Jump to content

Boilera izvēle


StulbsTuVai...
 Share

Recommended Posts

Un drošības vārsta pieslēgšana kanalizācijai notiek par velti? Tur izmaksas nav jārēķina? Un temperatūras ierobežošana «daudzos veidos» arī notiek par velti?
Nevajag gudroties. Kombinētajam ūdens boilerim vajadzīgs izplešanās trauks.



neviens jau nesaka ka nevajag- vajag, bet ražotājs ir izstrādājis drošības vārstu boilerim "polišu" lai saudzētu un palielinātu boilera mūžu. Salīdzinot izmakas izplešanās traukam un pāris metriem gumijas šļūtenes līdz kanalizācijai.......

Problēma jau tur ka patērētājs visus pilošos drošības vārstus izmet miskastē - pil taču un uzliek apkurei paredzētu drošības vārstu, kurš nespēj pildīt nepieciešamo funkciju. Boilers aiziet ātrā laikā bojā - slikts uzreiz ir ražotājs utt.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Drošības vārstu neviens neatceļ, tam jābūt obligāti.

Padomā, vai boilerim tāds režīms ir labvēlīgs - regulāra spiediena lēkāšana. Priekš kam? Tikai tāpēc, ka kāds «gudrītis» izdomā nelikt izplešanās trauku.

Paskaiti, cik siltuma tev aiztecēs kanalizācijā, caur drošības vārstu pilēs regulāri, uzsildītais ūdens, ilgākā laikā tur savāksies ievērojams ūdens daudzums... Tās nav izmaksas?

Link to comment
Share on other sites

Nu... 

Es gan neteiktu ka boilerim vajag izplešanās trauku. Man bija, atslēdzu. Siltais ūdens var izplesties izmantojot aukstā ūdens hidroforu, Tik pretvārsts nav jāliek.

Link to comment
Share on other sites

Tev aukstais ūdens no akas ar sūkni. Man ūdens apgāde no ciema ūdensvada. Ja manam boilerim nebūtu pretvārsta, ik pa laikam, kad ciema ūdensvadā spiediens nokrīt (gadās), mans siltais ūdens no boilera aiztecētu uz ciema ūdensvada tīklu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Nu... 

Es gan neteiktu ka boilerim vajag izplešanās trauku. Man bija, atslēdzu. Siltais ūdens var izplesties izmantojot aukstā ūdens hidroforu, Tik pretvārsts nav jāliek.

mjā, man kā reiz šādu pašlaik notiek, un ir doma pretvārstu ielikt, citādi kam man kurināt papildus elektrību? boilerim izplešanās trauks ir. un viņš strādā ok brīžos, kad iekurinu ar malku - tad var just, ka tur iekšā iet karstais ūdens.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 9 stundām , uldis96 teica:

Salīdzinot izmakas izplešanās traukam un pāris metriem gumijas šļūtenes līdz kanalizācijai.......

Manā gadījumā tie ir daudzi metri, turklāt tie jāvelk cauri visai katlu telpai + jāpieslēdzas kanalizācijas stāvvadam. Vienkāršāk ir nopirkt un uzstādīt spiedkatlu nekā vilkt kādas trubas. Turklāt tām trubām ir tendence pamatīgi aizkaļķoties, jo lēni pilina karstu ūdeni. Laukos nesen laboju boileri un vienu trubu vienkārši izmetu ārā un nomainīju uz citu, jo smirdēja un bija nokaļķojusies. Tur kanalizācija bija tiešām dažu metru attālumā un problēmu nav.

Link to comment
Share on other sites

Manā gadījumā tie ir daudzi metri, turklāt tie jāvelk cauri visai katlu telpai + jāpieslēdzas kanalizācijas stāvvadam. Vienkāršāk ir nopirkt un uzstādīt spiedkatlu nekā vilkt kādas trubas. Turklāt tām trubām ir tendence pamatīgi aizkaļķoties, jo lēni pilina karstu ūdeni. Laukos nesen laboju boileri un vienu trubu vienkārši izmetu ārā un nomainīju uz citu, jo smirdēja un bija nokaļķojusies. Tur kanalizācija bija tiešām dažu metru attālumā un problēmu nav.


Atkārtošos, ja boilerī tempretūru turēsies +- 50 grādus apkaļķošanās un karstā ūdens izplešanās problēma būs minimalizēta. Nevajag aizmirst pa retam pacelt dezinfekcijas nolūkos temperatūru ap 70 grādiem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

50 grādus turēt ir marasms, 1 aiziet vannā un bundulis auksts. Variants vientuļniekiem vai kas nemazgājas. 

