Jump to content

TV privātmājā - ko un kā


jam
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Mārupē, LTK DSL zonā ir privātmāja, kurai vajag savilkt vadus priekš TV, bet kādus?

Skaidrs, ka uz katru telpu ies tīkla vads, bet kā ar TV koaxiālo?   Kā vispār tur nodrošināt kādu TV kanālu izklaidi, lai 

nebūtu jālieto virszemes TV antena pie televizora.  Aizvilkt no iespējamās SAT vai Decimetru antenas novietojuma vietas koax kabeli līdz TV vietai?  Un ja TV domāti vairāki - istabā un virtuvē?  C/\RDSH/\R|NG  ? 

 

Par tēmu viss tūlīt būs IP tv runa var notikt tad, ja mājai var dabūt Optiku. Man liekas, ka man tas  nespīd tik ātri.

 

Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Labāk būtu no iespējamās SAT/Decimetru antenas uz katru istabu aizvilkt savu vadu, labāk pat 2 vai 3. Jāņem kvalitatīvs, ar kapara dzīslu. Vai nu paredzēt šahtas/penāļus lai tajos vēlāk varētu vadus ievilkt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

specuks

Tieši tā - no jumta tv,sat vietas uz katru istabu pa kvalitatīvam koaksialim +vitais pāris uz katru istabu no tās vietas kur ienak DSL nu un drošībai vitais pāris no jumta uz vietu kur pienāk DSL

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, nu man bija tāda aizdoma. Tos CAT un koax kabeļus var laist pa tām pašām šahtām vai kanāliem, kur iet elektrības vadi?

Link to comment
Share on other sites

specuks

Teoretiski var būt traucējumi, praktiski man tieši tā viss ir salikts štrobos sienā un viss strādā.

Link to comment
Share on other sites

Man arī visi kabeļi: (elektrība, coax, LAN) ir vienā šahtā un traucējumi nav novēroti.

Link to comment
Share on other sites

Ja uztraucie spar traucējumiem utt, tad paņiem piemēram CAT6 vai ekranētos cat5 un būs atliektiem galiem.

Ekranētos gan vajag atbilstoši zemēt(iekārtas).

 

Teorijā ir viens, bet praksē mierīgi vītai spaŗis iet kopā ar elektrību. kaoksiālis pret varētu būt jūtīgāks, bet jau atkal - ņem kvalita'tivu vadu un miers.

Link to comment
Share on other sites

ja kabelis kvalitatīvs(ar vara dzīslu un pilno ekrāna tīkliņu , tarucējumi nebūs  , var droši vilkt pie elektrības vadiem 

Link to comment
Share on other sites

Domāju likt Cat5e. Par coax vēl nezinu kuru. Tik zinu, ka no SLO, bet kuru tieši nevaru saprast vēl. 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu ja gribam pa kruto, tad uz katru punktu kur iespējams būs tv jāvelk 3 vadi - ethernet cat5e ekranētais (nu var cat6 vilkt bet viņš dārgāks un nez vai gigabits kādreiz tv būs vajadzīgs, un ja arī būs- nelielos attālumos iet gigabits pa cat5e kabeli) un divi koaksiālie - viens virszemes tv, otrs sat. Galos jāliek rozetes. Labas ethernet rozetes nevar nopirkt celtniecības bodēs - tur ir tikai mēsli pa nenormālu cenu. Es pērku iekš beloteks.lv, bet viņi tikai firmām pārdod - tipa vairumnieki. Kaut arī pa vienai pārdod, ja vajag - tikai firmai....

Otrie vadu galu jāizved uz kādu sadales skapi - tur jāuzstāda visa vajadzīgā aparatūra - swichi, diasec, tv signāla dalītāji un tad jāpieslēdz pie vajadzīgajām rozetēm. 

 

Kas attiecas uz LTK interaktīvo tv un citu IP bāzēto TV, tad par viņu vietās kur nav optikas labāk uzreiz aizmirst! DSL piedāvā teorētiski līdz 10 mbit/s (dažās vietās līdz 20 mbit/s) bet tam vajag ļoti labu telefona līniju - reāli vairāk par 8 mbit/s reti kur iet! Viens SD kanāls LTK paņem ap 4 mbit/s. Ja divi tv mājās, tad no interneta nekas pāri vairs nepaliek! 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds, ok. paldies par info. Par to interaktīvo es uzreiz saku, ka man tas nebūs. Vai nu virszemes vai kaut kāds viasats, kuru man dēļ Dinamo spēļu nopircēju kā sugu negribētos.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu es mājā lietoju bezmaksas virszemes TV  + sat caur medu.

Link to comment
Share on other sites

Ti, tev katru reizi kā vēlies skatīties LTV1 jāpārslēdz inputs un cita pults jāņem. UI kā man šitais besī :)     Kuru meduspodu izmanto? Vari man uz sat@ikdiena.lv atsūtīt konfigu. Labprāt iepazītos, jo pašam arī interesē.

