Jump to content

Ko ēdam slimošanas laikā?


StulbsTuVai...
 Share

Recommended Posts

Jau ceturto dienu mētājos galīgi nekāds mājās ar ~39C temp.

Lieta tāda,ka nekas nelien iekšā īsti,lai ko mēģinātu ēst...pagaidām labākais,ko var iedabūt,ir soļanka...

 

Ko Jūs parasti stūķējat slimības laikā?Un ko,lai ātrāk tiku uz kājām?

 

Likās arī interesanta šī recepte:http://www.fotoreceptes.lv/mannas_zupa.html

 

Link to comment
Share on other sites

100debija

jādomā no otras puses - ko krāmēt (tik pat svarīgi - nekrāmēt) savā organismā ikdienā, lai nebūtu jāvārtās slimam.  :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Tak ēd ko pats gribi (vari dabūt iekšā). Bet 39'C jau ilgi neturas, ja vien neesi kaut kāds ultra ticībnieks, kas tikai ar svēto ūdeni ārstējas. Ierij ripas un 3 dienās jau var sākt justies kā cilvēks.

Link to comment
Share on other sites

Kad man bērnībā bija temperatūra, tad kādai vistai (tibai) galva ripoja. To visu mana Ome menedžēja. Tagad tibas brīvā pārdošanā pieejams jebkurā laikā un vietā. Bet ja man tagad būtu temperatūra, ne ko daudz ieēst nevarētu.

 

p.s

ak jā, tas viss pie pieGdienas...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Ceturtā diena ar 39'C? Esi vinnējis loterijā gripu. Ar to arī apsveicam. Neiesi pie ārsta - gulēsi mēnesi, ja vien neatliksi kedu ar komplikācijām.

Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Jā,par gripu bija tādas aizdomas vispār...pie ārsta biju-pateica,lai dzeru ibumetīnu :D

Un par to kedu atlikšanu-domāju,ka spītējot slimībai un kārtīgi barojoties,arī gripu var uzveikt...

Link to comment
Share on other sites

Ja negribaas, tad nav jaaeed un jaamoka sevi, miesa pati zina ko tai vajag.

Jaadzer daudz, ja izdomaa nestraadaa, tad uudens buus pats labaakais, ko dzert.

 

Ja negribaas, tad nav jaaeed un jaamoka sevi, miesa pati zina ko tai vajag.

Jaadzer daudz, ja izdomaa nestraadaa, tad uudens buus pats labaakais, ko dzert.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Šķidrums tiek patērēts kārtīgos daudzumos,tā nav problēma...karsta tēja pie rokas visu cauru dienu atrodas.

Bet ar to tukšumu vēderā neaizpildīsi...

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

Maini ārstu. Un atraksti šeit, lai cilvēki zina, no kura ārsta labāk izvairīties.

Normāls ārsts šādos gadījumos piemauc pie sistēmas un ielaiž pakaļā labu devu antibiotiku un vitamīnu. 4 dienas ar tik augstu temperatūru tā ofic ir gripa. Un ja tas tā ir, tad labākajā gadījumā slimošana var ieilgt uz mēnesi. Vai regulāru atkārtotu temperatūras celšanos. Tas tomēr ir vīruss un jokot labāk nevajag. Nekādas tējas nepalīdzēs, ja organisms nespēs pretoties.

Labots - smartdevil
Link to comment
Share on other sites

Pret gripu VĪRUSU infekciju ar antibiotikām? smartdevil, pie kādiem šarlatāniem kas sevi par ārstiem uzskata tu ej? Pie sistēmas gripas gadījumā jāmaic klāt cilvēkus tikai ar ļoti vāju imūnsistēmu vai hroniskām slimībām. Normālam vesalam indivīdam organisms pats tiks galā un tieši arī paaugstināta temperatūra jau 4-to dienu norāda uz to, ka viss tur notiek. 

 

Un par ēšanu, daudz šķidruma, tēja tikai ļoti vāja un maziem malciņiem, un kaut kādu vieglu paiku rīsus, sausmaizītes. Augļus.

Link to comment
Share on other sites

ķiplokmaizes

 

Šito labāk jau pirms slimošanas:) Var ingveru marinēto, kas suši domāts, pap pirmo zacene !

Visi vīrusi evakuējas ar pimo liftu ! :D

 

/me neslimo , tāpēc nemācēšu neko jēdzīgu pateikt, kas jāēd :)

Mana teorija būtu tāda - ēd to ko gribās, jo organisms labāk par tevi zinās ko tam vajag :)

Link to comment
Share on other sites

100debija

tagad Zn + vit.C

 

 

Gandrīz visas slimības ir vājas imūnsistēmas dēļ. Tādēļ par to jārūpējas nepārtraukti veselam esot, vienkārši runājot - veselīgs dzīves veids. Kas tas tāds? Par to var diskutēt gari un plaši.

