Jump to content

Kuras ir vislabāk apmaksātās programmēšanas valodas Latvijā?


kompaks
 Share

Recommended Posts

nesen kāds jau nav novinnējis visu sausu?

 

Parasti varbūtība vinnēt/zaudēt ir atkarīga no tā, cik ir izmaksāts. Jo pēc gambling commission noteikumiem spēļu automātiem ir jāatdot atpakaļ noteikts % no iemaksātās naudas. 

 

Un pseidogadījumskaitļi parasti netiek izmantoti.  Ir serveris, kuram pieslēgta kastīte, kas skaitļus ģenerē aparatūras līmenī.   Ja serverim nevar pieslēgties, tad tiek izmantoti pseidogadījumskaitļi.  Vienreiz viens vīrs uzkodēja savu RNG, kas dažreiz visus skaitļus ģenerēja vienādus. Tad gan ziepes bij lielas.

 

Tas viss, protams, neattiecas uz online betting exchange (ar ko es nodarbojos pašlaik).

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

princips skaidrs, paldies - tā arī likās, ka savācoties vairākiem laimes krekliņā dzimušiem, bizness gribēs kādu aizsardzību pret bankrotu ;D

Link to comment
Share on other sites

Aizsardzība parasti gan ir vajadzīga spēlētājiem.  Ir process, kura mērķis ir identificēt addicted online betting spēlētājus, lai novērstu to, ka viņi pazaudē visu savu naudu.   Gudrākie ir izstrādājuši savas programmas, kuras modelē iespējamības un veic derības automātiski. Dažas no tām gan to dara ne visai optimāli,  es reiz uzrakstīju programmu (iekš clojure), kas sliktos trading botus identificē.

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Jā, es strādāju online/offline gambling jomā.  so what?    Kautkur strādāt taču vajag. :)

Man nav citi skilli  (rakt zemi ar traktoru utml.).   Programmētājs jebkurā gadījumā ir kājslauķis,  īpaši jau nu Latvijā.    UK vismaz dod darba līgumu / neliek strādāt par velti (vai simbolisku samaksu) / neliek būt pašnodarbinātam.

 

Toties šeit viņi tiek regulāri atlaisti no darba (made redundant).  Ja finiancial growth nav bijis gana labs, tad lai iepriecinātu akcionārus un CEO nebūtu nepatikšanas, tad visiem liek savākt savas mantiņas un vilkt ragavas prom. Mani arī nesen padarīja par redundant, bet jaunais darba līgums jau parakstīts. 

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Tev ir kādi koda piemēri ? Runa ir par MS C++ ?   Bug reportus esi viņiem sūtījis ?

 

Koda piemērus mūsu atrastiem bugiem vari apskatī MS connect lapā  (viņi gan tur formatējumu salauzuši, agrāk bija ok):

cl.exe nokrašo - https://connect.microsoft.com/VisualStudio/feedback/details/740143/c-c-compiler-crashes-on-simple-code

cl.exe nokrašo - https://connect.microsoft.com/VisualStudio/feedback/details/749567/visual-studio-2012-rc-compiler-crashes-with-ox-fp-fast-options

nepareizs ARM kods ar /O2 optimizācijām - https://connect.microsoft.com/VisualStudio/feedback/details/770433/wrong-arm-code-with-o2-optimizations

nepareizs ARM kods ar /O2 optimizācijām - https://connect.microsoft.com/VisualStudio/feedback/details/770434/wrong-arm-code-with-o2-optimizations-for-pointer-manipulations

 

Ar "nepareizs ARM kods" tiek domāts tas, ka release modē programma dara pavisam ko citu, nekā VALĪDĀ kodā rakstīs. Te nav runa par neinicializētiem mainīgiem vai undefined-behaviour. Parasti bugi, bet cl.exe softā, nevis tavā.

Debug konfigurācijā, protams, viss ok, un visi 4 koda fragmenti kompilējas un strādā kā nākas.

Man bija kaut kur arī 2005 un 2008 studijai līdzīgs stuffs, bet uz sitiena nevaru atrast.

 

Par GCC/Clang es nemaz neizteikšos (Android + draugi) Ir bijuši brīži, kad katru nedēļu kāds jauns bugs atrasts.

Labots - bubu
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Un tie 4 MS bugi vien ir pagājušā gada laikā (nemaz nerunājot par citām platformām)…

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

Programmētājs jebkurā gadījumā ir kājslauķis, īpaši jau nu Latvijā.

Nu, kājslauķis gan var būt tikai konkrēts cilvēks, nevis profesija :) Jebšu konkrēts darba devējs ir paredzējis konkrētā amatā pieņemt kājslauķi. Pats gadus 15 atpakaļ uzistu dūri galdā, un pateicu sev, ka vairs pa aplokšņu algām nestrādāšu, un punkts, un - nesūdzos, jo tas automātiski nozīmēja turpmāk darbu tikai solīdos kantoros. Kā rezultātā - līgumi ir vienmēr bijuši, alga pilnīgi apmierina, par pašnodarbināto neviens nav licis būt.
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

Programmētājs jebkurā gadījumā ir kājslauķis, īpaši jau nu Latvijā. UK vismaz dod darba līgumu / neliek strādāt par velti (vai simbolisku samaksu) / neliek būt pašnodarbinātam. Toties šeit viņi tiek regulāri atlaisti no darba (made redundant).

