Jump to content

Boilera izvēle


StulbsTuVai...
 Share

Recommended Posts

Laiks mainīt boileri,tāpēc gribēju painteresēties:

4 cilvēku ģimenei,kura silto ūdeni lieto bieži,jo pusi ģimenes sastāda mazi bērni,kāda tilpuma boileris būs visizdevīgākais elektroenerģijas taupīšanas ziņā?

 

Vai ņemt 30litrīgu,kas uzsilda ātrāk,bet sildīs biežāk(http://220.lv/lv/santehnika_un_apkure/apkure/udens_silditaji_boileri/verikalie_udens_silditaji/cumulus_30l?id=257951)

 

Vai arī 100litrīgu,kurā tomēr ietilpst daudz vairāk ūdens,bet ilgāk uzsilst(http://220.lv/lv/santehnika_un_apkure/apkure/udens_silditaji_boileri/verikalie_udens_silditaji/elektriskais_udens_silditajs_styleboiler_standarta_vd100?id=147083

 

Kuru labāk izvēlēties?

Link to comment
Share on other sites

Laikam fizikas stundas skolā esi bastojis. Ja vajag sasildīt teiksim spaini ūdens, tad praktiski ir vienalga, vai to silda ar 1kW vai 2kW sildelementu. Pie vienas gala temperatūras elektrības skaitītājs būs sakaitījis vienādāku elektrības daudzumu, atšķirsies tikai sildīāanas laiks un varbūt bišku ztarpība būs uz siltuma zudumu rēķina. Tātad 30l boileris nevar principā būt ekonomiskāks. Cita lieta, lietošanas apstākļi. Ja boileris bijis izslēgts un fiksi vajag traukus nomazgāt, tad 30l visdrīzāk sasils ātrāk par 100l. Savukārt, ja grib ieiet kārtīgā vannā, tad ar 100l var būt parmaz. Ģimenei noteikti vajag 100 un vairāk litru boileri.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Mhm.

Varēji labāk muti vaļā nevērt ediots.

 

Mani interesē kas ir labāk-ātrāka un biežāka sildīšana+sūknis attiecīgi,vai retāka un ilgāka sildīšana+sūknis.

Link to comment
Share on other sites

Sveiki.

Četru cilvēku ģimenē izmantojam 100ltr. Rīta duša, vakara mazgāšanās pilnīgi pietiekami. Virtuve arī pieslēgta. Lielākais mīnuss- rūpējamies par ūdens kvalitāti.`Labs boileris vakarā pat varētu but neieslēgts, jo temperatūra pietiekoša noskaloties. Noregulēts gan uz ~70c.

Link to comment
Share on other sites

Kāds sūknis? Ar 30L pēc katras dušas pauze, lai uzsilst ūdens nākamajam.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi poh** no elektrības patēriņa viedokļa, bet tas būs liels un tātad galvenais nosacījums. Es jau teicu, atškiras lietošanas apstākli. Traukus mazgāt labāk ar mazu boileri, bet vannai vajag liela tilpuma boileri.

Link to comment
Share on other sites

mums ar līdzīgi ir 100l boileris, dušai pietiek visiem ieiet, bet vannā tik vienam sanāk. elektrību maita norij zvērā. esmu pētijis ar vatmetru visus režīmus, bet tomer tas E mazliet kaut ko ietaupa. tapat zem 200kwh menesī neiztiekam, tikai uz boileri vien. 

Link to comment
Share on other sites

gix- sory, bet uz cik tad Tev stāv temperatūra? Labam boilerim atdzišana ir diezgan ilga. A vannai cik vajag litrus pie 70c?

Link to comment
Share on other sites

100L tā vien tik ir priekš vienas vannas. Viss boileris jau neiztērejās, bet tak jādomā arī par citiem ģimenes lpcekļiem, lai paliek ūdens ar ko zobus izmazgāt. Divām vannam ar 100L nu točna nepietiek!

