Jump to content

Dators+pastiprinatajs


Partyman
 Share

Recommended Posts

No vienas puses lielgabals, no otras. Neviens no tiem maziņajiem softiem neievieš uzticību. Ka tik nesāk rādīt papagaiļus.

Steinberg, Cakewalk utml, SMAART,Pinguin, Iespējams kaut kas no Rightmark, Izotope. Aļa nopietnie softi un pārbaudītas lietas.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Velns, man audiotēka stāv uz HDD ripām- tās arī vajaga demagnetizēt?

 

P.S. Esmu pārliecināts, ka kādu laiku fails arī pa-ir RAM'ā- kas tur līdz? Ibio-krio?

Link to comment
Share on other sites

osscar

vispār vajag visu audio tehniku , jo īpaši kasetes , lentas - orientē pareizi zemes magnētiskā lauka līnijās. citādi neskan. uz HDD arī tas attiecas.

 

ar par arcam rlink - mazs verķis, tik liekas biku padārgs ņemot vērā, ka jamam iekšā pāris USD čips + man nepatīk izejas ieejas izvietotas priekšā/pakaļā.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja pareizi atceros, tad šajā te topikā bija pieminēts XTZ A100 D3 pastiprinātājs, kam ir arī ciparu ieejas. Reku viens ebay cenšas vienu notirgot, nav dārgi manuprāt. Viņš met nost cenu, izskatās ka negrib vairs ilgi gaidīt, tātad iespējams, ka tomēr būs arī mieru kaut kur sūtīt ārpus UK, ja ir pircējs un labi pajautās.

links uz ebay

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Foršs dīls! Mani gan vairāk interesēja tīri jaudinieks- lai varu balansēto signālu pūst iekšā. Vienīgais nav zināms, kas šim vēderā- dažreiz balansēto izlaiž cauri sūdīgam opam un sanāk, ka parastā RCA ieeja skan labāk.

Link to comment
Share on other sites

esmu redzējis ārkārtīgi nedaudzas shēmas, kur balansētā ieeja tā arī balansēti tiek iebarota gala pakāpei. Parasti tieši ir viena opiņa risinājums.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Mjā, zinu. No vienas puses man drusku ir žēl, ka pašlaik izmantoju pusi DACa, no otras- uzbūvēt balansētu pastiprinātāju ir diezgan piņķerīgs process, it īpaši, ja ir padomā pielasīt dažādas detaļas. Man arī vēl nav skaidrs, kādi būs ieguvumi skaņas ziņā, ja netiek pielietoti gari kabeļi, kur pastiprināti varētu rasties fons.

 

Drusku arī gribētos paķēmoties ar šādu aparātiņu- http://www.tubecad.com/2011/03/blog0203.htm

 

Daži viņu ir pielietojuši kā ES9018 IV pakāpi un saka, ka skanot labi. Varbūt, ka kādreiz pamēģināšu kaut ko līdzīgu!

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
kur balansētā ieeja tā arī balansēti tiek iebarota gala pakāpei
uzbūvēt balansētu pastiprinātāju

Lai izmantotu balansēto signālu, gala pastiprinātājam nav obligāti jābūt balansētam!

Standarta jaudas pastiprinātāja slēgums un slēgums ar balansētu ieeju.

 

P.S. Iepriekš te minēja ierakstu dinamiskā diapazona kompresijas pārspīlēšanu. Tīri informatīvi divi linki, kas parāda kā nevajag darīt: The Death Of Dynamic Range un Loudness War.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Jā, Cap- mēs ar Torni tieši par to arī runajām- ir pastiprinātājs, kas signālu saņem no RCA un no opampa, kas balansēto signālu pārveido tā, kā tajā wiki parādīts. Tātad jautājums paliek- vai atbrīvošanās no līnijas trokšņa atsver to, ka signālam tiek piejaukti opa invalīdi. Gan jau, ka pie garām līnijām trokšņainā telpā labāk būs tomēr izmantot balansēto/simetrisko risinājumu un dzīvot ar opu (kurš var būt labs un var būt ne tik labs).

