Jump to content

Spoguļkameras izvēle


@rmands
 Share

Recommended Posts

Sveiki!   Tātad ir pienācis laiks iegādāties jaunu spoguļkameru kura tiks izmantota foto/video 50/50. 

 

 

Budžets 300 - 400 lati. Pašlaik skatos uz canon vai nikon.

 

 

Canon  550D, 600D vai 650D 

 

Nikon  D3200, D5100 vai D90 

 

 

Ko sakiet par sony,panasonic ? 

Link to comment
Share on other sites

wailjdii

Canon lētāki objektīvi, kā arī canoniem filmēšanas funkcija attīstītāka. Es ņemtu canon. Pašam ir 550D un jūtos ļoti apmierināts

Link to comment
Share on other sites

postal1188

Dīvaini gan, ka čaks noris ldz mums mirstīgajiem palīdzību :D

 

Man draugam ir 550d un ir ļoti apmierināts! ņem vien to un vīlies noteikti nebūsi! Nezinu vai šajā budžeta limitā ir iespējams iegūt ko stipri labāku!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

čaks noris ldz mums mirstīgajiem palīdzību

 

Esi uzmanīgs ar to ko vēlies! 



http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos550d&products=canon_eos600d&products=canon_eos1100d

 

Ņem 1100D, tas kitā ar 18-55 ir 100Ls lētāks nekā 600D un 130Ls lētāks nekā 550D. Bet vienīgā jūtamā starpība būs tā, ka 1100D nevar uzņemt FullHD video, tikai 720p. Protams, ir dažas citas nianses, kā ekrāna lielums un izšķirtspēja un pogu izvietojums, bet tas nav 100Ls vērts. Kā bonuss nāk mazāks pix daudzums, kas pat varētu būt labāk. Par ietaupītajiem 100Ls paņem visu slavēto 50 mm f1.8 vai ko tādu.

Link to comment
Share on other sites

kalnietis

Briāna ielas darbnīcā teica, lai tūkstošo sēriju neņemu. Un viņš to neteica tāpēc, lai es labotu savu veco 350D. Vienkārši 1k sēriji ir canon lētais gals. Lēts ne tikai tāpēc, ka lēti maksā.

Link to comment
Share on other sites

@rmands

Tā kā man ir svarīgs 1080p tad pagaidām esmu apstājies pie Canon 600D vai Nikon D3200 kuru labāk iesakiet Cenas atškirība nav liela ~ 30ls 

Aizmirsu piebilst ka šajā jomā esmu iesācējs.

Link to comment
Share on other sites

canis_lupus

Tai Canon 600D kamerai ir atlokāms ekrāns, kas ļoti noder, ja ir jābildē vai jāfilmē tuvu zemei. Vēl ar atlocītu ekrānu šo kameru vari pacelt virs galvas un uzņemt apkārtnotiekošo, kā arī pats sevi vari skaisti iekadrēt! Tā atlokāmā ekrāna pēc tas kanons ir tos 30Ls vērtāks par to nikonu. Lietoju Canon Powershot A620 ar atlokāmo ekrānu - patīkami, ka nav jāgulstas uz slapjas zāles, lai iekadrētu kādu interesantu kadru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@rmands
(labots)

Liela atšķirība ir starp šiem objektīviem ?

 

AF-S DX 18-55mm un AF-S DX 18-105mm 

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

18-105 izklausās pēc optiskiem kropļiem un citām problēmām. Ne jau aiz neko darīt Leica taisa tikai praimus.

Link to comment
Share on other sites

@rmands
(labots)

Canon 600D maksā ~ 330ls ar Kit 18-55mm III

 

Nikon D3200 maksā ~ 305ls ar Kit AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR

 

Nikon D3200 maksā ~ 390ls ar Kit AF-S DX 18-105mm VR

 

Vai tiešām 18-105mm objektīvs ir sliktāks maksājot vairāk ?

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Sony SLT-A57 cena sākot no 387Ls

http://www.salidzini.lv/search.php?q=SLT-A57

 

Plus no ebay paņemt Minolta 50mm F1.4 priekšs video un foto

http://www.salidzini.lv/search.php?q=SLT-A57

 

 

Bija te topiks ar līdzīgam vēlmēm. Kāpēc Sony tāpēc ka AF strādā krietni klusāk un ātrāk, nekā citiem. Foto kvalitāte arī ir vērā ņemama

http://www.dpreview.com/products/sony/slrs/sony_slta57

 

P.s. jā pie video ļoti noderīga lieta - Class-leading 1080/50p video resolution with manual exposure control

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

18-105mm objektīvs ir sliktāks maksājot vairāk

 

Ne obligāti. Tas 18-55 varētu būt vēl gaužāks draņķis. Bet jebkurā gadījumā zoomu ir grūti uztaisīt izcili labu. Lielu zoomu ir teju neiespējami uztaisīt labu. Nu vismaz ne par to naudu.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ar zūmiem parasti ir tā- jo lielāks (x) zūms, jo lielāks sū... :beee:

Kādreiz mana pirmā dSLR bija Canon D-Rebel  (jeņķu 300D versija)  ar "parasto", 18-55 "kita" zūmu. Lai arī cik stipri fotosnobi viņu nenoliek, vienu sezonu pat pāris nedārgas kāzas nobildēju, kamēr piepelnīju bik labākam (toreiz laikam Sigmai 24-70/2,8 EX). Nekas briesmīgs- jaunie bija tīri apmierināti.