Labots - tarahumara
Link to comment
Share on other sites

 Vecais, labais Hemingvejs gan par gripu neko nerakstīja, bet  lai nesaslimtu Āfrikā ar malāriju, ieteica uzturēt nemainīgu viskija līmeni organismā. Gan jau arī pret gripu noder :drinks: .

 Bet ja nopietni - neatceros, kad pēdējo reizi apmeklēju ārstu - remantadīns, aspirīns+ karsta tēja (daudz)+bieza sega = kārtīga izsvīšana - pāris dienas un no augstas temperatūras ne vēsts - kādu nedēļu gan jādzīvo prātīgi, jārij to pašu remantadīnu, augļus un visu, ko var ieēst.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

tfu tfu tfu.. ķiplokmaizes profilaksei un baciļu nīdēšanai (pof par smaku.. man ķiploki garšo) :D Ja nu ir galīgi traki.. tad kādas pāris reizes coldrex ir gadījies iedzert un viss ok.. vēl variants citronūdenstējas.. kā arī protams ingver/citron tēja + medus..

 

no ēdamā.. nju.. kas iet iekšā, to ēd.. tiesa pārāk treknus ēdienus laikam nav vēlams.. tā jau organisms mokās..

Link to comment
Share on other sites

"pof par smaku.. man ķiploki garšo"  - nav problēmu, ķīnas baltajiem - pārgriezt gareniski uz pusēm un izņemt ārā serdi. Ir tur tāda, un otrā dienā smacinieka nav, jeb tas ir ļoti minimāls. pārbaudīts dzīvē.

Ja vietējie audzētie - tad nezinu  :)

Link to comment
Share on other sites

Jāēd vistas buljons (šķidruma dēļ + gaļinieks kādu olbaltumvielu dos), piesardzīgi medus - ne vairāk kā 3 ēd. karotes dienā, un pats labākais - jādzer daudz daudz daudz dzērveņu padzēriena. Ja organisms būs "aizņemts" ar barības pārstrādāšanu - nebūs laika ar vīrusu cīnīties. Pārbaudīts no bērnības - trīsliru burka ar dērveņu novārījumu + 3 ēd. karotes medus dienas (12 h) laikā, 2 dienās biju uz pekām... A sākumā pamīzt nevarēju aiziet - kājās neturējos.

Link to comment
Share on other sites

Antibiotikas pret vīrusiem toč ir bezjēgā. Ja pašam ēst negribas, tad es teiktu, ka nav ko daudz aizrauties. Baltmaize/vārīti kartupeļi/banāni ir neitrālākais, ko var dabūt iekšā, pret tiem kuņģis vismazāk iebildīs. Ja negaršo, piešauj kaut ko sev tīkamajām garšvielām klāt.

 

Galvenais, cik es zinu, ir daaaaudz ūdens tempt. Vismaz 3L ūdens dienā. Un vislabāk tieši ūdeni, nevis sulas un limonādes.

 

Pievienots: No zālēm pret gripu kā tādu nekas īsti nav izdomāts (vismaz nekas tāds, ko aptiekā var nopirkt). Taču dažādas gripas izraisītās komplikācijas (iekaisumus, baktēriju infekcijas, paaugstinātu temperatūru, sāpes, utml) gan var ietekmēt.

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Ja vietējie audzētie - tad nezinu 

vietējie audzētie ir tādi, ka acis uz kātiņiem, salīdzinot ar "nasingspešel" Ķīnas izstrādājumiem. Pie tam ķīniešus mums mēdz piegādāt jau pakaltušus. Tāpēc pēdējo gadu pērku tikai vietējos.

Link to comment
Share on other sites

ibumetīns taču ir pretiekaisuma, pretsāpju un pretdrudža līdzeklis, ok lai nodzītu temperatūru, bet temperatūra jau ir tikai slimības indikācija un organisma reakcija uz slimību
Kas par daudz, tas par skādi. Arī pārāk liela temperatūra pārāk ilgstoši var kaitēt organismam.
Link to comment
Share on other sites

OK, mediķa viedoklis.