Link to comment
Share on other sites

Par leģionāru slimību esi dzirdējis? 


Izlasi manu komentāru vēlreiz, tur ir atbilde uz tavu jautājumu

lētāk ir noprikt lielāku boileri, nekā lieki izmantot energoresursu lieki


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 1 stundas , uldis96 teica:

lētāk ir noprikt lielāku boileri, nekā lieki izmantot energoresursu lieki 

Zaudējumu aprēķinu studijā lai nav no sērijas "viena tante teica". Parasti boilera izmērs tiek ierobežots ar vietu, kur tas atrodas. 

 

Grozīt termostatu arī marasms. Ja reti lieto, tad var vienkārši izslēgt boileri. Nav arī jāzīlē, kad potenciāli var ieviesties bīstamas baktērijas. Ne visiem mājās ir mikroskops. 

Link to comment
Share on other sites

pie reizes pajautāšu - vai kādam ir pieredze ar caurteces ūdens sildītāju? tā teikt, ir jēga un kā ar ekspluatācijas ilgumu? zinu, ka vajag lielu strāvu, pašam stāv 3x32A.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ir pieredze ar gāzes caurteces sildītāju. Pluss, karsts ūdens nāk uzreiz pieejams bez gaidīšanas. Mīnuss, šiem sildītājiem ļoti nepatīk spiediena svārstības - var saņemt rezultātā vārošu ūdeni un dušā grūti noregulēt vajadzīgo temperatūru.

 

Elektriskais caurteces boilers prasa 3 fāzes un diez gan lielu jaudu. Ja tādas nav, tad uzreiz ideja jāatmet.

Link to comment
Share on other sites

kā jau rakstiju, ir 3x32A, domāju, ka priekš vienas dušas+izlietnes varētu pietikt?

jau šobrīd aiz parastā malkas kurināmā/elektriskā boilera ir pielikts jaucējs(gan mehāniskais), kas uzreiz sajauc auksto klāt, lai tālāk uz dušu nebūtu mega karsts, pat ja ar malku ir uzkurināti 70-80 grādi.

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Vecvecākiem mājās izlietnei uzstādīts caurteces sildītājs, ķetnas un traukus nomazgāt.

Kalpo jau kādi gadi padsmit, šajā laikā tikai 1 reizi tenu vajadzēja nomainīt.

Aparāts maziņš, 15 litri, 1 fāze, jaudu ikurāt nepateikšu uz sitiena.

Par spiedienu piekritīšu - kad akas sūknis niķojās, varēja i rokas applaucēt i atsaldēt. Un tas tikai virtuvē. Priekš dušas, tad ir tiešām jāapseko ūdensvada stāvokli.

Link to comment
Share on other sites

bija tak tādi, kas paši māk strādāt dažādos jaudas režīmos atkarībā no plūsmas ātruma?

Labots - uldise
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 17 minūtēm , snukurins teica:

Virtuves izlienē es gan neredzu jēgu no karstā ūdens

Traukus ar aukstu ūdeni mazgā? Mazohists.


Pirms 18 minūtēm , snukurins teica:

Slēdzot izlietnes pie lielā boilera jārēķinās ar diezgan lielu patērētās elektroenerģijas daudzuma pieaugumu,sevišķi ja mājā daudz lietotāju

Šis apgalvojums ir izzīsts no pirksta, kuram nav nekāda pamatojuma. Pastāsti, kur un kādā veidā rodas tas pieaugums? 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , snukurins teica:

Virtuves izlienē es gan neredzu jēgu no karstā ūdens,man tur tāda nav.Agrāk bija,atslēdzu.

:shok:

Link to comment
Share on other sites

Gan jau namīpašnieks - buržujs, kas darba tautai izīrē dzīvojamās telpas, pretī plēšot deviņas ādas un ne siltā ūdens lāsīti virtuvē nenovīdot. :'-|

Ja tas ir savā mājā, tad taupa vienkārši uz visu savu ģimeni. Zupa no ūdens un trim tauku skrimšļiem .. folklorā sen jau šāds fenomens ir aprakstīts.

Labots - usver
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Nu tad es esmu buržujs - man ir ne tikai siltais ūdens virtuves izlietnē, bet trauķene ar. default_shok.gif

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tu nav buržuj, Tu ir Dievs!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Mezavecis teica:

Pastāsti, kur un kādā veidā rodas tas pieaugums? 

Ģimenes locekļi, maitas tādi, slēdz boilerus iekšā! Siltumiņu, redz, sagribējās!

