Jump to content

Norēķinu trendi - skaidras vs bezskaidras naudas norēķini


Arnolds Piepe
 Share

  

74 members have voted

  1. 1. Kādu norēķinu veidu kā primāro izmantojat ikdienā?

    • Bezskaidrus maksājumus (bankas kartes)
      39
    • Skaidras naudas maksājumus (papīrs un monētas)
      35
    • Esmu students un mēdzu zagt iztikai*
      0
  2. 2. Vai regulāri izmantojat interneta banku?

    • Vairākas reizes nedēļā (interneta veikali, kino biļetes, rēķini, utt.)
      39
    • Pāris reizes mēnesī (tikai komunālie īre/kredīts)
      33
    • Neizmantoju vispār (vai nav pat pieslēgta)
      2
  3. 3. Vai ir gadījies izmantot bezkontakta norēķinus?

    • Tikai pakalpojumu apmaksu (e-talons, sporta kluba aproces)
      35
    • Retajās vietās esmu veicis mikromaksājumus (kafija, sīkpreces)
      6
    • Nē, iespējams esmu tikai lasījis par RFID/NFC/Google Wallet
      33


Recommended Posts

Kopš pin koda autorizācijas ieviešanas.. norēķini ar maksājumu kartēm ir kļuvuši vieglāki
Tas gan, tagad var ar svešu karti mierīgi iet iepirkties, agrāk tā bija problēma. Pat karte nav pārdevējam jārāda.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CAP

    7

  • usver

    5

  • Ronalds

    6

  • Fruzz

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kā jau teica- bankas kartes, kā jebkura tehniska lieta var nestrādāt šādu vai tādu iemeslu dēļ. Tāpēc vienmēr vajag vismaz 5cīti makā ja nu kas. Bet savādāk - bezskaidras naudas norēķiniem ir nākotne - kopumā lētāk kā ņemties ar skaidru naudu. Cita lieta ka valsts nevar skaidras naudas norēķinus tik labi izkontrolēt kā bezskaidras..... 

Labots - ronalds_
Link to comment
Share on other sites

tagad var ar svešu karti mierīgi iet iepirkties, agrāk tā bija problēma.

kartes īpašnieka pašrisks bija ap 100EUR (precīzi neatceros). Pārējo sedz banka.

Link to comment
Share on other sites

Tas gan, tagad var ar svešu karti mierīgi iet iepirkties, agrāk tā bija problēma

 

Tieši tagad ar svešu - lasi zagtu- karti iepirkties ir problēmas! Agrāk pāris reizes izveicu eksperimentu - maksāju ar draudzenes bankas karti, paraksts "XXX" Un neko - nevienā veikalā tas nelikās aizdomīgi ka vīrietis maksā ar sievietes karti un parakstam pilnīgi nav nekā kopīga ar to kas ir uz kartes!  

Link to comment
Share on other sites

@@ronalds_, mana dāma ar manu karti ne reizi vien ir iepirkusies un nekādu problēmu :D

 

Nedomāju, ka Zuxters runāja tieši par zagtajām kartēm.. PIN kods tomēr ir jāzin.. agrāk pietieka ar magnetisko lenti un parakstu, kas bija daudz vienkāršāk.

 

papildus.. tieši bezskaidras naudas norēķinus valsts, lasīt VID, spēj izkontrolēt daudz ātrāk un vieglāk kā skaidras naudas norēķinus. Kāpēc daudzās vietās grib, lai maksā skaidrā naudā? Pārsvarā tāpēc, ka algas maksā aploksnēs un muhļījās.. un tam nepieciešama ir skaidra nauda. 

Link to comment
Share on other sites

Tieši tagad ar svešu - lasi zagtu- karti iepirkties ir problēmas
Zagtai kartei jau PIN kodu nezini, tas jau ir labi. Tagad ir vienkāršāk, ja vajag cita vietā aiziet uz veikalu, bet viņam nav skaidrinieks ko iedot. Tik PIN kodu jāpaprasa.
Link to comment
Share on other sites

tāpat arī RIMI kasiere, kas liek vairākas reizes ievadīt PIN kodu
Šito es nesapratu.

Tak termināli ar ciet acīm nelieto, tur tak viss ir priekšā, kādai summai spied kodu.

