Jump to content

Boilera izvēle


StulbsTuVai...
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Man līvānu mājā sāka tecēt siltā ūdens boilers. Ir vienkāršs, uzsilda ūdeni tikai no apkures. Varētu metināt, tikai noņemšana ir krietni sarežģīta, jo trubas ir piemetinātas nevis saskrūvētas. Ir doma par jaunu, ko iesakat? Tilpumu noteikti vajag virs 100L. Elektrības sildītājs nav obligāts, jo vienkāršāk vasarā ir iemest klēpi malkas, nevis maksāt briesmīgu rēķinu par elektrību. 

Link to comment
Share on other sites

Metināt nav jēgas - metāls ir izrūsējis ne tikai tur kur tek - vienu vietu sametināsi, pēc mēneša  sāks tecēt citur.

Ņem vien jaunu

Viens no lētākajiem variantiem

http://santehnika24.lv/lv/udens-apgade/boileri/kombinetie-apkures-boileri/boileris-galmet-horizontals-kombinets-120l-ppu-u-veida-tens-atseviski/

 

Priekš savienojumiem vai nu griez vītnes un skrūvē. vai ar presējamiem tērauda veidgabaliem.

 

http://santehnika.lv/lv/katalogs/steel-karbon-caurules-un-veidgabali/

Link to comment
Share on other sites

Pievienot pie apkures sistēmas ar plastmasas caurulēm nevar? Tad uzgrieztu vītni un tālāk līdz boilerim liktu plastmasenes, jo ir kausējamais aparāts un neliela pieredze viņu likšanā. Attālums no apkures katla līdz savienojumam būtu apmēram 1m, no apkures stāvvada apmēram 50 cm. 

Link to comment
Share on other sites

Ūdeni skaidrs ka var ar plastmasenēm liki.

Bet pie apkures sistēmas slēgt nav ieteicams. Jo plastmasas daudzslāņu trubas īslaicīgi tikai līdz 110 grādi tur.

Ja zini ka apkures sistēmā tajā vietā vairāk par 70 grādi nebūs, var likt arī plastmasu. 


Principā apjoms gan jau ka neliels - var arī ar lodējamām kapara trubām taisīt. 

Link to comment
Share on other sites

Kungi, Jums ir jāsaprot viena lieta "lētums" ir nosacīts: * kombinētie boileri pamatā atšķiras ne tikai ar tilpumu, bet ar vienu no svarīgākajiem parametriem sildelementa jaudu ( čūsku, kuru mēdz arī mērīt m2) Ja čūskas jauda būs maza, pie zemām temperatūrām ūdens sils ļoti ilgi.
* montejot jaunu boileri izmantojam drošības vārstu kas nāk komplektā, vēlams viņu arī pievienot kanalizācijai - saprotat mani pareizi, viņš tiešām pilēs. (tas nepieciešams lai boileris nomestu lieko iekšējo spiediens, kurš rodas ūdenim silstot un garantija tiks atteikta ja drošības vārsts nebūs vispār, vai tiks nomainīts uz apkures drošības vārstu kurš Neapolē)
* lai palielinātu boilera mūžu, iesaku temperatūru boilerī turēt ne vairāk pa 55 grādiem (lai nenossests kaļķis, kaļķis ir viens lielakiem ienaidniekiem)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 37 minūtēm , uldis96 teica:

lai palielinātu boilera mūžu, iesaku temperatūru boilerī turēt ne vairāk pa 55 grādiem

Izteikums nav pamatots. Turklāt kombinētā boileri minētais ieteikums nevar pat teorētiski eksistēt, jo apkures sistēma strādā 70-95 grādu robežās un neviens speciāli netaisa atsevišķi loku temperatūras samazināšanai, jo tas ir pilnīgi neracionāli izbūvēt. Turklāt samazināta temperatūra palielina risku dažādām baktērijām kā legionellas un stipri kaitīgāk nekā pieminētā kaļķa nosēšanos, kas parasti nozīmē katlu reizi pa reizei arī iztīrīt. 

