Jump to content

Kādus rīkus jūs izmantojiet MS Outlook un Google pakalpojumu sinhronizācaijai


bluebird
 Share

Recommended Posts

Sveiki! 

 

Google vairs neatbalstīs un neattīstīs no savas puses produktus, kas nodrošināja MS Outlook un Google pakalpojumu sinhronizāciju.

 

Tādēļ mani interesē alternatīvas šai iespējai. Kādu programmu jūs izmantojiet, lai varētu sinhronizēt e-pastus, kontaktus, uzdevumus un kalendāru?

 

Paldies par info :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

email sinhronizēt nav aktuāli, bet ja vajadzētu IMAP

kalendāram: Google Calendar Sync

kontaktiem: GO Contact sync mod

 

gribētos, protams, vienu softu ar ko darīt, var pat nedaudz samaksāt, bet līdz šim atrast nav izdevies..

Link to comment
Share on other sites

Google calendar sync vairs nav aktuāls.

Webdav der "sausiņiem", bet ko darīt no tehnoloģijām tāliem cilvēkiem, ka vajag "lai viss strādā"?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Lietot mozilla thunderbird outlooka vietā. Tur viss notiek - pilns ar pluginiem, utt utjp. 

 

Mani klienti lieto google apps - bija laika kad deva pat 200 userus domainam par brīvu, kuriem nepietiek ar web interfeisu izmanto thunderbird un nav problēmu. Daži maniaki pa katru cenu grib outlook - tur kaudze ar problēmām un dažas man tā arī nekādi nesanāca novērst.

Link to comment
Share on other sites

ronalds_, kas tās pa kaudzi ar problēmām iekš MS Outlook? Vai arī jauc ar Windows Outlook? 

Link to comment
Share on other sites

Pēc manas pieredzes outlooks +/- normāli strādā tikai ar excange serveri.

 

Ja viņu izmanto lai lasītu googles mailus, tad es pats esmu novērojis sekojošas problēmas:

 

1. Nesaprotamus gļukus IMAP folderu un mailu sinhronizācijā. (Pop3 kā  šķiru neapskatu) 99% viss notiek, bet ik pa laikam kāds mails web interfeisā ir, outlookā 2010 nav un viss... HVZ kāpēc.... Pārvietojot pastus starp folderiem dažreiz mails paliek abos folderos, dažreiz vienkārši pazūd.... 

2. nav (neatradu) normālu risinājumu kontaktu un kalendāra sinhronizācijai. 

Link to comment
Share on other sites

no pieredzes ar Outgļuk- migrējot pastus no lokālā Exchnage uz GA aizgāja meili bez satura :/

Adresāti- ok, subject- ok, teksts, pielikumi= zero...

Pārējiem 199 Thunderbird lietotājiem viss tip top.

 

Thunderbirdam- kalendāram Thundercal, kontaktiem Google contacts

Link to comment
Share on other sites

Opcija nelietot outlook neder.

Par mailiem nav problēma, gmail netiek lietots. Kalendāru vajag sasinhronizēt ar telefonu. Google konts ir.

Esmu "vecais" klients, man strādā. Bet citiem uzstādīt nevar.

Liku savu webdav serveri, dators uz serveri eleganti, serveris uz droīdu - ne pārāk...

Link to comment
Share on other sites

Opcija nelietot outlook neder.

 

Kāpēc gan? Usera iegriba?

Ja lietojam excange, tad viņam ir savi līdzekļi lai ar telefoniem sinhronizētos. Ja cits epasta serveris - kam liekas problēmas, ja ar thunderbird viss bez problēmām notiek????? 



Ja priekšniekam vajag outlook un nekas cits neder, tad jāpaskaidro viņam ka ir divi varianti:

 

1. Samierināties ar gļukiem

2. Nopirkt excange serveri.

 

p.s Kad meklēju bija kaudze ar maksas produktiem kas solīja outlooka kalendāru un kontaktus ar gmail sinhronizēt. Cik mēģināju neviens no viņiem nestrādāja ideāli.  

