Jump to content

Izvēle starp Canon un Nikon.


Meenestinjsh
 Share

Recommended Posts

Sveicināti,

man pašlaik ir Nikon D40, zinu, diezgan novecojis modelis, bet ar šo aparātiņu sāku savu hobiju.

 

Vēlos iegādāties jaunu aparātu,

pašlaik skolā strādāju ar Canon 5D un ja nemaldos tad Canon 550D, 600, nu kaut kas uz to pusi.

Nu tā tīri neko, ja runājam par filmēšanu, jo filmēšanai labāk tomēr ir ja ir mazāks sensors.

Vairāk tomēr saista man fotogrāfēšana, bet ir nepieciešama arī filmēšana, tīri tā priekš skolas.

Kādas jums atsauksmes par šiem aparātiem?

Un tā tīri par Canon un Nikon? Ir atšķirība?

 

Kādas atsauksmes par Nikon D3100?

Tā paskatījos, ka pašlaik TOP pirktākā spogulene.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Nu jau pāris mēnešus lietoju savu Nikon D5100, ir savi mīnusi, ir savi plusi. Lielākais mīnus ir objektīvi, Canon tomēr izplatītāks, un ss.lv ir vairāk piedāvājumu, līdz ar to arī cenas ir labākas. Arī šķiet, ka Canon labo uz vietas, bet Nikon ne. 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

pašlaik skolā strādāju ar

 

Tad jau kaut kādas iemaņas, vēlmju saraksts attiecībā uz izmēru, pogu novietojumu u.c. ir radies. Neesi turēji Nikon rokā? Aizej uz Elkor un pačamdi. 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Varbūt pastāstīsi, kāpēc filmēšanai ir labāks mazāks sensors?

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu te vispār ir dilemma. Nikon viennozīmīgi ir labāks foto darbiem, savukārt Canon - filmēšanai.  Bet - ja nav runa par pro darbiem - tad derēs tas, kurš pašam liekas ērtāks un patīkamāks.

  Ja no "pieticīgām cenām" - Nikon D3200 vai Canon 600D, ja ko nopietnāku - Canon 6D vai 5D Mark III, vai Nikon D800E. 

Pats jau vairākus mēnešus risinu tādu pašu dilemmu, bet ne pārāk biezā maciņa dēļ sliecos uz Canon 6D. Tas, ka tikai ar FF matricu - pilnīgi viennozīmīgi.

Par matricas izmēru filmēšanai - nu tur dažādi viedokļi, tomēr es palieku pie FF izmēra, īpaši, ja runa par Full HD filmēšanu. Bilde smuki atšķiras, arī bokē efekts stipri izteiktāks - viegli "atraut" objektu no fona, nevis kā mazajām matricām - viss asumā.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Visu cieņu Nikon un Canon biedriem, bet filmēšana ar DSLR vienozīmīgi ir labāka ar Sony SLT kamerām, kaut vai ņemot to pašu SLT-A57 ar minoltas objektīvu 50mm F1.4. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

 

filmēšana ar DSLR vienozīmīgi ir labāka ar Sony SLT kamerām

 

Tik kategorisks apgalvojums  prasās pēc kaut cik ticama paskaidrojuma... :)

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

@@Long John, full time autofokuss ar fāzes nobīdes noteikšanu. Pačeko "DSLR vs. SLT".

Link to comment
Share on other sites

Ja runājam par vismaz vidējā segmenta aparātiem (Nikon D700,D800, Canon 5D Mk2 Mk3), tad es kā šobrīdējs canonists izvēlētos Nikonu. Bildes kvalitāte mani sajūsmina vairāk D700/D800 nikonā nekā 5d Mk2/Mk3. Lētajā segmentā laikam ņemtu canonu.

Link to comment
Share on other sites

Meenestinjsh
(labots)

Varbūt pastāstīsi, kāpēc filmēšanai ir labāks mazāks sensors?

 

Lūk, īsumā paskaidrots, darbs, ko taisijām skolā.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=a5X0D54ikxk

 

Lūk tā, bet būtībā, ja salīdzina spoguļkameras, tad labāk ir ja ir mazāks sensors, jo ar lielāku sensoru sanāk daudz labākas bildes, nevis video.