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

daudziem uztveereejiem ir divi sat tuneri, katram savs coax vads jaaieparedz,

jo sat signaals nedalas ar spliteri kaa eetera



 

 


jam

Ti, tev katru reizi kā vēlies skatīties LTV1 jāpārslēdz inputs un cita pults jāņem. UI kā man šitais besī  :) 

kas tie par "kakju murgiem"?!

 

ir tak dazh ne dazhaadi uztveereeji:

Dreambox dm8000 - 2x sat + 2x eetera tuneru modulji

Dreambox dm7020hd - sat + eetera

mazajiem Dreambox dm800;dm800se var eetera tuneri pie USB piemuhliit

 

Gigablue 800 HD QUAD - 2x sat + 2x eeterea

 

VU+ ......

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs. Manas zināšanas par šo bija zīdaiņa līmenī :)  Industrija attīstījusies.

Link to comment
Share on other sites

aatrie

+ teļļuks ar DLNA un sadales skapī DLNA serveris;

 

ja plāno lietot nopietnus FM radio uztvērējus, var novikt arī trešo coax vadu no jumta, lai nav jālieto filtri/spliteri

Link to comment
Share on other sites

Didzis

jam, ja jautā par koaksiālo kabeli, tad aizbeauc uz Yotas bāzi Lizuma iela 1, blakus fizkultūras institūtam un tur Tu varēsi noteikti nopirkt kvalitatīvu kabeli lētāk, kā tas celtniecības veikalos maksā. Celtniecības materiālu veikalos es tadus sū** kabeļus esmu redzējis, ka tie pat par veļasšņori neder, kur nu vēl TV signālu laist cauri. Tev nevajag pirkt pašu krutāko ar silikona pildījumu starp apvalku un zeķi, jo kabeļi sausumā stāvēs, bet nu pašu lētāko arī nepērc Tur visu cenu izsaka matiņu skaits zeķes pinumā. Kautkura ap 10Ls par 100m vajadzētu grozīties. Vispār, ja ko pērc datortīkliem un antenām, tad tikai ne visādos celtniecības materiālu veikalos. Elektroniskas lietas jāpērk specializētās bodēs, bet cements celtniecības bodēs. Par datorrozetēm jau te pateica un par to, ka no katras točkas uz centrālo sadales vietu jāvelk tīkla kabelis un divi koaksiālie arī. Es vēl blakus ieliktu tukšu gofru, jo tehnoloģijas mainās ļoti strauji. Tad nekādā gadījumā nepērc tā sauktās TV rozetes, Tās visas ir sū** un ja vēl ar spliteri iekšā, tad sū** kvadrātā. SAT un TV rozetes jātaisa pašam. Kārbas vākā izurbj caurumus priekš F-F savienojuma un to pieskrūvē. No kārbas iekšpuses uz F-F uzskrūvē pienākošo kabeli, bet no ārpuses kabeli uz TV vai SAT. Visi citi varianti ir pilnīgi garām. Jā,ir pat TV rozetes ar mistisku kontaktu priekš radio, filtru iekšā un pa baigo naudu. Nereizi dzīvē neesmu redzējis, ka kads to radio izmantotu un tas tagad vispār nav iespējams. Vārdu sakot, tikai rozetes ar F-F savienojumu. Atceries, ka Tev nafig nevajag centrālajā sadalē padot signālu uz visām rozetēm. Parasti pietiek ar spliteri uz trīs, jo vairāk TV gadās ļoti reti. Izmaini TV atrašanās vietu, pārskrūvē kabeļus sadales telpā. Kabeļu gali gan obligāti jamarķē un vispār, šitos darbus nekad neuztici "sertificētam" elektriķim. Viņi nekad neko no vājstrāvām pareizi nav savilkuši.

 

aatrie, nu trīs koaksiāļi uz točku, tas jau ir "pa biezo" :) Tā es tikai savā mājā daru, jo radio arī pie antena spieslēgts

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

 

No kārbas iekšpuses uz F-F uzskrūvē pienākošo kabeli, bet no ārpuses kabeli uz TV vai SAT. Visi citi varianti ir pilnīgi garām.

ir variants, zem tv tur kur atnaak visa vadu guuzma nolikt aparatuuras skapiiti :)

protams jeega tad kad kaads meistars nav apkniebis vadus liidz ar rozeti+3cm

 

 

aatrie, nu trīs koaksiāļi uz točku, tas jau ir "pa biezo"

4 taa tik taa tik

1. sat 1

2. sat 2

3. eetera tv

4. fm

peedeejos divus pasham naacaas samaisiit vienaa kur veel Baltcom MMDS iemaisiits galiigam bardakam

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Pievienojos iepriekšējiem, ka kabeļi nemēdz būt par daudz.