 

@Racer, nebaidies, buržuji == pretvalstiski, sabiedrībai kaitīgi elementi, kuri dzīvo no bezstrādes ienākumiem. Namīpašnieki, baņķieri .. tādi, kas apzog kārtīgus darba cilvēkus un dzīvo no viņu asinīm. Ja esi no sava grūtā darbā sapelnītā sūrā maizes rieciena atlicinājis arī sadzīves elektronikai, kas atvieglo mājas soli, lai tu varētu ar jaunu sparu nākamajā darba maiņā fabrikā pie darbalda stāt, tad tas taču nav nekas nosodāms!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man uz boilera stāv laika relejs, slēdzu pamatā pa nakti, un tad vienu stundu pēcpusdienā. Tā kā man biržas tarifs, tad boilera sildīšana pielāgota izdevīgākām cenām. Laika relejs ar vadību caur internetu. Līdz ar to, braucot kaut kur ilgāk prom ,  arī varu āerti visu saregulēt, lai vispār stāv uz minimumu. Boilers 100l, 4 cilvēkiem pietiek (ir duša), reizēm, kad kaut kas ārkārtējs bijis, tad ieslēdzu papildus.

Link to comment
Share on other sites

Virtuvē, ja nav diža gimene , optimālais ir elektriskais 5 litri tieši zem izlietnes.  Minimāls cauruļu garums, minimāla tecināšana līdz silts.  Arī tie pieci litri uzsilst fiksi. Faktiski ieliec slēdzi un, kad ēd, uzsils līdz 60-70grādi . Kad paēdīsi - būs krānā silts ūdens. Nu visiem boileriem ir siltuma zudumi-jo lielāks, jo lielāka virsma attiecīgi dikstāvē lielais tērēs vairāk uzturot siltu. Šitāds 5l ir paziņām-apmierināti. Tik tie 5l parasti nav nopērkami. Ja viens centralizēts, liels, tad jātur ieslēgts vienmēr. Lielu vajag tik tad, kad ir vanna, Ja tik duša, tad var arī ar mazāku. Principa ideāls variants kad izlietnei , kur nomazgāt rokas, mazs savs, kas ieslēgts vienmēr. Dušai/vannai liels, ko ieslēdz kad vajag , bet ne silda nonstopā.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , oxygen teica:

 Tik tie 5l parasti nav nopērkami.

Caurplūdes un maziņos nevar mēğināt kaut kur iekš EU/EEZ pasūtīt no katalogiem? Tur ūdens pieslēguma un izvada parametri jāizpēta, tāpat kā elektroenerğijas piegādes risinājumi. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , uldise teica:

pie reizes pajautāšu - vai kādam ir pieredze ar caurteces ūdens sildītāju?

Lietoju, jo negribās pus-vannasistabu aizņemt ar boileri. Manā uztverē ir daudz labāks un parocīgāks, vienīgais mīnuss - tiešām vajag tos 3x32A.

Man ir 21kW Stiebel Eltron ar elektronisko vadību  (DHE 18/21/24SL) - uzliec ūdens temperatūru kādu vajag uz displeja un ej dušā. Nekas vairs nav jāregulē! Nenormāli ērti.

Diemžēl pie mums bodēs tādam cena = kosmoss, tāpēc ņēmu vācu ebajā mazlietotu.

Link to comment
Share on other sites

Ērti.

Varbūt cenas apmētram? 

Par 3x32A arī pareizi norādīts, ar tādu cool caurplūdnieku var uzlikt. Nospied pogu, pēc brītiņa sāc lietot. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , ivo teica:

Man ir 21kW Stiebel Eltron ar elektronisko vadību  (DHE 18/21/24SL)

mjā, paskatijos, ka šādam tiešām cena ir kosmosā.

vai tad nav kaut kas līdzīgs pieejams no tā paša Kospel?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , rnxx teica:

Nospied pogu, pēc brītiņa sāc lietot. 

Nekāda poga nav jāspiež. Vienkārši krāns jāatgriež un viņš ieslēdzas automātiski

 


Pirms 4 minūtēm , uldise teica:

kas līdzīgs pieejams no tā paša Kospel?

Neesmu pētījis, zinu, ka Stiebel Eltron ir labākais, kas pieejams. Lietotus var zem 300 eur sameklēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , ivo teica:

 Vienkārši krāns jāatgriež un viņš ieslēdzas automātiski.

 

Vēl labāk. ?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 20 stundām , snukurins teica:

Kam tad domāta trauku mašīna?