Link to comment
Share on other sites

Piedod, bet gļukaināks risinājums par Thunderbird vēl būtu jāpameklē. Pats ilgu laiku lietoju un man ir ok privātām vajazībām (lai gan privātos mailus pārsvarā rakstu no web klienta vai telefona pēdējā gada laikā), bet cilvēkam, kas ar kompjiem nav uz tu to ieteikt nevaru. Outlook ir nepārspējams un ir nepārspēts.

 

Jā, konkrētais gadījums ir kompānijas vadītājs. Diemžēl, viņa workflow ir ar niansēm, kur bez liekām un lielām galvassāpēm ne-outlook nav risinājums. Detaļās neizplūdīšu, tas nav tik būtiski.

Bet nu pieņemsim, vienalga. Neesmu mēģinājis un nezinu, bet kā sasinhronizēt kalendāru un kontaktus no thunderbird (vai kas nu tur mozillai ir priekš kalendāra) ar android telefonu?

Link to comment
Share on other sites

ronalds, outlooks nāk līdz ofisam, kas tiek pirkts. Daudzus gadus esmu lietojis IMAP un POP3 uz MSOutlook un būtu dīvaini uz ko citu pāriet. Neredzu arī tādus gļukus, kamdēļ būtu jāatsakās. Kalendāru nekur nesinhronizēju, priekš tam ir OWA vai webmail.

 

Personīgi thunderbird nepatika ar savu kruto failu menedžementu un arhivācijas iespējas pastam diezgan dīvainas. 

Link to comment
Share on other sites

Piedod, bet gļukaināks risinājums par Thunderbird vēl būtu jāpameklē
 

Kur konkrēti ir tie gļuki? 

 

Outlook ir nepārspējams un ir nepārspēts

Ar ko? Kurai fīčai nav alternatīvas iekš thunderbird???

 

bet kā sasinhronizēt kalendāru un kontaktus no thunderbird

 

Es lietoju risinājumu gmail + attiecīgie plugini kuri ļauj lietot iekš thunderbird gmaila kalendāru un adrešu grāmatu. 

https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/provider-for-google-calendar/

https://addons.mozilla.org/en-us/thunderbird/addon/google-contacts/

 

ronalds, outlooks nāk līdz ofisam, kas tiek pirkts.

Nu un? Windowsim arī nāk līdzi kaudze ar "fīčām" kuras neviens normāls cilvēks nelieto!

Personīgi thunderbird nepatika ar savu kruto failu menedžementu un arhivācijas iespējas pastam diezgan dīvainas. 

Failu menedžmentu?? Tā tak ir programma lai pārvaldītu epastus, nevis failus! Saglabāt, atvērt atachmentu - kas ar šīm fīčām nav labi iekš thunderbird?

 

Arhivācija - tā vispār ir dīvaina fīča - dzēst mailus no servera, pārvietot viņus uz lokālo hdd pa manam nav pareizi!  

Link to comment
Share on other sites

Thunderbird gļuks ir HDD diska lieka griešana un bendēšana. Par citiem gļukiem arī labprāt paklausītos.

Link to comment
Share on other sites

ronalds, redzi, man patīk, ka viss pasts ir vienā failā jeb DB, kur ir iekšā viss - pasts, pielikumi un citi sūdi. Thunderbird gadījumā pēc 10 gadiem ir mega mape ar 10000 failiem, kurus nevar sadalīt, ne atšķirt, jo ir sasaistīti ar epastu. Reiz vienam vajadzēja visu thunderbird pastu pārnest uz citu datoru - murgs.

 

P.S. Es pastu vispār nedzēšu un viss tiek arhivēts pa gadiem. 

Labots - Skrandainais
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kā.. nu palieto gadu un viņš nežēlīgi griež disku, darot nezinu ko. it kā nav tik daudz man to datu.