Link to comment
Share on other sites

ieleja: par katru veikto operāciju ir jāiznāk čekam, kurā jābūt "atteikts" vai veiksmīgam rezultātam. 

palūdz par katru reizi karšu lasītāja čeku un redzēsi, kas tur īsti noticis. 

Link to comment
Share on other sites

UK arī mazajos Pakistāņu veikaliņos, lai nerīķinātos ar karti pirkumam ir jābūt virs 5 mārciņām. Bet ja par tēmu, tad parasti norēķinos ar karti, "mazos pirkumus" pirkumus līdz 5-10 gan bieži maksāju skaidrā. Reāli izņemu kādus 50 nor kartes, kad tie iztērēti atkal izņemu 50.



Dzeramnaudas maksājot ar karti atstāju vai nu skaidrā, vai arī ja oficiants neiebilst pielieku to dzeramnaudas summu klāt, maksājumam no kartes.

Link to comment
Share on other sites

@@ieleja, pārāk paranoisks esi.. ir taču čeki, izdrukas.. galu galā internetbankā arī visu var pārbaudīt.. + pieslēgt vēl sms paziņojumus par darījumiem ar karti.. 

Link to comment
Share on other sites

Ieleja, nav ne ar ko jānodarbojas! 

 

Es lietoju maksājuma kartes gadiem un uzskatu ka viņas ir daudz reiz drošākas par skaidru naudu, ko var vienkārši pazaudēt vai kāds labdaris nozagt!

Ja kartes gadījumā gadās problēma, to var vienkārši atrisināt sazinoties ar banku, bet naudu no nozagtā maka neviens neatgriezīs nekad!

 

Jā, zinu ka daudziem papīrīts kabatā (vai viņa neesamība) palīdz plānot budžetu, tomēr man tā nav - man ir vienalga vai es iztērēju 5ls no kartes vai no papīra kaudzītes. Man tieši karte palīdz sekot līdzi izdevumiem - čekus nekrāju, bet ieejot internetbankā redzu kur un cik esmu iztērējis. Skaidras naudas gadījumā tāda "loga" nav.

 

Bez tam ir viena vieta kur ar skaidro norēķināties ir galīgi garām - autogāzes uzpildes automātiskās stacijas. Tā kā vienmēr pildu pilnu balonu un nevar zināt cik gāzes ieies balonā, tad ar karti viss elementāri - ieliekam karti, ielejam cik vajag un miers. Maksājot ar skaidro (pieņem tikai banknotes un atlikumu neizdod) vai nu nepieliesi pilnu bāku, vai būs jābrauc pēc atlikuma. 

Link to comment
Share on other sites

Kopsh samainiiju banku, censos lietot vairaak karti kaa skaidro naudu. Galvenais, lai visam var sekot liidzi internetbankaa.

Link to comment
Share on other sites

Par cik droshaaka ir aarvalstu bankas tieshaa filiaale (nordea, danske un kas tur veel bija) par meitas banku (seb, swed,dnb u.c)

Link to comment
Share on other sites

@, tas ir jautājums vai kā? :D

 

ja vispārīgi.. tad pilnīgi vienalga, ja vien neesi miljonārs.. jo valsts līdz 100k eur garantē.. 

Link to comment
Share on other sites

Jaa, jautaajums.Piemirsaas jautaajuma ziime.

 

Vienkaarshi lasot rakstus par bankaam, ljoti biezhi naacies sastapties ar shaadu apgalvojumu.

Link to comment
Share on other sites

Filiāle vai meitas banka, tie vienkārši ir divi dažādi veidi kā bankas organizē savu darbību citā valstī.

No klienta viedokļa atšķirību visdrīzāk nav. 

Link to comment
Share on other sites

ko jūs domājat par faktu, ka tiklīdz jūsu naudiņa nokļūst bankas kontā, tā nauda vairāk nav jūsu?

tagad tā ir bankas nauda un bankai ir līgumisks pienākums jums viņu atmaksāt (parāds) vai par viņu sniegt kādus pakalpojumus, bet naudas jums vairs nav. tas ir tas, kas mani visvairāk satrauc. kopā ar tendencēm ieraut nāsīs komisijas maksu par visneiedomājamākām lietām (savas naudas atgūšanu vai pat iemaksāšanu)



ā, un, atbildot uz autora jautājumu: iemesli, kāpēc es rekomendētu neizmantot kartes maksājumiem ir:

1) privātuma riski (banka un viņas draugi zina - kur Tu esi, ko Tu dari, cik Tev naudas; big brother)

2) krāpšanas riski (skimings, double charge, etc.)