 

Bet tagadējo  (jauno) Canon "kitu" - 18-55 IS (ar stabilizatoru) tauta uzskata par tīri pieņemamu mazbudžeta fotomīlim.

Uz hiper- super zūmiem gan nevajadzētu nopietni skatīties- man ceļojumiem ir Sigma 18-200 (pats gan nepirku, bet kādreiz lēti iemainīju) un nekas labs, īpaši garajā galā no viņa nav.  

Manam 15x zūma ziepim Fuji F550  i tad sanāk labāk.. :yahoo:

 

Laikam pareizāk ņemt ar 18-55 IS (Canon gadījienā) un ar ietaupīto naudiņu sākt krāt kautkam kvalitatīvākam. Sākumam derēs arī lētais, bet gana pieklājīgais Canon 50/1,8

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

@rmands
(labots)

Godīgi sakot izvēle ir ļoti grūta bet labāk izvēlējos Canon jo it kā canonam skaitās labāks video režīms.

Kaut gan skatoties youtube video nekādu dižo atšķirību es tur neredzu.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

@rmands
(labots)

Jaa un vel tam nikonam ir baigi daudz pikseļu 24 domaju ka 18 ir labāk.



Kā ir ar atmiņu ar 8 gb pietiks ? Vai labāk  piepirkt klāt vel 16gb ?



Cik sapratu tad maksimālais video ierakstīšanas laiks canonam ir 30 min vai tas ir atkarīgs no sd kartes lieluma ?

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

30 min (29:59) ir visiem fotoaparātiem, lai tie nekvalificētos videokameras standartiem. Tad laikam kaut kādi citi nosacījumi jāizpilda vai jāpiķo, nezinu.



Ņem jau uzreiz vismaz 16GB ja taisies filmēt. Un noteikti Class 10, neko zemāku nevajag skatīt.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Pieļauju, ka tas ir FAT32 ierobežojums uz 4GB - kameras izveidotais fails nevar pārkāpt šo slieksni nu nekā. Bieži redzēts, ka kameras raksta jau gatavu BluRay, kur filma tiek saskaldīta daļās jau uzreiz. Ja nemaldos, tās ir ap 1GB katra.

Link to comment
Share on other sites

@rmands
(labots)

Kā ir ar SDXC atmiņu lasīju ka it kā šīm kartēm nav tā 4GB ierobežojuma bet viņas maksā labi jo minimālā ietilpība viņām ir 64GB ?

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Jāpēta tad sīkāk, cik es noprotu, tad SDXC ir vienkārši palielinātas ietilpības SD karte, laikam max teorētiskais izmērs bija ap 2TB. Bet visu jau ietekmē failsistēma, nevis fiziskā kartes ietilpība.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
versatile

 

 

Briāna ielas darbnīcā teica, lai tūkstošo sēriju neņemu. Un viņš to neteica tāpēc, lai es labotu savu veco 350D. Vienkārši 1k sēriji ir canon lētais gals. Lēts ne tikai tāpēc, ka lēti maksā.

http://www.flickr.com/photos/serzhanja/ viss ar 1100D. Ir daudzi iemesli profiem neizvēlēties šo sēriju, bet ja man pašam šodien nāktu prātā dumības atgriezties pie spoguleens, 1100D/100D būtu pirmie varianti, un ne cenas dēļ vien.



@@@rmands gan jau. 10. klase būs OK.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Class 10 jau ir maksimums.

Link to comment
Share on other sites

Kā man kādreiz profesionāls fotogrāfs ieteica pirkt pirmo kameru un viņam paklausīju - veikalā aptaustīju un kura labāk patika, tai internetā atsauksmes uzmeklēju, funkcijas apskatījos utt. Tad no internetveikala pasūtīju.

 

Tagad jau tiešām saprotu, ka atšķirība ir minimāla un gaumes jautājums - kapēc es ņemtu D3200 šobrīd, ja būtu jāpērk kamera un nevis 600D - ārējās kontroles ir vairāk, ja nav atlokāmā ekrāna.

 

D90 no Nikon var aizmirst - laba kamera bija savā laikā, bet CCD matrica ir pagātne, ļoti sena.

Link to comment
Share on other sites

Ja kas, tad D90 ir CMOS sensors. Nekāda vaina aparātam nav, tomēr ja video funkcija ir svarīga, tad D3200 ir galvas tiesu pārāks. Es gan dodu priekšroku D90 tikai tāpēc, ka ir vairāk podziņas un labāk jūtās man rokās, bet tas individuāli. :) 

Labots - Blusa
Link to comment
Share on other sites

Nu... D90 ir savi plusi - izmērs, ērtums, iebūvēts motors...

Ja man otrreiz būtu jāpērk tajā budžetā spogulis, tad viennozīmīgi atkal pirktu D90.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...