Latvijā dod darba līgumu.

Latvijā ir normāls/labs atalgojums.

Latvijā neliek būt pašnodarbinātajam.

Latvijā darbinieki netiek atlaisti no darba (made redundant).

 

Tas viss, protams, attiecas uz normāliem/labiem programmētājiem/developeriem, nevis tiem, kas paši sevi uzskata par kājslauķi un attiecīgi arī uzvedas.

 

P.S. Nav īsti korekti labot postu pusstundu pēc tā veikšanas ;) Uzraksti postu, izlasi to, pārlasi vēlreiz - ja viss ir uzrakstīts kā vēlies, tad sūti. Ja vēlāk vēlies ko pievienot - raksti jaunu postu. Šajā forumā viena autora divi posti, kas seko viens otram, apvienojas, tāpēc par "double-post" vari neuztraukties. Toties pārējie izlasīs to, ko vēlējies teikt. Ja nevēlējies teikt (vai lai kāds izlasa), tad nevajadzēja nemaz rakstīt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

zeds, redzi programmētājiem ar komunikācijas problēmām būs vienmēr grūtības aiziet uz normālu kantori, normāli sevi noprezentēt un normālu algu saņemt. Visi pārējie peras pa kaktu kantoriem saņemot grašus. Kā jau noproti - ar programmēšanu te maz sakara :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

ieleja, redzot esošās nodarbes, un kā pats izsacījās, jau vienreiz pa šo laiku ticis atlaists, nav ticis vaļā no pagātnes rēga un nespēj strādāt prestižā darba vietā neskatoties uz lielo pieredzi un zināšanām Java. Līdz ar to atalgojums zināmā mērā korelē ar sevis pasniegšanu un attieksmi pret citiem. 

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

nespēj strādāt prestižā darba vietā

 

Betfair skaitījās laba darba vieta.   Gandrīz visus atlaida.    :)

 

Lots of news stories floating around last week about redundancies atBetfair. Most reports quoted redundancies in the 'hundreds'.

 

http://calvinayre.com/2013/02/15/business/betfair-sacks-hundreds-of-staffers-in-restructuring-bid/

 

Paskat, kas notiek ar developeriem, kad to darbs tiek outsorcēts uz austrum eiropu, kur visi strādā par grašiem.

 

 

betfair-redundancies.jpg

Labots - MarisO
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kāpēc strādāt outsourcinga kompānijās, kā pie mums Tieto vai Accenture? Ir arī kompānijas, kas pašas menedžē ārzemju klientu pasūtījumus un nesūdzas zemo atalgojumu. Un tādas nav maz.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Mani gan tikai uzjautrina Māris O., kurš pastrādājis par web koderi aizlaidās uz Londonu un gāž melnu no saviem "iedomu augstumiem" :)

Nēnu, labi, ka aizlaidās, sliktāk būtu, ja kā liela daļa īdētāju - čīkstētu, bet vispār neko nedarītu lietas labā. :)

 

Vispār, jau es pilnībā saprotu, ka dažādiem cilvēkiem ir dažādas vēlmes un mērķi, viens skries uz jaunu darba vietu, ja tur piesolīs +100Ls, cits tomēr izvēlēsies vietu, kas viņam šķiet saturiski interesantāka.

Link to comment
Share on other sites

 

outsourcinga kompānijās, kā pie mums Tieto vai Accenture? Ir arī kompānijas, kas pašas menedžē ārzemju klientu pasūtījumus

 

 

IT Alise un Tieto ir uzņēmumi ar krasi atšķirīgu darbības specifiku.  Lai arī zem viena jumta un nosaukuma, bet nav saplūduši un netaisās.

Tieto (SIA Konts), jau ilgi pirms Tieto izdomāja viņus nopirkt, paši taisa banku sistēmas ar Māri Ozoliņu vadībā. Un paši eksportē tās uz A-Eiropu, Āfriku un cenšas iespiesties Skandināvijas tirgū .. tikai aizcirtās daļa durvju pagājušā gada beigās līdz ar skandināvu savstarpējo pārpirkšanos.

 

 

IT Alise savukārt ir pilnīgi citi cilvēki, kas pēc tam tik pienākuši klāt un taisa visādus valsts pasūtījumus un ko tur vēl. Arī autsoursējot - dokumentējot, menedžējot, bet paši neprogrammējot. Tā ka nebūtu precīzi teikt, ka Tieto tik tāda izsūtāmo balto indiešu firma vien ir. Eksportē viņi, eksportē savu produktu - vismaz vecais Tieto gals.