 

Manā gadījumā ir DACs ar balansēto risinājumu, kur uz kanālu ir divi čipi. Esmu lasījis, ka šāds risinājums ir ar zemāku kropļu līmeni, kas nav saistīti ar līnijas trokšņiem. Ja pareizi atceros, tad runa pamatā bija par pāra harmoniku samazināšanu. Būs vēl jāpapēta.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Štrunts par to kā ir uztaisījis kāds cits. Tev ir DAC ar balansētu izeju un Tev ir jaudas pastiprinātājs. Es runāju par to, ka Tev vajag jaudas pastiprinātāju ieslēgt diferenciālajā slēgumā un pievienot pie DAC, nevis kaut kādu lieku konversiju pa vidu ar opampu.

 

SATA kabelim redz' arī balansētais strādā nesalīdzināmi labāk par ko nebalansētu. Pat AMD HyperTransport un Intel QuickPath Interconnect , kas savieno CPU ar čipsetu, ielika vienos vārtos vecos FSB dēļ tā, ka ir balansēti. Tāpat arī PCI-E vs PCI. Un tās galīgi nav garas līnijas...

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Tieši tā- varbūt, ka kaut ko no iepriekš teiktā pārpratu.

Link to comment
Share on other sites

Vispābā jau ne tuvu visi jaudas pastiprinātāji izmanto difkaskādi un atgādina opampus uz steroīdiem. Attiecīgi - ne katru ampu ieslēgsi "diferenciālajā slēgumā", kā te mēģina mums gudri mācīt.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Austiņu stiprekļiem nereti izmanto quad mono- principā divi stereopastiprinātāji.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tornis, jā - par tādiem ampiem es nerunāju. Tie lai paliek audiofīliem, kuriem patīk skaņu "uzlabot" ar pāra harmonikām un citiem kropļojumiem. :) Bet tie jau parasti netic arī digitālajam audio kā tādam, tā kā... ;)

Link to comment
Share on other sites

Partyman
(labots)

Paldies,boto,bet shis albūmiņš man ir gan cd,gan kasete,gan 2 vinyli(viens 180g,viens purple color),klausijies esmu reizes 1000 un vel tikpat un vairak,klausishos... :pooh_honey:

Par flac kvalitati man viss skaidrs,tadel ari pirksu DAC,lai vairak nebutu japerk cd...

P.S. starp citu originalajam "Purple rain"cd skanejums ir nevisai kvalitativs,remasteretu versiju vel neesmu "satapis".

Labots - Partyman
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Gribēju kaut ko saprast par dempinga faktoru un atradu šo diskusiju :hang3:

 

2013.04.28. , 23:13, Long teica:

Damping factor: > = 100 - ar to pietiks skaļruņu demfēšanai ar gumijas piekari?

 

2013.04.28. , 23:43, Inspektors Caps teica:

Tas ir normāls rādītājs, vajadzētu būt labi. Krutiem Marantz tipiski damping factor ir zemāks, bet tas ir Marantz mīnuss.

 

2013.04.29. , 00:02, Huan Kaktus teica:

Jā, tā tiešām ir skrobe, ka tiem krutajiem Marantziem ar to dampingfaktoru ir dikti švaki :D

 

2013.04.29. , 00:15, Inspektors Caps teica:

Jaunajiem Marantz ir OK, bet vēl nemaz ne tik sen viņiem bija labie aparāti ar damping factor zem 100.

 

2013.04.29. , 00:35, Huan Kaktus teica:

Tas gan - 1975. gada PM-4400 dampingfaktors bija tikai 80! Šausmas! Un tikai pavisam nesen, 80to vidū, šamie beidzot iemācījās to dabūt uz 100

 

2013.04.29. , 00:49, ediots teica:

Jā, cik tas damping vispār ir nozīmīgs pie izvēles?

 

2013.04.29. , 01:05, JDat teica:

Vienkārši runājot: ja grib lai godīgi skan, tad jo lielāks, jo labāk. Ja grib feelingu un HVZ kādas pieskaņas, tad laikam vajag mazu. Bet tas ir mazohistiem un tiem kuri mēģina iepīt mistiku iekšā.

 

2013.04.29. , 01:13, Inspektors Caps teica:

Jo pastiprinātājiem tas lielāks, jo mazāk būs visādām akustikām "pie šī pastiprinātāja skan, bet pie šī nē", "plašāka skatuve" un citi murgi.

