Jump to content

windows 8 uz veciem dzelžiem


shadow118
 Share

Recommended Posts

Mājās vēl dzīvs ir 10 gadus vecais kompis (stati: CPU - Celeron 2,66 socket 478, RAM - 1 Gb 2-channel DDR1, MB - Gigabyte GA-8IP900, GPU - ATi x1300 256 Mb, 350 W baroklis), lieta tāda, vairāk tā prikola pēc gribēju uz viņa uzlikt windows 8. Uztaisu būtojamo flešku, bet kad būto no viņas, vienkārši parādās windows 8 logo un viss, vairāk neko nedara (ilgākais laikam nostāvēja 20 min, līdz man apnika)

Windows 7 uz viņa uzinstalējās bez problēmām un strādā kaut cik ciešami, dators gan ikdienā lietots netiek, tas viss vairāk eksperimentiem. Bet nu jautājums, vai uz viņa vispār uzlikt Win8, vai arī nav lemts?

un uz windows 7 viņam windows experience index bij ap 3-4

Link to comment
Share on other sites

Charlie

Lai samazinātu nepieciešamību atbalstīt dažādus OS kodolus, Win8 vairs nav kodola, kas spētu darboties bez PAE, NX (XD), un SSE2. Visi proči, kas atbalsta NX/XD, atbalsta arī PAE un SSE2.

Daži 2,66GHz Celeron XD atbalsta, daži ne, un ir iespēja, ka XD ir atslēgts BIOS. Ja pareizi saprotu, tad XD atbalsts ir 3x0J, 3x5J, 3x1, 3x6, 355 Celeroniem no šīs paaudzes.

It kā gan ja ir šis gļuks, būtu jāparādās bugcheck (zilajiem logiem).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
(labots)

Apskatijos CPU-Z, precīzs procesora modelis ir Intel Celeron 330, 2.66 Ghz, s478, BIOS versija ir F11

Pirms tam arī iegāju pašā BIOSā, bet tur pat neko līdzīgu tam XD nemaniju

bet nu zilo logu arī nemet, vienkārši rādās logo un neko nedara, un uzkāries arī nebija, jo kad pēc tām 20 min izrāvu flešku, uzreiz parādijās logs, ka nevar nolasīt (Error: 0xc00000e9).

Kad uz jaunā kompja instalēju, tad uzreiz pēc logo parādijās arī tās loading pumpiņas, a vecajam tās nemaz nerādās

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

Charlie

Celeron D 330 (bez burtiem aiz cipara) Win8 neatbalsta principā.

Paskatījos vēlreiz, un sapratu ka esmu palaidis vienu sīkumu garām - ja pareizi saprotu, tad vispār nav tāda Socket 478 2,66GHz Celeron, uz kura varētu palaist Win8.

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Tā pat ir ar P4, ir tikai kāds viens vai divi čipi, kuri atbalsta NX. Viens bija ar 2,66GHz perscotts. Bet tā citādi nekā uzlikt. Tā jau tas procesors varētu kustināt to W8 tīri ciešami.

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

man liekas ka ar šāda līmeņa dzelžiem mūsdienās strādāt ir mazohisms.  :mrgreen:

tak relatīvi pa kapeikām var salikt normālas core2duo sistēmas.

un sandy/ivy švakais gals ar tā īsti neko nemaksā.

Labots - Arnis2002
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Te neiet runa par strādāšanu, ikdienai man ir pagājšgad septembrī likts kompis ar sandy bridge pentium :D vienkārši gribēju zināt, vai to vispār var izdarīt, bet nu izskatās, ka laikam nebūs :| vai arī jāatrod cits procis :D

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Tas, ka jaunieši ņemās ar eksperimentiem un datortehniku, protams, ļoti priecē. Bet es gribētu piemetināt, ka mēģinājumi uzkrāmēt moderu OS uz padsmit gadu veciem dzelžiem tik tiešām ir ellīgi bezjēdzīga laika nosišana. Ja tādas lietas patīk, tad varbūt iesaku paeksperimentēt ar retro kompjiem un OS - iepirkt kādu x286 laptopu, salabot, un uzkrāmēt Win 3.11 - pēc tam varēs Ogres datormuzejā atdot, un tā - i pašam prieks par paveikto, i citi interesenti varēs acis pamielot. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...