Jump to content

datoru komplektācija: vai ir izdevīgi


janssunsanj
 Share

Recommended Posts

Sveiki, veletos sev jaunu datoru, bet interesejotie internetveikalos pamaniju, ka firmu (veikalu) komplektetie datori ir letaki neka jau brendu gatavie. vai tas ir patiesam izdevigi un drosi (ka aparats ies ilgi un dikti)??? uzduros dataleks.lv, vai var uzticeties??? ja gadijuma kads ir no jekabpils un ja zinat kadu datoru komplektēsanas veikalu - tad iesakiet man.

Link to comment
Share on other sites

Uzprasi kādam zinošam cilvēkam, lai palīdz savākt atsevišķi pa detaļām. Nevari iedomāties, būs lētāk ;)

Link to comment
Share on other sites

Gatavu pirkt nav izdevīgi, ja nu vienīgi veikals sakrāmē tevis izvēlētās detaļas pa brīvu.

 

Galvenais zināt priekš kam tas PC būs vajadzīgs un budžets

Labots - IronMan
Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Uzprasi kādam zinošam cilvēkam, lai palīdz savākt atsevišķi pa detaļām. Nevari iedomāties, būs lētāk

 

nja, bet dataleks.lv saka, ka kompinantes iegadajas par vairumtirzniecibas cenam, kas man parastajam pateretajam nav pa spekam, un turklat dataleks.lv saka, ka tie komplekte par velti

 

P.S Vienīgais brends, kam pievērst uzmanību

 

ja, bet dell ir dargs 

Link to comment
Share on other sites

gatavu pirkt vienmēr būs izdevīgāk. var izvelēties piemērotu cenu. pašam komplektējot sanāk dargāk. tas gan neattiecas uz tiem , kam tieksmes sevi apdāvināt ar sū, un domāt ka dabūjis konfekti.

Link to comment
Share on other sites

Loģiski, ka gaatavu pirkt vienmēr būs neizdevīgak, ne tikai cenā, bet arī pēc izvēlētajam detaļām.

Piemēram ieej elkor un apskaties,  kādas tur ir kosmiskas cenas par banāli sakomplektētiem un novecojušiem komplektiem.Kad uzprasi viņiem, kas tad tur pa mātesplati stāv iekšā,barošanas bloku, jeb rama modeli, tad neviens neko nezin, jeb negrib zināt, jo redz uz kaut kādām detaļām tas uzcenojums ir jātaisa vēl bezkaunīgāk.

Ok, paņemsim citu veikalu, piemēram Capital, kur paskatoties uz cenām, vienkārši slikti metas.It īpaši kad pienak pārdevējs un pēc jautajuma, kurš no komplektiem vilks jaunakās spēles, sākas smadzeņu pūderēšana.Protams man no malas ir komiski paklausīties, bet ja cilveks to lietu nepārzin, tiek uz līdzenas vietas apčakarēts...

Labots - IronMan
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

prātvēder, varētu padomāt, ka kapital un elkor ir vinīgie, bet lai ... . tad aiej uz turieni , un nopēr tās komponentes atsevišķi, kas ir viņu lilākajos "mēslos". pēc tam salīdzināsim cenas.

Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
prātvēder, varētu padomāt, ka kapital un elkor ir vinīgie,

 

tad iesaki labu veikalu

gatavu pirkt vienmēr būs izdevīgāk. var izvelēties piemērotu cenu. pašam komplektējot sanāk dargāk
 

 

bet ja komplekte firma (veikals) (NE brendi(hp, dell....)) - tad ir labi???

Link to comment
Share on other sites

nezinu, kur tu dzīvo, bet pat manā miestā ir pāris bodes , kur tirgo LV komplektētus PC. ne to elkora, ne to kapitālā , ne to rd.ne ta kaut kādā datu centrā. neatceros.

 personīgi es nepirktu, bet nācies atzīt , ka cena un parametri ir pat vairāk kā pieņemami.

kāpēc es nepirktu - man prasās vismaz pēc HAF, thermaltake lielā tovera, HiS video, augstā plaukta MB,  razer klaviers un peles, Zalman dzeses, Mushkin (it kā nebūtu citas?) atmiņas. īpašas , dīvainas prasības, bet pēdējie 3 pc tādi ir.