 

Pirms 37 minūtēm , uldis96 teica:

vēlams viņu arī pievienot kanalizācijai - saprotat mani pareizi, viņš tiešām pilēs

Šis apgalvojums ir pilnīgs fufelis un izpildās tur, kur sistēma līki uztaisīta. Tāpēc jāliek karstajam ūdenim spiedkatls, turklāt pareiza tilpuma, un nekas nekur nepilēs.  "Speciālisti" parasti iesaka lētāko variantu. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ir pielikts boileris pie apkures ar daudzslāņu caurulēm.

Strādā, nekas nepil un nav arī problēmu ar karstumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Mezavecis teica:

Tāpēc jāliek karstajam ūdenim spiedkatls,

Ja ir pilsētas ūdens apgādes sistēma. Ja ir savējā, tad jau ir aukstajam ūdenim spiedkatls- siltais var mierīgi tur izplesties, tik pretvārsts nav jāliek! 


Just now, e = d teica:

Ir pielikts boileris pie apkures ar daudzslāņu caurulēm.

Viss ir atkarīgs kāds apkures katls! Ja garnulas vai gāze kuram pašam iekšā ir automātika, kas uztur temperatūru apkures sistēmā, tad jā!

Ja malka, tad pavisam vienkārši var pārkurināt sistēmu un plastmasenes kalta tiešā tuvumā nav ieteicamas! 

Link to comment
Share on other sites

Es gan to Līvānmājas boileri nomainītu ar iespējami lielāku, kaut pasūtītu darbnīcā, lai tas reizē pilda arī nosacīta siltumakumulatora funkciju...

Link to comment
Share on other sites

Nedomāju vai ir jēga apvienot boileri ar siltuma aķi. Ja boilers liels, vasarās būs ilgi jākurina kamēr viņš uzsils. Bez tam izmaksas. Siltuma aķis maksā jūtami lētāk kā boilers.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau, es runāju no ne mazās pieredzes skatupunkta un sūdus nevienam cenšos neieteikt...

Piemēram, brālim līvānenē, tā arī izdariju un efekts nenoliedzams, vieta kurtuves stūrī arī to atļauj...

Nerunājot nemaz par līdzīgiem risinājumiem, savulaik, arī citviet...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , jacobs teica:

boileri nomainītu ar iespējami lielāku, kaut pasūtītu darbnīcā, lai tas reizē pilda arī nosacīta siltumakumulatora funkciju...

Kā tu to domā? Liels siltā ūdens boileris caur čūsku dod siltumu uz radiatoriem? Tas kaut kā neriktīgi. Tad jau drīzāk tāda boilera vietā nolikt akumulatoru ar iebūvēto siltā ūdens boileri.

Link to comment
Share on other sites

Kā tu to domā? Liels siltā ūdens boileris caur čūsku dod siltumu uz radiatoriem? Tas kaut kā neriktīgi. Tad jau drīzāk tāda boilera vietā nolikt akumulatoru ar iebūvēto siltā ūdens boileri.


Siltuma akumulators pirmais solis uz komfortablu apkuri, tikai vajag pareizi izrēķināt tilpumu. Vai vajag apvienot viņu ar ūdens boileri vienā traukā, domāju ka nē:
* ūdens boileris būs ātrāk beigts nekā siltuma akumulators
* risinājums dārgāks, nekā ņemam atsevišķi siltuma akumulatoru un boileri

Papildinot siltuma akumulatoru ar radiatoriem ar termostata galvām, kuras telpai uzsilstot aizveras un siltums aiziet atpakaļ uz tvertni iegūstam Komfortu un ekonomiju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , uldis96 teica:

Siltuma akumulators pirmais solis uz komfortablu apkuri

Tas nenoliedzami.