$ du -sh .thunderbird/
7.1G	.thunderbird/

Link to comment
Share on other sites

Un kāda principāli ir starpība vai viens fails fails vai viena mape ar daudziem failiem? Katram risinājumam ir savi plusi, savi mīnusi, bet mūsdienu failu sistēmas lieliski tiek galā ar daudziem failiem. No usera viedokļa vispār nav nekādas starpības. 

Link to comment
Share on other sites

Par thunderbird gļukiem runāju no ~9 gadus senas pagātnes. Kaut vai tāpēc, ka tolaik pazaudēju e-pasta arhīvu, jo thunderbirds vienā jaukā dienā to failu atteicās lasīt un repairot neprata. Outlooks vismaz piedāvā repairot savus failus, un vairumā gadījumu palīdz. http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/repair-outlook-data-files-pst-and-ost-HA010075831.aspx

Par gļukiem - nu, varbūt mani stereotipi un senas kļūdas kas sen salabotas. Bet nepatīk joprojām tizlais vizuālais izskats. e-pastam un kalendāram par MS outlook labāks nekas nav izdomāts.

 

Vot interesētu tās, Tavuprāt, nevajadzīgās fīčas kas nāk windowsam līdzi. System restore?

 

Negribu ielaisties reliģiskos strīdos. Ir skaidrs, ka ir divi interfeisi, kas jāsasaista un nestāstiet man, ka tas nav izdarāms 21. gadsimtā - vismaz ne savādāk, kā lietotot neglītu un neērtu progu. Jā, pieradums. Datoriķim thunderbird noteikti ir labs, saprotams, pielāgojams risinājums, bet ne jau parastiem cilvēkiem.

 

Lai vai kā, tika prasīts risinājums sasaistīt Outlook - pāriet uz Thunderbirds NAV risinājums.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kirils, 7,1 gb un nav daudz datu priekš maila? Vajag veikt maila datu bāzes (faila) kompaktizēšanu un defragmentāciju. Ar outluku ir tas pats.  

Link to comment
Share on other sites

uz 7 e-pasta adresēm, kas man thunderbirdā griežas, tas ir okei. gigs uz katru.

 

versatile, jā "Par thunderbird gļukiem runāju no ~9 gadus senas pagātnes" - tur tā problēmiņa. tagad ir kļuvis stipri labāk. Es arī apvainojos, kad man Thunderbird pazaudēja 3 gadus no vienas e-pasta adreses vienas mapes (Inbox). Pārējās mapes (Sent) un visi pārējie konti gan palika neskarti. Bet tas gļuks ir salabots un arī Outlookam tādi ir bijuši.

Link to comment
Share on other sites

Vot interesētu tās, Tavuprāt, nevajadzīgās fīčas kas nāk windowsam līdzi. System restore?

 

Jā kaut vai restore - pa manam nevajadzīgi aizņem diska vietu un datora resusrsus.

Bet es ne par to domāju. Piem. windows backup? Tiešām lietojams un gala lietotājam vajadzīgs? Windows failu šifrētājs - taisnais ceļš lai pazaudētu svarīgus datus. Notepad - vai alternatīvas notepad2, notepad++ nav galvas tiesu pārākas? Tas pats par paint vs paint.net utt, utjp

 

Ir skaidrs, ka ir divi interfeisi, kas jāsasaista un nestāstiet man, ka tas nav izdarāms 21. gadsimtā
Protams ka ir! Ņemam visual studio un pieprogrammējam! :D Gatavu risinājumu priekš outloka neesumu atradis. Un izskatās ka neviens cits arī nav. 
Link to comment
Share on other sites

Jā kaut vai restore - pa manam nevajadzīgi aizņem diska vietu un datora resusrsus.

 

Paldies, Tavas kompetences ir skaidras, tālākās diskusijās neiesaistos.

 

Nu bet sorī - es netaisos, iznākot katrai versijai testēt "a moš tagad salabots" un riskēt uzrauties uz cita gļuka. Ir risinājums - Outloook - ar kuru viss sanāk. Jā, arī tam nav viss perfekti, bet tomēr.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Tas ir normāls datu apjoms pastam, kurš to intensīvi lieto. Pašlaik pasts velk pāri 11 GB, te darba datorā pasts aizņem 15GB. Mazākiem apjomiem vispār nevajag ne outlook un mierīgi var webmailā klabināties. 