Link to comment
Share on other sites

Normāls sračs sanāca. Atbildēšu no tā ko pats sastapu kopā ar saviem biedriem pēdējā laikā:

 

C/C++ iekš Verifona ņēma nesen daudz darbinieku, alga ap 1k , AS 4finance nesen nopirka ašpadsmit javistus no Accenture (puikām pieredze 1-2 gadi, algu dabūja >1k ls uz rokas).  .NETistiem arī paaugstinājās algas nesen. 

 

 

drunk_lizard

paskaidro par ASM, parādi kādu vakanci aktuālu. tas bez uzbrukumiem, burtiski vakar lasīju pavedienu iekš wasm.ru kur zēni sūdzējās par to, ka nav darba asmeriem, tu apgalvo pretējo.

Link to comment
Share on other sites

Jā, mani nesen atlaida no darba.   :)  Viņi izdomāja, ka labāk izmantos lēto darbaspēku no rumānijas, jo tur visi ir ļoti nabadzīgi, tāpēc raksta programmas par "cigarešu paciņu".  Gandrīz visiem no Londonas ofisa tika pateikts vākties prom.

Link to comment
Share on other sites

Леший

MarisO, redz, Latvijā tādi brīnumi nenotiek. Bet tu jau laikam uzskati, ka Latvijā visi staiga ar akmenscirviem un dzīvo alās.

Ja nevari atrast normālu darbu uk, brauc mājās, šeit ir vajadzīgi dažāda līmeņa programmētāji.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ak, nu man piedāvāja strādāt citur, par team lead un lielāku algu, arī betting exchange :)

Link to comment
Share on other sites

 

labāk izmantos lēto darbaspēku no rumānijas

 

darbiniekus no Rumānijas sasēdināt ofisā Londonā VAI diriģēt tos no Londonas attālināti ar visu to stundu starpību?

 

Pajautā, kā Tieto ir gājis ar Baltkrievijas/Ukrainas darbaspēka izmantošanu - algas jau prasa mazas, par to šaubu nav, bet produktivitāte tāda, ka ar normāliem darbiniekiem sacensties nevar. Cik dzirdēju, aizklapēja viņi to virzienu. Ka nav, tad nav kazai piena. Ne visas indusu/utml autsoursēšanas ir sanākušas tik foršas kā pirmajā mirklī šērholderiem liekas - "same code for less money - more stays in our pockets".

Link to comment
Share on other sites

paskaidro par ASM, parādi kādu vakanci aktuālu

 

Pie mums ļoti vajag cilvēkus, kas asm māk.

http://www.cryptanium.com/sites/default/files/Job%20whiteCryption%20Software%20Developer.pdf

http://www.cryptanium.com/sites/default/files/Job%20whiteCryption%20Senior%20Software%20Developer.pdf

http://www.cryptanium.com/sites/default/files/Job%20whiteCryption%20Senior%20Researcher.pdf

Vairāk informācijai vai savus CV sūtiet uz hr@whitecryption.com

Labots - bubu
Link to comment
Share on other sites

 

diriģēt tos no Londonas attālināti ar visu to stundu starpību? 

 

Attālināti.

 

 

jajautā, kā Tieto ir gājis ar Baltkrievijas/Ukrainas darbaspēka izmantošanu

 

Es esmu ar to pazīstams.   Es esmu Latvijā strādājis uz UK kompāniju, atkļūdojot indusu rakstītas programmas.

+ Es esmu strādājis pie programmatūras, kas tika outsorcēta uz Indiju, pārrakstīšanas (from scratch) tepat UK. 



 

ierodoties uk jams atnjeema darbu kaadam britam ar savu cenu dempingu

 

Es netaisu nekādu dempingu, vietējiem izdevīgāk ir strādāt bankā par treideri un pelnīt 1'000'000 gadā.

Tam pietiek pabeigt kādu augstskolu, piem. fizikas/matemātikas jomā.

Link to comment
Share on other sites

Vai mēs te gadījumā neesam mazliet novirzījušies no sākotnējās tēmas? :blink:

Link to comment
Share on other sites

 

'MarisO' gan jau ir labāk apmaksātais programmētājs forumā, (..)

Neticu :D Ja tas bij' joks, tad nesapratu :)

Link to comment
Share on other sites

optimuss

 

Betfair skaitījās laba darba vieta.   Gandrīz visus atlaida.

 

 

 

Viņi izdomāja, ka labāk izmantos lēto darbaspēku no rumānijas, jo tur visi ir ļoti nabadzīgi, tāpēc raksta programmas par "cigarešu paciņu"

 

 

Atļaušos pasmaidīt :)

Un kā ar to, ka BF regulāri gāzās nost, vienu brīdi ar noteiktu regularitāti, kā EPL lielās spēles klāt?  :mrgreen:

Tad kāda jēga maksāt vairāk, ja serviss tāpat sū...

Labi, atvainojos par off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Enterprise sektoram šobrīd ir īpaši pieprasīts .NET (galvenokārt c#, vb.net), Java, php.

 

Galvenais - neesi induss un neizgudro divriteni.

Labots - Viral
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...