Pirms 1 minūtes , uldis96 teica:

Vai vajag apvienot viņu ar ūdens boileri vienā traukā, domāju ka nē

Es arī domāju, ka nē. Bet tādi risinājumi ir, atstrādāti, veikalos ir nopērkami akumulatori ar iebūvētu siltā ūdens tvertni. Par tādu lielu siltā ūdens boileri, kas reizē strādā kā siltuma akumulators neesmu dzirdējis, man šķiet, tas ir garām.

Link to comment
Share on other sites

vvv, kāpēc tev šķita, ka es tieši tā arī nedomāju...?

Loģiski, pārdodās taču arī dažāda tilpuma akumulatori ar iebūvētu boileri...

Boilers, ja pasūta, var būt arī nerūsošais, vai caur jebkuru akumulatoru var izlaist lielāka diametra nerūsošo caurulli, kura reizē arī ir tas boilers...

Variantu daudz, vajag tikai rakt...

Kalpos kārtīga sistēma ilgi, kāda tur vēl ''ātrāk būs beigts''...

Zinu savus darbus arī tuvu 30 gadus atpakaļ un vēl šodien nav problēmu...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , jacobs teica:

vvv, kāpēc tev šķita, ka es tieši tā arī nedomāju...?

Skaidrs. Tu uzrakstīji tā, ka varēja pārprast - «boileri nomainītu ar iespējami lielāku».  Boilers ir boilers, akumulators ir akumulators. Tas, ko tu gribēji pateikt - boilers jānomaina ar akumulatoru, kurā iebūvēts boilers.

Link to comment
Share on other sites

Cik ilgi man vasarā tāds akumulators ar iebūvētu boileri būs jākurina? Vienīgais pluss, ka viņā arī siltais ūdens ilgi stāvēs silts? 

Link to comment
Share on other sites

Jo lielāks ūdens tilpums jāsasilda, jo vairāk malkas vajadzēs un pēc tam arī ilgāk varēs mazgāties.

Pieņemsim tev ir 100l boilers. Tu iemet pāris klēpju malkas un pēc stundas mazgājies karstā ūdenī.

Tev ir 200l kombinētais boilers/aķis. - tev vajadzēs 2x vairāk malkas un 2x ilgāk būs jākurina līdz būs siltais ūdens. Tiesa gan varēsi iztecināt 2x vairāk ūdeni. Bet vai vajag...? 

Link to comment
Share on other sites

Cik lielu aķi vajadzētu līvānenei? Man katls ir 20kW, Grobiņas ražojums. Kā labāk , aķis atsevišķi un boilers atsevišķi, vai kombinētais? Un kur aķi vajag novietot, turpat kačenē vai jāliek otrajā stāvā? Vai tam nav nekādas nozīmes? 

Link to comment
Share on other sites

Aķis jāliek tur kur ir vieta.


Pirms 4 minūtēm , Maris77 teica:

aķis atsevišķi un boilers atsevišķi

Tas ir labākais variants! Ja viss kopā, tad jāsilda arī aķis lai vasarā silto ūdeni dabūtu. 

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, ja tevi interesē tiešām kvalitatīvs boileris par lētāku cenu nekā veikalā, tad varu notirgot savējo, kas jau gadu stāv bez pielietojuma (es nopirku siltumsūkni ar jau iebūvēto tvertni).

Man ir kombinētais boileris Dražice OKC 125. Šāds: https://www.sbsiltumtehnika.lv/lv/product/drazice-kombinetie-piekaramie-vertikalie-boileri-ar-siltummaina-platibu-1m2-okc-125

Tas nekad nav bijis pieslēgts pie siltummaiņa (bija slinkums trubas savienot, jo tika izmantots 250 litru boileris, kas ir iebūvēts 1m3 lielā siltuma akumulatorā), bet nu elektriskais tens gan dažus gadus ir nostrādājis tāpēc to vajadzētu pie reizes izņemt un apskatīties kādā stāvoklī tas ir. Tam tiek izmantots sausais tens.

