Jump to content

Problēma ar diviem RAM


Lilioms
 Share

Recommended Posts

Palasiju vairākas tēmas, bet tādu problēmu kā man neatradu. Tāpēc rakstu jaunu.

 

Iepriekš viss strādāja ar abām operatīvajām. Kādu rītu startēju datoru, tas itkā ieslēdzās, bet līdz biosa parādīšanai netika. Paturot restart pogu operētajsistēma xp palaidās, bet nākošo reizi, kad vajadzēja slēgt datoru tieši tāda pati problēma... pēc restart pogas paturēšanas atkal xp ielādējas. My computer uzrādija mazāku RAM nekā tas bija.. Everesta un biosa redzami abi sloti, bet windows neuzrāda.

Pamainot ramus vietām ddr2 tas itkā ieslēdzas, bet līdz biosa parādīšanai netiek paturot restart pogu to tāpat nav iespējams palaist.

Izņemot vienu ramu un darbinot datoru tikai ar vienu ram vienā slota bios un xp ielādējas bez restart pogas uzspiešanas. Kāpēc ar diviem slotiem nepieciešams vel paturēt restart pogu?

 

Rami un sloti nav bojāti memory test nekādas kļūdas neatrod. Iepriekš tādā veidā viss strādāja ideāli pēkšni divus ramus nav iespējams kopā darbināt. Kas varētu būt par vainu?

 

Sistēmplate atbalsta. ASRock - G41C-GS

2 x DDR2 DIMM slots

Supports DDR2 800/667/533

 

DIMM1: Kingmax KLBD48F-A8KL4    1 GB DDR2-533 DDR2

DIMM2: Hynix 512MB PC2-4200 DDR2-533MH  HYMP564U64CP8-C4 AB-C

 

Ā un iepriekš, pirms pāris gadiem tika testēts ar diviem vienādiem Hynix 512MB PC2-4200 DDR2-533MH  HYMP564U64CP8-C4 AB-C viss strādāja, bet tagad pat ar šiem diviem vienādiem bios neielādējās.

 

Protams kāds te teiks, ka nav vērts čakarēties, bet ar tiem 512mb papildus dators krietni ātrāk darbojās, tāpēc gribētos vismaz uzzināt kāds ir iemesls tam, ka vairāk negrib darboties kopā.

Labots - Lilioms
Link to comment
Share on other sites

Nežņaudzies nopērc jaunu, vai piepērc, ja tādu atrast var, noteikti kapaiekas maksās.

Link to comment
Share on other sites

Atliek vien sadabūt citus RAM moduļus un testēt ar tiem.

Ja problēma atkārtoja - MB, jebšu Tubus teiktu savu vārdu  - PSU  - nezinu tik smalki, bet ja iespējams, ka slodzes gadījumā parādās kreisas voltāžas.

 

Man šī problēma bija, tiesa, tikko saliktam PC (uz socket 1155) - izrādījās nolocītas CPU socketa kājiņas, ko tirgotājs nu galīgi par savu brāķi atzīt negribēja :>

Link to comment
Share on other sites

Kaadaa rezhiimaa tie atminjas modulji straadaa? Var meegjinaat salikt sliktaakus atminjas timingus.

Vismaz BIOS reset - meegjinaats?

Starp citu ar tiem 512mb moduljiem nav veerts chakareeties drusciit cita iemesla deelj:
plate atbalsta ddr3, vari ielikt 4gb atminju pa 12Ls.



Un taa reset pogas tureeshana - kur izraavi, ka taa jaadara?
Ja maatesplates manuaalii par to nav rakstiits, tad iespeejams, ka taa var arii kautko sachakareet.

Link to comment
Share on other sites

Bios ir resetots ar jumperi un bateriju.

Principā man ir vairāki ddr2 ar kuriem izmēģināju un tie tāpat negrib strādāt, kad aizņem abus slotus. Strāda tikai ja viens ir tukšs

Tikko vel resetoju biosu tagad biosa, kad ir ieliktas divas atmiņas viena neuzrādās 2slota. Bet everesta uzrādās... :S

 

Par reset pogu nezinu vai tā drīkst darīt,  pagaidām neko nēsmu sačakarējis, šobrīd no tā paša datora rakstu, kuram tagad stāv 1slots 1gb

 

Es saprotu, ka varu nopirkt jaunu ddr3 un miers, bet man gribās atrisināt šo problēmuj, jo iepriekš viss strādāja!