Link to comment
Share on other sites

Mhm. Varēji labāk muti vaļā nevērt ediots. Mani interesē kas ir labāk-ātrāka un biežāka sildīšana+sūknis attiecīgi,vai retāka un ilgāka sildīšana+sūknis

Pats izvērtē. Vai nu mazgājas vis pēc kārtas, vai viens mazgājas, stundu sildam, otrs mazgājas, atkal stundu sildam utt.

Link to comment
Share on other sites

pa stundu udens neuzsildās, vajag kādas 3h lai dabūtu to iesdtādīto temperatuuru.

man boilderim nerāda temp bet ir manualais dačiks.

Link to comment
Share on other sites

Curplūdnieku parastā dzīvokļa 16A rozetē neiespraudīsi. Tur vajag tiešo kabeli uz Ķeguma HES

Man ir kombinētais 100L boileris. Ziemā silst tikai no "čūskas" kura iebūvēta nalkas plītī. Vasarā strādā uz elektrības.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jautājums-kādi boileri jums stāv katra mājās,ja nav noslēpums?

 

Manējs pieslēgts privātmājas centrālapkurei, apm. 120 l. Ziemā vajag stundas 3-4, kamēr tiek pie pirmās vannas, tālāk jau iet kā pa konvejieru, kamēr viens mazgājas, ūdens karsts atkal.
Vasarā, kad visas pārējās trubas ciet, pietiek ar 20 min. :)

Link to comment
Share on other sites

Laukos ir 200l. Labi, tas ir mazliet citādi, ziemā sildās no apkures katla, vasarā no saules kolektora. Elektrību palietot iznāk starplaikos. Bet vienalga, virs 100l dzīvoklī uz 4 cilvēkiem vajag noteikti. Ne jau viss tilpums ir ar lietderīgo karstumu. Kamēr karsto lej nost, nāk klāt aukstais un dzesē kopējo tilpumu. Boilers reālā laikā uzsildīt sevi nevar, tāpēc ir nepieciešama rezerve, lai pēdējiem nav uz to jāgaida.



Labi, vannā mēdz sēdēt diezgan ilgi, a ko darīsi dušas gadījumā? Var jau reglamentēt dušošanās ilgumu, bet nez vai tas būs patīkami.

Link to comment
Share on other sites

Dušošanās un vannā sēsēšanas ilgumu ļoti ātri noregulē elektrības rēķins mēneša beigās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tikai caurplūdes sildītājs, man arī bija 200 l boileris dzīvoklī, esmu priecīgs ka izsviedu to. Ar boileri ūdens ir jālieto patstāvīgi, nepārtraukti, attiecīgi arī el. skaitītājs griežas nepārtraukti. Pietiek aizbraukt uz 2-3 dienām ciemos, vai nedod dievs kādā ceļojumā uz nedēļu un atgriežoties tas ūdens smird!!! Var tecināt cauri kaut 10 kubikmetrus (kas arī maksā) bet vienalga smird. Tad vēl jebļa ar jaukšanu reizi gadā un tīrīšanu, kaļķa dauzīšanu nost no sildelementiem. Viens pasēd vannā, otram jāgaida 3 stundas līdz atkal uzsils. Nu i nafig. Caurplūdniekam vienīgā problēma izsist caur Latvenergo pieslēguma jaudas palielināšanu, kas man arī nebija jādara, jo šajos dzīvokļos pēc projekta bij paredzētas elektroplītis. Tā nu sadabūju veco projekta dokumentāciju un uz latvenergo... šie protams negribīgi, bet atvilkās un man kāpņu telpas sadalē samainīja B16 uz C32. Pašam tik atlika jaunu kabeli no sadales aizvilkt līdz vannas istabai. Tagad skaitītājs griežas tikai tad ja ir atvērts krāns, siltais ūdens ir vienmēr un nevienam nav jāgaida uz mazgāšanos.