 

tā paša iemesla dēļ nelietoju RFID maksājumus (e-taloni utml.)

Link to comment
Share on other sites

Kiril kā tu internetā ieprērcies? Vai arī visas detaļas saviem projektiem pērc caur kontaktpersonu "latgalītē"? Tad jau iet pēc paikas/šmigas uz vienu un to pašu bodi arī nedrīkst, tāpat lielajam brālim ir iespēja izsekot tavu regularitāti un paradumus.

Link to comment
Share on other sites

1. ārzemēs iepērkos caur paypal, ja Latvijā, tad maksāju skaidrā naudā 2. nē, visas ne. 3. jā.

Labots - kirils
Link to comment
Share on other sites

Filiāle vai meitas banka, tie vienkārši ir divi dažādi veidi kā bankas organizē savu darbību citā valstī. No klienta viedokļa atšķirību visdrīzāk nav.

 

 

Es kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka ja ir konts bankā, kas šeit skaitās kā filiāle, tad atrodoties ārzemēs varēsi ar savu problēmu griezties tur esošajās filiālēs un tev palīdzēs, pretstatā bankās kuras skaitās kā meitas bankas.

 Kā ir patiesībā nezinu, pats sen, sen saskāros ar to, ka Hansabanka EESTI nevar palīdzēt Hansabanka Latvija klientiem.

 

 

Ja cilvēkam alga tiek visa maksāta oficiāli, tad manuprāt uztraukties par (1) privātuma riski (banka un viņas draugi zina - kur Tu esi, ko Tu dari, cik Tev naudas; big brother) ir lieki.

 

Protams, ka līdz zviedru, dāņu caurspīdīgumam mums tāls ceļš ejams.

 

 

 

kopā ar tendencēm ieraut nāsīs komisijas maksu par visneiedomājamākām lietām (savas naudas atgūšanu vai pat iemaksāšanu)

 

 

Piekrītu. Komisija, komisijas galā, bet paši savas līkās, greizās sistēmas savest kārtībā nevar. (Swedbank mistiskie brīnumi)

 

 

 

Gribētu uzzināt kā ir ar DNB karšu norēķiniem - vai tie tiek uzreiz atspoguļoti internetbankā kā tas ir Swedbank?

 

Danske bankai tā  tas nav (Iespējams tādēļ, ka kartei ir atsevišķs konts, kas ir arī zināms pluss) un ibankā ilgi jāgaida lai redzētu kopsavilkumu par iztērētajiem līdzekļiem, vai arī čeki visur jālasa.

Labots - Ōtomo
Link to comment
Share on other sites

kā ir ar DNB karšu norēķiniem - vai tie tiek uzreiz atspoguļoti internetbankā kā tas ir Swedbank?

 

paypals ir uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

Es kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka ja ir konts bankā, kas šeit skaitās kā filiāle, tad atrodoties ārzemēs varēsi ar savu problēmu griezties tur esošajās filiālēs un tev palīdzēs
zviedrijas Swedbank mani pasūtīja labi tālu, kad gribēju nočekot savus pēdējos veiktos darījumus vai kko tur pie viņiem filiālē. tas bija uzreiz pēc tam, kad Latvijā hansabanka pazuda un parādījās swedbank.
Ja cilvēkam alga tiek visa maksāta oficiāli, tad manuprāt uztraukties par (1) privātuma riski (banka un viņas draugi zina - kur Tu esi, ko Tu dari, cik Tev naudas; big brother) ir lieki.
kāds sakars ar algai legalitātei ar nevēlēšanos izstāstīt bankai un viņas draugiem, ko Tu dari, vai cik bieži Tu iepērcies kādas orientācijas seksšopos? Kāpēc uzreiz neaprakstīt savas dienas gaitas publiskā blogā:
08:30 papildinu vāŗds uzvāŗds 123456-12345 e-talonu ar savu kredītkarti par 2 latiem. nopērku 4 braucienus.
08:45 iekāpju 15. trolejbusā pieturā pie Centrāltirgus
09:10 nopērku litru šņabja par 1.50Ls vietējā ieskrietuvē Bānūža ielā 69
19:00 Slimnīca Gaiļezers, apmaksāju rēķinu par atskrubtuvi un vēdera skalošanu 40Ls
19:50 Samaksāju BaltaisTaxi taksometra TX-3213 vadītājam 10Ls par atvešanu uz Raiņa bulvāri 1
20:50 Rezervēta 50Ls drošības nauda viesnīcā RealHotelLatvija par numuriņa 345. minibāru
pēc 5 dienām:
11:55 apmaksāts RealHoteLatvija rēķins par 345. istabiņu 560Ls.
srsly, wtf, kam tas ir vajadzīgs?