Baroklis kādu gadu, strāva laba neraustās baroklis tur nevar būt pie vainas, biju pielicis citu tas pats.

Nesaprotu kāpēc man staylez piedāvā pirkt ddr2 1gb ja par 10-15ls var nopirkt ddr3 2-4gb? Ko es ar viņu iesākšu? Man jau 2 sloti kopā negrib strādāt veco 1gb tad sanāktu izmest ārā. :)

 

 

Atliek vien sadabūt citus RAM moduļus un testēt ar tiem.

Ja problēma atkārtoja - MB, jebšu Tubus teiktu savu vārdu  - PSU  - nezinu tik smalki, bet ja iespējams, ka slodzes gadījumā parādās kreisas voltāžas.

 

Man šī problēma bija, tiesa, tikko saliktam PC (uz socket 1155) - izrādījās nolocītas CPU socketa kājiņas, ko tirgotājs nu galīgi par savu brāķi atzīt negribēja :>

 

CPU arī nevarētu būt pie vainas, to arī apskatīju visas kājiņas vietā termopasta arī nav par daudz temperatūra ok.

Varbūt pats procesors var iespaidot šo problēmu? Bet diezvai, tad vienkārši vispār nestartētos.

Link to comment
Share on other sites

Sistēmplate atbalsta. ASRock - G41C-GS 2 x DDR2 DIMM slots Supports DDR2 800/667/533

 

Ieteicu tādēļ, ka tu pats biji norādījis neatbilstošu info par savu MB, speciāli nemeklēju tavu MB modeli, jo tu, jau biji norādījis info

Link to comment
Share on other sites

Cik saprotu neviens nav saskāries ar tādu problēmu, tā arī netiks atrisināta.

Bet tagad, lai netaisītu jaunu tēmu rakstīšu šeit.

 

Iegādājos jaunu Kingston 2GB 1333MHz DDR3 CL9 HYPERX KHX1333C9D3B1/2G

http://1a.lv/datoru_komponentes/ram_flash_atminas/kingston_2gb_1333mhz_ddr3_cl9_hyperx_khx1333c9d3b12g

 

Resetoju jumperus un bateriju, pamainīju vietām FSB1 Jumper kā tika norādīts rokasgrāmatā (If you adopt DDR3 1333 pls adjust jumper set MB. Bet nezinu kāpēc BIOSā rāda tik maz MHz: MAIN> DDR3_1: 2048/266MHz  / DDR3_533

Un everestā

DIMM1: Kingston 99U5402-060.A00LF    2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)

 

Varbūt es kaut ko jaucu, bet vai tad nevajadzēja kaut kurā vietā parādīties 1333MHz?

 

Mātesplate atbalsta:

Dual Channel DDR3/DDR2 memory technology
- 2 x DDR3 DIMM slots
- Supports DDR3 1333(OC)/1066/800 non-ECC,
un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 8GB
- 2 x DDR2 DIMM slots
- Supports DDR2 800/667/533 non-ECC, un-buffered
memory
- Max. capacity of system memory: 8GB

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Šeit vaina var būt arī pamatplates defekts vai Tubus tik populārā diagnoze - kondensatori. Bildē redzams, ka RAM un Northbridge tuvumā ir parastie elektrolītiskie, kuru mūžs ļoti iespējams pa gadiem ir beidzies. BIOS versiju vienmēr der uzlikt jaunāko, bet, ja jau agrāk strādāja, tad tas šoreiz nebūs pie vainas.

 

DDR3 1333(OC)/1066/800

1333 MHz ir OC (overclock) jeb defaultā nav paredzēti/netiek izmantoti. Tādēļ Tev tur strādā 1066 MHz.

http://en.wikipedia.org/wiki/DDR3_SDRAM#JEDEC_standard_modules

DDR3-1066 atmiņas clocks ir 133 MHz, I/O clocks 533 MHz un softi var kaut kur rādīt arī 266 MHz.

 

P.S. Everest jau sen turpina attīstību kā AIDA64.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Kondesātori ir ok vismaz ar aci skatoties, varbūt kaut kas dziļāk platē tad vairs nav vērts.

Tātad ar DDR3 viss ir pareizi kā man tagad to rādā vai arī es varu kaut kā dabūt vairāk to MHz?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...