Jump to content

Tikai daži fonti atbalsta latviešu valodu


energystar
 Share

Recommended Posts

Ir problēma, kura jau sāk kaitināt. Kā var tikai daži fonti atbalstīt latviešu valodu? Pēdējā laikā taisu daudz Afišas uz photoshop un ir nepieciešami dažādi stilizēti fonti

Esmu izmēģinājis vadības panelī valodas iestatījumus mainīt kā arī non-unicode programmām tik pielāgota latviešu valoda.. Visu izmēģināju rezultātu nav. arī MS word nedod rezultātus.

 

Ja mani atmiņa neviļ gadus 3 atpakaļ ar iepriekšējo pc gandrīz visi fonti strādāja kā nākas, ko izmantoju.

 

Ir risinājums?

post-91346-0-88734400-1360975302_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tas "ē" burts nekā mistiski pats nevar uzrasties. Fonta autors to vienkārši nav uzzīmējis, tāpēc tāda nav un viss. Meklē fontus ar visu vajadzīgo simbolu atbalstu vai arī piezīmē pats. :)

Link to comment
Share on other sites

Kad man kādreiz vajadzēja garumzīmes un mīkstinājuma zīmes stilizētajiem fontiem, attiecīgo fonta failu rediģēju. Programmas šim nolūkam tīmeklī var atrast. 

Link to comment
Share on other sites

energystar

@ Code

 

Līdz šim tā arī darīju piezīmēju uz photoshopa garumzīmez un mīkstinājumus. Paskatīšos ko varu atrast internetā no fontiem, kas atbalsta arī latv. val.



laikamtak

 

Paldies par info, būs jāpamēģina.

Link to comment
Share on other sites

Varu padalīties ar savu fontu kolekciju - tur ir diezgan daudz latviešu:

http://failiem.lv/u/fwtttrt

 

Par tēmu: ja gribi, lai strādā pirms 3 gadiem taisīts dokuments, uz jaunā/cita datora jābūt tiem pašiem fontiem, kas uz trīsgadnieka. Savādāk nekā.

Link to comment
Share on other sites

 

energystar, ar "piezīmē" gan es vairāk biju domājis laikamtak minēto variantu (respektīvi, oriģinālā fonta kopas papildināšana). Tas tomēr būs vieglāk un ērtāk - vienreiz uzzīmēt un pēc tam lietot nevis katram "ē" burtam tekstā zīmēt klāt svītru.

 

Link to comment
Share on other sites

Arnolds Piepe

Autor - Tu saki, ka esi mākslinieks, un afišas zīmē, a tajā pat laikā tev sagādā pārsteigumu, ka tikai daži no nestandarta font-face'iem ir latviskoti? Vot klauns.

 

Kā jau biedri saka - vai nu piezīmē vajadzīgos glyphus pats, vai iegādājies fontu pakas ar latviešu un kirilicas didaktisko zīmju atbalstu.

Link to comment
Share on other sites

energystar

@ Code

 

Tā jau tagad nopratu kā jau pirms tam reica... rediģēt fontus ;D man bija tāds paņēmiens ņemot vērā, ka tad vēl nesanāca pārāk bieži taisīt kaut ko ar dažādiem fontiem, tad tas vēl bija pieņemami. Taču tas nav adekvāti.

 

@ Arnolds Piepe

 

Agrāk reti taisīju, tāpēc tā nebija liela problēma...tagad nākas to darīt biežāk. Nēsmu mākslinieks ;D tas ir vairāk kā hobby bet cilvēki nereti palūdz lai uztaisu.



Tā jau arī darīšu piezīmēšu klāt :)

Link to comment
Share on other sites

Jā, ar šo fontu problēmu esmu dažkārt saskārusies - , bet ko darīt ar to, es nezinu. :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...