big_brother_obama_parody_poster-p2284892

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es kaut kur pa ausu galam dzirdēju, ka ja ir konts bankā, kas šeit skaitās kā filiāle, tad atrodoties ārzemēs varēsi ar savu problēmu griezties tur esošajās filiālēs un tev palīdzēs

 

Pirmkārt, bankas nepalīdz, bet piekopj sev izdevīgu biznesu.

Otrkārt, "ausu galam" nebūs pareizā attieksme, kā izturēties pret naudu.

 

LB labā ir redzams Latvijā darbojošos banku saraksts. Latvijas bankām noguldītāju naudiņu kompensē LV no garantiju fonda.

ES banku filiāļu noguldītāju zudušo naudiņu kompensēs attiecīgās valsts fonds.

 

Ja viens Šwedbanks ir otra šwedbanka akcionārs, tas nenozīmē, ka otrais šedbanks ir pirmā filiāle.

Link to comment
Share on other sites

kāds sakars ar algai legalitātei ar nevēlēšanos izstāstīt bankai un viņas draugiem, ko Tu dari, vai cik bieži Tu iepērcies kādas orientācijas seksšopos?

 

bankas, diemžēl vai par laimi, saņem ļoti vājas detalizācijas informāciju par pirkumiem. ko tieši tu pērc bankā neviens neredz. ir tikai kopējā summa un saņēmējs. var būt kaut kāds terminal id, kuru atšifrējums arī ir jāmeklē nez kādās citās bāzēs.

Link to comment
Share on other sites

serioussam909
Tagad ir vienkāršāk, ja vajag cita vietā aiziet uz veikalu, bet viņam nav skaidrinieks ko iedot. Tik PIN kodu jāpaprasa
 

Savas kartes PIN kodu nedrīkst dot NEVIENAM.

Link to comment
Share on other sites

Škiet neviena no LV esošo banku filiālēm, meitas uzņēmumiem nav vienotā tīklā ar pārējām  filiālēm, uzņēmumiem. Kas šķiet atspoguļojas arī uz internetbanku. Papētot pieejamās demo versijas, ļoti priecēja dnb internetbanka. Ne sliktāka par izslavēto swedbankas ib. Nordea šķiet nav mainījusies no 2006. gada. Un daudzām nav multivalūtu kontu.

 

Esmu ievērojis, ka vairākas bankas sāk piedāvāt ibankas mēnešmaksu, pretī piedāvājot latu pārskaitījumus uz citām LV bankām bez maksas.

Link to comment
Share on other sites

50/50 pusdienas lai nebūtu cilvēkiem rindā, sīkpreces , smokes - parsvarā skaidrā nauda . Par pārējo visu ar karti.

Link to comment
Share on other sites

Seezhu gaidu draudzeni Alfaa. Pie swedbank iemaksas automaata rindas lielaakas nekaa pie visiem izmaksu automaatiem.

Link to comment
Share on other sites

Ar karti noņemt naudu bankomātos ir diezgan riskants pasākums, jo nekad nevar zināt, ko kāds gudrītis tur piemudrījis klāt. Jelgavā paziņām nesen bija tāds gadījums, kad daudzu iecienīts bankomāts bija uzlabots.

Banku ieteikums, pārbaudīt bankomātu pirms ielikt karti, šķiet nereāls-nu kā lai es zinu, kā īsti tam verķim jāizskatās, nav jau tikai viens modelis. 