 

Man gribētos ticēt, ka tas, ko saka @Inspektors Caps un @JDat, nav pilnīgas muļķības, bet cik lielu dempinga faktoru mēs saucam par augstu un kādu - par zemu?

Daudziem 80to gadu it kā cienījamiem (līnijas SNR ap 100dB, THD ar divām nullēm aiz komata) pastūžiem ir 50. Tai pat laikā, kādā citā šīs desmitgades topikā kādam mūsdienām tuvākam Marantz @Kaspars12 norāda uz tā "tikai" 120.

:read:

Link to comment
Share on other sites

Df =Ztumbas/z ampa izeja. Tatad jo lielaka tumbu impedence jo labaks Df...hvz..pa manam bav tik liela arškirība 50 vai 200....ok d klases  un pa ampiem manīts df 1000os...bet tad jau vadu pretestibai un štruntīgiem savienojumiem..ar sak paradīties ietekme.

Df atkarīgs no pastūža shēmas, atpakalsaites dziļuma etc...imho vecos laikos traņi bija ar švakākiem parametriem...imho seklāka biha atpakaļsaite un DF kā tādam baigi nepiegrieza vērību...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Viss tas ir gaumes lieta. Tāpat kā ar vīnu. Lampiniekam viss ir slikti, bet daudzi audiofīli, to klausoties, karstu čurā. Protams, jo Df lielāks, jo labāk, bet tad skaņa vairāk velk uz studijas skanējumu.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies, tikai nu man ir ašpadsmit jauni jautājumi, un nulle atbilžu uz sākotnējo jautājumu ?

 

Tāpēc sākotnējo jautājumu pārfrāzēšu - vai es (vai jebkurš cits) uz deviņdesmitniecēm spēs saklausīt atšķirību starp DF 50, 100, 200?

Vēlos atbildi, kura ietver vārdu "jā" vai "nē".

 

Bet tie ašpadsmit ir šādi:

 

2018.09.14. , 20:19, kevins teica:

DF ietekme skaneejumaa buutiski paraadaas uz lielaakaam jaudaam, kad skaljrunis kustiibas deelj gjeneree preteeju eds

Pie cik lielām jaudām? "Elektriskajos", nevis "muzikālajos" vai nez vēl kādos vatos.

 

2018.09.14. , 20:19, kevins teica:

Arii D klasei meedz buut DF100, un taapat basa galaa skaneejums ir preciizaaks, jebshu agresiivaaks, nekaa AB ampam ar DF500+ .

Kāpēc? (t.i. kāpēc D klasei precīzāks bass, nevis kāpēc mēdz būt 100)

 

2018.09.14. , 20:19, kevins teica:

S90 kurai LPF spole basiniekam ir ap 0,7 omi, un veel vismaz 0,2 omi buus tipiskais vads liidz ampam, tad reaalais DF~10

Kā tu to rēķini?
Jā, saprotu, ka:

2018.09.14. , 08:04, osscar teica:

Df =Ztumbas/z ampa izeja

Citēt

the damping factor gives the ratio of the rated impedance of the loudspeaker to the source impedance. Only the resistive part of the loudspeaker impedance is used. The amplifier output impedance is also assumed to be totally resistive. The source impedance (that seen by the loudspeaker) includes the connecting cable impedance.

Kā ir uzzināma pastiprinātāja izejas pretestība?

 

2018.09.14. , 20:19, kevins teica:

PRO galaa suudiigs amps basam un arii jaudiigaakam pilnas joslas frontam ir taads, kuram dempings ir ap 200

Kas ir jaudīgāks?

Vai, piemēram, QSC RMX 850 ar saviem 200 ir sūdīgs pastiprinātājs?

 

2018.09.14. , 20:19, kevins teica:

dazhiem d klases pro ampiem ir iespeeja digitaali pamainiit vada pretestiibu

Labāk pat nejautāšu, kā tas ir  :shok:

 

2018.09.14. , 20:19, kevins teica:

kad tu saac piedomaat pie taa, ka skaljrunjiem filtros virknee nav nekaadas pretestiibas + pienaakoshie vadi ir normaala diametra nevis zobu diega biezumaa

"piedomāt, ka" kā "piedomāt, lai", tātad "piestrādāt, lai"?

