Jump to content

archezz
 Share

Recommended Posts

PlayingTheSaint

Ja kādam putekļus krāj, tad varbūt pat iegādātos. Vienmēr licies saistoši, bet ne tik ļoti, lai pirktu jaunu.

Link to comment
Share on other sites

Planšetei vai telefonam ir tāda priekšrocība, ka var uzlikt jebkuru lasīšanas programmu. Ņem telefonu vai planšeti,kas ir, un lieto. Tad varēsi spriest vai to lasītāju vajag vai ne.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Aigars teica:

uzlikt jebkuru lasīšanas programmu

Man ir Kindle aplikācija uz iPhone, reizēm lietoju. Bet tomēr 4,8 collu ekrāns ir pārāk maziņš lai būtu ērti. iPads arī ir, bet tas (paldies dievam) jau sadauzīts un noslēpts. Remontēt netaisos un jaunu pirkt arī nē. Tādu lietu mājās turēt diemžēl nevaru atļauties. Tie, kam bērni - sapratīs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Aigars teica:

Planšetei vai telefonam ir tāda priekšrocība

Galvenā priekšrocība - ātrāk sačakarēt acis.  Neatkārtošos, par atšķirību starp displeju/monitoru un e-papīru - ja redze nav svarīga - uz priekšu.  Strādājot pie datora, tomēr ik pa laikam ir kāda pauze acu atpūtināšanai, bet lasot grāmatu uz displeja - nu nez vai ātrāk kā pēc 3 - 4 stundām kāds ies kafiju uzvārīt. Vismaz es, ja ko tiešām interesantu vakarā sāku lasīt, nereti krietni pēc pusnakts atjēdzos, ka laiks gulēt :D. Mēģināju arī lasīt uz displeja - ātri vien sapratu, ka jāpērk lasītājs.

 

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , raiviic teica:

Vismaz es, ja ko tiešām interesantu vakarā sāku lasīt

 

Nav korekti savus ieradumus vispārināt uz visu cilvēku kopu un pēc tiem veidot kategoriskus apgalvojumus.

Link to comment
Share on other sites

 Nevis savus ieradumus, bet medicīniski apstiprinātus faktus. Ja tev puis, nepielec, ka  skatīšanās uz gaismu izstarojošu un atstarojošu objektu uz redzi iedarbojas stipri atšķirīgi, tad man tevis žēl.  Iesaku kādu laiku paskatīties metināšanas procesu bez maskas, vai uz Sauli bez tumša stikla, varbūt ko sāksi saprast.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , raiviic teica:

medicīniski apstiprinātus faktus.

 

OK. Prooflink. Un lāzerus vēl aizmirsi pieminēt ...

Lai precizētu situāciju, jo demagogiem ir paradums aiziet nejēdzīgās galējībās (metināšana, saule ...) - mēs runājam par pieaugušu cilvēku, kurš planšeti izmanto lasīšanai vakarā. Viņš prot pieregulēt ekrāna spilgtumu (to gan dara arī vairums lasīšanas programmu, nodrošinot nespilgu un nebaltu fonu).

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , raiviic teica:

skatīšanās uz gaismu izstarojošu un atstarojošu objektu uz redzi iedarbojas stipri atšķirīgi


Pag, atstarotie fotoni ir maigāki par izstarotajiem?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kas interesanti, tad tieshi mediciiniski peetiijumi saka, ka acij neesot atshkjiriibas, vai tumsaa lasa uz planshetes vai eepapiira, pie vienaada spilgtuma liimenja. Acis pielaagosies.

 

No savas pieredzes, man gan aatraak nogurst acis lasot uz planshetes, iespeejams deelj taa ka glanceets stikls, iespeejams deelj refresh rate, iespeejams nepareizais 'zilais filtrs'....

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

Ja tev puis, nepielec, ka  skatīšanās uz gaismu izstarojošu un atstarojošu objektu uz redzi iedarbojas stipri atšķirīgi, tad man tevis žēl.

Lūdzu linkus studijā! Savādāk pilnīga demogoģija!