Naudu jau atgriež, bet tāpat nepatīkami.

Tā kā, ja vajag skaidru naudu, izņemu to iekštelpās (vēlams bankas telpās) esošos bankomātos, un par sīkumiem maksāju veikalos ar skaidru naudu. Lielākos pirkumus apmaksāju ar karti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atgriezh naudu un maina karti noteikti.

 

Jautaajums tiem kas aarzemees.

 

Vai tur arii taa tikpat viegli dalja ljauj iepirkties citiem ar savaam karteem?

Link to comment
Share on other sites

Škiet neviena no LV esošo banku filiālēm, meitas uzņēmumiem nav vienotā tīklā ar pārējām  filiālēm, uzņēmumiem.

 

Nu te nu gan tu kļūdies! Man ir Sweedbank (agrāk hanzenes) kartes - un jebkurš pirkums, jebkurā pasaules malā kur biju (eiropa, USA)   parādījās internetbankā kā rezervācija max pāris minūšu laikā. Banku sistēmas jau gadiem pilnīgi online strādā - un tas būtu dīvaini ja tā nebūtu  - katrai tranzakcijai jāpārraida vien pāris baiti, kas mūsdienās lielākajā pasaules daļā absolūti nav problēma.

Kādreiz bija offline karšu sistēmas, bet tas bija gadi 20 - 30 atpakaļ. 

Link to comment
Share on other sites

Ar to es domaaju, ka vari iesperties Somijas swedbank filiaalee uzlikt pasi galdaa un risinaat savus jautaajumus, probleemas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Praktiski tikai ar karti. Lietoju Citadeles win-win kartes, kur maksāju gandrīz vienmēr tikai ar American expres karti. Pēc katriem iztērētiem Ls 500 saņemu dāvanu karti no Rimi vai Maximas Ls 10 vērtībā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms kādiem 3 gadiem Lietuvā iegāju Swedbank filiālē, piegāju pie internetbankām paredzētajiem datoriem, mēģināju tikt savā internetbankā.

 

Liels bija mans pārsteigums, kad normāli un rūpīgi vadot iekšā savu IDu un paroli, atteica pieeju "Nepareiza parole". Piegāju pie operatores, noskaidroju, ka Lietuvā es ar savu Swedbank Latvijas kontu varu iet cirst - viņi mani nepazīst. Lai izdarītu kaut ko, kam vajag pasi, ir jādodas uz Latviju. Vai jālien .lv internetbankā. Vai telefonbankā. Kādam braļukam toreiz dēļ šitā palika nobloķēta internetbanka .. :sorry:

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Lietuvā iegāju Swedbank filiālē, piegāju pie internetbankām paredzētajiem datoriem, mēģināju tikt savā internetbankā. Liels bija mans pārsteigums, kad normāli un rūpīgi vadot iekšā savu IDu un paroli, atteica pieeju
Kā vispār aizdomājies mēģināt? Saprastu,ja vēl būtu opcija kur nomainīt uz LV no LT
Link to comment
Share on other sites

Ar win-win kartēm, ja aktīvi lieto, var ne tikai gada maksu dabūt atpakaļ bet papildus pa virsu dabūt. Es gada laikā ap Ls 100 dāvanu kartēs saņemu.

 

Neviena cita banka neko tādu nepiedāvā. Swedbank ar saviem gudrajiem punktiem netur līdzi.

Labots - BoondS
Link to comment
Share on other sites

Kā ar internetbankas bankas ērtumiem?

 

Danskei kā jau minēju norēķinu kartes informācija ebankā atjaunojas praktiski pēc divām dienām. Ar danskes ebanku nav iespējams autorizēties manlsmt, latvija.lv u.c vietnēs. No plusies varu minēt, ka var no mobīlās ierīces ielogoties un darboties. Nav multivalūtu konti.

 

Otra internetbanka ir DNB ko lietoju. +- Tas pats kas Swedbank, ērti, ātri, pārskatāmi. Arī no telefona var apskatīt, darboties. Nav multi valūtu konti.

 

 

Tā kā man ir Windows phone, tad nav mobīlās aplikācijas, kas varētu padarīt ērtāku lietošanu.

Labots - Ōtomo
Link to comment
Share on other sites

 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...