Joprojām stāv garāžā pieskrūvēts pie sienas, bet trubas ir atvienotas. Sver kosmosu tāpēc pašam būs jābrauc pakaļ (netālu no Sauriešiem).

Cena 150 EUR

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Ronalds teica:

Bet vai vajag...? 

Ideālā gadījumā boileris tik liels, cik vajag. Ja būs par mazu, siltais ūdens var aptrūkties. Ja būs par lielu, turot uzkarsētu lielu daudzumu ūdens jārēķinās ar siltuma zudumiem (neviens pakojums nebūs perfekts), ziemā boilera zudušais siltums tur pat mājā paliks, tas nav nekas slikts, bet vai karstā vasaras laikā lieks siltums mājā būs labi.

Pirms 8 minūtēm , Maris77 teica:

Un kur aķi vajag novietot, turpat kačenē vai jāliek otrajā stāvā? Vai tam nav nekādas nozīmes? 

Ja ir vieta katlu telpā, labāk novietot tur. Akumulators strādā kā katls, kad nekurini, tai pašā līmenī, kurā katls, ir vispareizāk. Bēniņos likt ir konstruktīvi sarežģītāk, bēniņos liek, ja citur nav vietas.

Link to comment
Share on other sites

www.MistersPimpausis.lv

A jums nav ienakusi doma taada ka vienkārši uzlikt uz kraniem udens taupisanas filtrus (ne letos pa 10santimiem no chainas bet normalus regulejamos ar 1-2l/min flow) + dabojam labu dusas klausuli kura maz tere udens (ja ir spiediens norm!) un nevajadzes ne mega lielos udens daudzumus sildit ne ari par to maksat? + udens paterins ari KRIETNI 75-80% Mazaks!

Win-win!

 

Pasam ir caurtece.. labaks nekas par to nav chakara zinja(ja vien pieslegums to spej pavilkt)...

izdevigak ir uzlabot to kas jau ir nevis bezjega kko chakareties...+ Padomajiet par berniem Afrika kuri tikai pasmietos par jusu ''problemam''..

 

 

 

 

 

 

 

Labots - www.MistersPimpausis.lv
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Maris77 teica:

Man pieslēgums ir šāds, vispār ir pareizs?

Tavs pieslēgums  ir «labākajās» santehniķu Vasju tradīcijās. Cik saprotu, tu plāno kaut ko uzlabot - ierīkot akumulatoru, nomainīt boileri... Ja gribi pareizi, tā teikt, kā no grāmatas, lai būtu augstāks komforta līmenis, tad tev jāskatās nopietnās lapās. Būs jārēķinās ar kaut kādiem vērā ņemamiem ieguldījumiem.

Pareizas shēmas ir, piemēram, Kunzel mājaslapā, papēti šajā failā. Mana sistēma ir kā šajā bildē:

Sistema.thumb.jpg.c48a2c4fddc9cfa0500c8b63aef9eaf9.jpg

Vienīgi man nav atsevišķa sūknīša uz siltā ūdens boileri, iztieku bez tā, siltā ūdens boileris silst.

Pats redzi, tā kā tev - ar vienu sūkni un četrceļu vārstu tur nav. Ir divi sūkņi (ja neskaita to atsevišķo sūkni uz siltā ūdens boileri), viens pie katla atpakaļgaitā (strādā tikai tad, kad kurās katls), otrs turpgaitā uz radiatoriem, un trīsceļu vārsts. Ja gribi pa glauno, tad vēl automātika, kas groza trīsceļu vārstu, lai tas nebūtu manuāli jāgroza.

 

 


Pamanīju, ka izplešanās trauks tajās Kunzel shēmās netiek rādīts. Tam arī jābūt. Parasti uz atpakaļgaitas to vieno.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@vvv tu esi ielicis teorētiski pareizu shēmu kas arī praksē strādā! Man ir līdzīgi, tik ar variācijām! Un 4ceļu vārsta nav! Jo tāds malkas sistēmā nav vajadzīgs! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Maris77 teica:

Ir jāliek divi akumulācijas katli?