cat5 arī vismaz divus uz katru punktu.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Pilnīgi pareizi,kabeļu nevar būt pardaudz, tāpat,kā elektrības kontaktu vai vai vietas uz datora cietā diska :). Dzīvē gan ir pilnīgi savādāk. Es nevienā jaunajā projrktā, kurš celts treknajos gados, vēl nekad neesmu sastapies ar pareizi savilktiem vadiem. Tapēc es tos "sertificētos" elektriķus, kuri darbus veikuši, lamāju. Ja par kabeļu daudzumu, tad es vairā sliecos uz gofras ielikāanu.Kur vajadzēs uz to točku varēs vēlāk papildus kabeli ievilkt. Pēc projekta un sapņos nav iespējams paredzēt, kur mēbeles un aparatūra stāvēs. Dzīve ienes korekcijas un "sapņu pils" parasti nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Par to gofru ir tā, ka ja līdz ievadpunktam ir 3 pagriezieni, tad to cieto koax vadu diez vai varēs ievilkt. Tamdēļ drīzāk es ielikšu 3 koax, 2 cat vadus līdz TV vietai un ar to arī dzīvošu :)

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Silikona airasols dara brīnumus un kabeļi lien ka sliekas. Cita lieta, ka gofra vienmēr jāpērk ar buksieri iekšā. velkot katru jaunu kabeli, noteikti arī jauns buksieris jāievelk. Es vispār nesaprotu, kam vajag gofrētu trubu, ja tajā nav buksiera.

Link to comment
Share on other sites

Runājot par tiem dreamboxiem utt. Kurš tagad būtu optimāls modelis priekš medus un ar integrētu virzemes DVB-T dekoderi?

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

copy-paste variants, nupat koleegjim raxtiiju variantus

 

 

jaamet moneeta :)

 

Dreambox dm7020hd

+ ir nokomplekteets ar sat un eetara tuneriem

+ ir CI modulja ligzda(laikiem kad kartes vairs neshaareesies)

+ programnodroshinaajuma ilggadiiga atiistiiba

+ var ielikt lielo 3.5" HDD

+ ir nopeerkams LV

- cena (~420Ls)

- kaa otraas paaudzes HD uztveereejam procesors vien 400Mhz un 100Mbit tiikla ports

- ja ir lietota vecaa klasiskaa driimboksha pults jaunaa liekas pagalam achgaarna

+ pults universaalaa, var komandeet arii TV

 

 

Gigablue HD 800 QUAD

+ treshaas paaudzes HD uztveereejs ar 1.3Ghz procesoru un Gigabit tiikla portu

+ ir nokomplekteets ar diviem sat tuneriem un divaam briivaam ligzdaam prieksh eetera tuneriem

+ ir CI modulja ligzda(laikiem kad kartes vairs neshaareesies)

+ kraasains displejs

+ cena (uztveereejs 319 Euro + eetera tuneri 59 Euro + HDD 99 Euro + piegaade)

- ja ir lietota vecaa klasiskaa driimboksha pults shii liekas pagalam achgaarna

- nav komplektaa HDMI kabelis

- nav zinaams cik ilgi razhotaajs uzturees programnodroshinaajuma jauninaajumus

- suutinaams no DE(divi chomi suutiija, gaidiija 12-15 dienas)

veikalos kur laba cena nav saprotami kaa iekjekseet papildus tunerus un HDD

http://www.devilcards.de/Linux-E2-Receiver/Giga-Blue-HD-Quad-Hybrid-Receiver-Linux::2488.html

http://www.ebay.de/itm/Giga-Blue-HD-800-Quad-Hybrid-HDTV-Linux-HbbTV-LAN-Receiver-DVB-S2-PVR-HDMI-/280987421067#ht_3484wt_1140

sheit var

http://www.satshop.tv/Gigablue-HD-800-QUAD-HDTV-PVR-Linux-Receiver

 

 

Sunray4 (priekshpeedeejaa Dreambox dm800se klons)

+ universaals tunera modulis kas saprot uzreiz sat un eetera signaalus

+ vecaa klasiskaa driimbokhsa pults

+ universaalaa, var komandeet arii TV

++ cena (200USD)

- kaa otraas paaudzes HD uztveereejam procesors vien 400Mhz un 100Mbit tiikla ports

- mikroskopisks displejs

- programnodroshinaajuma jauninaajumi nav paredzami

- nav CI spraudnja ligzdas

- suutinaams no aarpuss EU,

(sanjeema ~4 dienaas ar DHL kurjeru)

http://www.mixeshop.com/new-sunray4-dm800-se-sr4-triple-tunner-sct-in-one_p776.html

 

tas iisumaa, vienaadaas iipashiibas nepieminot

Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka izdevīgāk būs paņemt viasat sudraba paketi pa 8Ls mēnesī un miers :))

Link to comment
Share on other sites

MartiniB

un to arii!! lai karti sadaliitu starp saviem uztveereejiem un varbuut iemainiitu pret citaam pakaam

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...