 teiksim , pieminetajā 1a. http://www.1a.lv/datortehnika/personalie_datori/alienware_x51_matte_black_272075622

ar vārdu , un arī cena nav tik slikta, manuprāt. 3gadi garantija tomēr.

 bezvārda līdzīgs http://www.1a.lv/datortehnika/personalie_datori/1a_elite_i5_ivy_bridge_gaming_gtx 2 gadi. nelikas traki sāpīga cena, lai tērētu laiku ,meklējot , kur lētakas detaļas. izbraukāt savākt var sanakt padārgi.

domā vai vari pats ko salikt

kaukulatoru zobos , un uz priekšu. 

 p.s. lētāk parasti izdodas salikt ko īpašu. un ne strauji. esmu labi uz atlaidēm pircis komponentes.

Link to comment
Share on other sites

Kādā sakarā ir japērk kaut kādas kastes, kuras uzspiež veikals.Lētāk un pēc sirds patikas var salikt pats.It īpaši ja veikalu komplektētajiem informācija par būtiskām detaļam ir apzināti nepārskatama peļņas nolūkos.Domā kaut kāds nezinītis baigi interesēsies, kāds tur rams iekšā, redz ka rakstīts DDR3 tik un tik GB un ir priecīgs,LOL :)

 

Tie 1a ir galvu saspieduši, tirgo PC pa 594Ls un iekšā iebāzuši GeForce GT545.Normāli ierēkt var, nez būs arī kāds idiots kurš pirks tādu komplektāciju ar tādu mega uzcenojumu.Tāda sajūta ka tirgo alienware nosaukumu un emblēmu.MB,HDD,RAM modelis arī nav norādīts, tikai banāli DDR3 vai 7200rpm...LOL

 

Otrs komplekts pa 450Ls vēl banālāks.Ja raksta HDD 7200rpm, vai DDR3 RAM, tad būtu pierakstījusi klāt modeli.

 

Rezons ir ne...

corsair-dominator-gt-med.jpg

kingston_pc3-10600_kvr1333d3n8.jpg

Labots - IronMan
Link to comment
Share on other sites

janssunsanj

es jekabpili biju iegajis viena veikala (vot nosaukumugaligi neatceros) un prasiju vai pie jums pardodas pc - sie saka ka vini tikai komplikte, tadar, ja esmu lamers, tad labak, lai veikals liek kopa, es tikai uzprasu boot.lv kadus dzelzus likt un tad pasaku to ari vaikalam!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1.Tavā miestā tam veikalam būs attiecīgs uzcenojums, lielāks nekā rīgā.

2. Rīgā sakomplektēts un pa pastu nosūtīts, būs lētāks variants.

3.Galvenais zināt budžetu un pielietojumu.

Labots - IronMan
Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Rīgā sakomplektēts un pa pastu nosūtīts, būs lētāks variants.

 

labi paldies - man tagad vajag padomat 

Link to comment
Share on other sites

čaki norisi ejiet tak ārstēties un beidziet gvelzt muļķības. Tas Alianvare stāv pāri jūsu saprašanai, tas ir pirmkart, ne jums to vajag ne jūs varat nopirkt, tas otrkārt. Ja jūs apmierina skārdene ni InWin, tas nenozīmē, ka visi sevi tik zemu vērtē. Autor vai tiešām Tavs miests ir tādā purvā, ka pasta piegāde nav organizēta? Var tak pasūtīt detaļas, lai atved un tad montē uz nebēdu, un nekautrējies prasīt padomus, ja tas protams nepārvēršās banālā postu vākšanā un muldēšanā.

Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Var tak pasūtīt detaļas, lai atved un tad montē uz nebēdu,

 

nu ja - montet pasam - es ta ka drusku lamers esmu :D vadinus kopa jau varu salikt un mikrosjemu pieskruvet, bet tacu ir jazina ar kadiem stekeriem kompinantes sledzas kopa, jo, piemeram, panem HDD un piespraudies pie mates plates, bet HDD ir simtu veidi un katrs ar savu stekeri, kuri nekatram mates platem der :(

Link to comment
Share on other sites

Ja jūs apmierina skārdene ni InWin, tas nenozīmē, ka visi sevi tik zemu vērtē.