Link to comment
Share on other sites

Gribas gan redzēt, kā vecā krievulaiku hrusčovkā dabūsi 32A. Nu nav reāli daudzdzīvokļu mājā dabūt tādu jaudu, lai visi kaimiņi reizē varētu 32A lietot.Vot gāzes caurplūdnieku, tā gan ir štelle un nevajag gāzei resnāku trubu likt. Nekas boilerim nesmird un man viens boileris jau vairāk kā divdesmit gadus ūdeni silda. Neesmu es tam ne elektrodu mainījis ne kaļķi tīrijis. Nosprāgs, tad jaunu uzlikšu. Protams, tas atkatīgs no ūdens kvalitātes.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Curplūdnieku parastā dzīvokļa 16A rozetē neiespraudīsi. Tur vajag tiešo kabeli uz Ķeguma HES

Didzi, Tu kā vienmēr pārspīlē. Privātmājai ar normālu pieslēgumu nav problēmu. Man kā reiz ir 21 kW caurplūdnieks ar 32A automātu. Trīsfāzu slēgumā, protams.

Link to comment
Share on other sites

Ja tāda tēma tad atļaušos uzjautāt. Kas var būt par vainu kad sildelements vienkārši bolerī uzsprākst (pārplīst pa šuvi spirāle ap 4-6cm garumā)? Pirmais pēc 4 mēnešu lietošanas jaunam pēctam 2mēneši nomainītais un atkal pa galam.Boleris Ariston 100L. Bez ūdens nepastāv varbūtība,ka strādājis.Iespējams,kas ar alektrības padevi,ņemot vērā Norvēģijas standarta specifiku,bet maz ticams. Pēc tam tika iegādāts šis .http://www.megaflis.no/VVS/Bereder/Hoeiax_ekspressbereder_rsbx_140l.html. un problēmu varāk nav strādā ideāli Viņam ir divas spirāles ,viena apakšā un otra aukšā.Ja ar ir izlaists karstais ūdens,tad ļoti ātri uzsilda.  Autoram gan noteikti ieteiktu vismaz 150L ja tiešm ne visus 200L.  Vis maz man jūtami samazinājās rēķins pa elektrību uzliekot 150 nieku.Kaut gan pieļauju,ka pirmais rūpnīcas brāķis.

Labots - Tufjord
Link to comment
Share on other sites

Nez vai boileris vainīgs, ja ir problemātisks ūdens vai varbūt tikai viens izmantotājs un tas pats neregulārs. Ar 4 cilvēkiem ūdenim nav reāli sastāvēties.  Ja nevajag ilgāku laiku, nogriez termostatu.

Link to comment
Share on other sites

Tad dzīvojām 5cilvēki un nespēja 100l normāli sasildīt. Bij bieži jagaida.Tagad 3cilvēki uz 150l un perfekti.Tāpat pār dien iet vannā kāds +duša. tākā nekas nespēj sastāvēties.Ūdens nav kaļķains spriežot pēc tējkanas. :)

Link to comment
Share on other sites

, bet ūdenim gan jābūt atkaļķotam, savādāk caurplūdniekam kirdik.

 

 Tā gan nav taisnība, man 12 gadus strādājošam 24kW caurplūdniekam, tikai pagājušogad vienīgā ķibele izrādijās aizsērējis filtra sietiņš tā ievadā. Tā kā sildītājam grūti piekļūt, tad uzreiz to nevarēju konstatēt, tāpēc nomainīju pret citu(glabājās rezervē) 27kW un tuvāk apskatot viss kā jauns, pēc augšminētā sietiņa iztīrīšanas. Ūdens man gan no mājas akas, gan ciemata ūdensapgādes krietni kaļķains, jo sieva ik pa divām nedēļām spiesta tējkannā citonskābi vārīt.

P.S. Mājas uzskaites sadalē gan stāv 50A ievadautomāts.

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

A līdz cik grādiem caurplūdnieks uzsilda? Par apkaļķošanos jāuztraucas tik virs 55, laikam. Tā ka varētu būt, ka kaļķains ūdens pilnīgi netraucē, pie normālas caurplūdes ar kādiem 50 pilnīgi pietiek. Mums dzīvoklī vispār padod tikai 47 max no krāna. Īpaši netraucē.

