Jump to content

dzivoklis un kredits


idiotz
 Share

Recommended Posts

Sveiki. Mans tevs bija panemis kreditu ~12K Ls un dzivoklis bija, ka kila. Tagad vins ir miris, bet kredits vel nav apmaksats.

Ko man, ka delam, darit sada situaciija? Viena pazina teica, ka banka katru izdoto kreditu apdrosina un ka mana gadijuma, pec teva naves, apdrosinasanas firma dzes bankai so kreditu. Vai ta tiesam ir?

 

Liels paldies.

 

P.S. Varbut tas ir svarigi - vins tika nogalinats.

Labots - idiotz
Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu, tad tu kā mantinieks manto arī tēva kredītus. Ja negribi mantot kredītus, tad ir izvēle nemanot neko. Nu vismaz gadījumā, ja tu esi kā vienīgais mantinieks. Bet vispār jau visgudrāk tev būtu aiziet uz kādu kantori pie kāda gudrāka cilvēka parunāties.

Labots - auzijs
Link to comment
Share on other sites

Nu maksāt tēva kredītu neviens Tev neprasīs un nepiespiedīs.Kā galvotājs darījumā tak nebiji?

Link to comment
Share on other sites

Ka galvotajs nebiju, jo taja laika man pat nebija 18 gadi. Un dzivokli esmu pierakstits.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Aha, man arī viens pazīstams celtnieks reiz stāstija, ka banka ir viņam izsniegusi kredītu X5 iegādei un gadījumam, ja viņš nemaksā un nav tā mašīna pēc tam jāņem nost, vēl apdrošinājusies...

Link to comment
Share on other sites

 

 

gadījumam, ja viņš nemaksā un nav tā mašīna pēc tam jāņem nost, vēl apdrošinājusies...
Miļķības pilnīgas.Tad jau neviens nemaksātu un nebūtu autiņi noņemti.
Link to comment
Share on other sites

1. Aizej uz banku, pasaki kas noticis, palūdz, lai pasaka cik tur vēl atlicis. Ja vari to pavilkt, un to dzīvokli vajag, tad sarunā ar banku, ka viņiem būs nedaudz jāpagaida, vai arī sarunā, ka nākamos rēķinus jau sūta tev.

2. Ja to vari pavilkt, kā jau teicu, ej pie notāra, kuram nodota mantojuma lieta. Piesakies kā mantinieks. Faktiski tu esi 1. kārtas mantinieks, ja nav ne mammma, ne tev kāds cits vēl rads (māsa, brālis). Ja ir vēl citi mantinieki, tad tie kuri pieteiksies to kredītu faktiski mantos līdzīgās daļās.

 

Tātad jāsaprot, cik vispār ir mantinieku, un kā jūs to dzīvokli dalīsiet un kā par to maksāsiet.

 

Ja būsi vienīgais mantinieks, tad pēc 3 mēnešiem varēsi to kredītu mantot.

Link to comment
Share on other sites

Mantinieks esmu vienigais, nekadu citu radinieku nav. Dzivoklis bez remonta, 2 istabas, Imantas rajona. Pasreizeja reala cena ir ~ 18-20K Ls. plus vel komunalie uzkrajusies uz kadiem 6kLs.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

 

 

plus vel komunalie uzkrajusies uz kadiem 6kLs.


Kā tad tāds sīkumiņš atgadījies?
Link to comment
Share on other sites

Krize! Iestajas gruti laiki un tevs nevareja samaksat komunalos. no siem 6k Ls kadi 2k ir soda nauda.

Link to comment
Share on other sites

Par to kredītapdrošināšanu ir tā, ka katrs kredīts noteikti netiek apdrošināts. Pašam uz to ir jāpiesakas un par to ir arī jāmaksā.

Šaubos, ka šajā situācijā šis pakalpojums tika nopirkts. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Krustvecāki ir? Kādi tuvi radinieki? Vispirms ar tiem jāaprunājas, tad, noteikti, ar kādu juristu, domāju, ka notārs arī derēs.