Kirils, 7,1 gb un nav daudz datu priekš maila?
 
Link to comment
Share on other sites

man būtu grūti komentēt par rolanda kompetencēm un man jau arī nav "lietpratēja" taga, bet versatile, Tev vajadzētu atzīt, ka restore ir uztaisīts pa roku galam un ja viņu uztaisītu kārtīgi, tad viņš rītu daudz mazāk resursu un tik ļoti neēstu disku.

 

atgriežoties pie TĒMAS - Thunderbirdam Tu vari apskatīties Changelogā un bugtrakerī, nav jāriskē. Outlookam to var izdarīt? Kas teica, ka Outlookam nav nopietnu data-loss bugu? Tava pieredze? Auch. Burn.

Link to comment
Share on other sites

Thunderbirdam man nav bijusi vajadzība tasīt maila DB repairu. Bet outlukam regulāri, kaut no maniem klientiem outluku lieto viens bet thunderbirdu ap 30 cilvēkiem.... 

 

Bez tam uzskatu ka mūsdienās VISIEM maila datiem jāstāv uz servera lai vajadzības gadījumā visu var atjaunot pilnīgi bez problēmām. Un gmails + thunderbird + attiecīgie plugini to nodrošina - tiek nozagts laptops - pāris min un viss ir atpakaļ.  Tāpēc iespēja salabot maila db mūsdienās nav tik ļoti svarīga. 

 

 

 

Tas ir normāls datu apjoms pastam, kurš to intensīvi lieto.

 

 

Protams ka normāls. Bet pie šāda maila DB apjoma ik pa laikam jāveic tā kompaktizācija gan outlukam, gan thunderbirdam. Ja lieto SSD tad tas nav tik svarīgi.  

 

 

 

Paldies, Tavas kompetences ir skaidras, tālākās diskusijās neiesaistos.

 

 

Jā, man nav "Lietpratējs" taga - hvz pēc kādiem principiem to šeit dod, bet ne par to stāsts - man administrējot datorus gadus 20 system restore ir palīdzējusi tikai vienu reizi. Pieņemsim ka 10% diska vietas ko restore paņem ir sīkums mūsdienās. Tomēr PC ātrdarbību šī fīča pasliktina un tas ir fakts....  Uz XP vispār bija katastrofa. Un win7 jau labāk, jo tiek izmantotas NTFS iespējas. Par win8 - nezinu - nav pietiekamas pieredzes. Principā jau ideja nav slikta, te ir runa par realizācijas kvalitāti. 



Ja gribam tiešām strādājošu "laika mašīnu" tad es lietoju Acronis True image - katru nakti shedulēts bakups - vajadzības gadījumā var atjaunot PC pāris minūtēs - šo windows serveriem lietoju kā backup risinājumu. 



P.S. Ja kāds zina strādājošu risinājumu kā bez gļukiem sasinhronizēt gmaila kalendārus un kontaktus ar outlook - mani arī tas interesē - var jau būt ka ir risinājums ko esmu palaidis garām... 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

uzliekam exchange serveri, kas sasaistīts ar outlooku, uz servera uzkonfigurējam ārējo calDav uz googli.. der? :D

Link to comment
Share on other sites

Protams ka der :D

 

Tikai tāds sīkums ka priekšniekam kas grib lietot outlook žēl naudas exchange serverim :D :D

Un īstenībā vienam userim likt savu serveri......  Ja pārējie sēž uz gmail un ir laimīgi. 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

esmu ar tādiem priekšniekiem saskāries. viņam vajag uzlikt uz galda visus variantus un katra varianta izmaksas. tajā skaitā "pasūtīt firmā X aplikāciju, kas to dara" un tad viņš sapratīs, ka viņam tas nemaz nav vajadzīgs. un vispār jāpasaka, lai beidz tērēt uzņēmuma adminu laiku ar savām iegribām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...