jo izstrādātājiem nebūtu ilgstošu versiju, pie kā "aizķerties", un būtu haoss. Bet tā pa lielam, problēmu nav, jo Microsoft Update Catalog gandrīz visi draiveri tāpat ir. Lai gan ne pilnīgi visam, jo ne visi līkroču mēsli var iziet WHQL testus...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...