 Nav obligāti jāliek divi. Var likt vienu, var likt divus, var likt trīs, var likt vairāk...

 Es sev ieliku divus, jo tik bija vieta pagrabā. Pagrabā man griesti zemi, nelīda tur augsts akumulators. Katrs akumulators man pa 750 l, kopā sanāk 1500 l. Priekš manas paprāvās mājas pamaz, bet pietiek, lai siltumu noturētu līdz kurināšanas reizei nākamajā dienā. Tagad man māja nav pienācīgi nosiltināta, kad nosiltināšu, būs OK tie 1,5 kubi. Vienkārši neatradās lielākiem tilpumiem vietas pagrabā.

 Akumulatoru diametrs parasti ir tāds, lai to varētu caur durvju aili iznest, aptuveni 80 cm, mainās to augstums, attiecīgi tilpums, ja ir normāls griestu augstums var lielāku akumulatoru telpā novietot. Toreiz, kad pirku savējos, bija piedāvājumā arī lielāka diametra akumulatori pa daļām, tās daļas pie tevis mājā uz vietas sametina, tirgotājs piedāvāja to metināšanu par papildus samaksu, man tas likās sarežģīti.

 Par akumulatoru nepieciešamo tilpumu nezināšu teikt, kā skaitās pareizi. Stipri atkarīgs no daudziem parametriem, sākot ar apkurināmo platību (precīzāk tilpumu), mājas siltinājumu, katla jaudu, kurināšanas paradumiem. Mani akumulatori prasa kurināšanu katru dienu ziemas laikā, pavasaros, rudeņos, kad ir plusi, tā no pieci līdz desmit, var kurināt reizi divās dienās. Nav man tā, kā tiem, kas ielikuši sev lielus akumulatorus un var nekurināt pat četras dienas, nedēļu. Bet no otras puses, jo lielāki akumulatori, jo ilgāk jākurina, lai tos uzsildītu. Es savējos piedzenu ar siltumu pilnus aptuveni sešās stundās nepārtraukti kurinot, būtu man divreiz ietilpīgāki akumulatori, būtu divpadsmit stundas jākurina, lai piedzītu tos ar siltumu, toties kurinātu caur dienu. Tas pie tās pašas katla jaudas. Protams, būtu pavisam lieli akumulatori, katlu liktu jaudīgāku. Parasti viss atdurās pret vietu - vai mājā ir vieta, kur nolikt akumulatorus, var jau aizkraut telpas ar akumulatoriem un priecāties, ka reti jākurina, bet tā ir galējība.

 

Link to comment
Share on other sites

Ar 20 kW katlu man pietiks 1500L akumulatoram? Mājai  ir kādi 120m2 , sistēmā iet maz ūdens pat mazāk kā 100L. 

Link to comment
Share on other sites

Man ir švaki siltināta māja, ir pakešu logi, ir nosiltināti bēniņi, ārsienas nav siltinātas. Apkurināmā platība 230 m^2 (neskaitot pagrabu, kas no katla sasilst). 1500 l akumulatori notur siltumu tā, ka kurinu es katru dienu. Ja tev ir aptuveni divreiz mazāka apkurināmā platība, tad pilnīgi noteikti ar to pašu akumulatoru tilpumu kā man, tu varēsi kurināt caur dienu. Katls man Attack 6 sekciju čugunnieks, ja pareizi atceros 25 kW, varētu likt jaudīgāku, bet tad mana skursteņa cuka būtu par mazu, būtu jābūvē jauns skurstenis. Tavs katls, domāju, spēs piekurināt akumulatorus, pie akumulatoriem prasās katlam lieka jauda, bet nav tā, ka mazāks katls neder, vienkārši ilgāk nāksies kurināt, lai akumulatorus uzkarsētu. Ja ir vieta katlu telpā liec droši arī lielākus akumulatorus, varēsi ilgākus periodus bez kurināšanas nodrošināt, citiem tas ir svarīgi.