Implying ka tas alienware korpus ir kaut kas īpašs.
Tad jau labāk paķert kaut ko tiešām eksluzīvu kā Corsair 900D / Caselabs Merlin / Caselabs Magnum / LD-Cooling V10 / Silverstone TJ11 , no mazāka formfaktora jaunais Caselabs Mercury ... n liste goes on, tas Alienware korpuss nu galīgi nekas "super" nav.
Link to comment
Share on other sites

Mūsdienās salikt pašam kompi ir kļuvis vieglāk par vieglu, tur tak ir grūti kaut ko sajaukt, ja vien licējs nav neticami stulbs vai neticami spēcīgs...

Link to comment
Share on other sites

 

janssunsanj, kādi tev vēl 100 veidi :D, ir tikai divi PATA un SATA, mūsdienās praktiski tikai SATA, kas ir gan HDD, SSD un HHD. un cietais disks ir tieši pats vienkāršaikais ko pašam mainīt! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

protams vēl ir arī FATA, SCSI, IEEE 1394, PCIe..., bet autoram būtu jāzin vismaz šie divi, jo 99% gadījumu viņš saskarsies tikai ar šiem diviem.

Labots - QureXs
Link to comment
Share on other sites

mikrosjemu pieskruvet

Izlasot šo, točna saku - pats labāk neliec ... mikroshēmas neviens nekur neskrūvē...

Link to comment
Share on other sites

Gatavie datori bieži vien ir salikti ne tikai no zemas kvalitātes, bet arī vecām detaļām. uzmetu aci dažiem tā paša dataleks piedāvājumiem - pa akcijai ejošais "game edition" ir ar fx-4100 proci un HD4850 (!!!) videokarti. Citiem vārdiem - tiem, kas neatšķir, iesmērēt var dajebko. Ka tik vairāk gigabaitu un gigahercu

Link to comment
Share on other sites

NAv nemaz tik traki kā Tu domā ))) Ir jau arī tante GOOgle, kurā visu var atrast, arī motāžas videoinstrukcijas. Galvenais ir nespraust ar spēku, jo katrai mammai uz plates un detaļām ir SAVS papus, kas jāiesprauž, vajag tik uzmanīgi apskatīt. ))) Tu esi vecis, jeb mamma Tev vēl joprojām pēdējo pili nopurina?

 

to Simsons2 :jester: A?

Labots - mazulis
Link to comment
Share on other sites

Papildinot mazuli - pērkot mātesplati, līdzi nāk izsmeļošs manuālis, kur aprakstīts gan ko spraust gan kur spraust gan arī daudzas citas lietas. Tikai lasīt jāmāk.

Link to comment
Share on other sites

Ak dies, ko te var cepties.

 

Nepērc veikala gatavos komplektus - lasi informāciju, prasi padomu un saliec pats datoru, jo ieguvums būs lielāks, nekā ar jau slaiktu datoru.

 

Tu iegūsi:

- lielāku sapratni par datora darbības principiem

- zināšanas un pieredzi datora likšanā

- par to pašu naudu ko maksā veikalā salikts dators (vai mazliet vairāk) iegūsi daudz jaudīgāku un veiktspējas ziņā labāku datoru

 

Tu zaudēsi:

- vairāk laika salīdzinot ar nopirktu gatavu datoru

 

Tajā pašā Newegg kanālā Youtube ir lieliski video par datora komplektēšanu, salikšanu un uzstādīšanu paša spēkiem.

Labots - Rubenis
Link to comment
Share on other sites

janssunsanj
Izlasot šo, točna saku - pats labāk neliec ... mikroshēmas neviens nekur neskrūvē...

 

 

:D es biju damajis, piemeram mates plati ielikt (nezinu ka lai nosuc) risas jeb "sliedes". ta prosta visu salegt kopa un iemest kaste tacu nederes-visam ir jabut stingri nofiksetam :)



Nepērc veikala gatavos komplektus - lasi informāciju, prasi padomu un saliec pats datoru, jo ieguvums būs lielāks, nekā ar jau slaiktu datoru

 

ja es sapratu un piekritu, paldies visiem par padomiem, tagad tikai  ir jasagaida nakosa ziema (tad man nauda ietupas!!!) un jasak limet kopa kompis - protams neaizmirsisu boot.lv paprasit par komponentēm!!!!!!! :):):)



PATIESAM, PALDIES, KA IEDROSINAJAT

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...