Labots - Meenestinjsh
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Video taču ir skaidri norādīts, ka labāku rezultātu iegūst ar lielāku matricu (sensoru). Un nav svarīgi vai tas ir video vai foto. Lielāka matrica ir absolūti labāka visos rādītājos, atskaitot cenu (ne vienmēr) un bodija izmēru.

Link to comment
Share on other sites

Meenestinjsh
(labots)

Video taču ir skaidri norādīts, ka labāku rezultātu iegūst ar lielāku matricu (sensoru). Un nav svarīgi vai tas ir video vai foto. Lielāka matrica ir absolūti labāka visos rādītājos, atskaitot cenu (ne vienmēr) un bodija izmēru.

 

Jā, bet tieši pēc tam runāju ar skolotāju un viņš teica, ka ja runa ir par spoguļkamerām, tad filmēšanai labāk ir, ja ir mazāks sensors.

Video tiek salīdzinātas DSLR un televīzijas kamera.

Labots - Meenestinjsh
Link to comment
Share on other sites

constrig

Fiziski mazākam ir lielāks asuma dziļums - tas varētu būt viens no iemesliem, vairāk gan neredzu!

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

 

filmēšanai labāk ir, ja ir mazāks sensors

 

Paskaidro sīkāk - kas ir tas "labāk"? 

Link to comment
Share on other sites

raiviic

... mazākam ir lielāks asuma dziļums...

  Un tas būtu jāuzskata par plusu ??? Tieši tas jau ir viens no lielākajiem mīnusiem,  ja vajag labu vidējo vai tuvplānu. Pie tam - daudz kas atkarīgs no pielietotā stikla - platleņķim dziļums būs līdz Mēnesim un atpakaļ, kādam 300-niekam - diezgan šaurās robežās.

...ar lielāku sensoru sanāk daudz labākas bildes, nevis video...

Kopš kura laika video nav bilde? Jā gan, kustīga bet bilde.

 Ja gribi redzēt starpību, tad salīdzini vienādos apstākļos filmētu FullHD materiālu ar FF un kropotas matricas aparātiem.

Pie reizes pasaki - kāda tavam skolotājam izglītība foto/video jomā?

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

constrig

 

Un tas būtu jāuzskata par plusu ???

 

auto režimu lietotājiem noteikti. Lielākā daļa no lietotājiem tāda ir.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

DSLR un lietot auto režīmā ???   Nu, nu....   Pie tam - runa jau ir par filmēšanu.  Kaut gan - auto režīms jau nu visticamāk asumu iestādīs uz galveno objektu un ja fons un priekšplāns būs neass - bilde tikai iegūs. Bet kā jau teicu - visu var panākt, izvēloties piemērotu optiku. Portretam ņemam vidēja vai garfokusa stiklu, jo asumā vajadzīgas tikai  acis un nedaudz tuvākais/tālākais apgabals (no pārdesmit cm līdz pāris metriem), savukārt filmējot peizāžu ar attiecīgu optiku, asumā būs gan detaļas pie apvāršņa, gan metra attālumā esošās.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Lai apmierinātu FF un APS-C un citu krop fanātus, lūdzu Jums NEX-VG900 kamera ar FF sensoru. Un lai Jums jauka šī diena 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Rubenis

Ja tev ir Nikon D40, tad skaties uz D3200 vai D5200. Ideālas kameras priekš cenas. D5200 būs ļoti laba autofokusa sistēma ar 39 fokusa punktiem, grozāms ekrāns un 24 megapikseļi, taka ar labiem objektīviem varēsi ļoti lielu detalizāciju dabūt. Pats drīz pirkšu D5200 vai D7000 (neesmu vēl izlēmis, bet cena viena) un 50mm f1.8. Būs labs upgrade priekš mana pašreizējā D3100. D3100 ir ok, bet maz fokusa punktu un nav ārējā mikrafona ligzda, kas ir D5200+ tas ka D5200 ir vairāk fps settingi.