Te arī nonākam pie secinājuma, ka lai vienu šķīvi nomazgātu tev jādarbina trauku mašīnu. Visi tavi ietaupījumi uz karsto ūdeni ir kaķim apakš astes.  Joprojām gaidu aprēķinus nevis manipulācijas ar litriem. Man fizikā mācīja, ūdens uzsildīšanai vajag noteiktu enerģijas daudzumu neatkarīgi no tā, cik lielā bundulī tas atrodas un cik bieži sildītājs ieslēdzas. Zaudējumi rodas tikai un vienīgi no zudumiem boilera siltuma izolācijā. 

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Un laika. Fiksi uzsildīt un uzreiz izmantot 20 litrus ar 20kW caurteces silditāju ir mazāks kopējais patēriņš, nekā to pašu izdarīt ar 1.5kW boilera sildelementu un visu to laiku, lai kā izolēts, tas ūdens to siltumu tomēr zaudē. 


Pirms 29 minūtēm , Mezavecis teica:

Te arī nonākam pie secinājuma, ka lai vienu šķīvi nomazgātu tev jādarbina trauku mašīnu. Visi tavi ietaupījumi uz karsto ūdeni ir kaķim apakš astes.  Joprojām gaidu aprēķinus nevis manipulācijas ar litriem. Man fizikā mācīja, ūdens uzsildīšanai vajag noteiktu enerģijas daudzumu neatkarīgi no tā, cik lielā bundulī tas atrodas un cik bieži sildītājs ieslēdzas. Zaudējumi rodas tikai un vienīgi no zudumiem boilera siltuma izolācijā. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mezavecis teica:

Te arī nonākam pie secinājuma, ka lai vienu šķīvi nomazgātu tev jādarbina trauku mašīnu.

 

Vajag pietiekamu trauku, krūžu, glāžu u.c. galda piederumu daudzumu, tad tik krāmē trauķenē un ar rokām nekas nav jāmazgā. ;) 

 

1 stundu atpakaļ, Mezavecis teica:

Man fizikā mācīja, ūdens uzsildīšanai vajag noteiktu enerģijas daudzumu neatkarīgi no tā, cik lielā bundulī tas atrodas un cik bieži sildītājs ieslēdzas. Zaudējumi rodas tikai un vienīgi no zudumiem boilera siltuma izolācijā. 

Nu tā  jau ir, bet uzliekot taimeri, tomēr var ieekonomēt, jo nav vislaik jāuztur tas siltums. Man reāli sanāk ~līdz pat 20%.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Lai kādi tur būtu fizikas likumi - kas ir savā dzīvē pāris gadus palietojis trauku mašīnu, nekad vairs no šī ieraduma nenokāps. Davaj, rēķinam reālo dzīvi - sievišķim gēļiš traukus mazgājot turas labi ja 2 nedēļas, ar trauku mašīnu 4 nedēļas. Roku kopšanas krēmus pa 50++ EUR bunžiņā var pat nerēķināt, ja zināms ka gēliša procedūra pa lēto (ne brendotā salonā) maksā ap 20 EUR. Tātad, no trauku mašīnas ekspluatācijas izdevumiem var droši ņemt nost 20 EUR mēnesī tik uz nagiem vien.

 

P.s. Un, jā, trauku ir gana un, tāpat vien, pustukša, trauku mašīna dzenāta netiek. Ja gribam pievilkt par katru cenu klāt fiziku, tad ap 6 mēnešiem gadā trauku mašīna ar sevis patērēto enerģiju un vismaz 50% lietderības koeficentu apsilda telpas tādējādi samazinot rādījumus apkures siltuma skaitītājā.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , abi teica:

Davaj, rēķinam reālo dzīvi - sievišķim gēļiš traukus mazgājot turas labi ja 2 nedēļas

Un ko tu tajā laikā dari? Palīdzētu sievišķim nodarīt to lietu. Esi vecis vai neesi?

Link to comment
Share on other sites

Āha, vēl grīdu slaucīt, putekļus no mēbelēm nopūst un ziediem ūdeni samainīt un tā ik dienas, trauku gadījumā 3x dienā. Būsi tak dzirdējis ka līgavas kleitām tradicionālā krāsa ir balta, jo baltā ir sadzīves tehnikas standarta krāsa :)

Kā vecis izvēlos nopirkt i traukmašīnu i visu pārējo tehniku, kādu vien vajag, lai tik mani pašu liek mierā.

Viss tas ar humoru , bet ja reiz pats nepirkšu autiņu ar kurbuli, tad arī virtuvē kuļamais, vārāmais, mazgājamais aparāts nebūs ar roku jāgriež.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...