Jump to content

DDR3 cenu kāpums pēdējo 5 mēnešu laikā


hackey
 Share

Recommended Posts

Charlie

Pieprasījums aug, piedāvājums (brīžiem) krīt vai meklē izdevīgākus pircējus.

http://www.xbitlabs.com/news/memory/display/20130419162723_Contract_Price_of_4GB_DDR3_Memory_Module_Gains_2_in_Two_Weeks_Market_Tracker.html

https://www.google.lv/search?q=ddr3+memory+prices

 

Turklāt tas, ka cenas augs, bija 100% skaidrs. Tās cenas, ņemot vērā kapitālās izmaksas, bija praktiski zem pašizmaksas, turklāt gadiem...

Labots - Charlie
Link to comment
Share on other sites

nnoname

čipu ražotājiem pieprasījums lielāks par piedāvājumu, planšetes un smārti diezgan nosmeļ savu tiesu

Link to comment
Share on other sites

Mjā, nebiju aizdomājies ka tie mazie nieki visu pasauli bojā :)

Es laikam atpalicis ka man mobilais 8 gadi vecs un kalpo godam :D

Link to comment
Share on other sites

Charlie

 

 

Mjā, nebiju aizdomājies ka tie mazie nieki visu pasauli bojā

Tie mazie nieki pasauli glābj. RAM gadījumā no daudz straujāka cenu kāpuma daudz agrāk. Nebūtu RAM ražotājiem bijis cerības, ka vieni vai otri mazie nieki ar laiku pacels pieprasījumu, fabrikas jau sen būtu bijušas aizklapētas, nevis ražojušas ar zaudējumiem.

Link to comment
Share on other sites

vairāki ražotāja samazina savu darbību RAM ražošanā, līdz ar ko arī pieprasījums lielāks par piedāvājumu. Jā, es arī biju šokā kad pirms pusotra mēneša pamanīju, ka atmiņa, kuru biju noskatījis maksā jau par ~10 ls dārgāk kā vēl gada sākumā :D vot tāpēc arī ķēros tagad vērsim pie ragiem un pirku nost kamēr nav palikusi vēl dārgāka - jo runā, ka paliks. cena tuvākajā laikā nesamazināšoties.

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Pirms 3 mēnešiem pirku 2x2GB kitu par 15 LS, nu tagad jau 20 maksā!

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Jap, serveru ramiem arī pamanīts kāpums. Labi, ka ir sapirkti krājumi :)

Link to comment
Share on other sites

Леший

Es laikam atpalicis ka man mobilais 8 gadi vecs un kalpo godam :D

Šajā topikā ir runa par smartfoniem, nevis telefoniem.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

fcuk, ļoha saka, ka par smatfoniem, a es pēc virsraksta nopratu, ka par putekļsūcējiem :<

Link to comment
Share on other sites

jarajara

štruntīgās bodēs pērkat. intereses pēc paskatījos cenu savam Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 16GB komplektam 11.gadā un tagad . gandrīz tāda pati cena , izmaiņas nav pieminēšanas vērtas.

un vispār, es kādreiz 2*512 un 4*1 dārgāk pirku .

 

p.s. vai tad tas ir dārgi? http://www.salidzini.lv/search.php?q=Kingston+DDR3+HyperX+1600MHz+16GB

normāla cena.

Labots - jarajara
Link to comment
Share on other sites

Charlie

 

 

štruntīgās bodēs pērkat. intereses pēc paskatījos cenu savam Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 16GB komplektam 11.gadā un tagad . gandrīz tāda pati cena , izmaiņas nav pieminēšanas vērtas.

Pa vidu, atkarībā no "krutuma", cenas bija 1,25x-1,75x mazākas.

Link to comment
Share on other sites

Visi, kas pagājušogad ir pirkuši atmiņas un tagad grib upgreidoties, tiek normāli atmesti atpakaļ krēslā. Es tai skaitā. :D

Itkā jau baigi trakās tās cenas šobrīd vēl nav, tomēr, man piemēram, negribas maksāt tos 60-80% vairāk, kā tas pats maksāja pirms gada.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Visi, kas pagājušogad ir pirkuši atmiņas un tagad grib upgreidoties, tiek normāli atmesti atpakaļ krēslā. Es tai skaitā. Itkā jau baigi trakās tās cenas šobrīd vēl nav, tomēr, man piemēram, negribas maksāt tos 60-80% vairāk, kā tas pats maksāja pirms gada.

gribēju jaunu PC ņemt, bet ko darīt, laikam jādzīvo ar veco un jācer uz kādu cenu kritumu, bet laikam naivi 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds21

Varbū man jau tagad pirkt ramu, ja gribu pirkt PC :D
Kamēr vēl latvijas veikali nav attapušies?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Latvijas veikali sen jau ir attapušies. Paskatījos, ka KHX1600C9D3B1K2/8GX 10.11.2011 pirku pa 29.05 Ls. Tagad tas pats RAM tajā pašā bodē maksā - 41.13 Ls. 

 

RAM  cenas jau agrāk viļņveidīgi svārstījās. Bija laiks, kad DDR2 pa sviestmaizi nāca un DDR2 2GB moduli pa 15Ls varēja iegrābt. Tāpēc apgreidus nevajag atlikt uz kaut kādu X laiku, kad bodē atbilstošai tehnoloģijai pa normālām cenām nekā nav (DDR1, ATA diski utt.)

Link to comment
Share on other sites

nnoname

latvijas veikali attopas pāris acumirkļus pēc tam, kad vairumtirgotāji ir attapušies, kuri savukārt attopas pāris acumirkļus pēc tam, kad globālajā tirgū ir notikušas cenu izmaiņas

kāreiz attiecībā uz vecām tehnoloģijām (ddr, ddr2) tagad ir labākas cenas, kā pirms pusgada vai senāk, kad varēja pielietot vienkāršo aritmētiku 1gb ddr=2gb ddr2=4gb ddr3

Link to comment
Share on other sites

unguentum

Nesen sāku domāt par RAM upgreidu, pašam DDR2, apskatījos cenas ss'a un sāku domāt par DDR3 bet tad procis jāmaina, domāju iekrāt un kādus 70 Ls investēt, bet cenas aug un aug. 

 

Tad jau labāk gaidīšu līdz DDR4 iznāks, baumo, kad 2014/2015 gada mijā kaut kad iznākšot.....................................

Link to comment
Share on other sites

nevertell

DDR3 cenas kāpj, tāpēc ka gudro telefonu tirgus ir parādījies un palielinājis pieprasījumu pēc atmiņas čipiem. Līdz ar to, arī desktopam cenas kāpj.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...