 

Par Canon - fotoklubā kurā es esmu daži spļaudās par to, ka Canon izlaiž tikai nelielus uzlabojumus katrai nākošajai kamerai, salīdzinot ar iepriekšējo, taka vai tas ir ceļš ja tev jau ri Nikon?? Nezinu gan...

 

Par Sony - man presonīgi riebjas elektroniskais skatu meklētājs, ļoti nepatīk....

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

Stagars

Es arī esmu uzlicis aci uz šīm pagājušā gada izlaiduma kamerām... D3200 vai D5200... starp kurām atšķirība fokusēšanas punktu skaits... vai tas nozīmīgi iespaido uzņemšanu? Varbūt vēl kāda cita nozīmīga atšķirība starp šīm kamerām, kas būtu jāņem vērā? Cena D5200 par kādiem 60% lielāka. D7000 neizskatīju... jo līdzīga parametros D5200tai, cena tā pati... bet pāris gadus vecāks modelis...

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā filmēšanai, bet fotogrāfēšanai pietiek ar vienu fokusēšanās punktu - centrālo.

Link to comment
Share on other sites

constrig

 

24 megapikseļi, taka ar labiem objektīviem varēsi ļoti lielu detalizāciju dabūt

 

 

Nesaprotu, ko dod tie pixeļu ntie mio. Parādi man to labo objektīvu, kurš  izšķirtspējā līnijas uz mm atbilstu 24 Mpix. Nav vēl tādu stiklu un nebūs nekad.

Link to comment
Share on other sites

Stagars

Es to pilnībā saprotu... man pilnībā pietiktu ar 10 megapikseļiem... bet ko darīt, ja ražotāji tos sagrūž kamerās... tāpēc jau nepirksi kādu vecu modeli, kam citi mīnusi... par to pašu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Dzonijs

Mēnestiņš kad ir dzirdējis par matricas izmēru ir sajaucis to ar pikseļu skaitu. Skolotājs droši vien teica, ka filmēšanai ir labāk mazāks pikseļu skaits pie vienāda matricas izmēra.  Filmējot  pat HD izšķirtspējā Attēls sastāv no 1920x1080 = 2073600 punktiem. Tie kuri klausīsies marketinga trikiem drīz domās arī ka mazāks objektīvs ar lielāku nosaukuma ciparu būs labāks par mazāku objektīvu. Arī šajā gadījumā vajadzētu zināt,  ja ražotājs raksta, ka matrica sastāv no 24 mega pikseļiem tas nozīmē ka tā matrica var dot 6 milijonus krāsainu punktu  uz attēla.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

Nesaprotu, ko dod tie pixeļu ntie mio. Parādi man to labo objektīvu, kurš izšķirtspējā līnijas uz mm atbilstu 24 Mpix. Nav vēl tādu stiklu un nebūs nekad.

 

Nu salīdzini D7100 vai D800 bildi ar 50mmf1.8 ar teiksim D3100 vai D90. Ja neredzēsi atšķirību, tad esi vienkārši akls.

 

Pats dabūju d7100 pirms pāris dienām. Detalizācija pārsniedz D3100 parādīto mežonīgi. Ja vēl uzlikšu kādu fiksēto objektīvu, tad vispār...

Link to comment
Share on other sites

 

 

ka matrica sastāv no 24 mega pikseļiem tas nozīmē ka tā matrica var dot 6 milijonus krāsainu punktu  uz attēla.

Kāpēc tikai 6 ļjamus?! 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Detalizācija, protams, pie zemiem ISO būs labāka. Bet var piemeklēt arī vājās vietas. Speciāli PNG skrīnšots.

 

 


@, Džonijs kaut ko murgo. Lai aiziet papēta kā matrica ir uzbūvēta. Turklāt viņa nepareizais aprēķins balstīts uz CMYK :D nevis RGB. Plus objektīva fiziskajam izmēram nav gandrīz nekāda sakara ar tā kvalitāti un spēju vadīt gaismu matricas virzienā.

Labots - Žaks Noriss
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...