Jāprasa biedram Ronalds, cik liels viņam akumulators, cik ilgi notur siltumu, kaut ar viņu nevar līdzināties, viņam perfekti nosiltināta māja.

Link to comment
Share on other sites

Tātad, puiši, parasti, jau lielus siltuma akumulatorus ir problemātiski novietot mājā, ja tiem speciāli nav uzcelta telpa, vai paliela kurtuve...

Bet no otras puses, turīgi vīri, lielākas mājas ceļot jau ar malkas apkuri un paprāviem akumulatoru saimniecībā, arī neķēpāsies...

Tādā tipveida līvānenes kurtuvē, ar biežāk ~2m augstiem griestiem, tās brīvās vietas jau arī daudz nav, lai gan blakus ir vēl saimniecības telpa, garāža-darbnīca, tas, nu, kā kuram... It kā jau 1.5m³, šķiet neliels, ari izmēros, tilpums.... Taču tas būs, pie 80cm diametra jau 3m augsts cilindrs....Danco kā gribi, Līvānmājas gadījumā, tas jāveido, kā arī vieglāk nopērkamie, transportējamiem, divi tilpumi pa ~750litriem.... Arī  tajā nelielajā telpā tie jau būs palieli bunduļi, kad jāsāk novietot, apsaistīt un izolēt...

 Es nupat savā darbnīca meistaroju 500l destilatoru, it kā pavisam neliels tanks(D=800, H=1000) bet kad izgatavo, apsaisti un aiztransportē, tad tā, beigās nemaz nešķiet...

Domāju, autora gadījumā sākt var ar tiem 750l un tad jau redz... Nākošo var atkal pieslēgt paralēli..., tikai neaizmirstot par izplešanās trauku(es liktu vaļējo, augšstāvā pie skursteņa vietas pietiek...) Izolāciju veidot apceļot apkārt tvertnei labas siltumizolācijas ''būdiņu'', ar izņemamu sānu, kas no visiem aspektiem ir praktiskāk, nekā notīt pašu tvertni... 

Vispār jau, malkas apkurei ar atbilstošu akumulatoru, iespējami lielākam katlam vēl ir vērā ņemama priekšrocība, ka der lielgabarīta malka, kas ļoti atvieglo gan tās sagatavošanu, gan pašu kurināšanu...

P.S. Man pašam, kā jau esmu rakstījis, pārbūvētai Līvānenei ir tuvu 4m³, apkures kopējais tilpums, kurinu jaudīgu paštaisītu ner. tērauda katlu jau padsmit gadus ar 85cm malkas pagalēm un pieminētā karstā ūdens sakarā, tā man, neapkures periodā pietiek 10 dienām, pēc 1d. kurināšanas...

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , vvv teica:

Jāprasa biedram Ronalds, cik liels viņam akumulators, cik ilgi notur siltumu, kaut ar viņu nevar līdzināties, viņam perfekti nosiltināta māja.

;) 

 

Man ir divi bunduļi, kopā 2 tonnas ūdens. Atrodas uz bēniņiem. Manā gadījumā perebors...... Tur kaut kur diennakti.

Tagad kurinu katru dienu jo manējā grib lai mājā būtu ne mazāk kā 22 grādi....  Svētdien vispār līdz 25 grādi sakurināja. Pa manam tas ir par karstu! Ja varētu nolaist līdz 18 grādiem, tad varētu kurināt katru otro vai pat trešo dienu.