Jūtu līdz.

Link to comment
Share on other sites

Paldies, daudz maz tagad ir skaidrs. Laikam tad sakuma vajag mirsanas apliecibu un vel kadu dokumentu, tad jaiet uz banku un jaruna.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Es, protams, atvainojos, bet sakrāt 4 štukas Ls parādos ir totāls nikolajs uz rēķiniem nepilnu 2 gadu garumā. Tad kapēc arī ar banku nevarētu darīt tāpat...?

Link to comment
Share on other sites

Man to nesaki, kas bija, tas bija. To kas sakraies par komunalajiem es apmaksasu, bet jautajums ir par kreditu.

Link to comment
Share on other sites

Atrodam kredīta līgumu un noskaidrojam:

1) kas ir galvotājs

2) vai kredītņēmējam bija apdrošināta dzīvība

 

+ fonā jāpalasa, kā un kur jāpiesakās kā mantiniekam.

Link to comment
Share on other sites

Ja nav kaut kādu specifisku līgumu (piemēram galvojums) tad strādā vispārīgais civillikums - ja saņem mantojumu (jebkādu) tad arī parādi nāk līdzi. Bet ir tiesības atteikties no mantojuma un nekādi parādi nebūs jāmaksā! 

Te jāsarēķina kas lielāks - īpašumu vērtība ( mīnus čakars) vs parādi. 

 

te nav no svara nāves iemesls, bet nu līdzjūtības..... :( 

Link to comment
Share on other sites

Ja esi vienīgais un gatavs visu maksāt, tad lieta vienkārša.

1.Tad tiešām, dabū miršanas apliecību.

2. Vari arī vienlaicīgi pieteikties bankā, ka maksāsi, un sāc maksāt, lai arī tur parāds nekrājas. Normālā bankā viņi tikai priecāsies.

3. Ar miršanas apliecību piesakies pie tuvākā notāra. Tas uzsāks mantojuma procesu. Tā kā esi vienīgais, mantojuma lietu varēsi nokārtot 3 mēnešos.

4. Pēc tam ar mantojuma apliecību uz banku, lai pārraksta līgumu uz tevi. Vai turpini maksāt, un kad izmaksāts, tad bankā iedod mantojuma apliecību, lai papīrus par reģistrāciju zemesgrāmatā jau gatavo uz tevi.

Kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

lai papīrus par reģistrāciju zemesgrāmatā jau gatavo uz tevi

cik saprotu, tad bankā bija vienkārši kredīts, bet dzīvoklis tikai ķīlā, tā ka bankai gar dzīvokli (un zemesgrāmatu) nav daļas, kamēr maksā ikmēneša maksājumus.

Link to comment
Share on other sites

Ok, labi, kredīts nav pašam dzīvokli, bet vienalga, kur ta to ķīlu (hipotēku?) reģistrē, ja ne Zemesgrāmatā. Un tāpat pēc kredīta nomaksas vajadzēs kaut kādu papīru stiept uz Zemesgrāmatu, lai to ķīlu ņem nost.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu vispār jau ir likumdošana par mantojuma lietām - vari mantot vai nu visu vai neko. Tatad ja vienīgais mantojums ir nejēdzīgs kredīts tad vari izlemt to nemantot un neuzņemties nekādas saistības. Tādā gadījuma banka paņems ko varēs bet TEV klat netiks. Otrs variants ir mantot visu, tātad arī saistības. Vispar jau tur ir pa vidu iespējami šādi tādi šuri - muri, tik nezvai 12kLs ir nu tā summa kuras dēļ ir verts algot fiksos juristus un kaut ko murgot ar atpakaļejošiem datumiem utt. Taču ja minetais ir tikai daļa īstā stāsta tad iespējams ir vērts pacīnīties

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...