Tu runā par, piemēram, R3..R6, R8..R11 šajā (35AC-1) filtrā?

 

pic1.gif

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , 138 teica:

Tāpēc sākotnējo jautājumu pārfrāzēšu - vai es (vai jebkurš cits) uz deviņdesmitniecēm spēs saklausīt atšķirību starp DF 50, 100, 200?

vai tu vai jebkursh cits dzird atskjiriibu starp leetu sony resiiveri un yamahas natural sound resiiveri ( ax/rx596 )  , piemeeram ? tikai probleema taa, ka to skanjas atskjiriibu vai " davkas"  sajuutu shajaa gadiijumaa neveido tikai un vieniigi DF faktors. Man nav viennoziimiigas pieredzes ar viena razhotaaja vienaadas seerijas pastiprinaataajiem, kuriem buutu shaadas DF atshkjiriibas, lai speetu objektiivi uz tavu jautaajumu atbildeet. bet principiaali atbildeeshu ar jaa.

Filtraa es nerunaaju par augsheejaam joslaam, kuraas iisti tpt neko nevar mainiit ( un ja arii tur ir kaads papildus smeereejums un izpluudums, tad prieksh s90 naak tikai par labu ) . Es runaaju par L2 spoles aktiivo pretestiibu , kuru tu sheemaa neredzi.

qsc rmx 850  maajai buus 50/50 bet prieksh s90 un DF sakaraa-- ideaals. Prieksh pro - prasts darba zirgs, nekas iipashss ( jaa, ampi ar DF>500 ir manaami speejiigaaki )

 

Link to comment
Share on other sites

2018.09.14. , 20:19, kevins teica:

reaalais DF~10

tad potenciālais DF>500 neko nedod.

Objektīvi atbildēt nespēj, tomēr atbild ar jaa.

Ir iespējams uztaisīt pastiprinātāju ar negatīvu izejas pretestību. Ja DF būtu baigi svarīgs, tad tādus vien taisītu!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Klusu teica:

tad potenciālais DF>500 neko nedod

nejauc mushas ar kotleteem. tad jautaajums ir jaapaarfraazee un jaaprasa taa - vai uz sisteemas ar reaalo DF-10 ir iespeejams dzirdeet atskjiriibas skaneejumaa pastiprinaataajiem ar DF50 un 200. kpc nav objektiivas atbildes , es jau paskaidroju. savas subjektiivaas domas arii pateicu. shaubos ka man te kaadam kautkas ir baig jaapieraada. var jau katraa konkreetaa gadiijumaa ar iipashiibas vaardiem aprakstiit kaads buus rezultaats, bet nav jau nekaads folkloras pulcinjsh. ja jau taa tiik, tad , @138 , var pats uz savaam ausiim panjemt divus dazhaadus pastiprinaataajus ar kardinaali atshkjiriigiem DF un saliidzinaat ...... Var jau arii sleegt tumbas ar 0,5mm2 vadiem, prieksh kam naudu kautkam biezaakam teereet ??

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , kevins teica:

panjemt divus dazhaadus pastiprinaataajus ar kardinaali atshkjiriigiem DF un saliidzinaat

Slikts ieteikums.

Vajag paņemt vienu ar DF 500. Likt virknē mazu pretestību un mēģināt konstatēt atšķirību.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
2018.09.17. , 01:22, 138 teica:

vai es (vai jebkurš cits) uz deviņdesmitniecēm spēs saklausīt atšķirību starp DF 50, 100, 200?

Jā, pieslēdzot S90 pie stiprekļa ar DF =>100, tu pilnīgi noteikti dzirdēsi atšķirību salīdzinot ar to, kā tās skanēja pie KUKŪ-020, kuram, ja atmiņa neviļ, DF bija 20. Izrādīsies, ka S90 spēj skanēt arī ar artikulētu basu :) Ja šamajās vēl nomainīs tievo montāžas drātīti pret normāla griezuma vadu, un basu filtrā spoli uz kādu eksemplāru ar mazu pretestību, tad efekts būs vēl jūtamāks.