Bet nu jā, man 500mm vate uz bēniņiem, 500mm gāzbetona sienas + 100 vate. 3 stiklu pakešu logi. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mēroties neaizmirstam, ka ne visiem ir siltās grīda,  ja ir radiatori salikti bez rezerves,  ar domu, ka būs augsta pienākošā temp., tad  aķim atdziestot un dodot ārā zemāku temp. var nepietikt radiatoru jaudas, lai sasildītu telpu un aķa potenciāls netiks pilnībā izmantots.

Internetos var atrast kā sarēķināt cik daudz siltuma var sadzīt aķī cik ilgu laiku tam jāpatērē un cik ilgi atdos siltumu; bez rēķināšanas 2x jaudīgāks katls par mājas siltumzudumiem un vismaz 50l uz 1kW katla jaudas ir labs pamats.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, maize teica:

aķim atdziestot un dodot ārā zemāku temp. var nepietikt radiatoru jaudas, lai sasildītu telpu un aķa potenciāls netiks pilnībā izmantots.

Taisnība par siltajām grīdām. Krietni mazāka temperatūra nepieciešam silto grīdu apkurei nekā radiatoru apkurei. Man ir radiatori. Ir akumulatori OK arī priekš radiatoru apkures. Neatdziest akumulatorā vienlaicīgi viss tilpums, karstais ūdens no akumulatora augšas plūst uz radiatoriem, atgriežas atdzisis ūdens uz akumulatora apakšu. Paiet laiks, kamēr viss akumulatora ūdens izriņķojis, manā gadījumā, līdz nākamajai dienai. Tagad, kad ārā ap nulli, tikko apskatījos, turpgaitā 42 °C, atpakaļgaitā 30 °C. Tas vienreiz radiatoros pabijušais padzisušais ūdens vēlreiz ejot uz radiatoriem nebūs pietiekoši silts, lai mājā temperatūra nekristos, tad atkal jākurina, domāju, ja būtu siltā grīda, ilgāk akumulators noturētu siltumu mājā. Saprotams, lielā salā akumulatorā sadzītais siltums ātrāk iztērēsies, jo ārā aukstāks, jo mazāku laiku akumulators spēj sildīt māju, jo ārā siltāks, jo ilgāk akumulators spēj sildīt māju, nekādu brīnumu tur nav.

pirms 1 stundas , maize teica:

2x jaudīgāks katls par mājas siltumzudumiem

Man šķiet, tas ir pārspīlēti.

Link to comment
Share on other sites

Nē, tas ir OK, lai samazinātu attiecību on/off kurinātāja režīms. 

T.i- nevis 24h kurina 24h nekurina, bet 4h kurina 20h nekurina.

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sveicināti, man ir sekojošas dabas jautājums par boileri, kurš saistīts vairāk ar elektroenerģijas patēriņu.

Ir uzstādīts padsmit gadus vecs Ariston 100L boilers. Tā jauda ir 1,5kW un spriežot pēc netā atrastās info uzsilda ūdeni līdz 45*C 230min (время нагрева (Т= 45*С) 230 мин).

Nedēļu atpakaļ uz boilera rozeti uzliku elektrības uzskaitītāju un pēc tā rādījuma sanāk ka boilera patēriņš vidēji dienā ir ap 6 - 7kW, kas mēnesī ir ~180...210kW no kopējā 270...290kW patēriņa

Rodas jautājums uz kuru nespēju rast atbildi, tāpēc varbūt varat palīdzēt ar risinājuma izvēli, lai ieekonomētu kW un nesponsorētu tik traki sadales tīklus ar latvenergo:

1. uzlikt uz rozeti taimeri, kurš nakts stundās un pa dienu atslēdz ieslēdz boileri - taču neesmu pārliecināts vai summāri būs kāds ieguvums patērēto kW ziņā, jo nezinu kas vairāk patērēs elektrību - tas ka boilers uztur visu dienu nepieciešamo T boilerī, vai arī tas ka tam būs jāstrādā uz max, lai atjaunotu boilerī uzstādīto termostatā temperatūru;

2. nopirkt jaunu boileri Elektrolux 100L ar 2kW jaudu, kurš pēc datiem Ūdens uzpildīšanas laiks līdz 75 ° C - 228 min. (cena 145EUR) bet nevaru saprast vai tas būs ekonomiskāks par esošo veco un cik ilgā laikā jaunais boilers atmaksāsies, ja vispār atmaksāsies.

