Jump to content

Xen uzstādīšanas tutoriālis


Aurelius
 Share

Recommended Posts

SveikI!

Vai kādam ir bijusi darīšana ar Xen virtalizācijas vidi?

 

Varbūt var padalīties ar kādu tiešām labu tutoriāli uz Debian vai Fedora vai CentOS operētājsistēmām?

Vienīgā, kas man normāli darbojās bija uz Linux Mint, bet vajadzētu kādu no šiem.

 

Ceru uz atsaucību!

 

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tieši Xen ?

Manuprāt, vienkāršāk būtu lietot Linux KVM, ērti uzstādīt un pārvaldīt.

Link to comment
Share on other sites

aurelius: ja gribas paspēlēties visvieglāk iir uzstādīt paša Citrix XenServer + XenCenter  www.citrix.com downloads sadaļā. Mēnesi par bŗivu - varbūt pēc tam var arī licenci sagādāt, nezinu..

ja ne paņem  Centos5 ar Xen Kerneli. No sākuma ķēpāties ar konfigurāciju utt būs ne visai prātīgi tāpēc vieglāk būs izmantot virt-manager.

Detaaļas vairs neatceros , bet instalācija bija intutīva un triviāla.

Starp citu pats Citrix XenServer tīri labi strādā uz WmWare workstation - tā ka var spēlēties tur, nevajag speciāli izdalītu mašīnu.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Aurelius

Esmu izrakņājies un mēģinājis tik daudzus XEN uzstādīšanas tutoriālus, bet kā iepriekš teicu, tā vienīgi uz Linux Mint gāja. It kā jau pēc būtības Linux Mint ir taisīts vai nu uz Ubuntu vai Debian kodola, tad jau vajadzētu uzstādīšana būt tāda pati, bet nesanāca tāpat.

 

KVM man nevajag, to jau esmu izmēģinājis tik daudz cik bija nepieciešamība, gan caur termināli, gan virt-manager

 

Man tagad vajag tieši XEN. Tāpēc jau rakstīju, ka tādu tutoriāli derētu, ko jau iepriekš kāds ir izmantojis un tas ir darbojies.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

CentOS (t.i., RedHat), ja nemaldos, nodropoja Xen supportu. Ja grib bez liekām sāpēm, tad tikai uz CentOS 5.x. Iesācējam varētu labāk uzstādīties kopā ar Debiliāni: http://wiki.debian.org/Xen

Link to comment
Share on other sites

zeds, citrix xenserver express versija ir bezmaksas.

Link to comment
Share on other sites

lexxx: nebiju lietas kursā, bet tad vispār nav problēmu. youtube video kā likt XenServer izskatās ir ka biezs.

jebkurā gadījumā vieglāk kā Linux ar Xen kerneli.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Bet vai kādam ir tutoriālis, kā piedabūt IOMMU supporru, lai var VM tikt pie fiziskās videokartes?

Link to comment
Share on other sites

nevertell, xenserver pie fiziskās videokartes varēs tikt tikai, ja:

1. mātesplate un cpu atbalsta vt-d

2. atbilstoša videokarte, kuru supportē (nvidia quadro modeļi jaunie un daži vecie, kā arī amd 6870 derēja). Pats testēju ar 6850 un strādāja.

3. atbilstoša xenserver versija. Express versijā nebija šī funkcija.

post-67488-0-12448000-1368601011_thumb.png

Labots - lexxx
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Tas ir izdarīts arī ar gtx 460 stock bios'u. Un ar oupensurs xenu pa virsu kādam redhat'am. Un ir man vt-d plate un procis.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...