Neēd neko - ja negribas, galvanais dzer daudz šķidrumu, sulas, sāļos minīšus, tējas. Viss kas lien. Varbūt ka kolu ne. Organisms cīnās ar vīrusu, visa vielmaiņa ir vērsta uz vīrusa apkalošanu, tur ne da ēšanai. Ja temperatūra rada nepatīkamas sajūtas - stipras galvassāpes, nepatiku pret gaismu - iedzer kaut kādu aspirīnu vai ibuprofēnu, kaut gan gan es labāk ieteiktu paracetamolu - kuņģi nebojā.

Kad paliek labāk sāc ar vieglu pārtiku - augļi, netaukaini piena produkti - jogurti piemēram.

Ir cilvēki kas tur C vit vai Zn iesaka, Selēnu un nezin ko. Neviens no šiem līdzekļiem (ja nu nav baigais defecīts organismā) nepaārtina izveseļošanos, tur biežāk placebo efekts kā reāls efekts.

Labots - ru
Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Mõbijs. Ar ēšsanu slimības laikā pārāk aizrauties nevajadzētu. Kaut kā nav iznācis dzirdēt ka kāds būtu nomiris aiz bada.Un pate barības , pārstrādāšana  dod organismam papildus slodzi,kuram tajā laikā būtu jācīnās ar slimību.Kad es biju bēŗns un saslimu , tad man arī mamma vārīja dzērveņu ķīseli. Vēl kā jau te daudzi pieminēja: daudz šķidruma tēju veidā un vitamīni.Nekādā gadījumā uz savu galvu nelietot antibiotikas jo normāli organisms pats cīnas ar slimību.Kā arī nevajag censties ar zālēm  sist zemē temperatūru. Tā tieši ir organisma aizsargreakcija uz slimību.Antibiotikas normāli ārsti izraksta tika tad ja redz ka organisms ar slimību netiek galā.Kā arī par temperatūru jāuztraucas ir tikai tad ja viņa uzkāpj augstāk par 40-41, jo tad var ciest smadzeņu šūnas.Tāpēc uz galvas liek aukstu kompresi.

Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Ok,dzīvs vēl esmu.

Visu dienu uz ibumetīna sēžot jūtos daudzmaz kā cilvēks,acis nesprāgst ārā no gaismas vismaz.

Uz doto brīdi viss,kas tika iedabūts ribās ir pelmeņi ar šķidrumu+sinepes...mana standarta recepte...bet šoreiz pietika ar 3x mazāku porciju,kā parasti...takšto vēl nekas nav beidzies. ;)

 

 

Hm...par paracetamola nekaitīgumu kunģim nezināju...man kāreiz tieši ir ar to problēmas-kādus ~6 gadus atpakaļ norāvos gastrītu vieglā formā(un tagad lūdzu nepiesieties pie sinepēm manos pelmeņos).:)

Bet mājās ir tikai paracetamols+kofeīns,kas manuprāt nebūtu tas labākais,ne?

Link to comment
Share on other sites

Nu to padomjlaiku dakteru paranoju no sinepēm es gan nesaprotu. Vari Tu ēst sinepes, piparus utt. Tam nav nekāda sakara ar gastrītu. No ibumetīna, diklofenaka, aspirīna utt var norauties čūlu, īpaši ja ir nosliece uz to vai gados vecāks. Paracetamolu nevajadzētu ar alko kopā, ar kofeīnu ir ok. Tas ka LV lielum lielais ģimenes arstu daudzums ir izzombēts no firmu puses - ir pilnīgi skaidrs. Paskaties UK - pirmās zāles pie temperatūras, sāpēm utt, -paracetamols, tāpēc arī viņiem ir mazāk asiņojošu čūlu ar visām izrietošām sekām. Ir valstis kas domā stratēģiski un ir tādas kas domā ar pakaļu.

Veseļojies.

Labots - ru
Link to comment
Share on other sites

Pirms gadiem 20.. pašam palīdzēja silts piens ar govju mēsliem, Par ēšanu ko organisms prasa to ēd, slimības laikā var izkopt uzticēšanos Sev. 

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

he... agrāk vēl visi smēja "pats zobus arī mājās labo?"

man te tagad izskatās, ka tālu vairs nav... 

Link to comment
Share on other sites

StulbsTuVai...

Nu ļoti smieklīgi biivera kungs.

Vispār jau tēma ir par ēdieniem,ko katrs labprātāk ēd,kad slimo.

Bezmaksas konsultācijas ir emm...zemtēma...

Link to comment
Share on other sites

100debija

ārsta kungs ru, vai profilaksei labāk nebūtu propagandēt veselīgu dzīves veidu kopumā?

 

vai tomēr ārstiem ir izdevīgi cīnīties ar jau slimajiem...  retorisks jautājums

 

jā placebo arī labu labā fīča, patiesībā visas zāles ir metamas, viss ir paurī

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...