Kāda starpība kā rodas gaisma - vai atstarojas vai ekrāns pats viņu izstaro! Nav neviena zinātniski pierādāma pētījuma ka modernie LCD ekrāni bojātu redzi vairāk kā papīra lapa.

Mīts par to ka ekrāni bojā redzi nāk no crt laikiem, kad tiešām viņi bojāja redzi jo mirgoja!

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Ronalds teica:

Mīts par to ka ekrāni bojā redzi nāk no crt laikiem, kad tiešām viņi bojāja redzi jo mirgoja!

Khem, un tu gribi pateikt, ka musdienu ekrāni nemirgo?

Atškirība ir tāda, ka crt pārzimēja visu bildi sekvenciāli, kā arī procesā izstaroja lielu daudzumu elektornu, bet musdienīgi ekrāni visu reizē, vai tikai mainīgo lauku.

 

Problēma pēc interneta lasītā ir vairāk pikseļu blīvumā, jo mazāk blīvs ekrāns, jo acis vieglāk fokusējas uz katru individuālo pikseli, kas tieši nogurdina acis.

 

Protams, lukturīts, vai lāzeris acī nav patīkams un nav nodarīt bojājumu optiskajam nervam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Chewie teica:

un tu gribi pateikt, ka musdienu ekrāni nemirgo?

 

Mirgo, bet ļoti minimāli. Tik minimāli ka var teikt ka nemirgo!

 

Pirms 3 minūtēm , Chewie teica:

Atškirība ir tāda, ka crt pārzimēja visu bildi sekvenciāli, kā arī procesā izstaroja lielu daudzumu elektornu, bet musdienīgi ekrāni visu reizē, vai tikai mainīgo lauku.

 

Beidz lūdzu murgot! Izlasi un saproti kā ekrāni strādā un tad diskutēsim tālāk!

Link to comment
Share on other sites

Man personīgi, pēc kādas stundas lasot planšeti sāk sāpēt acis, lasot e-ink dispelejus nekādas problēmas. Par ergonomika un darba laiku, jau ir cita saruna. Katram savs, kas ko grib lai lieto. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , 138 teica:

kas īsti ir "zilā gaisma", par ko ārsti tev nestāsta stāsta briļļu mārketologi?

 

https://justgetflux.com/ - šitais, vai? Tas ir nevis brillēs jāfiltrē, bet ekrānos.

Datoros - tas tur, Android - Twilight ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.lux ).

Link to comment
Share on other sites

@jemaa tu pamēģini uz ctr moņa palasīt.... :D 

 

Es uz tādiem redzi savā laikā sajāju! Un vēl "kruta" lieta acīm ir parastās dienas gaismas spuldzes ar parastajām droselēm. Viņas mirgo ar 100hz frekfenci. Nāve acīm, bet padomju laikos visur tika lietotas. Tagad jau stipri mazāk, bet tāpat šur tur ir......

Link to comment
Share on other sites

Es nu jau vairākus gadus, īstenībā pāri 10 gadiem, lietoju Sony PRS-505, regulāri lasu grāmatas... Nafig tur tos fona apgaismojumus utt... galvenais lai tiešām ir e-ink. A gaismu - tak ierubī mājā gaismu un viss būs OK...

Tiem, kas iesaka planšeti e-ink vietā - vienreiz izmēģiniet e-ink tā kārtīgi, sapratīsiet, ka LCD un uz augšu ir mēsls grāmatu lasīšanai, tikai e-ink rullē šiem gadījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Egrāmatas pavisam nav piemērotas lasīt tekstus, kur jāpēta grafiki vai zīmējumi. Parastiem tekstiem 6 collu pilnīgi pietiek. Man dažreiz sanāk lasīt vietās, kur grūtāk nodrošināt labu apgaismojumu, tāpēc planšetei ir zināmas priekšrocības. Grāmatas cilvēki lasa ne tikai mājās.  Man ir Sony rūtots rīderis, bet pēdējā laika reti izmantoju. Vajadzētu arī nopirkt jaunu akumulatoru.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...