3. Nedarīt neko un iet dzert alu :)

 

Varbūt ir vel kāds variants par kuru neesmu aizdomājies :)

 

Cerība uz Jūsu ieteikumiem cienītie :)

Sveicināti, man ir sekojošas dabas jautājums par boileri, kurš saistīts vairāk ar elektroenerģijas patēriņu.

Ir uzstādīts padsmit gadus vecs Ariston 100L boilers. Tā jauda ir 1,5kW un spriežot pēc netā atrastās info uzsilda ūdeni līdz 45*C 230min (время нагрева (Т= 45*С) 230 мин).

Nedēļu atpakaļ uz boilera rozeti uzliku elektrības uzskaitītāju un pēc tā rādījuma sanāk ka boilera patēriņš vidēji dienā ir ap 6 - 7kW, kas mēnesī ir ~180...210kW no kopējā 270...290kW patēriņa

Rodas jautājums uz kuru nespēju rast atbildi, tāpēc varbūt varat palīdzēt ar risinājuma izvēli, lai ieekonomētu kW un nesponsorētu tik traki sadales tīklus ar latvenergo:

1. uzlikt uz rozeti taimeri, kurš nakts stundās un pa dienu atslēdz ieslēdz boileri - taču neesmu pārliecināts vai summāri būs kāds ieguvums patērēto kW ziņā, jo nezinu kas vairāk patērēs elektrību - tas ka boilers uztur visu dienu nepieciešamo T boilerī, vai arī tas ka tam būs jāstrādā uz max, lai atjaunotu boilerī uzstādīto termostatā temperatūru;

2. nopirkt jaunu boileri Elektrolux 100L ar 2kW jaudu, kurš pēc datiem Ūdens uzpildīšanas laiks līdz 75 ° C - 228 min. (cena 145EUR) bet nevaru saprast vai tas būs ekonomiskāks par esošo veco un cik ilgā laikā jaunais boilers atmaksāsies, ja vispār atmaksāsies.

3. Nedarīt neko un iet dzert alu :)

 

Varbūt ir vel kāds variants par kuru neesmu aizdomājies :)

 

Cerība uz Jūsu ieteikumiem cienītie :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , goldie teica:

Ir uzstādīts padsmit gadus vecs

Gribi ekonomēt, izmazgā un nomaini TEN vecajam!

 

Pirms 33 minūtēm , goldie teica:

Ūdens uzpildīšanas laiks līdz 75 ° C - 228 min

Varētu vēl runāt par temperatūru Delta, bet savādāk šis parametrs ir no pirksta izzīsts! :biggrin:

 

Gribi ļoti ekonomēt, pērc ātrsildītāju (ja jauda atļauj), cik lietosi tik arī maksāsi !

Link to comment
Share on other sites

Varbūt jaunajam ir labāka siltuma izolācija, tas varētu būt viss, kas varētu kādu efektu dot.

Ja nav sen darīts, iztīri to boileri, varbūt uzliec jaunu tenu, kas nav nokaļķojies, nomaini anodu.

 

Man pieredze rāda, ka kārtīgi ieslēdzot boileri pa dienu vienu reizi, man sānāk ~0.5kW ekonomija diennaktī (tas pat ar mazāku karstumu, kā ar to taimeri kopā).

Man arī ir taimers, ieslēdzu no 2-5 naktī, kad zemākais tarifs, un tad no 15:30-16:30, kad pa dienu labākais tarifs.

Jā, protams, vajag pieslēgt biržas tarifu, un noteikti arī viedo skaitītāju (var arī bez tā, bet tad jēga nekāda no tā taimera).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...