Link to comment
Share on other sites

Man cauplūdnieks ar elektronisko vadību, uzlieku, tik cik man reāli vajag ejot dušā - parasti kādi 39 grādi. Bet var arī uzregulēt arī vairāk protams.

Link to comment
Share on other sites

 Nuu, ja caurplūdniekā pašā jau ražotājs nebūtu padomājis par aizkaļķošanos, tas viens divi būtu ciet...

Link to comment
Share on other sites

ja caurplūdniekā pašā jau ražotājs nebūtu padomājis par aizkaļķošanos

A kas tad caurplūdes sildītājam ir tāds, kas to varētu pasargāt pret apkaļķošanos?

Link to comment
Share on other sites

Man ir šāds:

Stiebel DHB 27 SI 

Данный проточный водонагреватель(напорный) был специально разработан для жесткой воды. При работе на нем не остается накипи, так как спиралевидный ТЭН подвергается вибрации. Поддержание заданной температуры осуществляется при помощи автоматического изменения мощности прибора в зависимости от протока и температуры воды на входе. 

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

Caurplūdes sildītājs vismaz 90% nav reāls. Jūs kāds esat mēģinājusi pie Latvenergo prasīt pieslēguma strāvas palielinajumu. Tak Latvenergo par to prasa vājprāta naudu. Var gadīties, ka jāvelk jauni vadi līdz mājai un pat transformātors jāmaina apakšstacijā. Cik tas pamatoti,par to var strīdēties, bet Latvenergo tak ir izdevīgi modernizēt savu tīklu pa klienta naudu. Vecās daudzdzīvokļu mājās tas vispār ir nereāli, jo jāpārvelk visa instalācija, bet pārejie kaimiņi par to nemaksās. Paliek tikai un vienīgi boileris un tiešam vislabāk kombinētais. Es arī vasarā štukoju uzlikt saules kolektoru. Doma to likt uz zemes kā vasaras variantu. Rudenī šļaukas noņemt un pāriet uz boilera apsildi no plīts. Negribu ņemties ar antifrīziem un neredzu tam jēgu, jo no oktobra līdz martam saules kolektors tāpat ir mierā. Tikai nevajag man stāstīt, ka vakar no kolektora jau nāca siltais ūdens čuru temperatūra. Tāpat saule spīd pārāk īsu laiku un nopietnu ūdens daudzumu sasildīt nevar, jāgaida marta saulīte.

Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā cik izmaksā tāds vakuma cauruļu kolektors, tad tie 2-4kW neatmaksājas. Vēl jau saule ļoti zemu un manu māju, caur mežu, nemaz neapspīd un ta ir daudziem. Kāda jēga sarežģīt kolektorus ar antifrīzu un automātikām, ja vasarā to visu nevajag. Ziemā tāpat bez siltuma neiztikt un tad ūdeni var sasildīt no apkures, bet vasarā saules tik daudz, ka nevajag nekādus dārgus vakumcauruļu kolektorus, jo nav jādzenas pēc katra siltuma vata.

Link to comment
Share on other sites

Jā, vēl var mazgāties reizi nedēļā,tad boileris vajadzēs strādāt tikai vienu dienu, būs liels elektrības ietaupījums.

Link to comment
Share on other sites

Nu pie velna, citur degvielu var no grāvja pasmelt vai pastiepjot roku banānu noraut, un es te šajos platuma grādos nevarēšu pat ūdeni palietot cik patīk?

Link to comment
Share on other sites

saules kolektoram ziemā ir sniegs jānotīra :).

zinu tādus kolektoru īpašniekus, kas skatās uz smuku saulīti un domā kā uz jumta uzlīst. Jo vakumnieks pats nenokūst. Faktiskais ieguvums pa ziemu ir smieklīgs. ja salīdzina ar sistēmas uzstādīšanas izmaksām tad lētāk iznāk to ūdeni ar elektrību uzsildīt (ziemas periodā). 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...