2018.09.14. , 20:19, kevins teica:

DF ietekme skaneejumaa buutiski paraadaas uz lielaakaam jaudaam, kad skaljrunis kustiibas deelj gjeneree preteeju eds

Nu, pretējo EDS skaļrunis ģenerē pie jebkuras kustības. Es teiktu, DF ietekme ir būtiskāka pie lielākas difuzora masas, kad skaļruņa nevadāmu ļurināšanos inerces rezultātā efektīvāk slāpē lielākas pret eds strāvas caur mazāku pastiprinātāja izejas pretestību. Bet jā - jo lielāka ir difuzora masa, jo lielāka jauda ir nepieciešama tā kustināšanai, tātad DF ietekme vairāk jūtama pie lielākām jaudām.

 

No pieredzes varu teikt, ka lielāks DF ir ieteicams praktiski visām mūsdienu akustikām ar smagiem gara gājiena basu skaļruņiem. Ar viegliem difuzoriem "audifīliskiem" FR skaļruņiem reizēm var gadīties, ka liela DF rezultātā zūd basi.

 

70to gadu vidū tika pieņemts, ka pietiek ar DF>20, kas toreiz laikam arī atbilda patiesībai. Kopš tā laika skaļruņi ir manāmi mainījušies, un šodien laikam nebūtu īsti nopietni runāt par pastiprinātājiem ar DF<100.

Labots - Huan Kaktus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Huan Kaktus teica:

70to gadu vidū tika pieņemts, ka ietiek ar DF>20, kas toreiz laikam arī atbilda patiesībai.

Mkēj, tas laikam izskaidro to, ka astoņdesmito sākuma pirmās pasaules pastūžiem mēdz būt ap 50.


Bet no otras puses, S-90 taču arī nav "mūsdienu akustika".


S-90 basinieki skaitās "smagi, gara gājiena"?

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
pirms 18 stundām , 138 teica:

S-90 basinieki skaitās "smagi, gara gājiena"?

Jā, smagi, un gara gājiena. Toreiz tāda tipa skaļruņi bija dikti progresīvs un moderns jaunums :) Kamēŗ standarti, kā parasti, bija novecojuši jau pieņemšanas brīdī. Bez tam, nevar gluži teikt, ka tanī laikā nebija pastiprinātāju ar DF=100+. Vienkārši tehniski to sasniegt nebija vienkārši pie tās elementu bāzes, un tie dārgi maksāja. Piemēram 1973. gada Marantz 500 DF bija lielāks par 400 :) Bet lai to sasniegtu katrā pastiprinātāja plecā bija 4 jaudīgie tranzistori paralēli :)

Labots - Huan Kaktus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Huan Kaktus teica:

Kamēŗ standarti, kā parasti, bija novecojuši jau pieņemšanas brīdī.

Skaļruņu vai pastūžu standarti?

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Runa ir par tā saukto Hi-Fi standartu vispār. DIN 45500 lielā mērā neatbilda prasībām jau uz to brīdi, kad tika pieņemts 1974. gadā, un vēlākie labojumi tur neko daudz nemainīja uz labo pusi :) Tur bija runa par visām trakta komponentēm. Un standartizācija tā arī netika līdzi zinātniski tehniskajam progresam :)

Link to comment
Share on other sites

Ahā, es sapratu tā, ka pastiprinātāju tehnoloģijas netika līdzi skaļruņu tehnoloģijām, bet tātad pārpratu, tu runā par standartiem kā par formalitāti.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 10 minūtēm , 138 teica:

Ahā, es sapratu tā, ka pastiprinātāju tehnoloģijas netika līdzi skaļruņu tehnoloģijām

Nu, nē, tās tehnoloģijas kā reizi attīstījās samērā sinhroni. Pieaugot pastiprinātāju izejas jaudai varēja būvēt skaļruņus ar smagākiem difuzoriem, mazāku jutību, bet labāku "virzuļdarbības" joslu. Tas, savukārt, prasīja pastiprinātājus ar mazāku izejas pretestību... Bet tas viss nenotika momentā, tāpēc 70to beigās, 80to pirmajā pusē tirgū bija visai pamatīga tehniska dažādība, kura nebūt ne vienmēr bija savā starpā savietojama :) Patreiz arī, protams, ir dažādība, bet tīri subjektīvi man šķiet, ka patreiz tomēr tas viss ir vairāk pie kāda kopsaucēja pievilkts.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...