Jump to content

Windows 8 + Apostrofs


Snoop Cauna
 Share

Recommended Posts

Gribu saprast kā pareizi konfigurēt programmu ''Apastrofs'' ar Win8, lai garumzīmes atrastos uz taustiņa (') kā tas ir lietojot tildes biroju. Izgāju cauri mājas lapas manuālim, bet tik un tā iekš office 2013 nav garumzīmes uz vajadzīgā taustiņa. Vai kāds ir ar to saskāries un var palīdzēt atrisināt problēmu? Paldies,

 

Link to comment
Share on other sites

Control panelī zem Language jābūt pievienotai latviešu valodai ar klaviatūras izkārtojumu (input method) "apostrofs" un jābūt uzstādītai kā primārajai. Tas arī viss.

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

nevertell

Vai tad nevar lietot iebūvēto kījbord-leijaut-svičeru, lai dabūtu apostrofu ? 

Un vai tiešām tik grūti lietot taustiņu, kas ir tieši domāts alternatīvai gramatikai (alt-gr)?
Vai tiešām nekad nerakstam divus mīkstinātus/garinātus burtus blakus vienu otram ? 

Link to comment
Share on other sites

Nevertell, katram savs, personīgi man, rakstot neskatoties uz klaviatūru ar visiem desmit, "alt" lietošana ļoti nogurdina pirkstus, varbūt citiem pirksti savādāki, vai lēnām klabinot ar vienu pirkstu ir pieņemami lietot alt, bet Qwerty klaviatūrā "alt" novietojums nav paredzēts biežai lietošanai.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 

Un vai tiešām tik grūti lietot taustiņu, kas ir tieši domāts alternatīvai gramatikai (alt-gr)?

Vari atrast kaut vienu normālu cilvēku, atkārtoju, normālu, nevis blondu sekretutku, kura brīvajā laikā spēlē klavieres, kura varētu tiešām rakstīt ar Alt+Gr,  nesakropļojot roku ???

Tas vienkārši nav iespējams, ja vien neraksti tikai ar diviem pirkstiem, bet gan tehniski pareizā 10 pirkstu variantā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Volters

 

Vai tad nevar lietot iebūvēto kījbord-leijaut-svičeru, lai dabūtu apostrofu ?

Par šito lūdzu vari pastāstīt sīkāk? Kur un kā var uzmudrīt, lai būtu apastrofs bez "apastrofa" instalēšanas.

Link to comment
Share on other sites

Volters

Un jēga taisīt savu lejautu? Priekš tam tak arī ir apastrofs, lai nav jādomā jauns velosipēds!

Link to comment
Share on other sites

 

Un jēga taisīt savu lejautu?

Ja bieži izmanto dažādus spec simbolus (° ² µ ³), tad nav slikti tos uzlikt uz klaviatūras, nevis rakāties pa "Character Map" tos meklējot. Un vispār - "Apostrofs" arī ir taisīts ar to augstāk minēto Microsoft programmu.

Link to comment
Share on other sites

Volters

Par specsimboliem ir cits stāsts. Runa jau arī ir par to, ka apastrofs ir taisīts ar lejautu kreatoru :D Kāpēc taisīt vēl vienu "eksemplāru" vēlreiz un tikai garumzīmēm uz apastrofa taustiņa?

genius1.png

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nēnu, es vienkārši domāju, ka apostrofa leijauts jau bija by default. Pazemīgi atvainojos autoritātēm.

 

Nezinu, es ar labo īkšķi ļoti labi varu sakabināt alt-gr tad, kad man tas ir vajadzīgs. Man laikam pirksti gari, jo man patīk arī tādi šortkati, kā mod un +, utml. Mod ir windouws poga. Vai arī maziņš. 

                                                                      Taustiņdēlis.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

 

Vari atrast kaut vienu normālu cilvēku, atkārtoju, normālu, nevis blondu sekretutku, kura brīvajā laikā spēlē klavieres, kura varētu tiešām rakstīt ar Alt+Gr, nesakropļojot roku ???

Tiešām nezināju, ka esmu blonda sekritutka, un brīvajā laikā spēlēju klavieres :D Būs jāpamēģina, varbū par slavenu pianistu kļūšu...

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

Vai tad nevar lietot iebūvēto kījbord-leijaut-svičeru, lai dabūtu apostrofu ?

 

Kur un kā var uzmudrīt, lai būtu apastrofs bez "apastrofa" instalēšanas.

Vai dižie boot.lv eksperti keyboard layoutu no switchera atšķir? 

Link to comment
Share on other sites

Volters

Vai Inspektora kungs jau gaida pieGdienu?

Pat laacz savu apastrofu dēvē par izkārtojumu. http://laacz.lv/apostrofs/

Apostrofs ir uzinstalējams klaviatūras izklājums (layout), lai bez jebkādiem Tildes vai citu ražotāju brīnumiem varētu daiļi rakstīt latviski, izmantojot apostrofu kā mēmo taustiņu par pliku velti.



A pieGdiena ta šonedēļ būs ellīgi liela :D

Link to comment
Share on other sites

Man ar Microsoft lejautu kreatoru nācās papildināt apastrofu ar sev vajadzīgajiem papildsimboliem ¹²³°.  Piem: 40°, m², m³. rezultātā sanāca pašam savs lejauta instatls.

 

Kad čakarēju Laacz apastrofa lejautu, ja nemaldos, tur nebija izravēta čupa ar "atsaucēm" uz Tildi...  ;)

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

 

Pat laacz savu apastrofu dēvē par izkārtojumu.

Atkārtošu jautājumu:

Vai dižie boot.lv eksperti keyboard layoutu no switchera atšķir?

Drošībai arī "pārtulkošu":

Vai dižie boot.lv eksperti klaviatūras izkārtojumu no pārslēdzēja atšķir?

Link to comment
Share on other sites

eddyboi

Es arī pievienojos tiem, kas neizmanto apostrofu, ar alt ir daudz ātrāk un ērtāk. Man vienmēr labais īkšķis stāv starp space un alt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

+1! Neredzu jēgu tam apostrofam... Kādreiz pirms 10 gadiem Piebalgā lietoju, bet tad vienu dienu parinstalējot teicu na... un žigli pieradzu ar 'alt' nevajag kko bezjēgā instalēt un nevajag ne čakarēties un domat kā lai pieslēdz aplikāciju ja viņa neiet...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Леший

Alt ir perfekti spaidams ar labas rokas īkšķi. Pie tam, alt+a skaitās viens keystroke, bet 'a skaitās divi.

Alt > '

Link to comment
Share on other sites

Uztaisi foto kāda tev ir pirkstu, īpaši, īkšķa pozīcija uz klaviatūras,  es jau sāku justies kā meža dīvainītis ar nenormālu plaukstu un pirkstiem...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...